REMINGTON CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 136 έως 150 (από 227 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Remington

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #217131

    δημητρη…………..παντου υπαρχει ενας μυθος …και τις περισσοτερες φορες δεν ειναι και αληθινος..


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #217135

    Στα 35 μέτρα με 3* , εγώ προσωπικά δεν βλέπω να γλιτώνει από αυτές τις τουφεκιές, ούτε κουνούπι.

    ΥΓ Ας μου βάλει κάποιος ένα σαρσέλι ή μια φάσσα πάνω στα παραπάνω χαρτιά που να μπορεί να γλιτώσει. Αναφέρω αυτά τα πουλιά γιατί σε τσίχλα κ τρυγόνι δεν θα ρίξουμε με 6άρια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #217257

    Η δικια μου η 870 στα 45 μετρα με το ντεμι 0.50 στο 1χ1 βαζει 166 σκαγια,η Μπενελλι με χαλαρο ντεμι 128,και η σχ3 με σφιχτο ντεμι 135,ροττβαιλ 4αρι 34γρ.Στα 50 μετρα στο κυκλο των 75 εκ. 41%,οσο δινεται για τη φουλ με 5αρι ροττβαιλ 34 γραμμαρια,και παντα κεντρικα σκαγια υπαρχουν.Τουλαχιστον απο ολα τα δικα μου τουφεκια ειναι το πιο συγκεντρωτικο,και με τη καλυτερη κατανομη.Η υψιλες θερμοκρασιες ομως του χαλανε της κατανομες,στο πινακα η καλυτερες κατανομες τισ πηρα νωρις το πρωι τωρα το Σεπτεμβρη,οριακα η Ρεμι βαζει μερικες δεκαδες σκαγιων επιπλεων.Αυτα το βοηθουν να εχει καλυτερη συχνοτητα συγκεντρωσεις πανω στο θηραμα,αλλα η απαιτουμενη πυκνοτητα για να εξασφαλιση 3 σκαγια πανω στο θηραμα 100% στα 45-50 μετρα δεν υπαρχη,οπως και με ολα τα οπλα μου.Η Ρεμι απλα υπερεχει σε αριθμους βλητικα,εχει τι καλυτερη τουφεκια με κανονικες γομωσεις τουλαχιστον απο τα δικα μου.Και οσο για την 870 ετσι και φετος χαρη στη σωστη βλητικη αποδοση σε συνδιασμο με το κοντακι που εχει,απλα ειναι απιστευτο οπλο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #217265

    χωρις να θελω να ανοιξω προστριβες με κανεναν και ειδικα με τον φιλο τον Ακη , ειναι αυτες συγκεντρωτικες και καλες τουφεκιες ? αυτη ειναι η περιφημη τουφεκια της Remington ? η πολυ κλειστη ?????

    Δημητρη εχω παρατηρηση οτι επειρεαζεται απο δυνατες γομωσεις,δεν μενει αλλωβητη η κατανομη και ασ ειναι αχρωμειωτη.Τα δυο που ριξανε τα παιδια απ τα τρια σετ απ ειναι χειμερινα,συν οτι εχω βρη σετ απ που δε τα παει επισεις,με 5αρι ροττβαιλ στα 25 μετρα η διαμετρος τησ δικιας μου τουφεκιας βγηκε 62 εκατοστα,αναμεσα ντεμι με β.ντεμι,με το ντεμι ρεμ τσοκ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #217278

    γιατ ιρε παιδια τι εχουν οι καταναμες???

    το θερμομετρο ελεγε 26 βαθμους..ολα ηταν χειμερινα…εγω δεν ειδα κ κανα τρελλο κενο με 3αρι τσοκ μαμα κ με ολα χειμερινα φυσιγγια…βεβαια αμα παει 10 βαθμους θα τα ξαναδοκιμασουμε να δουμε τι διαφορες υπαρχουν…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #217279

    γιατ ιρε παιδια τι εχουν οι καταναμες??? το θερμομετρο ελεγε 26 βαθμους..ολα ηταν χειμερινα…εγω δεν ειδα κ κανα τρελλο κενο με 3αρι τσοκ μαμα κ με ολα χειμερινα φυσιγγια…βεβαια αμα παει 10 βαθμους θα τα ξαναδοκιμασουμε να δουμε τι διαφορες υπαρχουν…

    Ακη θελω μια χαρη να μου κανεις , αν φυσικα θελεις και μπορεις , θελω να μετρησεις το στομιο του 3 αστερια τσοκ της Rem , ποσα χιλιοστα διαμετρο εχει  ? κανονικα η συσφιξη ντεμι , εχει 5 χιλ κατω απο τον αυλο , δηλαδη σε αυλο 18,6 περιπου που εχει το οπλο σου πρεπει το τσοκ να εχει 18,1 χιλ στομιο , ειναι τοσο ? γιατι ξερω οτι ειναι πιο στενο …. περιμενω την απαντηση σου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #217280

    18,55 αυλος 17,94 το 3* μαμα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #217281

    18,55 αυλος 17,94 το 3* μαμα

    με 17,9 στομιο το τσοκ ειναι σχεδον 2 αστερια , για αυτο εγραψα οτι οι τουφεκιες δεν ηταν καθολου καλες και  απο συγκεντρωση αλλα και απο κατανομη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #217282

    η μ2 του αρη τι αυλο εχει??? νομιζω μικροτερο….επρπεε να βγαλουμε κ τα παχυμετρα να μετραμε μου φαινεται…. 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #217283

    ρ εδημητρη κατσε γιατ ιδε πολυ τα παω καλα….αν ο αρης εχει 18,3 η 18,4 (δε ξερω αμα εριξε με τ ο3 * μαμα) παμε δλλ – 0,5 αρα 17,7 κ 17,8 αντιστοιχα αναλογα τον αυλο…εγω με 17,94 ειμαι πιο ανοιχτος…καλα δε τα λεω η κανω λαθος…ενημερωτικη ερωτηση ειναι..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    280
    Rallos στις #217300

    χωρις να θελω να ανοιξω προστριβες με κανεναν και ειδικα με τον φιλο τον Ακη , ειναι αυτες συγκεντρωτικες και καλες τουφεκιες ? αυτη ειναι η περιφημη τουφεκια της Remington ? η πολυ κλειστη ?????

     

    Γιατί έχεις δει πολλά άλλα όπλα να έχουν πιο κλειστή ντουφεκιά στα 35 μ με ***?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #217339

    Δημητρης Benelli wrote:
    χωρις να θελω να ανοιξω προστριβες με κανεναν και ειδικα με τον φιλο τον Ακη , ειναι αυτες συγκεντρωτικες και καλες τουφεκιες ? αυτη ειναι η περιφημη τουφεκια της Remington ? η πολυ κλειστη ?????

    Γιατί έχεις δει πολλά άλλα όπλα να έχουν πιο κλειστή ντουφεκιά στα 35 μ με ***?

    +1

    35m με 3*** οι τουφεκιές που βλέπω έχουν πολλά σκάγια μέσα.

    Μια χαρά είναι.

    Όσο για την ποιότητα της κατανομής στις 2 από τις τρεις είναι πολύ καλή. Και παίζει μεγάλη σημασία σ’ αυτό και το φυσίγγι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    Vasilis.B στις #217394

    Η τουφεκια με το Νεο Velox,αδικειται επειδη εχει φυγει λιγο κατω..κατα τα αλλα ειναι η πιο συγκεντρωτικη!Φαινεται να εχει καπια μετρα ακομα.Βεβαια ειναι και ο καιρος που ευννοει στη συγκριση το νεο βελοξ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #217395

    πουλι παντως δεν περναει μεσα απο αυτες τις τουφεκιες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #217398

    Η τουφεκια με το Νεο Velox,αδικειται επειδη εχει φυγει λιγο κατω..κατα τα αλλα ειναι η πιο συγκεντρωτικη!Φαινεται να εχει καπια μετρα ακομα.Βεβαια ειναι και ο καιρος που ευννοει στη συγκριση το νεο βελοξ.

    που να εβλεπες που εριξα ενα b&p mb 36γρ 5αρι…μου φυγε ο κωλος αυτο δεν ηταν ανακρουση ηταν κλωτσια απο γαιδουρι,οχι κεντρο να βρω εψαχνα τη πλατη μου… 😛

    να πω την αληθεια κ στ οβελοξ δε πρεπει να χα επωμισει καλα ,ειχα το φωτογραφ οδιπλα, γιαυτο εφυγε λιγο κατω…παντως τα λαμπρο δε τα παει καθολου η ρεμ…ισως με κρυο θα τα ξαναδοκιμασουμε….

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 136 έως 150 (από 227 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων