Νεκρός αλβανός διαρρήκτης, από πυρά Έλληνα Πολίτη

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 91 έως 105 (από 107 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #227024

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΗΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΟΥΜΕ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΜΠΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΚΑΙ ΤΙ ΕΝΝΟΩ ΤΟ 1985 ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΟΣ ΜΟΥ ΦΙΛΟΣ ΕΙΧΕ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟΥΣ ΘΕΙΟΥΣ ΤΟΥ ΜΑΝΙΩΔΗΣ ΚΥΝΗΓΟΣ ΑΓΟΡΑΣΕ ΤΟΤΕ ΜΕ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΚΕΡΔΙΣΕ ΜΙΑ BROWNINIG 16 ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΜΕΝΕ ΤΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΩΝ ΘΕΙΩΝ ΤΟΥ ΟΙ ΕΝΤΟΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΑΝ ΜΠΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟΥ ΡΙΧΝΕΙΣ ΣΤΟ ΞΑΧΝΟ Ο ΝΟΜΟΣ ΣΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΕΝΑΣ ΠΑΡΟΜΟΙΟΣ ΝΟΜΟΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΝ ΟΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΠΥΡΟΒΟΛΗΣΟΥΝ ΠΡΩΤΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΠΥΡΟΒΟΛΗΣΟΥΝ ΑΝ ΑΝ ΑΝ ΑΛΛΑ ΤΙ ΛΕΩ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ Η ΧΩΡΑ ΠΟΥ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΥΕΙ Η ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΝΤΑΣ ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΘΑ ΕΙΧΑ ΑΝ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΤΟΥΣ ΡΟΥΜΑΝΟΥΣ ΔΙΑΡΗΚΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΜΟΥ ΕΝΩ ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ :lol:


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #227022

    Εγω παντως φιλοι μου αν τον δω πανω απ το κεφαλι μου και προλαβω ,,,θα του ριξω 1000% Απλα μετα δεν εχει αστυνομια……..Θα τον παω σε εναν ωραιο και ησυχο καδο…. και τερμα!!!

    αν έχει συνεργό και προχωρήσει σε αντεκδίκηση σε σένα η σε κάποιο μέλος της οικογένειας σου…..ίντα γίνεται συνάδελφε;;;;; :lol:
    η θεωρία και η εφαρμογή της σε πράξη απέχουν πάαααααααρα πολύ :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    40
    DIMSOT στις #204287

    Καλησπερα σε ολους

    καταρχην Θα ηθελα να αναφερθω στην Ελληνικη αστυνομια

    Ας αφησουν τις συμβουλες για το πως θα μας πηδανε οι καθε εγκληματιες και αν εχουν λιγο τσιπα να παρΑΙτηθουν ολοι
    απο το σωμα και να πανε να δουλεψουν ως σεκιουριτη στις τραπεζες και στα σουπερ μαρκετ και με τα λεφτα που θα γλυτωσουμε
    απο τους μισθους τους να φτιαξουμε νεο σωμα φυλαξης των πολιτων, αφου μονο αυτα φυλανε ααααα+ πολιτικους παπαδεσ δημοσιογραφους
    και λοιπους αλλουσ απατεωνες.

    δευτερον αν επιτραπει να πυροβολης των καθε λεχριτη που μπαινει βραδυ με λοστο σπιτι σου οι μισοι απο αυτους δεν προκυται να
    τολμησουν ποτε να μπουν σε σπιτι και οι αλλοι μισοι σε 6 μηνες θα ειναι αλλου, γιατι τωρα ξερουν οτι και δεν κινδυνεουν αλλα και οτι
    οι νομοι ειναι υπερ τους (ΕΛΕΟΣ ΜΟΝΟ ΕΔΩ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΚΑΤΟΜ!@#$@#ΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ)

    Φιλικα Σωτηρης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    42
    yoster στις #204298

    +1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
    000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
    000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #226963

    [size=4]Είπαμε καθαρά πράγματα έχουμε και ρέμα :lol: [/size]

    Eχουμε καλητερη λυση κυρ θοδωρα,,εχουμε και χοιροστασιο ςδω κοντα μας,,τον πετας στα γουρουνια και τελος,,μονο τα σφραγισματα απο τα δοντια μενουν :lol:

    θα ηθελα να γραψω μερικα πραματα γιατι απο αυτα που γραφουν μερικοι καταλαβα οτι δεν γνωριζουν την ψυχολογια του κλεφτη
    αλλα θα ερθω σε μαλακισμενες αντιπαραθεσεις και δεν θελω,,το μονο που θα πω ειναι οτι ο κλεφτης εχει το πλεονεκτημα του αφνιδιασμου
    το οποιο οταν του το γυρισεις μπουμερανγκ με κανα 2 τουφεκιες στον αερα τον κανεις και φευγει τρεχοντας,,για αυτο μην μασατε και καθεστε να σας κλεβουν λες και το σπιτι σας ειναι εκθετηριο
    για κλεφτες,,εγω τουφεκισα αλβανους στα ποδια με 8αρια στ 25 μετρα και πηδαγαν σαν την αλεπου,,ολοι μου λεγανε οτι θα μου την στησουν και τετοια,,μου κλασανε μια μαντρα τελικα
    και αυτοι ουτε θα ξαναπατησουν ποτε το ποδι τους ξανα,,αμα φοβασε σε γαμανε με το γαντι,,το θεμα ειναι να μην σε ποιασουν στον υπνο και σου κολισουν κανα οπλο στην μουρη
    εκει ας προσεχες,,ςγω κοιμαμε με τα σκυλια μεσα στο σπιτι μου οποτε να με ποιασουν στον υπνο δεν παιζει,,οποτε εγω εχω το πανω χερι
    και να θυμαστε οτι ο κλεφτης θελει να κανει την δουεια του αθορυβα,,οταν δει αντισταση με οπλο φευγει γιατι του χαλασε η δουλεια,,δεν ειναι μαλακας να ανοιξη πολεμο
    για να σου κλεψει εσενα το σπιτι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    384
    ΙΝΠ στις #226959

    Eχουμε καλητερη λυση κυρ θοδωρα,,εχουμε και χοιροστασιο ςδω κοντα μας,,τον πετας στα γουρουνια και τελος,,μονο τα σφραγισματα απο τα δοντια μενουν :lol:

    θα ηθελα να γραψω μερικα πραματα γιατι απο αυτα που γραφουν μερικοι καταλαβα οτι δεν γνωριζουν την ψυχολογια του κλεφτη
    αλλα θα ερθω σε μαλακισμενες αντιπαραθεσεις και δεν θελω,,το μονο που θα πω ειναι οτι ο κλεφτης εχει το πλεονεκτημα του αφνιδιασμου
    το οποιο οταν του το γυρισεις μπουμερανγκ με κανα 2 τουφεκιες στον αερα τον κανεις και φευγει τρεχοντας,,για αυτο μην μασατε και καθεστε να σας κλεβουν λες και το σπιτι σας ειναι εκθετηριο
    για κλεφτες,,εγω τουφεκισα αλβανους στα ποδια με 8αρια στ 25 μετρα και πηδαγαν σαν την αλεπου,,ολοι μου λεγανε οτι θα μου την στησουν και τετοια,,μου κλασανε μια μαντρα τελικα
    και αυτοι ουτε θα ξαναπατησουν ποτε το ποδι τους ξανα,,αμα φοβασε σε γαμανε με το γαντι,,το θεμα ειναι να μην σε ποιασουν στον υπνο και σου κολισουν κανα οπλο στην μουρη
    εκει ας προσεχες,,ςγω κοιμαμε με τα σκυλια μεσα στο σπιτι μου οποτε να με ποιασουν στον υπνο δεν παιζει,,οποτε εγω εχω το πανω χερι
    και[b][u] να θυμαστε οτι ο κλεφτης θελει να κανει την δουεια του αθορυβα,,οταν δει αντισταση με οπλο φευγει γιατι του χαλασε η δουλεια,,δεν ειναι μαλακας να ανοιξη πολεμο
    για να σου κλεψει εσενα το σπιτι[/u][/b]

    ΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ!!!

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #226951

    Κάποτε λιάκο είχα την πρώτη άσφαιρη , όχι φιλε δεν θα χάσω χρόνο ίσως είναι το τελευταίο λεπτό της ζωής μου .
    Μου αρέσει τα γουρούνια αλλά που να τον κουβαλώ εκεί είναι και δυο χιλιόμετρα . :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    270
    piperman στις #226844

    Eχουμε καλητερη λυση κυρ θοδωρα,,εχουμε και χοιροστασιο ςδω κοντα μας,,τον πετας στα γουρουνια και τελος,,μονο τα σφραγισματα απο τα δοντια μενουν :lol:

    θα ηθελα να γραψω μερικα πραματα γιατι απο αυτα που γραφουν μερικοι καταλαβα οτι δεν γνωριζουν την ψυχολογια του κλεφτη
    αλλα θα ερθω σε μαλακισμενες αντιπαραθεσεις και δεν θελω,,το μονο που θα πω ειναι οτι ο κλεφτης εχει το πλεονεκτημα του αφνιδιασμου
    το οποιο οταν του το γυρισεις μπουμερανγκ με κανα 2 τουφεκιες στον αερα τον κανεις και φευγει τρεχοντας,,για αυτο μην μασατε και καθεστε να σας κλεβουν λες και το σπιτι σας ειναι εκθετηριο
    για κλεφτες,,εγω τουφεκισα αλβανους στα ποδια με 8αρια στ 25 μετρα και πηδαγαν σαν την αλεπου,,ολοι μου λεγανε οτι θα μου την στησουν και τετοια,,μου κλασανε μια μαντρα τελικα
    και αυτοι ουτε θα ξαναπατησουν ποτε το ποδι τους ξανα,,[color=”#0000FF”][b][size=4]αμα φοβασαι σε γαμανε με το γαντι[/size][/b][/color],,το θεμα ειναι να μην σε ποιασουν στον υπνο και σου κολισουν κανα οπλο στην μουρη
    εκει ας προσεχες,,ςγω κοιμαμε με τα σκυλια μεσα στο σπιτι μου οποτε να με ποιασουν στον υπνο δεν παιζει,,οποτε εγω εχω το πανω χερι
    και να θυμαστε οτι ο κλεφτης θελει να κανει την δουεια του αθορυβα,,οταν δει αντισταση με οπλο φευγει γιατι του χαλασε η δουλεια,,δεν ειναι μαλακας να ανοιξη πολεμο
    για να σου κλεψει εσενα το σπιτι

    +1000
    Το μόνο που θα συμπληρώσω είναι προσοχή,πολύ προσοχή,η κακιά στιγμή δεν αργεί,σκεφτείτε πως θα αισθανόσασταν αλλά βασικά τι θα κάνατε
    αν κάποιος έριχνε σε δικό σας άνθρωπο κατά λάθος,επειδή μπερδεύτηκε ή επειδή αστόχησε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    98
    C_GRIP στις #204400

    Καλησπέρα σε όλους

    Όλοι μας έχουμε πρόβλημα ασφάλειας.
    Και όλοι μας ως άντρες και υπεύθυνοι Πολίτες, οφείλουμε να παίρνουμε τα μέτρα μας, ο καθένας όσο καλύτερα μπορεί για να προστατεύσει το σπίτι του και την οικογένειά του. Και εύχομαι οι οικογένειες όλων σας να παραμείνουν ασφαλείς και κανείς σας να μη ζήσει στιγμές, όπως το 25χρονο παλικάρι. Με κάθε σεβασμό προς όσους γράφουν παραπάνω, επιτρέψτε μου όμως να σας καταθέσω τα εξής:

    ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ!!!
    Πιστεύετε πως ότι γράφετε δεν μένει ΜΟΝΙΜΑ στο site?
    Αντιλαμβάνεστε ότι με όσα γράφετε περί … κάδων, γουρουνιών κλπ. στην απευκταία περίπτωση που πραγματικά αναγκαστείτε να ρίξετε σε κάποιον γιατί κινδύνευσε η οικογένειά σας μετά από π.χ. ένα ή δύο χρόνια, ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑΣ δεν θα σας πιστέψει ότι δεν το κάνατε από πλήρη πρόθεση? Θεωρείτε ότι είσαστε ανώνυμοι, όταν γράφετε σε ένα forum? Μα, ειλικρινά πιστεύετε ότι ένα από τα ΠΡΩΤΑ πράγματα που ελέγχονται από την ΕΛ.ΑΣ. σε τέτοιες σοβαρές περιπτώσεις, δεν είναι η Ι.P. διεύθυνσή σας και οι σχετικές αναρτήσεις σας στα διάφορα sites?
    Άσε που ορισμένοι αναρτάτε και τη φωτογραφία σας, ώστε να διευκολύνετε ακόμη περισσότερο να σας τυλίξουν σε μία κόλα χαρτί, στην περίπτωση μιας ανάκρισης σε βάρος σας! Και αν εσείς δεν υπολογίζετε τις πιθανές προσωπικές σας συνέπειες (μαγκιά σας), δεν σκέφτεστε τι κακό θα κάνετε στην οικογένειά σας, όταν θα σας χάσουν για πολλά χρόνια στη φυλακή, γιατί είχατε ομολογήσει γραπτά και προκαταβολικά την πράξη σας?

    Φυσικά θα μου πείτε:
    «Και τι σε νοιάζει εσένα ρε φίλε! Έχω το θάρρος και γουστάρω να λέω ότι νομίζω!». Οντως φίλτατοι, γούστο σας και καπέλο σας! Αλλά κάντε το στον καφενέ με την παρέα σας. Όταν όμως το γράφετε σε site που προάγει το κυνήγι και τον αθλητισμό (με τη μορφή της σκοποβολής), τότε τα πράγματα αλλάζουν. Εάν αύριο οι διάφοροι γραφικοί οπλοφοβικοί, μαζί με πολλούς κρατικούς λειτουργούς που πολύ θα γούσταραν να περιορίσουν την οπλοκατοχή, στηριχτούν ΚΑΙ σε τέτοια σχόλια, για να αποδείξουν ότι οι κυνηγοί και οι σκοπευτές είναι επίδοξοι εγκληματίες, τότε θα δείτε τη γλύκα. Και όποιος απαντήσει ότι αυτά δεν γίνονται, δεν έχει παρά να ρωτήσει και να μάθει τι έγινε πριν λίγα χρόνια στην Αγγλία, όπου τους μάζεψαν οριστικά ΟΛΑ τα σκοπευτικά ραβδωτά όπλα μέσα σε μία εβδομάδα, γιατί ένας ψυχάκιας έκανε μερικούς φόνους.

    Γι αυτό καταλάβετε ότι αυτά τα site είναι ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΛΟΓΟΣ, ότι γράφετε το διαβάζουν όχι μόνο οι φίλοι σας αλλά και πολλοί, πολλοί εχθροί της οπλοκατοχής και οι συνέπειες για όλους μας μπορεί να είναι ολέθριες. Γι αυτό παρακαλώ θερμά: ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΠΡΙΝ ΓΡΑΦΕΤΕ!!!
    Η ανοησία δεν συγχωρείται σε κανέναν μας, όσο και αν είμαστε αναστατωμένοι με όσα συμβαίνουν, όσο και αν όλοι ανησυχούμε. Τώρα πρέπει να μείνουμε ενωμένοι ως λαός γενικότερα και κυνηγετική/σκοπευτική κοινότητα ειδικότερα.
    Έξυπνος και μάγκας δεν είναι όποιος το φωνάζει και όποιος το διαλαλεί αλλά όποιος κάνει ότι χρειάζεται, όταν πρέπει, όπως πρέπει, χωρίς προκαταβολικούς κομπασμούς και μεγαλοστομίες.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #226803

    [size=3]Καλησπέρα σε όλους …………………………….
    [/size]

    Που είσαστε ρε παιδιά εσείς? :lol: Γιατί δεν γράφετε πιο συχνά στο φόρουμ? Μερικές φορές νομίζουμε ότι είμαστε μόνοι μας …..Να γράφετε πιο συχνά.Λογικούς και σοβαρούς ανθρώπους πάντα τους χρειαζόμαστε. :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/06/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    37
    sphunt στις #226763

    Θέλουν Γ@μηση
    http://www.newsbomb.gr/blogs/story/140553/…ei-sto-facebook
    :lol: :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #204428

    Φιλε μου θα προτιμουσα η ΕΛ.ΑΣ να παει να πιασει κανενα κλεφτη που γεμισε ο τοπος απο δαυτους
    απο το να καθετε να βλεπει τι γραφουμε εμεις στα φορουμ,,εχω φιλο μου στο ΔΗΕ και ξερω καλα πως και τι ψαχνουν στα φορα

    και θα ηθελα τους εισαγγελεις να βαλουν καποιους φυλακη απο το να τους χαιδευουν τα αυτια,,αν δεν το ξερεις μαθε οτι πιανουν κλεφτες που ριμαζουν σπιτια
    και τους αφηνουν την αλλη μερα εξω,αυτα να δουν οι εισαγγελεις και οχι για τα γουρουνια που εγραψα αστιευομενος [για αυτο και το γελακι στο τελος]

    θα ηθελα απο τους εισαγγελεις να στειλουν ολους τους παρανομους πισω στην ρημαδα την χωρα τους και οχι να τους αφηνουν εδω
    και να κανουνε οτι θελουν στον τοπο μου,και να τους πιανουν και την αλλη μερα να ειναι εξω

    οπως θα ηθελα τους εισαγγελεις και το ΔΗΕ να πανε να πιασουν αυτους που ανεβαζουν βιντεακια στο youtube με το πως να φτιαξετε μια βομβα
    η τους αλλους που διχνουν τα χασισοδεντρα που βγαζουνε σε βιντεακια,και που μιλανε για αυτα χυμα στα φορα λες και λενε για γαρδενιες

    θα ηθελα απο τους εισαγγελεις να βγαλουν τα τις παρανομες διαφημησεις απο τα πορνοτηλεφωνα που ειναι αναγκαζμενα τα παιδια να βλεπουν
    γιατι τις βαζουν μεσα σε ολες τις εφημεριδες και τις βλεπουν μικρα παιδακια

    θα ηθελα απο τους εισαγγελεις να βγαλουν κανα ενταλμα για αυτους που κατακλεψανε και φερανε την χωρα μου σε αυτο το χαλι
    και να τους ανοιξουν κανα λογαριασμο στην ελβετια που εχουν ολοι τους ενα σκασμο λεφτα που κλεψανε απο ολους εμας
    και να τους βαλουν στην φυλακη,,αυτα και αλλα πολλα θα ηθελα αλλα ΔΕΝ

    υποκρισια λοιπον,,αφου βλεπουμε μονο την μυγα και δεν βλεπουμε το βοδι που μας μπηκε στο ματι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    98
    C_GRIP στις #204465

    Αγαπητέ Louis

    Συμφωνώ μαζί σου σε όλα όσα γράφεις ότι θα ήθελες, οι επιθυμίες σου είναι και δικές μου όπως και κάθε υγιώς σκεπτόμενου πολίτη, που αγαπάει αυτή την ταλαίπωρη χώρα.
    Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι πρέπει να αυτοπαγιδευόμαστε μέσω των γραπτών μας και να «βγάζουμε μόνοι μας τα μάτια μας».
    Άλλο πράγμα η υποκρισία (που προσωπικά τη σιχαίνομαι) και άλλο η έξυπνη, σοφή στάση που πρέπει να τηρούμε.

    Οι έλληνες κυνηγοί και σκοπευτές, ήταν, είναι και πρέπει να παραμείνουν ένα από τα σταθερά, νομοταγή τμήματα της κοινωνίας μας. Αν ολισθήσουμε μαζικά προς την φραστική απειλή ή και τέλεση αδικημάτων, θα έχουμε δώσει το φτυάρι σε αυτούς που μας ανοίγουν το λάκκο. Και προς Θεού, δεν εννοώ την ΕΛ.ΑΣ., να εξηγούμεθα.

    Τα τελευταία χρόνια στην Ευρώπη υπάρχει ένα ολοένα και διογκούμενο κύμα εναντίον της οπλοκατοχής. Δεν είναι καθόλου τυχαίο. Οι μηχανισμοί που επιδιώκουν την οικονομική κυριαρχία σε αυτήν, δεν επιθυμούν με κανένα τρόπο την ύπαρξη σημαντικού αριθμού όπλων, ανάμεσα στους λαούς της.
    Πέρα από τα αίσχη που έγιναν στην Αγγλία, όπου πραγματικά «μάζεψαν» όλα τα ραβδωτά με συνοπτικές διαδικασίες, πριν 3 μήνες στην Ολλανδία απέφυγαν κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή να περάσει νόμος, που θα απαγόρευε την πρακτική σκοποβολή. Το πιο πιθανό όμως είναι ότι στο μεσοπρόθεσμο μέλλον δεν θα τη γλιτώσουν, θα τους την απαγορεύσουν.

    Όπως λένε, όταν καίγεται ο κήπος του γείτονα, πρέπει όχι μόνο να τον βοηθάμε να τον σβήσει αλλά και να γεμίζουμε και κανένα κουβά νερό, ώστε να μπορέσουμε να σώσουμε και τον δικό μας κήπο. Και γι αυτό δεν πρέπει να παίζουμε με σπίρτα…

    Με τους φιλικούς μου χαιρετισμούς

    Χρήστος Γρυπαίος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #204468

    Φιλε μου χρηστο σε γενικες γραμες δεν διαφωνουμε,,αλλα δυστυχως εκει που μας φερανε μπορη καπια μερα να παιξουμε με την φωτια
    και οχι με τα σπιρτα οπως λες,πραγμα που δεν το ευχομαι αλλα το βλεπω να ερχεται,,απλα δειξε λιγο κατανοηση γιατι ειμαι απο αυτους
    που γυρισαν μια μερα σπιτι τους και δεν βρηκαν τιποτα απο αυτα που μαζεψαν με το αιμα τους,,και εχω και μια μανα που ζει μονη της
    με οτι αυτο συνεπαγεται στην κατασταση που μας φερανε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    98
    C_GRIP στις #204472

    Σε καταλαβαίνω φίλε Louis
    Κάποιος "έλληνας" (βάζω τα εισαγωγικά γιατί δεν του αξίζει ο τίτλος) έκλεψε την ηλικιωμένη μητέρα μου, μπαίνοντας μέρα-μεσημέρι στο σπίτι της, παίρνοντάς της ότι πολύτιμο είχε. Εμένα δε, μου έχουν επιτεθεί δύο πρεζάκια στο κέντρο της Αθήνας. Και δεν είμαι φυσικά ο μόνος…
    Ξέρω λοιπόν πως είναι ο θυμός και η αίσθηση της ανασφάλειας, πίστεψέ με δεν γράφω εκ του ασφαλούς.
    Ομως αν θέλουμε να επιβιώσουμε ως κοινωνία, πρέπει να πολεμήσουμε το συναίσθημα, την παρόρμηση να γίνουμε σαν και αυτά τα κτήνη που μας απειλούν και να πορευτούμε σύμφωνα με τις επιταγές του μυαλού μας. Και πάντα με αλληλοϋποστήριξη. Οταν οι κρατικοί μηχανισμοί υπολειτουργούν, τότε το μόνο που μας απομένει είναι ο ένας μας να στηρίζει τον άλλον.
    Και πιστεύω ότι -με πολλές δυσκολίες- θα τα καταφέρουμε, όπως τα καταφέραμε τόσους και τόσους αιώνες.
    Εύχομαι τόσο σε εσένα προσωπικά όσο και σε όλους μας, ότι καλύτερο, προσοχή και ψυχραιμία.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 91 έως 105 (από 107 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων