Πρώτο όπλο

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 51 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #248997

    φιλε μου καταρχας μην βιαστεις και κατα δευτερον μην μπουχτισεις απο την πολυ σκεψη
    εγω θα σου προτεινα να παρεις ενα καλο οπλο.με αυτα τα χρηματα παιρνεις μια αριστη καραμπινα
    εγω στη θεση σου θα κοιταγα τις μαρκες beretta benelli browning remington breda winchester και τα μοντελα τους
    οποια μου κεντριζαν το ενδιαφερον θα τα επωμιζα
    καλη επιλογη :P


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    181
    ChrysKane στις #248990

    Ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σου πάντως θέλω να έχει όσο πιο μικ΄ρο κραδασμό γίνεται γιατί με αεροβόλα τόσα χρόνια φοβάμαι μην μου φένεται σαν κανόνι η καραμπίνα

    Αν το όπλο ειναι στα μέτρα σου και το κρατάς καλά δεν κλωτσάει. Επίσης, απο την αδρεναλίνη και την ένταση της στιγμής δεν καταλαβαίνεις καθολου το κλώτσημα. Το λειόκαννο δεν ειναι σαν το ραβδωτό που οντας ακίνητος και περιμένοντας την τουφεκιά αισθάνεσαι το κλώτσημα. Μην φοβάσαι το 12άρι.

    "φιλε μου καταρχας μην βιαστεις και κατα δευτερον μην μπουχτισεις απο την πολυ σκεψη"
    Δίκιο έχεις.
    Χ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #248978

    Με τα χρήματα που διαθέτεις οι επιλογές σου είναι πολλές.Θα σου έλεγα να πάς σε αυτογεμές(καραμπίνα)αερίων για μικρότερο κλότσιμα.Δες προς Beretta,Browning,Fabarm,Winchester.Επόμησε κάποια από τα όπλα αυτών των εταιριών και αυτό που σου κάθεται καλύτερα αγόρασε το. :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    242
    volonero στις #248964

    ΚΑΙ ΛΕΩ ΤΩΡΑ ΕΓΩ…ΑΝ Η ΠΕΒΕΚΕ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΕΚΘΕΣΗ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΕΝΟΣ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟΥ ΑΡΧΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΟΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ "ΡΙΞΟΥΝ" ΤΑ ΟΠΛΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΑΝ ΔΕ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΑΠΟ ΝΑ ΤΑ ΕΚΘΕΤΟΥΝ ΣΕ ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΟΥΛΑΝΕ ΦΥΣΤΙΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΡΑΜΕΛΕΣ? ΑΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΥΤΟ Ο ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΟΠΛΟ ΔΕ ΘΑ ΕΙΧΕ ΣΧΗΜΑΤΙΣΕΙ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΑΠΟΨΗ?
    ΚΑΙ ΜΗΠΩΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΚΘΕΣΗΣ ΑΥΤΗΣ ΘΑ ΕΜΕΝΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ "ΔΟΚΙΜΑΖΟΜΕΝΑ" ΟΠΛΑ ΑΠΟΥΛΗΤΟ ΑΦΟΥ ΘΑ ΕΙΧΕ ΜΙΑ ΤΙΜΗ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΕΙΧΕ ΡΙΞΕΙ 500 ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ LIVE ΣΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ?

    ΛΕΩ ΤΩΡΑ ΕΓΩ…. :P

    [font=”Comic Sans MS”]Πάρα πολύ καλή ιδέα!!!

    Να το δούμε και στην Ελλάδα αυτό… :( [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    248
    beretta1 στις #248961

    Γειά σας και καλώς σας βρήκα…μετά απο αρκετό καιρό και αφού έδωσα αρκετές χιλιάδες ευρώ σε αεροβόλα αποφάσισα να αγοράσω το πρώτο καθαρό κυνηγετικό όπλο θα ήθελα να ρωτήσω ποιό όπλο πιστεύεται ότι θα ήταν καλύτερο να πάρω σαν πρώτο όπλο??

    Οπως ειπαν και κάποια παιδια πιο πανω ξεκινα με την ES 100 της beretta και πολυ πιθανον να μην ξαναγορασεις ποτε σου άλλο όπλο.Γιατι πολυ απλα και θα σου καστει καλα και δεν θα παθει και ποτε τίποτα. :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    186
    I.Π στις #248954

    Εγω παντως πρωτο οπλο πηρα καραμπινα…..Beretta Α391 Teknys, μια χαρα ηταν το οπλο χωρις προβλημα και μετα απο 6 χρονια πηρα δικαννο Browning…
    Περιττο να πω οτι εχει μεινει στην ντουλαπα η καραμπινα….
    Αποψη μου παντα ετσι….
    Παρε οτι σε βολευει και γουσταρεις περισσοτερο…. :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #248953

    [font=”Comic Sans MS”][size=3]Πάρα πολύ καλή ιδέα!!!

    [url=”http://youtu.be/qeBxCZMaVp0″%5DΝα το δούμε και στην Ελλάδα αυτό…[/url] :P [/size][/font]

    Άσε βρε Γιάννο, ένα σκοπευτήριο για ολόκληρη Αθήνα με κάτι χιλιάδες κυνηγούς και μόνο 30 νοματέοι είμαστε όλοι κι' όλοι.
    Κάνουμε αγώνες και δεν ενδιαφέρεται κανένας.

    Εδώ κόντεψε να σταματήσει το κυνήγι πρόπερσι και η ΠΕΒΕΚΕ (ο ποιο άμεσα θιγόμενος από την κατάργηση του κυνηγιού) ήταν στην κοσμάρα της, ούτε μία ανακοίνωση (ψέματα λέω, έβγαλε μία ανακοίνωση στο τέλος B)).
    Δυστυχώς το θέμα κυνήγι στην Ελλάδα είναι πολλά χρόνια πίσω, μόνη ελπίδα κάτι forum σαν αυτό που είμαστε και που μαθαίνουμε την αντίληψη και την γνώμη και άλλων συναδέλφων πέρα από την δική μας κυνηγετική παρέα του ΣαββατοΚύριακου :( .

    Φίλε μου σαν πρώτο όπλο πάρε Benelli με κλειστά μάτια.
    Αυτή την στιγμή χρειάζεσαι ένα όπλο απλό και αξιόπιστο για να ασχολείσαι μόνο με το κυνήγι.

    Αργότερα που θα γίνεις οπλάκιας την πουλάς πανεύκολα και πάρε ότι άλλο γουστάρεις :lol: .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    218
    Alex.308 στις #248951

    Θες και SHOT show… :( Κατσε με την diana που καταντησε κομμωτηριο σκυλων :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3431
    ΛΕΩΝ στις #248947

    Άσε βρε Γιάννο, ένα σκοπευτήριο για ολόκληρη Αθήνα με κάτι χιλιάδες κυνηγούς και μόνο 30 νοματέοι είμαστε όλοι κι' όλοι.
    Κάνουμε αγώνες και δεν ενδιαφέρεται κανένας.

    Εδώ κόντεψε να σταματήσει το κυνήγι πρόπερσι και η ΠΕΒΕΚΕ (ο ποιο άμεσα θιγόμενος από την κατάργηση του κυνηγιού) ήταν στην κοσμάρα της, ούτε μία ανακοίνωση (ψέματα λέω, έβγαλε μία ανακοίνωση στο τέλος :().
    Δυστυχώς το θέμα κυνήγι στην Ελλάδα είναι πολλά χρόνια πίσω, μόνη ελπίδα κάτι forum σαν αυτό που είμαστε και που μαθαίνουμε την αντίληψη και την γνώμη και άλλων συναδέλφων πέρα από την δική μας κυνηγετική παρέα του ΣαββατοΚύριακου :P .

    Φίλε μου σαν πρώτο όπλο πάρε Benelli με κλειστά μάτια.
    Αυτή την στιγμή χρειάζεσαι ένα όπλο απλό και αξιόπιστο για να ασχολείσαι μόνο με το κυνήγι.

    Αργότερα που θα γίνεις οπλάκιας την πουλάς πανεύκολα και πάρε ότι άλλο γουστάρεις B) .

    ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΑΡΕ ΤΗ Μ2 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΟ ΧΙΛΙΑΡΙΚΟ.ΔΕ ΘΑ ΤΗ ΔΩΣΕΙΣ ΠΟΤΕ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    248
    beretta1 στις #248946

    Αργότερα που θα γίνεις οπλάκιας την πουλάς πανεύκολα και πάρε ότι άλλο γουστάρεις :P .
    [/size]

    ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΑΡΕ ΤΗ Μ2 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΟ ΧΙΛΙΑΡΙΚΟ.ΔΕ ΘΑ ΤΗ ΔΩΣΕΙΣ ΠΟΤΕ.

    Ποσα κιλα ειναι ρε παιδια αυτη η M2 που λετε??

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    218
    Alex.308 στις #195352

    Κοντα 3.200

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    248
    beretta1 στις #248945

    Κοντα 3.200

    Nαι οκ την βρηκα :P ΣΩΣΤΟΣ…………τα εχει τα κιλακια του εεεε?? :(

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    218
    Alex.308 στις #248939

    Μπα για καρτερι καλη ειναι ασε που θα εχει και λιγοτερο κλωτσημα :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5754
    Prowler ® στις #248808

    [font=”Comic Sans MS”]Καλώς όρισες φίλε
    εγώ θα σου πρότεινα δίκαννο πλάγιο ή αλληλεπίθετο με δυο σκανδάλες!
    Βέβαια το καλύτερο όπλο για ΣΕΝΑ είναι αυτό που σου "κάθεται" καλύτερα, που ταιριάζει στον σωματότυπό σου!

    Υ.Γ. αν δει το μήνυμα σου ο Woodman ελπίζω πως θα επικοινωνήσει μαζί σου για βοήθεια :P [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1526
    ΒΙΚΤΩΡΟΣ στις #248804

    [b][size=3]Η μοναδική εταιρεία που τόλμησε να παρουσιάσει κάποια νέα μοντέλα στο Σκοπευτήριο του Σχιστού και μάλιστα 2 φορές δίνοντας τη δυνατότητα σε όλους τους ενδιαφερόμενους να ρίξουν με τα όπλα της ήταν η ΚΑΛΚΟ ΕΠΕ. Παρόλο που έγινε η [url=”http://www.e-artemis.gr/forum/index.php?s=&showtopic=8435&view=findpost&p=306452″%5Dανακοίνωση%5B/url%5D μέσα από το FORUM τελικά πήγαν μόνο 15 με 20 άτομα και η αντίδραση των ιθυνόντων του σκοπευτηρίου για αυτές τις παρουσιάσεις δεν ήταν και η καλήτερη απ' ότι έμαθα. Πάντως η προτασή σου με βρίσκει σύμφωνο αλλά θα έπρεπε και κάποιος από το χώρο του marketing και των πωλήσεων να τους το επισημάνει για να το κάνουν ώστε να μπορούμε όλοι μας να έχουμε ιδία άποψη για τα όπλα που εμπορεύονται.[/size][/b]

    ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΠΗΓΑΝ ΛΙΓΑ ΑΤΟΜΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕ ΠΡΟΒΛΗΘΗΕ Η ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΤΟΜΑ, ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΟΛΙΚΗ ΕΚΘΕΣΗ ΣΕ ΧΩΡΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΟΠΛΩΝ ΜΟΝΟ ΑΠΛΑ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ ΕΚΘΕΣΗΣ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΟΚΙΜΕΣ ΟΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ, ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΟ ΠΡΟΣ ΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΛΕΙΣΜΕΝΟ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΤΣΙΜΕΝΤΕΝΙΟ ΚΟΥΤΙ, ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΟ ΚΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑΣ ΠΟΥ ΑΝΤΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΘΕΣΣΑΛΙΚΟ ΚΑΜΠΟ πχ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΧΑΡΝΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΔΕΝΤΡΟ :(

    ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΗΤΑΝ….ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΗ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΤΟΥ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟΥ? :P

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 51 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων