Πρώτο όπλο

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 51 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #248785

    ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΠΗΓΑΝ ΛΙΓΑ ΑΤΟΜΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕ ΠΡΟΒΛΗΘΗΕ Η ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΤΟΜΑ, ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΟΛΙΚΗ ΕΚΘΕΣΗ ΣΕ ΧΩΡΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΟΠΛΩΝ ΜΟΝΟ ΑΠΛΑ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ ΕΚΘΕΣΗΣ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΟΚΙΜΕΣ ΟΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ, ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΟ ΠΡΟΣ ΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΛΕΙΣΜΕΝΟ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΤΣΙΜΕΝΤΕΝΙΟ ΚΟΥΤΙ, ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΟ ΚΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑΣ ΠΟΥ ΑΝΤΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΘΕΣΣΑΛΙΚΟ ΚΑΜΠΟ πχ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΧΑΡΝΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΔΕΝΤΡΟ :(

    ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΗΤΑΝ….ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΗ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΤΟΥ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟΥ? :P

    Πολύ σωστά τα λές όσον αφορά μια Ολική έκθεση όπλων διοργανωμένη από την ΠΕΒΕΚΕ με τη δυνατότητα να τα πιάσουμε στα χέρια μας και να ρίξουμε και όχι εκείνο το κρυόκωλο της DIANA που τα βλέπεις μόνο στη βιτρίνα μαζί με κάποιες φωτοτυπίες των κατανομών που βγάζουν τα όπλα τους.

    Όσον αφορά για την αντίδραση των ιθυνόντων του σκοπευτηρίου δεν θα επεκταθώ γιατί τα έμαθα όπως λέω και στο αρχικό μου μήνυμα από δεύτερο χέρι (αν και τα επανέλαβαν τρία διαφορετικά άτομα που τους έχω εμπιστοσύνη) οπότε πιό αρμόδιοι για να απαντήσουν σε αυτό είναι οι παρόντες στο διάλογο.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1526
    ΒΙΚΤΩΡΟΣ στις #248783

    [b][size=3]Πολύ σωστά τα λές όσον αφορά μια Ολική έκθεση όπλων διοργανωμένη από την ΠΕΒΕΚΕ με τη δυνατότητα να τα πιάσουμε στα χέρια μας και να ρίξουμε και όχι εκείνο το κρυόκωλο της DIANA που τα βλέπεις μόνο στη βιτρίνα μαζί με κάποιες φωτοτυπίες των κατανομών που βγάζουν τα όπλα τους.

    Όσον αφορά για την αντίδραση των ιθυνόντων του σκοπευτηρίου δεν θα επεκταθώ γιατί τα έμαθα όπως λέω και στο αρχικό μου μήνυμα από δεύτερο χέρι (αν και τα επανέλαβαν τρία διαφορετικά άτομα που τους έχω εμπιστοσύνη) οπότε πιό αρμόδιοι για να απαντήσουν σε αυτό είναι οι παρόντες στο διάλογο.[/size][/b]

    ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΘΑ ΕΙΧΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗ ΠΛΗΡΩΜΗ ΣΤΙΣ "ΠΟΥΛΕΣ" ΠΟΥ ΕΡΙΞΑΝ ΣΤΗ ΔΟΚΙΜΗ…ΤΟ ΠΕΤΥΧΑ? :( ΠΕΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΓΑΤΑ :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #248779

    Nαι οκ την βρηκα :P ΣΩΣΤΟΣ…………τα εχει τα κιλακια του εεεε?? B)

    [img]http://imagerous.com/images2/58942976293216127010.png[/img]

    ΑΝ ΤΗΝ ΔΕΙΣ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΑΜΕΣΩΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΚΑΤΙ ΓΚΟΜΕΝΕΣ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΝΤΥΝΟΝΤΑΙ Κ ''ΚΡΥΒΟΥΝ'' ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΟΥΣ… :(

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #195435

    Οτι και να παρεις φροντισε να ερχεται σωστα επανω σου και να σου αρεσει. Εγω ειμαι της σχολης οτι και να παρεις πρεπει να ειναι ποιοτικο. Προσωπικα θεωρω τις καραμπινες απλα εργαλεια και τα δικανα οπλα.
    Τα μπαικαλ ειναι τιμια οπλα αλλα τιποτα παραπανο (ειμαι κατοχος). Συντομα θα θελησεις το κατι παραπανο. Ιδανικα ισως θελησεις ενα δικανο και μια καραμπινα να σε καλυψει για ολα τα κυνηγια οχι οτι με το δικανο δεν μπορεις να τα κανεις ολα το ιδιο καλα ισως και καλυτερα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/12/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    bakmin στις #195437

    geia sas tha ithela na sas kano ki ego mia erotisi sxetika me to oplo pou thelo na paro
    an kai kinigao arketo kairo pote den katafera na exo ena kanoniko oplo para mono ena flobert kai ena monokano. To provlima einai pos eimai arketa mikrokamomenos kai ta perissotera opla mou peftoun megala. Tora skeftomai na paro ena allilepitheto. Ti na kano gia na to fero sta metra mou? Mporo na kopso to kontaki? Episis I anakrousi tha me enoxlei giati opos sas eipa den eimai kai gigantas. Efxaristo poli…

    signomi gia ta greek klish alla den exo elliniko plhktrologio

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #195439

    εαν παρεις ενα 12καρι που σου αρεσει και σου πεφτει μεγαλο,κοβεις το κοντακι βαζεις πελμα και τελειωσες
    εαν παλι σε πειραζει πολυ η ανακρουση του 12καριου(που δεν πιστευω πρεπει να εισαι 1.40 για να γινεται αυτο) παρε 20αρι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #248650

    Οτι και να παρεις φροντισε να ερχεται σωστα επανω σου και να σου αρεσει. Εγω ειμαι της σχολης οτι και να παρεις πρεπει να ειναι ποιοτικο. Προσωπικα θεωρω τις καραμπινες απλα εργαλεια και τα δικανα οπλα.
    Τα μπαικαλ ειναι τιμια οπλα αλλα τιποτα παραπανο (ειμαι κατοχος). Συντομα θα θελησεις το κατι παραπανο. Ιδανικα ισως θελησεις ενα δικανο και μια καραμπινα να σε καλυψει για ολα τα κυνηγια οχι οτι με το δικανο δεν μπορεις να τα κανεις ολα το ιδιο καλα ισως και καλυτερα

    Η γνωμη μου ειναι οτι τα μπαικαλ ειναι οντως τιμια οπλα,ισως θελησεις να παρεις κατι πιο <φινετσατο> αλλα στο τελος οτι και να παρεις μολις περασει καποιο διαστημα σαν το μπαικαλ θα το βλεπεις και αυτο.Αρα μεινε απο την αρχη σε κατι που σου αρεσει και μην μπαινεις στο τρυπακι του τα αλλαζω σαν τα πουκαμισα.Σου μιλαει παθοντας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    242
    volonero στις #248646

    εαν παρεις ενα 12καρι που σου αρεσει και σου πεφτει μεγαλο,κοβεις το κοντακι βαζεις πελμα και τελειωσες
    εαν παλι σε πειραζει πολυ η ανακρουση του 12καριου(που δεν πιστευω πρεπει να εισαι 1.40 για να γινεται αυτο) παρε 20αρι

    [font=”Comic Sans MS”]Πάνω σε αυτό που λέτε, δεν παίζει ρόλο το ύψος τόσο πολύ, όσο το βάρος του ατόμου. Πάντως μην ανησυχείς υπάρχουν κοριτσάκια που ρίχνουν με 12άρια και δε μασάνε.Ψάξε στο youtube και θα το διαπιστώσεις. Όσο για τα ρημάδια τα greeklish :rolleyes: υπάρχει σχετικό site που κάνει αυτόματη αλλάγή ;) .Ψάξε φίλε ψάξε.Αν το βρω θα το ποστάρω εγώ[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    242
    volonero στις #248643

    geia sas tha ithela na sas kano ki ego mia erotisi sxetika me to oplo pou thelo na paro
    an kai kinigao arketo kairo pote den katafera na exo ena kanoniko oplo para mono ena flobert kai ena monokano. To provlima einai pos eimai arketa mikrokamomenos kai ta perissotera opla mou peftoun megala. Tora skeftomai na paro ena allilepitheto. Ti na kano gia na to fero sta metra mou? Mporo na kopso to kontaki? Episis I anakrousi tha me enoxlei giati opos sas eipa den eimai kai gigantas. Efxaristo poli…

    signomi gia ta greek klish alla den exo elliniko plhktrologio

    [font=”Comic Sans MS”]Μετατρέψτε τα greeklish σε Ελληνικά[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    Kavaliotis στις #195444

    Παιδια σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας απο οτι φενεται μαλλον θα καταληξω σε αυτο
    comfort

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    45
    harris στις #195447

    Εχω και καραμπινα(beretta stonecoat) και ενα δικανο(betinsolli diamond) το δικανακι μου δεν το αλλαζω με τιποτα…Για μενα παρε την γνωμη των συναδελφων για μοντελα κτλ δες τα απο κοντα επωμησετα και διαλεξε αυτο που σου καθεται καλυτερα απο ολες τις αποψεις(εμφανιασιακα,αν σου καθεται καλα λεφτα κτλ….
    καλο βραδυ σε ολους!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #248639

    Παιδια σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας απο οτι φενεται μαλλον θα καταληξω σε αυτο
    [url=”http://www.kirgias.gr/default.asp?page=detailview&CID=2&MID=1&langid=316&PID=374″%5Dcomfort%5B/url%5D

    ωραιο οπλο.το σκεφτομουν και εγω καποτε
    ειναι αθανατο και αφθαρτο
    οταν θα συνηθησεις την κινηση του αριστερου χεριου θα πηγαινεις βολιδα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    242
    volonero στις #248636

    Παιδια σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας απο οτι φενεται μαλλον θα καταληξω σε αυτο
    [url=”http://www.kirgias.gr/default.asp?page=detailview&CID=2&MID=1&langid=316&PID=374″%5Dcomfort%5B/url%5D

    [font=”Comic Sans MS”]Συγγνώμη,όταν έλεγες "το πρώτο καθαρό κυνηγετικό όπλο" και "Για θήραμα λέω να αρχίσω με τσιχλοκοτσύφια" για επαναληπτική μιλούσες;;;[/font] :rolleyes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    Kavaliotis στις #195451

    φιλε για τσιχλοκοτσυφια δεν ειναι 100% απλα επαναληπτικη παντα ηθελα και τωρα ειναι ευκαιρεια

    -Μπορει να σου φανει παραξενο αλλα δεν ξερω βασικα γιατι εχω ενα κολλημα με τις επαναληπτικες καραμπινες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #248629

    φιλε για τσιχλοκοτσυφια δεν ειναι 100% απλα επαναληπτικη παντα ηθελα και τωρα ειναι ευκαιρεια

    -Μπορει να σου φανει παραξενο αλλα δεν ξερω βασικα γιατι εχω ενα κολλημα με τις επαναληπτικες καραμπινες

    Φίλε μου σκέψου το καλά πρίν πας σε επαναληπτική.Δεν είναι εύκολο να την συνηθήσεις.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 51 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων