Αλλοδαποί σκοτώνουν έλληνες εν ψυχρώ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 181 έως 195 (από 274 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #381966

    Δέν λέει κανένας οτι οι έλληνες είναι τα άγια παιδάκια,ίσα ίσα που έχουμε απο τους πιο σκληρούς κακοποιούς στην ευρώπη.καταρχήν μήν κοιτάτε τις φυλλάδες γιατί είναι όλα φτιαχτά για συγκεκριμένους σκοπούς αποπροσανατόλισης του κοσμάκι.

    (Οποιος εγκληματεί να πηγαίνει φυλακή)εσύ καλά τα λές αλλά έχεις υπολογίσει χωρίς τον ξενοδόχο και ο ξενοδόχος ξέρουμε όλοι ποιος είναι (ΚΟΜΑ)που υποστηρίζει τον κάθε ΦΟΝΙΑ ΛΑΘΡΟ έτσι δεν είναι η κάνω λάθος?

    κάποια στιγμή πρέπει να ξεπεράσουμε την καραμέλα για το όταν είμασταν εμείς στην θέση τους και να προσγειωθούμε στο σήμερα και το τώρα.

    έχουμε που έχουμε τους δικούς μας μας προστέθεικαν και οι λαθρό διπλό το κακό δηλαδή.όλοι ξέρουμε πως οι αλλοδαποί είναι οι αγαπημένοι τον εργοδοτόν για το λόγο οτι δουλεύουνε για ούτε ένα κομάτι ψωμί και όχι γιατί δίνουμε η ζητάμε εμείς σαν έλληνες μεγάλες προσφορές η μεροκάματα.δέν μπορώ εγώ να συναγωνιστώ τον αλλοδαπό με 7 ευρώ μεροκάματο λογικό είναι γιατί δεν προκειτε να βγούν οι υποχρεώσεις μας με τα 7 ευρώ την μέρα.η άν θέλετε ας δουλέψει κάποιος με 7 ευρώ μεροκάματο και μετά το ξανασυζητάμε,γιατί στα λόγια όλα είναι εύκολα στην πράξη όμως?


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #381994

    Το ΒΗΜΑ είναι φυλλάδα? 😯

    Το κόμα που υποστηρίζει τους λαθρομετανάστες το ξέρουμε και ο κόσμος θα το κρίνει για τις απόψεις του.Ξαναλέω όταν κάποιος εγκληματεί να παει φυλακή και ας τον υποστηρίζει όποιος θέλει.Οι νόμοι να είναι νόμοι για όλους.Αν οι αριστεροί τελικά καταφέρνουν και αθωώνουν φονιάδες ( μόνο γέλιο προκαλεί αυτή η άποψη) τότε να ζητήσουμε τον λόγο απο την δικαιοσύνη.

    Γιατί να ξεπεράσουμε την καραμέλα για το αν είμασταν εμείς στην θέση τους? Αφου και είμασταν στην θέση τους και ΕΙΜΑΣΤΕ στην θέση τους.Χιλιάδες Ελληνες μεταναστεύουν αυτη την στιγμή για τους ίδιους λόγους που μεταναστεύουν και οι πακιστανοί κλπ.Ο λόγος είναι η επιβίωση και η δουλειά.Απο όλους αυτούς τους χιλιάδες Ελληνες που μεταναστεύουν η συντριπτική πλειοψηφία θα είναι χρήσιμη για το κράτος που θα πάνε  .Καποια άτομα όμως θα παρανομήσουν θα κλέψουν κλπ κλπ .Ετσι γινόταν πάντα και έτσι θα γένεται. Για ποια καραμέλα μιλάμε λοιπόν? Εδω έχουμε να κάνουμε με την πραγματικότητα.

    Κανένας ξένος δεν παει για μεροκάματο 7 ευρώ.Εγω είμαι μέσα στην αγορά και ξέρω πολύ καλά τι γίνεται.Είναι προτιμώτερο να πηγαίνεις για μεροκάματο 30 ευρώ+(τόσο παίρνουν οι ξένοι)    παρά να κάθεσαι και να βρίζεις τους ξένους που σου πήραν την δουλειά .Βέβαια κανένας Ελληνας μάστορας δεν συζητάει για μεροκάματο κάτω απο 50 ευρώ.Με 30 ευρώ λοιπόν μπορεί και να βγούν τα έξοδα με καθόλου μεροκάματο σίγουρα δεν βγαίνουν.

    Οσοι εργοδότες έχουν και εκμεταλευονται τους ξένους τότε να επιληφθεί η πολιτεία με τους νόμους που διαθέτει.

    Αν υποθέσουμε ότι αύριο με έναν μαγικό τρόπο εξαφανίζαμε όλους τους ξένους νόμιμους και μη , νομίζετε ότι θα λυνόντουσαν τα προβλήματα μας?Πραγματικά περιμένω απάντηση με στοιχεία γιατί έχω και εγω απάντηση με στοιχεία ότι μάλλον θα γινόταν το αντίθετο.

    υγ.Κάποια στιγμή να μιλήσουμε και για τις παράνομες Ελληνοποιήσεις και για το που χρησιμοποιήθηκαν απο τους σημερινούς και χθεσινούς σωτήρες μας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #382136

    Δέν λέει κανένας οτι οι έλληνες είναι τα άγια παιδάκια,ίσα ίσα που έχουμε απο τους πιο σκληρούς κακοποιούς στην ευρώπη.καταρχήν μήν κοιτάτε τις φυλλάδες γιατί είναι όλα φτιαχτά για συγκεκριμένους σκοπούς αποπροσανατόλισης του κοσμάκι. (Οποιος εγκληματεί να πηγαίνει φυλακή)εσύ καλά τα λές αλλά έχεις υπολογίσει χωρίς τον ξενοδόχο και ο ξενοδόχος ξέρουμε όλοι ποιος είναι (ΚΟΜΑ)που υποστηρίζει τον κάθε ΦΟΝΙΑ ΛΑΘΡΟ έτσι δεν είναι η κάνω λάθος? κάποια στιγμή πρέπει να ξεπεράσουμε την καραμέλα για το όταν είμασταν εμείς στην θέση τους και να προσγειωθούμε στο σήμερα και το τώρα. έχουμε που έχουμε τους δικούς μας μας προστέθεικαν και οι λαθρό διπλό το κακό δηλαδή.όλοι ξέρουμε πως οι αλλοδαποί είναι οι αγαπημένοι τον εργοδοτόν για το λόγο οτι δουλεύουνε για ούτε ένα κομάτι ψωμί και όχι γιατί δίνουμε η ζητάμε εμείς σαν έλληνες μεγάλες προσφορές η μεροκάματα.δέν μπορώ εγώ να συναγωνιστώ τον αλλοδαπό με 7 ευρώ μεροκάματο λογικό είναι γιατί δεν προκειτε να βγούν οι υποχρεώσεις μας με τα 7 ευρώ την μέρα.η άν θέλετε ας δουλέψει κάποιος με 7 ευρώ μεροκάματο και μετά το ξανασυζητάμε,γιατί στα λόγια όλα είναι εύκολα στην πράξη όμως?

    ΕΛΛΗΝΑΣ ΓΕΝΙΕΣΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΣΑΙ ΠΟΤΕ
    [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    μακαρι να επαιρναν 7 ευρο φιλε μου!!!παντως εδω λειτουργουμε οπως την παροιμια που λεει βλεπεις τον λυκο και ψανχεις τον ντορο???δηλαδη οταν βιασε ο λαθροπακιστανος το κοριτσακι κανενας δεν βγηκε και να κανει μια καταγγελια τον ιδιοκτητη του ξενοδοχειου που τον ειχε εκει παρανομα ως κηπουρο ωστε να τον μπαγλαρωσουν και αυτον μεσα η καλυτερα να τον καψουν το ξενοδοχειο και να τον σαπισουν στο ξυλο!!!γιατι επειδη ειναι Ελληνας????η μηπως δεν εφταιγε η δεν παρανομησε ως επαγγλεματιας?????αν το εκαναν ολοι υπολοιποι ξενοδοχοι θα χεζοντουσαν πανω τους θα τους εδιωχναν ολους αυτους και θα επερναν ελληνες να εισαι σιγουρος!!!τα κομματα που τους υποστηρηζουν ασε ειναι ολα το καθενα εχει τον λογο του ακομα και η χρυση αυγη απο αυτους αναζογωονηθηκε αν δεν υπηρχαν αυτοι δεν θα ξεραμε χρυση αυγη γιατι απλα το προγραμμα τους ειναι μονο αυτο να παιζουν ξυλο με τους λαθρομεταναστες προγραμμα για την εξοδο απο την κριση η εστω  μια αντιπολιτευση της προκοπης δεν υπαρχει!!!

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #382146

     

    ακομα και η χρυση αυγη απο αυτους αναζογωονηθηκε αν δεν υπηρχαν αυτοι δεν θα ξεραμε χρυση αυγη γιατι απλα το προγραμμα τους ειναι μονο αυτο να παιζουν ξυλο με τους λαθρομεταναστες προγραμμα για την εξοδο απο την κριση η εστω μια αντιπολιτευση της προκοπης δεν υπαρχει!!!

    ΣΤΑΜΠΑ!!!!!!!
    ΚΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ
    Θεολόγης.

    Εντάξει κάνουμε σοβαρή κουβέντα αλλά όταν βάζουμε στην μέση την χρυση αυγή δεν μπορω ρε παιδιά να σοβαρευτώ.Διάβαζα πριν λίγο πιο λεπτομερειακά  τους λόγους για τους οποίους δεν άφησαν την παράσταση στο χυτήριο και με πιάνουν τα γέλια.Προσβλήθηκαν λεει  τα θρησκευτικά τους πιστεύω και άλλα πολλά που βαριέμαι να αναφέρω.Ηθελα να ήξερα μέσα σε αυτούς που θιχτηκαν  είναι και αυτός?

    .

    [/URL]

    Δωστε λίγο προσοχή στην πεντάλφα που έχει αυτό το σημαντικότατο στέλεχος της χρυσής αυγής κρεμασμένη στον λαιμό του..

     

    χαχαχχαχαχα.Να με συμπαθάτε λίγο για το οφ τόπικ αλλά δεν μπορω να κρατηθω με δαύτους

     

    [/URL]

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #382147

    ΤΥΡΝΑΒΟΣ26 wrote:
    ακομα και η χρυση αυγη απο αυτους αναζογωονηθηκε αν δεν υπηρχαν αυτοι δεν θα ξεραμε χρυση αυγη γιατι απλα το προγραμμα τους ειναι μονο αυτο να παιζουν ξυλο με τους λαθρομεταναστες προγραμμα για την εξοδο απο την κριση η εστω μια αντιπολιτευση της προκοπης δεν υπαρχει!!! ΣΤΑΜΠΑ!!!!!!!
    ΚΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ
    Θεολόγης.

    Εντάξει κάνουμε σοβαρή κουβέντα αλλά όταν βάζουμε στην μέση την χρυση αυγή δεν μπορω ρε παιδιά να σοβαρευτώ.Διάβαζα πριν λίγο πιο λεπτομερειακά τους λόγους για τους οποίους δεν άφησαν την παράσταση στο χυτήριο και με πιάνουν τα γέλια.Προσβλήθηκαν λεει τα θρησκευτικά τους πιστεύω και άλλα πολλά που βαριέμαι να αναφέρω.Ηθελα να ήξερα μέσα σε αυτούς που θιχτηκαν είναι και αυτός? . [/URL] Δωστε λίγο προσοχή στην πεντάλφα που έχει αυτό το σημαντικότατο στέλεχος της χρυσής αυγής κρεμασμένη στον λαιμό του.. χαχαχχαχαχα.Να με συμπαθάτε λίγο για το οφ τόπικ αλλά δεν μπορω να κρατηθω με δαύτους [/URL]

    πολυ μου αρεσε αυτο το σκερτσακι!!!γι αυτο το ανεφερα και εγω Διονυση για να καταλαβουμε οτι ολους τους βολευει ολο αυτο το σκηνικο που στηνεται  με τους λαθρομεταναστες ακομα και αυτους (αναφερομαι σε κομματα για να μην παρεξηγηθω) που το παιζουν “πατριωτες”

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #382150

    Το ΒΗΜΑ είναι φυλλάδα? Το κόμα που υποστηρίζει τους λαθρομετανάστες το ξέρουμε και ο κόσμος θα το κρίνει για τις απόψεις του.Ξαναλέω όταν κάποιος εγκληματεί να παει φυλακή και ας τον υποστηρίζει όποιος θέλει.Οι νόμοι να είναι νόμοι για όλους.Αν οι αριστεροί τελικά καταφέρνουν και αθωώνουν φονιάδες ( μόνο γέλιο προκαλεί αυτή η άποψη) τότε να ζητήσουμε τον λόγο απο την δικαιοσύνη. Γιατί να ξεπεράσουμε την καραμέλα για το αν είμασταν εμείς στην θέση τους? Αφου και είμασταν στην θέση τους και ΕΙΜΑΣΤΕ στην θέση τους.Χιλιάδες Ελληνες μεταναστεύουν αυτη την στιγμή για τους ίδιους λόγους που μεταναστεύουν και οι πακιστανοί κλπ.Ο λόγος είναι η επιβίωση και η δουλειά.Απο όλους αυτούς τους χιλιάδες Ελληνες που μεταναστεύουν η συντριπτική πλειοψηφία θα είναι χρήσιμη για το κράτος που θα πάνε .Καποια άτομα όμως θα παρανομήσουν θα κλέψουν κλπ κλπ .Ετσι γινόταν πάντα και έτσι θα γένεται. Για ποια καραμέλα μιλάμε λοιπόν? Εδω έχουμε να κάνουμε με την πραγματικότητα. Κανένας ξένος δεν παει για μεροκάματο 7 ευρώ.Εγω είμαι μέσα στην αγορά και ξέρω πολύ καλά τι γίνεται.Είναι προτιμώτερο να πηγαίνεις για μεροκάματο 30 ευρώ+(τόσο παίρνουν οι ξένοι) παρά να κάθεσαι και να βρίζεις τους ξένους που σου πήραν την δουλειά .Βέβαια κανένας Ελληνας μάστορας δεν συζητάει για μεροκάματο κάτω απο 50 ευρώ.Με 30 ευρώ λοιπόν μπορεί και να βγούν τα έξοδα με καθόλου μεροκάματο σίγουρα δεν βγαίνουν. Οσοι εργοδότες έχουν και εκμεταλευονται τους ξένους τότε να επιληφθεί η πολιτεία με τους νόμους που διαθέτει. Αν υποθέσουμε ότι αύριο με έναν μαγικό τρόπο εξαφανίζαμε όλους τους ξένους νόμιμους και μη , νομίζετε ότι θα λυνόντουσαν τα προβλήματα μας?Πραγματικά περιμένω απάντηση με στοιχεία γιατί έχω και εγω απάντηση με στοιχεία ότι μάλλον θα γινόταν το αντίθετο. υγ.Κάποια στιγμή να μιλήσουμε και για τις παράνομες Ελληνοποιήσεις και για το που χρησιμοποιήθηκαν απο τους σημερινούς και χθεσινούς σωτήρες μας.

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 7 ώρες, 8 λεπτά πριν από τον diomilesis.

    Θα σου πώ μία περίπτωση μόνο από μεγάλο επιχειρηματία με εργοστάσιο ο οποίος είναι και αριστερός και δέν το κρίβει.

    στο εργοστάσιο του έχει 20 με 30 μπαγκλαντεσιανούς και 15 περίπου έλληνες,οι μέν αλλοδαποί μετά απο ερώτηση δική μου στον ίδιο πέρνουν μηνιαίο μισθό το υπέρογκο ποσό τον 200 ευρώ και δέν θα επεκταθώ καθόλου στην ασφάληση τους.

    οι δέ έλληνες πέρνουν 600 ευρώ ο πιό ακριβοπληρωμένος έλληνας εκεί μέσα,με την δικιολογία αν σας αρέσει αν όχι έχει και άλλους τέτοιους με 200 ευρουλάκια το μήνα.

    στήν οικοδομή διονύση μου είναι τελείος διαφορετικά τα πράγματα ΔΥΣΤΗΧΩΣ για εμάς,πείγα να φτιάξω μία δουλειά σε κάποιον και μου δίνει ένα κολόχαρτο με δύο σειρές όλες και όλες να λέει την προσφορά του ένας αλβανιστάν,και μετά μου λέει αν είναι ίδια η δικιά σου η πιο κάτω την πέρνεις την δουλειά,εντομεταξεί την δουλειά την είχε και σκοτομένη τελείως,για μεροκάματο είχε 15 ευρώ και του λέει λοιπόν ο άνθρωπος καλά γιατί έβαλες τόσο χαμηλό μεροκάματο,και του απαντάει ο αλβανιστάν με αυτή την προσφορά δεν προκειτε να την χτυπήση άλλος και αφού θα κάθομε που θα κάθομε γιατί να μην βγάλω τα ΤΣΙΓΑΡΑ ΜΟΥ έτσι απλά για τα τσιγάρα του μόνο μας γ@μάει εμάς και εμείς έχουμε ίκα-βενζίνες-εργαλεία κ.τ.λ

    λοιπόν τι να συζητήσω εγώ τώρα αν ακούω και βλέπω τέτοια πράγματα πές μου εσύ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #382157

    δειτε τωρα που μας εφτασαν και εμας θεμα με το οποιο δεν ασχολειται κανενας και μετα μιλαμε για τους λαθρομεταναστες

    http://voliotaki.blogspot.gr/2012/10/il-messaggero.html

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #382172

    Θα σου πώ μία περίπτωση μόνο από μεγάλο επιχειρηματία με εργοστάσιο ο οποίος είναι και αριστερός και δέν το κρίβει. στο εργοστάσιο του έχει 20 με 30 μπαγκλαντεσιανούς και 15 περίπου έλληνες,οι μέν αλλοδαποί μετά απο ερώτηση δική μου στον ίδιο πέρνουν μηνιαίο μισθό το υπέρογκο ποσό τον 200 ευρώ και δέν θα επεκταθώ καθόλου στην ασφάληση τους. οι δέ έλληνες πέρνουν 600 ευρώ ο πιό ακριβοπληρωμένος έλληνας εκεί μέσα,με την δικιολογία αν σας αρέσει αν όχι έχει και άλλους τέτοιους με 200 ευρουλάκια το μήνα. στήν οικοδομή διονύση μου είναι τελείος διαφορετικά τα πράγματα ΔΥΣΤΗΧΩΣ για εμάς,πείγα να φτιάξω μία δουλειά σε κάποιον και μου δίνει ένα κολόχαρτο με δύο σειρές όλες και όλες να λέει την προσφορά του ένας αλβανιστάν,και μετά μου λέει αν είναι ίδια η δικιά σου η πιο κάτω την πέρνεις την δουλειά,εντομεταξεί την δουλειά την είχε και σκοτομένη τελείως,για μεροκάματο είχε 15 ευρώ και του λέει λοιπόν ο άνθρωπος καλά γιατί έβαλες τόσο χαμηλό μεροκάματο,και του απαντάει ο αλβανιστάν με αυτή την προσφορά δεν προκειτε να την χτυπήση άλλος και αφού θα κάθομε που θα κάθομε γιατί να μην βγάλω τα ΤΣΙΓΑΡΑ ΜΟΥ έτσι απλά για τα τσιγάρα του μόνο μας γ@μάει εμάς και εμείς έχουμε ίκα-βενζίνες-εργαλεία κ.τ.λ λοιπόν τι να συζητήσω εγώ τώρα αν ακούω και βλέπω τέτοια πράγματα πές μου εσύ?

    ΕΛΛΗΝΑΣ ΓΕΝΙΕΣΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΣΑΙ ΠΟΤΕ
    [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    Μάνο σε πληροφορώ ότι καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου για το μεροκάματο.Επίσης καταλαβαίνω την ζημιά που κάνουν στις δουλείες οι τυχαίοι που ήρθαν απο το πουθενά. Ομως φίλε μου καταλαβέ το.Το πρόβλημα δεν είναι προς τα εκεί που κοιτάζεις.Σίγουρα είναι και αυτό ( με τους κάθε λογής μετανάστες-λαθρομετανάστες) ένα σοβαρό πρόβλημα, αλλά δεν είναι αυτό που μας έχει φέρει μέχρι εδω. Το θέμα με τους λαθρομετανάστες είναι παραπέτασμα καπνού .Η πλάκα είναι ότι τα έχουν καταφέρει μια χαρά μια μεγάλη μερίδα των Ελληνων να αναλώνεται αυτή την ιστορία.

    Εχω ξαναπεί ότι όλοι μας βράζουμε στο ίδιο καζάνι με κοινά προβλήματα.Απλά βρήκαν τρόπους να μας διαιρούν.Σκέψου λοιπόν την στιγμή που ασχολούμαστε με αυτό το θέμα πόσα πράγματα μας έχουν παρει απο την ζωή μας. Σκέψου μέσα σε δυόμιση χρόνια τι έχουν κάνει στα εργασιακά μας δικαιώματα.Σκέψου ότι κατάφεραν να δίνουν μισθούς 300 ευρώ , μας πήραν κάθε ίχνος αξιοπρέπειας , διέλυσαν τον κοινωνικό ιστό, έφεραν μέσα στα σπίτια μας την εξαθλίωση και την μιζέρια.

    Οπότε φίλε μου καταλαβέ το ……. οι λαθρομετανάστες είναι το μικρότερο προβλημά μας….και καλό θα ήταν να μην στοχεύουμε μόνο προς τα εκεί.

    υγ.Δεν θέλω να πιστέψει κανείς ότι κάνω μάθημα για το πως θα σκέφτεστε.Την αποψή μου λέω που πιθανόν να είναι και λάθος και να αποδειχθεί εκ των υστέρων ότι έλεγα μαλακίες 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #382250

    KYNIGOSDK wrote:

    παλος wrote:
    για αυτους που σου βιαζουν καθημερινα την ζωη για αυτους που σου αφαιρεσαν το δικαιωμα να ονειρευσε για αυτους που απαγορευουν στα παιδια μας να ερωτευωνται ουτε λεξη οι ξενοι ειναι το προβλημα ε… για απαντα μου ρε φιλε γιατι παντα μα παντα ο ανθρωπος απο ανεκαθεν τα βαζει με ανθρωπους πιο αδυνατους απο αυτον και καταλαμβ τι ενοω

    ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΛΟΙΠΟΝ 1 ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΒΙΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΖΩΗ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΟΥΝ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΤ? ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΣΤ ΠΟΙΟ ΚΑΤΩ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΕΚΛΟΓΕΣ ΠΗΓΑΙΝΕ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΣΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΠΡΙΝ 5 ΜΗΝΕΣ ΜΗΝΕΣ ΕΙΧΑΜΕ ΕΚΛΟΓΕΣ ΚΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ 2 ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΑΔΥΝΑΤΟΥΣ ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ ΑΝΑΦΕΡΕΣΕ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΗΡΘΑΝ ΕΔΩ ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ ΚΑΙ = 3 ΑΠΟΚΤΗΣΑΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΖΑΜΙ ΚΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΠΕΡΙΘΑΛΨΗ ΣΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ 4 ΓΙΑ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΤΩΝ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΩΝ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΘΑΙΝΟΥΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ? 5 ΞΕΣΚΙΣΑΝ ΤΑ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑΣ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΡΙΣΗ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΠΡΙΝ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΝΘΗΡΑ ΝΑ ζΗΤΗΣΕΙΣ ΕΣΤΩ 10 ΕΥΡΩ ΑΥΞΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΑΠΕΙΛΟΥΣΑΝ ΟΙ ΕΡΓΟΔΟΤΕΣ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΛΒΑΝΟ-ΡΟΥΜΑΝΟ-ΒΟΥΛΓΑΡΟ ΚΤΛ 6 ΕΧΟΥΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΤΙΣ ΠΑΤΡΙΔΕΣ ΤΟΥΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 20 ΔΙΣ ΑΦΟΡΟΛΟΓΗΤΑ ΓΙΑΤΙ ΩΣ ΓΝΩΣΤΟ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΛΟΓΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ 7 ΒΙΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΒΑΣΗ ΞΥΛΟΚΟΠΟΥΝ ΓΕΡΟΝΤΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΟΥΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ 20 ΕΥΡΩ 8 ΠΑΡΕΝΟΧΛΟΥΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΣΤΙΣ ΠΛΑΤΕΙΕΣ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΧΕΙΡΟΝΟΜΙΕΣ ΚΤΛ 9 ΕΧΟΥΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΗ ΓΚΕΤΟ ΣΕ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΡΟΣΠΕΛΑΣΤΟΙ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ 5 ΣΕΛΙΔΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΕΞΗΓΗΣΩ ΥΣ Αν νομιζεις οτι ολοι αυτοι ειναι αδυνατοι και χρειαζονται υποστηριξη σε λιγο να δουμε εμας εδω ποιος θα μας υποστηριξη οταν δεν θα εχουμε ουτε ψωμι να αγορασουμε Παρακαλα να μην σε βρει καμια συμφορα και στο ευχομαι αυτο να μην σου τυχη ποτε στην ζωη σου οπως οι οικογενειες αυτες που ειδαν τους δικους τους ανθρωπους βιασμενους-σκοτωμενους κτλ γιατι τοτε θα δεις πως θα αλλαξεις γνωμη για ολα αυτα τα ( αθωα ) παιδια που υποστηριζεις Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 1 ώρα, 56 λεπτά πριν από τον KYNIGOSDK.

    Kώστα επέτρεψέ μου να σου πω το εξής: Να ξεκαθαρίσω ότι συμφωνώ απόλυτα με όλα όσα γράφεις σ” αυτό το post. Η ένσταση η δικιά μου είναι ότι γράφετε εδώ μέσα πως φταίνε μόνο αυτοί. Αυτοί τους δόθηκε μία ευκαιρία και την άρπαξαν. Για “μένα φταίνε οι πολιτικοί και “μείς κατά ένα μέρος που δεν αντιδράσαμε όταν τους άνοιξαν τα σύνορα να μπουν ανεξέλεκτα. Τώρα αν θέλωντας ν” αφυπνήσουμε συνειδήσεις (πολιτικών ή κοινής γνώμης) τονίζουμε «επίτηδες» κυρίως την εγκληματικότητα που προκαλούν τότε είμαι μαζί σου/σας. Ίσως και να είναι ο μόνος τρόπος. Να εθελοτυφλούμε δεν μ” αρέσει. Δηλαδή την ξεκωλιάρα που καθάρισε τον Παπά δεν την κατατάσουμε σε ομάδα ανθρώπων γιατί είναι Ελληνίδα ενώ μαζί με τον καριόλι τον Πάκι καταδικάζουμε ολόκληρη ομάδα ανθρώπων που αν πει ο Πρωθυπουργός «έξω από την χώρα» την άλλη μέρα δεν θα έχουν που να κρυφτούν. Δυστυχώς μεγάλο κακό προκαλούν και ξένοι μαφιόζοι με καλάσνικοφ που τρομοκρατούν τους πάντες και τα πάντα και πρέπει να τους αναφέρουμε. Βούλγαρους, Ρώσους, Γεωργιανούς, Αλβανούς κτλ. Αποδεδειγμένα υπάρχει υψηλή εγκληματικότητα σ” αυτή την ομάδα μεταναστών. Γιατί δεν γίνεται τίποτα? Δεν απορρέιται? Έχουν πάρει μαγαζιά, περίπτερα, βενζινάδικα, νυχτερινά μαγαζιά και πουλούν και προστασία. Για το καλό της συζήτησης πρέπει να συμπεριλάβουμε και το ότι «Υπάρχουν χιλιάδες Έλληνες (και κυρίως αγρότες) που τους θέλουν ακόμα εδώ». Όταν εσείς χτυπιέσται να φύγουν άλλοι υπολογίζουν σ” αυτούς. Ξέρεις τι είναι να του δίνεις 3,60 και να τον έχεις από το πρωί μέχρι το βράδυ ενώ εσύ βολτάρεις με το Αγροτικό? Μεγάλη υπόθεση (ελπίζω να μην παρεξηγηθεί κάποιος σκληρά εργαζόμενος αγρότης αλλά τουλάχιστον ν” αναγνωρίσει στα πρόσωπα συγχωριανών του αυτούς που περιγράφω). Δηλαδή για άλλη μια φορά είμαστε διχασμένοι και δεν μπορούμε ν” αποφασίσουμε για το κοινό καλό και αφου δεν μπορούμε (να πείσουμε τους εκπροσώπους μας στο κοινοβούλιο) τα βάζουμε με τον εύκολο στόχο. Εδώ είχαμε μπροστά μας τον εχθρό (Σαμαρά, Βενιζέλο, Κουβέλη) και τους δώσαμε και άλλη ευκαιρία να μας πηδήξουν …………………….. για τους λαθρομετανάστες θα μπορέσουμε να αποφασίσουμε?
    Φιλικά και επειδή γνωριζόμαστε με τους περισσότερους ελπίζω να μην προκαλέσω οξείες αντπαραθέσεις.

    ΓΙΑΝΝΗ καλησπερα εμαθα και το ονομα σου τελικα απο εδω μεσα 😀

    Συμφωνω σε αυτα που αναφερεις με την μονη διαφορα οτι δεν μπορω να βαλω στην ιδια μοιρα αυτην την βρωμυλο που καθαρισε τον Παπα δηλαδη ενα εγκλημα παθους ας το πουμε αυτα συμβαινουν καθημερινα  με εναν εγκληματια λαθραιο ο οποιος μπαινει μεσα σε ενα σπιτι να κλεψει και αφου δεν βρει τιποτα στην συνεχει ξυλοκοπει μεχρι θανατου εναν γεροντα η μια γεροντισα 80-90 χρονων μονο και μονο επειδη ειναι αδυναμοι

    Δεν μπορω να βαλω στην ιδια μοιρα το καριολη τον πακιστανο που βιασε το 15 χρονο αγγελουδι και στην συνεχεια το ανοιξε το κεφαλι με την πετρα

    Δεν μπορω να βαλω στην ιδια μοιρα τους σομαλους που καθαρισαν εκεινο ο πρωινο τον Μανωλη επειδη πηγαινε ο ανθρωπος στο μαιευτηριο να δει το νεο μελος της οικογενειας του

    Δεν μπορω να βαλω στην ιδια μοιρα τον λαθραιο που εισβαλει μεσα σε μια οικογενεια ξυλοκοπη τους γονεις και βιαζει τα αλλα μελη ετσι επειδη κραταει ενα καλασνικοφ

    Εδω μιλαμε καθαρα γα μισος και μονο μισος και πιστεψε με 80% απο την βρωμια αυτη που εχει μαζευτει με το ετσι θελω εδω στην πατριδα μας εχουν αυτοι την λογικη

    Βεβαια δεν φταινε αυτοι εδω που τα λεμε γιατι πολυ απλα εχουν απο πισω πολλα ξεφτερια που τους σιγονταρουν κιολας και πολλους υπερασπιστες μιλαω παντα για πολιτικους οι οποιοι μαλιστα βγαινουν κατα καιρους σε δημοσια πανελ και αναφερουν=

    ειμαστε ολοι μεταναστες

    οι Ελληνες ειναι φασιστες-ρατσιστες κτλ

    δουλεια σε μεταναστες και ισα δικαιωματα κτλ

    ΥΣ

    Γιαννη δεν υπαρχει λογος αντιπαραθεσης εδω ειμαστε μια οικογενεια και ο καθε ενας λεει την αποψη του και ειναι σεβαστη συμφωνουμε -διαφωνουμε οποτε μην το σκεφτεσαι καθολου αυτο 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #382266

    Σε καμία περίπτωση δεν τους βάζω στην ίδια μοίρα και πόσο μάλλον την κοπέλα και την οικογένειά της.

    Αλλά θέλω ν’ ακούσω την ποιο δυνατή αλήθεια απ’ όλες.

    ΜΑΣ ΚΛΕΒΟΥΝ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ΚΑΚΟΒΟΥΛΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΤΩΝ ΓΕΙΤΟΝΩΝ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΙΩΣΗ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΑΣ. Απλά πράγματα.

    Ξέρεις …… πολλές φορές θυμίζει αυτό το topic οικολόγους που ψάχνουν να βρουν την πυροβολημένη αρκούδα για να την κάνουν σημαία προκειμένω να καταργηθεί το κυνήγι. Μην κάνουμε τα ίδια …………. εμείς αγαπάμε πραγματικά και τα ζώα και τους ανθρώπους και περισσότερο τους ανθρώπους.

    Έχουμε επιχειρήματα και τα λέμε.

     

    Παρένθεση με αφορμή την εικόνα στο προφίλ σου: Tην τελευταία εβδομάδα τυχαίνει να είμαι πολύ κοντά σε ΟΥΚάδες και τους ακούω κάθε πρωί να φωνάζουν υπέρ της πατρίδας συνθήματα και να λένε τον Εθνικό ύμνο και από την άλλη είμαστε εμείς καμιά 100αριά άτομα να προσπαθούμε να ξαναρχίσουμε την ζωή μας στα 40 και να ετοιμάζουμε τα χαρτιά μας για να ταξιδέψουμε ή να ζήσουμε στο εξωτερικό γιατί η Ελλάδα που φωνάζουν και φανατίζουν τα παληκάρια απλά δεν υπάρχει για εμάς και μας έχει προδώσει χωρίς να φταίμε. Και το χειρότερο? Δεν θα υπάρχει και γι’ αυτούς από την επόμενη μέρα που θ’ απολυθούν, τους περιμένει 60% ανεργία και το 40% που θα έχει δουλειά θα είναι κάτω από 400euro τον μήνα. Θλιβερές διαπιστώσεις!!!!!!!!!!!!

    Φιλικά πάντα Κώστα

     

    Υ.Γ. Δεν βγάζω την ουρά μου απ’ έξω απ’ ότι συμβαίνει (αν και μάταια προσπαθώ να δω που φταίω) αλλά το πληρώνω και ας μην ξέρω

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #384330

    manosbmw wrote:
    Θα σου πώ μία περίπτωση μόνο από μεγάλο επιχειρηματία με εργοστάσιο ο οποίος είναι και αριστερός και δέν το κρίβει. στο εργοστάσιο του έχει 20 με 30 μπαγκλαντεσιανούς και 15 περίπου έλληνες,οι μέν αλλοδαποί μετά απο ερώτηση δική μου στον ίδιο πέρνουν μηνιαίο μισθό το υπέρογκο ποσό τον 200 ευρώ και δέν θα επεκταθώ καθόλου στην ασφάληση τους. οι δέ έλληνες πέρνουν 600 ευρώ ο πιό ακριβοπληρωμένος έλληνας εκεί μέσα,με την δικιολογία αν σας αρέσει αν όχι έχει και άλλους τέτοιους με 200 ευρουλάκια το μήνα. στήν οικοδομή διονύση μου είναι τελείος διαφορετικά τα πράγματα ΔΥΣΤΗΧΩΣ για εμάς,πείγα να φτιάξω μία δουλειά σε κάποιον και μου δίνει ένα κολόχαρτο με δύο σειρές όλες και όλες να λέει την προσφορά του ένας αλβανιστάν,και μετά μου λέει αν είναι ίδια η δικιά σου η πιο κάτω την πέρνεις την δουλειά,εντομεταξεί την δουλειά την είχε και σκοτομένη τελείως,για μεροκάματο είχε 15 ευρώ και του λέει λοιπόν ο άνθρωπος καλά γιατί έβαλες τόσο χαμηλό μεροκάματο,και του απαντάει ο αλβανιστάν με αυτή την προσφορά δεν προκειτε να την χτυπήση άλλος και αφού θα κάθομε που θα κάθομε γιατί να μην βγάλω τα ΤΣΙΓΑΡΑ ΜΟΥ έτσι απλά για τα τσιγάρα του μόνο μας γ@μάει εμάς και εμείς έχουμε ίκα-βενζίνες-εργαλεία κ.τ.λ λοιπόν τι να συζητήσω εγώ τώρα αν ακούω και βλέπω τέτοια πράγματα πές μου εσύ? ΕΛΛΗΝΑΣ ΓΕΝΙΕΣΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΣΑΙ ΠΟΤΕ
    [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    Μάνο σε πληροφορώ ότι καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου για το μεροκάματο.Επίσης καταλαβαίνω την ζημιά που κάνουν στις δουλείες οι τυχαίοι που ήρθαν απο το πουθενά. Ομως φίλε μου καταλαβέ το.Το πρόβλημα δεν είναι προς τα εκεί που κοιτάζεις.Σίγουρα είναι και αυτό ( με τους κάθε λογής μετανάστες-λαθρομετανάστες) ένα σοβαρό πρόβλημα, αλλά δεν είναι αυτό που μας έχει φέρει μέχρι εδω. Το θέμα με τους λαθρομετανάστες είναι παραπέτασμα καπνού .Η πλάκα είναι ότι τα έχουν καταφέρει μια χαρά μια μεγάλη μερίδα των Ελληνων να αναλώνεται αυτή την ιστορία. Εχω ξαναπεί ότι όλοι μας βράζουμε στο ίδιο καζάνι με κοινά προβλήματα.Απλά βρήκαν τρόπους να μας διαιρούν.Σκέψου λοιπόν την στιγμή που ασχολούμαστε με αυτό το θέμα πόσα πράγματα μας έχουν παρει απο την ζωή μας. Σκέψου μέσα σε δυόμιση χρόνια τι έχουν κάνει στα εργασιακά μας δικαιώματα.Σκέψου ότι κατάφεραν να δίνουν μισθούς 300 ευρώ , μας πήραν κάθε ίχνος αξιοπρέπειας , διέλυσαν τον κοινωνικό ιστό, έφεραν μέσα στα σπίτια μας την εξαθλίωση και την μιζέρια. Οπότε φίλε μου καταλαβέ το ……. οι λαθρομετανάστες είναι το μικρότερο προβλημά μας….και καλό θα ήταν να μην στοχεύουμε μόνο προς τα εκεί. υγ.Δεν θέλω να πιστέψει κανείς ότι κάνω μάθημα για το πως θα σκέφτεστε.Την αποψή μου λέω που πιθανόν να είναι και λάθος και να αποδειχθεί εκ των υστέρων ότι έλεγα μαλακίες

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 1 εβδομάδα πριν από τον diomilesis.

    Στην δουλειά μου διονύση μου χάνω το 80-90% τον εσόδον μου λόγω τον αλλοδαπόν λοιπόν που το παίζουν εργολάβοι.εγώ αφού λοιπόν χάνω το 80-90% τον εσόδον μου απο αυτούς και λέω στο ανίπαρκτο κράτος να κάνει κάτι και μου λένε οτι δέν μπωρούνε να κάνουνε τίποτα αυτή την στιγμή,το προβλημά μου είναι οι ΑΛΛΟΔΑΠΟΙ και μόνο αυτοί.τώρα το ποιος θα είναι αυτός που θα κάνει κάτι δεν με ενδιαφέρει καθόλου μα καθόλου,και μου είναι τελείος αδιάφορο.

    Εγώ λόγο αυτόν τον ανθρώπον που μου δημιουργούνε πρόβλημα δέν μπορώ να εργαστό και επομένος δέν θα πάω χρήματα στο σπίτι μου με συνέπεια να μήν μπορώ να πληρώσω της υποχρεόσεις μου και να στερείτε αρκετά πράγματα η οικογένεια μου,και δέν μιλάω για ρούχα και βόλτες και καφέδες αλλά για πολύ πιο σιμαντικά πράγματα όπως το φαεί ας πούμε,και μήν σας φένετε καθόλου περίεργο.

    Αν λοιπόν ερχόταν ένας αλλοδαπός και άνοιγε ένα μαγαζί ακριβός δίπλα απο το δικό σου και πούλαγε στην μισή τιμή απο ότι πουλάς εσύ και πήγενες στο κράτος και τους έλεγες ρε παιδιά μαζέυτετον δεν μπορώ να δουλέψω και σου λέγανε ααααααα διονυσάκη και στον κάθε διονύση εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα προς το παρόν,και έβλεπες οτι δεν μπορείς να βγάλεις ούτε τα έξοδα του μαγαζιού σου ούτε να ζήσης τι θα έκανες προκειμένου να μήν πεινάσουν τα παιδιά σου και οι οικογενειά σου?

    Το ξέρω όπως και όλοι οτι οι αλλοδαποί δεν είναι το μοναδικό προβλημά μας αλλα ένα απο τα προβλήματα που μας απασχολούν,αλλα θα το ξαναπώ οτι για μένα είναι το κύριο προβλημά μου και δεν με ενδιαφέρει ποιός θα το λύσει και άν είναι κόκκινο,μπλέ,πράσινο η μαύρο το κόμα που θα το λύσει.τώρα θα μου πείς οτι πές οτι λίνετε το πρόβλημα με τους αλλοδαπούς θα φτιάξει τίποτα?εγώ προσωπικά πιστεύω οτι μπωρεί να μήν φτιάξει κάτι προς το παρών αλλα θα κάνουμε μια αρχή με καινούριες βάσεις για εμάς και το μέλλον τον παιδιών μας. 😉

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #384341

    Φυσικά και έχει μερίδιο ευθύνης ο αλλοδαπός .Ο οποίος ρίχνει τις τιμές διότι έχει άλλες ανάγκες διαβίωσης.Πολλοί απο αυτούς ζούνε κατά ομάδες σε ένα σπίτι χωρίς θέρμανση χωρίς τηλέφωνο μερικοί δεν έχουν ούτε ρεύμα, δεν στέλνουν τα παιδιά τους φροντιστήριο , δεν έχουν πάρει στεγαστικό ,δεν βγαίνουν να πάνε σε μια ταβέρνα , ένα σινέμα κλπ οπότε είναι φυσικό να είναι ικανοποιημένοι με το εν τρίτο απο τα χρήματα που χρειάζεσαι εσυ και εγω για να ζήσουμε .

    Ομως Μάνο την μεγαλύτερη ευθύνη που δεν έχεις δουλειά την φέρουν τα λαμόγια που μας κυβερνούν και μας έφεραν ως εδω.Αυτοί φταίνε που η οικοδομή σταμάτησε τελείως με τους παράλογους φόρους που την έχουν φορτώσει.Κατέστρεψαν 200 επαγγέλματα που έχουν άμμεση σχέση με την οικοδομή και άλλα τόσα που έχουν έμμεση.Ο Ελληνας παραδοσιακά έχτιζε διότι έναι στην φύση μας να παιρνάμε στα παιδιά μας ένα σπίτι -άλλοι λαοί δεν το έχουν αυτό- και τα λαμόγια με τα χαράτσια που έβαλαν κατέστρεψαν συνήθεια χρόνων.Κανείς δεν θέλει να χτίσει διότι το θεωρεί μπελά.Δεν θέλουν την ιδιοκτησία στον Ελληνα ….θέλουν να γίνουμε όπως έξω.

    Πως είναι δυνατόν να έχεις δουλειά αφου σταμάτησε η οικοδομή τελείως.Αυτός είναι ο πρώτος  και ο σοβαρότερος λόγος που δεν έχεις δουλειά και όχι ο αλλοδαπός.Αυτά δεν τα λεω εγω …τα λένε τα στοιχεία.Πόσες οικοδομικές αδειες εκδοθηκαν τον 2009 ποσες το 2010 ποσες το 2011? Αν βρω τα στοιχεία θα στα παραθέσω.

    Επαναλαμβάνω με το να κοιτάς προς την λαθος μεριά χάνεις την αιτία του πραγματικού προβλήματος…οπότε αναλώνεσαι με τους λάθος υπαιτιους της κατάστασης.Οσο θα θεωρείς τους αλλοδαπόυς τους κύριους υπαιτιους της αναδουλειάς σου τόσο τα λαμόγια που μας κυβερνουν θα μας εξαθλιώνουν με ένα κάρο εξοντωτικά μέτρα που μας οδηγούν σε μεγαλύτερη ύφεση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #384410

    Το θεμα ειναι οτι κανενα κομμα δεν εχει ουσιαστικη λυση για το μεταναστευτικο και αρα πατριωτικη λυση.Η μονη λυση ειναι να φυγουν οσοι δεν καλυπτουν αναγκες πραγματικες της χωρας που δεν επειρεαζουν τον ντοπιο πληθυσμο οικονομικα-κοινωνικα-θρησκευτικα και με οποιονδοιποτε αλλον αρνητικο τροπο.

    Τωρα οσον αφορα την Χρυση Αυγη εχω να πω σε αυτους που βιαζονται και χωρις σκεψη δινουν τροφη σε αυτο το θηριο και φιδι ταυτοχρονα που βαζουν στον σβερκο τους οτι η σταση απεναντι στους μεταναστες δεν ειναι σωστη αν χρησιμοποιειται βια και δευτερον η αντιμετωπιση του προβληματος του μεταναστευτικου ειναι μια αντιμετωπιση ενος μονο προβληματος-μεθοδου καταστροφης της Ελλαδος και του Ελλημνικου λαου ειδικοτερα και οχι το μονο.Δινοντας τροφη και δυναμη στην Χ.Α δηλαδη στον νεοναζισμο ο οποιος εχει και αποκρυφιστικες ριζες δινουμε τροφη σε ενα καθεστος που αν κυβερνησει θα χρησιμοποιει την βια ανεξελεκτα και αντιδημοκρατικα χωρις καμια συστολη και ενοχη μονο και μονο με το προσχημα του πατριωτισμου και της αγαπης προς την πατριδα.Ξεχαστε την δημοκρατια οπως οριζεται και οχιοπως φυσικα την ζουμε σημερα αλλα θυμηθητε τι εκανε ο Χιτλερ στους δημοκρατες αντιπαλους του με το προσχημα της Εθνοκαθαρσης και του πατριωτισμου για την <μεγαλη> Γερμανια που κατεσφαξε τοσα εκατομμυρια ψυχες στο ονομα της αριας φυλης.

    Αρα σε ανθρωπους λαικα να το πω τσαμπουκαδες βιεους ξυρισμενους και με ποιανου τα λεφτα δεν ξερουμε τροφοδοτημενους μην προσπαθητε να σωθητε γιατι στο τελος θα σας πνιξουν και δεν θα σας σωσουν.Τελεια και παυλα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #384451

    Το θεμα ειναι οτι κανενα κομμα δεν εχει ουσιαστικη λυση για το μεταναστευτικο και αρα πατριωτικη λυση.Η μονη λυση ειναι να φυγουν οσοι δεν καλυπτουν αναγκες πραγματικες της χωρας που δεν επειρεαζουν τον ντοπιο πληθυσμο οικονομικα-κοινωνικα-θρησκευτικα και με οποιονδοιποτε αλλον αρνητικο τροπο. Τωρα οσον αφορα την Χρυση Αυγη εχω να πω σε αυτους που βιαζονται και χωρις σκεψη δινουν τροφη σε αυτο το θηριο και φιδι ταυτοχρονα που βαζουν στον σβερκο τους οτι η σταση απεναντι στους μεταναστες δεν ειναι σωστη αν χρησιμοποιειται βια και δευτερον η αντιμετωπιση του προβληματος του μεταναστευτικου ειναι μια αντιμετωπιση ενος μονο προβληματος-μεθοδου καταστροφης της Ελλαδος και του Ελλημνικου λαου ειδικοτερα και οχι το μονο.Δινοντας τροφη και δυναμη στην Χ.Α δηλαδη στον νεοναζισμο ο οποιος εχει και αποκρυφιστικες ριζες δινουμε τροφη σε ενα καθεστος που αν κυβερνησει θα χρησιμοποιει την βια ανεξελεκτα και αντιδημοκρατικα χωρις καμια συστολη και ενοχη μονο και μονο με το προσχημα του πατριωτισμου και της αγαπης προς την πατριδα.Ξεχαστε την δημοκρατια οπως οριζεται και οχιοπως φυσικα την ζουμε σημερα αλλα θυμηθητε τι εκανε ο Χιτλερ στους δημοκρατες αντιπαλους του με το προσχημα της Εθνοκαθαρσης και του πατριωτισμου για την <μεγαλη> Γερμανια που κατεσφαξε τοσα εκατομμυρια ψυχες στο ονομα της αριας φυλης. Αρα σε ανθρωπους λαικα να το πω τσαμπουκαδες βιεους ξυρισμενους και με ποιανου τα λεφτα δεν ξερουμε τροφοδοτημενους μην προσπαθητε να σωθητε γιατι στο τελος θα σας πνιξουν και δεν θα σας σωσουν.Τελεια και παυλα.

    Μιχάλη είχε ένα ντοκιμαντέρ για το Δίστομο η ΕΤ1 νομίζω εχθές, είναι τραγικά αυτά που έγιναν από τους Γερμανούς. Ήρωες όσοι τους πολέμησαν και αληθινοί πατριωτές. Πήραν τα τρόφιμα από παντού και ο κόσμος λιμοκτονούσε (μας θυμίζει αυτό που γίνεται και σήμερα).

    Εκείνοι οι πατριώτες που πολέμησαν πρώτα για την οικογένειά τους και μετά για τον τόπο τους δεν έχουν καμία σχέση με τους σημερινούς της Χρυσής Αυγής αλλά αυτοί της ΧΑ έχουν μεγάλη σχέση με τους Γερμανούς εκείνους.

    Μην περιμένετε να τους δείτε στην πρώτη γραμμή αν γίνει κάτι, εμείς θα είμαστε πρώτοι και πάλι, ο απλός κόσμος.

    Για να έρθουν μετά μαζί με την εκκλησία να καπηλευτούν ότι απέμεινε. Η ιστορία επαναλαμβάνεται γιατί δεν την μαθαίνουμε δυστυχώς.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #384455

    ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΟΙ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΤΟΥΣ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ( ΕΠΙΧΗΡΗΜΑΤΙΕΣ-ΕΡΓΟΛΑΒΟΙ ΚΡΑΤΙΚΟΔΙΑΙΤΟΙ-ΜΙΚΡΟΜΕΣΑΙΟΙ ΚΤΛ)

    ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΠΟΥ ΣΥΝΤΗΡΟΥΝ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΔΩ ΚΑΙ 38 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΟΛΑ ΕΝΝΟΩ ΟΛΑ

    ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΝ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΓΛΙΤΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ 10 ΕΥΡΩ ΚΑΛΟΝΤΑΣ

    ΣΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΜΑΣ

    ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ

    ΣΤΟ ΧΩΡΑΦΙ ΜΑΣ

    Η ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΛΑΘΡΑΙΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΟΤΙ ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ ΣΕ ΕΝΑΝ ΛΑΘΡΑΙΟ ΤΟ ΑΦΑΙΡΟΥΜΕ ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΕΛΛΗΝΑ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

    ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΣΥΜΠΟΛΙΤΗ ΜΑΣ ΕΛΛΗΝΑ ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΕ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΧΩΡΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΝΗΡΟΣ ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ ΚΟΙΤΑΞΕ ΤΗΝ ΠΑΡΤΥ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΕΡΝΩΝΤΑΣ Η ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΕΡΓΑΣΙΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΛΑΘΡΑΙΟ

    Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΡΓΕΙ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΜΑΣ H ANEΡΓΙΑ  ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 181 έως 195 (από 274 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων