ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΟΠΛΟΥ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 353 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #51626

    Εγώ τι να πώ που σε λίγο καιρό εκτός από την benelli θα έχω και ένα beretta ;

    Σε ποιά πλευρά να ενταχθώ γιατί βλέπω να με βαράνε και οι δύο.!!!!!!!

    Γιάννης


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #51627

    EΣΥ ΓΙΑΝΝΗ ΘΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #51630

    Εγω παλι που εχω 2 Beretta, 1 Beneli, και 3 Baical???

    Ωωωωω ρεεεε Μπλεκσιμοοοοοοοοο!!!!!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1134
    KOSTASGR2000 στις #51631

    Για το ποιοι είναι οι πιο πολλοί εδώ μέσα θα μπορούσαμε να πάρουμε σαν μικρό δείγμα (γιατί μας συμφέρει κιόλας) το πόσα Beretta  υπήρχαν στην παγάνα για τσίχλες που έγινε και πόσα ben….. (ευτυχώς δεν το είπα).

    Η απάντηση και βέβαια δεν χρειάζεται πολύ σκέψη. Έτσι Γιάννη τελείως αντικειμενικά πρέπει να έχεις ήδη διαλέξει στο πλευρό ποιων θα ταχθείς.

    (Σε περίπτωση που (δεν νομίζω βέβαια) είσαι λίγο μπερδεμένος ακολούθα τους τύπους με αυτό το σηματάκι )

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #51636

    Παιδιά, ας μην χαλάμε αυτό το ωραίο θέμα με την προαιώνια διαμάχη Ber vs. Ben.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #51637

    ΟΚ ,

    Συγνώμη που υποδαύλισα το κλίμα……

    Αυτό το TUF-CLOTH , αν δεν κάνω λάθος έχει πάνω του κάποιο είδος λιπαντικού , έτσι δεν είναι ;

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #51639

    Αν δεν ειναι σου δυσκολο Λεοναρδε, μπορεις να μας εξηγησεις τι ακριβως κανει το καθε προιον του αγορασες και πως το χρησιμοποιεις; Δε σου κρυβω οτι ζηλεψα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1256
    steel στις #51645

    Παιδιά εγώ είμαι “ουδετερος” (με 2 beretta)!!!!! αλλά σε κύνηγι με φίλο μου ο οποίος συντηρει καλούτσικα το όπλο του, επάθε βλάβη η centro του στο κυνήγι,  βρήκα εκεί επί τόπου την βλάβη, ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΗ  μ…., για όπλο αυτής της τιμής,  Το πυράκι που συγκρατεί το λαμάκι του εξολκέα πάνω στην βάση,  είναι το λαμάκι που είναι πάνω στην βάση  που όπως σέρνει πίσω το κλείστρο την σφαίρα αυτή βρίσκει πάνω σε αυτό το λαμάκι και πετιέται στο πλάι, (πιστεύω να καταλάβατε)  δεν είναι μασίφ αλλά στριμμένη λαμαρίνα, ΗΜΑΡΤΟΝ, τέτοια ξεφτίλα για μείωση του κόστους,  Και η λύση σε περίπτωση ανάγκης, ένα καρφί ξαναβάζεται το λαμάκι στη θέση του και κτυπάτε με το καρφί το πυράκι και ξανασφηνώνει μέχρι να τελειώσει το κυνήγι σας, Τετοιού είδους πυράκια είχε μόνο ένα παφτηνο ιταλικό που είχα πάρει παλαιότερα, (ποιο φτηνό και από ρώσικο ήταν ) τα οποία και άλλαξα όλα,

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #51646

    ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΑ ΞΥΛΑ ΤΗΣ BERETTA TECKNYS.

    ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΦΡΟΝΤΙΔΑ? ΔΗΛ ΤΟ BP2000 POWDER ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΤΟΥΣ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    297
    GUN DOCTOR στις #51649

    PALIKARI STEEL,

    KALA POU TO ANEFERES PALIKARI.

    TO PEIRAKI AUTO (TO OPOIO EINAI KAI TO PIO KATALLHLO GIA THN DOULIA AUTH POU KANEI)

    EINAI MIAS XRHSHS

    POU SHMAINEI OTI OTAN TO BGALOUME(GIATI?)XREIAZETAI KAINOURGIO META

     YPARXOUN LEPTOMEREIES POU DEN TIS KSERETE KAI ME TIS ALLAGES, ERXONTE KAI BLABES KAI EMPLOKES

     TO PEIRAKI AUTO DEN TO BGAZOUME  XORIS LOGOS KAI PROPANTOS DEN AKOUMPAME POTE PROKES APANO STO OPLO MAS

    KATHARIZOUME KAI SUNTHROUME TO OPLO  ALLA DEN THELOUME NA KANOUME ZHMIAN.

    EUXARISTO POLI

     

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #51650

    Kαι γω πιστευω οτι πατεντες τετοιου ειδους καλο ειναι να αποφευγονται. Μην ξεχνατε οτι κραταμε οπλα, και καλο ειναι να αποφευγονται οι πατεντες που ισως ειναι και επικινδυνες. Δε λεω προσωπικα για το φιλο steel, αλλα γενικα μιλαω.

    Εν αναγκη καλυτερα να κανεις το οπλο μονοκανο, μεχρι να το δει ενας οπλουργος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #338637

    Λεονάρδε θα σου κανω επίπληξη. Η απάντηση σου ήταν ανεπαρκής.

    Θέλουμε πλήρη περιγραφή του κάθε υλικού καθώς και του τρόπου χρήσης.  Φωτογραφία όσο γίνεται πιο ευκρινή για κάθε φάση του καθαρισμού.

    Με λίγα λόγια φτιάξε ένα εχγειρίδιο οδηγειών χρήσης το συντομότερο δυνατόν.

    Δεν σε έκανα συντονιστή έτσι μόνο για το αξίωμα.;)] src=”http://www.e-artemis.gr/Forum/smileys/smiley15.gif” width=17>

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #51652

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΛΕΟΝΑΡΔΕ, ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΑ STO FORUM TA ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ EIXA ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΛΑΘΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΒΡ. ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΟΜΩΣ ΚΕΡΙ ΜΕΛΙΣΣΑΣ? ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ?

    ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΔΑΣΚΑΛΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΚΕΡΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    82
    NCK61 στις #338638

    ΑΓΑΠΗΤΕ GUN DOCTOR

    Κατά καιρούς αγόραζα διάφορα λάδια από μαγαζιά ειδών κυνηγίου με την εντύπωση ότι μάλλον θα είναι καλά και ενδεδειγμένα.

    Προχθές τυχαία μπήκα και διάβασα τις οδηγίες που εξέθεσες στο forum και διαπίσωσα ότι μάλλον την έχω ” πατήσει ” με τις κατα καιρούς αγορές μου.

    Αγόρασα για παράδειγμα το birchwood casey – oil – To HOPPE’S lubricating oil – καθώς και το ΗOPPE’S nitro powder solvent no9. Μου τα συστησαν για καλά Αμερικάνικα λάδια κ.λ.π, κ.λ.π.

    Επίσης έχω αγοράσει το WD-40 καθώς και ένα λαδι PRESSOL.

    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ να μου πείς αν πρέπει να τα χρησιμοποιώ ή μήπως θα πρέπει να λαδώσω τον μηχανισμό του σκουπιδοτενεκέ της γειτονιάς μου με δαύτα.

    Σε ευχαριστώ εκ των προτέρω.

     

    Φιλικά Νίκος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1134
    KOSTASGR2000 στις #51731

    Για την αλοιφή που λέτε εγώ την έφτιαξα μόνος μου με οδηγίες από ένα άρθρο του Ν. Κυπρίδημου εάν θυμάμαι καλά που είχε δημοσιευθεί στο Έθνος – Κυνήγι. Κάνει πολύ καλή δουλειά και χαρίζει στο ξύλο μια υπέροχη ομορφιά.

    Μια ερώτηση ήθελα να κάνω προς τον Gun Doctor. Θα ήθελα να μου πει σύμφωνα με την εμπειρία του και τις γνώσεις του έναν πιο εύκολο τρόπο προκειμένου να καθαρίζω το πιστόνι αερίων στην 391. Συγκεκριμένα στο πάνω μέρος του πιστονιού βαζεύονται κατάλοιπα τα οποία θέλουν πολύ τρίψιμο προκειμένου να καθαρίσουν και βέβαια ποτέ δεν αποκτά το χρώμα του νίκελ που είχε από την αρχή.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 353 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων