REMINGTON CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 151 έως 165 (από 227 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Remington

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #217403

    Η τουφεκια με το Νεο Velox,αδικειται επειδη εχει φυγει λιγο κατω..κατα τα αλλα ειναι η πιο συγκεντρωτικη!Φαινεται να εχει καπια μετρα ακομα.Βεβαια ειναι και ο καιρος που ευννοει στη συγκριση το νεο βελοξ.

    +1

    ΑΠΛΑ ΜΑΣ ΕΠΙΑΣΕ ΒΡΑΔΥ ΜΕΤΑ Κ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΑΛΛΟ ΧΡΟΝΟ…

    ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΔΩΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΥΔΙΑΚΡΙΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑ…ΜΕ ΤΗ Μ2 ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ ΠΙΟ ΑΡΑΙΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #217407

    Δεν μπορω να καταλαβω την καουρα με τις στενες τουφεκιες,  ο λογος που βαζουμε πχ *** η **** ειναι για να παρουμε πουλακια σε αποστασεις 25-35 μετρα και με λιγο τυχη ισως παραπανω.  Ας τσεκαρουμε διατριση και κατανομη καλυτερα,  ολα τα οπλα με μισο τσοκ πανω η κατω θα μας δοσουν την διασπορα που θελουμε στα μετρα που  θελουμε.

    τι να το κανω να παω για περδικα μπεκατσα και με το *** να ειναι στα 30 μετρα μπαλα η τουφεκια μου?

    οταν παω για τσιχλες και περνανε ψηλα βαζω το ** και κανω την δουλεια μου.

    μην ξεχναμε κυνηγοι ειμαστε, οχι τουφεκιοφοροι σε διαγωνισμο στενοτουφεκιας.

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #217422

    Δεν μπορω να καταλαβω την καουρα με τις στενες τουφεκιες, ο λογος που βαζουμε πχ *** η **** ειναι για να παρουμε πουλακια σε αποστασεις 25-35 μετρα και με λιγο τυχη ισως παραπανω. Ας τσεκαρουμε διατριση και κατανομη καλυτερα, ολα τα οπλα με μισο τσοκ πανω η κατω θα μας δοσουν την διασπορα που θελουμε στα μετρα που θελουμε. τι να το κανω να παω για περδικα μπεκατσα και με το *** να ειναι στα 30 μετρα μπαλα η τουφεκια μου? οταν παω για τσιχλες και περνανε ψηλα βαζω το ** και κανω την δουλεια μου. μην ξεχναμε κυνηγοι ειμαστε, οχι τουφεκιοφοροι σε διαγωνισμο στενοτουφεκιας.

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 14 λεπτά πριν από τον nikws7.

     

    ΝΙΚΟ ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΟΚΙΜΑΖΑΜΕ ΜΕ ΝΤΕΜΙ ΣΤΑ 35 ΜΕΤΡΑ…ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΡΙΧΝΑΜΕ ΜΕ ΦΟΥΛ…ΔΕΝ ΨΑΧΝΑΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΙΟ ΣΤΕΝΟΤΟΥΦΕΚΑΕΙ  ΠΙΟ ΠΟΛΥ(ΔΕΝ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΟ ΣΤΙΣ ΚΑΝΕΣ) ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΔΙΝΕΙ ΠΙΟ ΩΡΑΙΕΣ ΚΑΤΑΝΟΜΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΖΕΙ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΣΤΗΝ ΤΣΑΝΤΑ…ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΡΙΞΑΜΕ ΘΑ ΕΒΑΖΑΝ ΜΙΑ ΦΑΣΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΥΛΙΑΣΤΡΑ ΑΠΛΑ ΤΟ ΒΕΛΟΞ ΜΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΤΟΥΦΕΚΙΑ ΘΑ ΤΗΝ ΕΒΑΖΕ ΚΑΙ ΣΤΑ 40-45 ΜΕΤΡΑ…ΑΥΤΟ ΣΧΟΛΙΑΖΑΜΕ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    Vasilis.B στις #217467

    nikws7 wrote:
    Δεν μπορω να καταλαβω την καουρα με τις στενες τουφεκιες, ο λογος που βαζουμε πχ *** η **** ειναι για να παρουμε πουλακια σε αποστασεις 25-35 μετρα και με λιγο τυχη ισως παραπανω. Ας τσεκαρουμε διατριση και κατανομη καλυτερα, ολα τα οπλα με μισο τσοκ πανω η κατω θα μας δοσουν την διασπορα που θελουμε στα μετρα που θελουμε. τι να το κανω να παω για περδικα μπεκατσα και με το *** να ειναι στα 30 μετρα μπαλα η τουφεκια μου? οταν παω για τσιχλες και περνανε ψηλα βαζω το ** και κανω την δουλεια μου. μην ξεχναμε κυνηγοι ειμαστε, οχι τουφεκιοφοροι σε διαγωνισμο στενοτουφεκιας. Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 14 λεπτά πριν από τον nikws7.

    ΝΙΚΟ ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΟΚΙΜΑΖΑΜΕ ΜΕ ΝΤΕΜΙ ΣΤΑ 35 ΜΕΤΡΑ…ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΡΙΧΝΑΜΕ ΜΕ ΦΟΥΛ…ΔΕΝ ΨΑΧΝΑΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΙΟ ΣΤΕΝΟΤΟΥΦΕΚΑΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ(ΔΕΝ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΟ ΣΤΙΣ ΚΑΝΕΣ) ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΔΙΝΕΙ ΠΙΟ ΩΡΑΙΕΣ ΚΑΤΑΝΟΜΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΖΕΙ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΣΤΗΝ ΤΣΑΝΤΑ…ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΡΙΞΑΜΕ ΘΑ ΕΒΑΖΑΝ ΜΙΑ ΦΑΣΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΥΛΙΑΣΤΡΑ ΑΠΛΑ ΤΟ ΒΕΛΟΞ ΜΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΤΟΥΦΕΚΙΑ ΘΑ ΤΗΝ ΕΒΑΖΕ ΚΑΙ ΣΤΑ 40-45 ΜΕΤΡΑ…ΑΥΤΟ ΣΧΟΛΙΑΖΑΜΕ…

    +1

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1423
    Τάκης GTS στις #334222

    http://www.sportinggun.co.uk/guns/532689/Remington_1100_Sporter_shotgun_review.html
    Εγώ αυτό το όπλο θέλω!!!!
    Ξέρει κάποιος απο την παρέα αν εισάγεται?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #334450

    συνωνοματε εδω το εχει παρει το ματι μου ριξτου μια ματια

    αν παντως θες να το παρεις πιστευω πως ειναι top class : http://www.diamanco.gr/el-gr/Products/%CE%9C%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%AD%CE%BB%CE%BF%20Remington%201100|1100%E2%84%A2%20Competition

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #334489

    Εγω παντως που ειχα την 1100 competition με ρυθμιζομενο προς τα πανω κοντακι την εδωσα γιατι ειναι ενα οπλο 3800 που ειναι μπροστοβαρο πολυ και εχει καννη πολυ μακρυα 76ποντους.Εχει περιορισμενη χρηση και σκοπο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1423
    Τάκης GTS στις #334497

    Στη τιμή αυτή νομίζω ότι είναι ένα πάρα πολύ καλό όπλο αν λάβεις υπ’όψιν και πόσα προσφέρει.
    Και οι Αγγλοι γράφουν πολύ καλά λόγια….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #334577

    φιλε μπεφ να σε ρωτησω , απο ζυγισμα τι ελεγε?μονο για καρτερι σωστα?

    για περπατητο ουτε καν ετσι?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #335271

    φιλε μπεφ να σε ρωτησω , απο ζυγισμα τι ελεγε?μονο για καρτερι σωστα? για περπατητο ουτε καν ετσι?

     

    έχω και εγώ μια 1100  , μόνο καρτέρι και πάλι με κουράζει , ανάκρουση μηδεν βέβαια και τουφεκιά θάνατος είναι τα θετικά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #335298

    παιδια εγω με την 1187 μια χαρα παω κ για περπατητο ειναι βαρια δε λεω , αλλα περπατιεται…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #342164

    παιδια εγω με την 1187 μια χαρα παω κ για περπατητο ειναι βαρια δε λεω , αλλα περπατιεται…..

    Kαλα εσυ εισαι και 2 μετρα ρε φιλε 😉 ,εγω εχω δυο στα 3.5 κιλα και για το περπατητο ειναι εντελως οριακο το βαρος τους.Το 11-87 ειναι καθαρο καρτεροτουφεκο,και στο βαλτο ακομα στο ημερισιο κυνηγι μετακινεισαι αρκετα με τα ποδια και τα χιλιομετρακια γινονται,βλητικα αμα ασχοληθεις με τα σετ-απ με δοκιμες αυτη τη καννη τι καλυπτεις,οποτε δεν υφησταται θεμα να κουβαλας ενα τετοιο οπλο για γενικο κυνηγι 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #342177

    κοιτα να δεις λογω υψους αν κ τη μακρυνα 1 ιντσα θελει κ λιγο ακομα αλλα δε περνει τιποτα αλλο οποτε την αφηνω ετσι…αλλα κ σημερα με τη τοση ζεστη που εφαγα δε με ενοχλησε κ τοσο πολυ…

    κ για τσιχλα περπατητο παλι δε με ενοχλει τοσο πολυ…δεν αντιλεγω βεβαια καποια στιγμη μπορει να με κουρασει λογω κ εργασιας αλλα αμα κατσω 5 λεπτακια βολευομαι….

    συνηθως στα τσιχλοειδη περνω το δικαννο οποτε δεν εχω τοσο μεγαλο θεμα….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    48
    ARIS στις #342269

    Συναδελφοι εδω και καιρο επιασα μια 11 87 στα χερια μου και μου επαθα πλακα με το ζυγισμα της και το αριστο κρατημα σε βαθμο που το βαρος της δεν μου φανηκε υπερβολικο .Το παιδι που την εχει μου ειπε οτι 7 χρονια τωρα δεν του παρουσιασε κανενα προβλημα ,παρολα αυτα εγω ακουω κατι για λαστιχακια που κωβοντε για εμπλοκες αν δεν την καθαρισεις  καθε 2 με 3 κυνηγια και τελως παντων για να μην πολυλογω δεν ακουω και τα καλυτερα  .Θα ηθελα αν δεν σας ειναι κοπος να μου πειτε ρε παιδια τι παιζει με το τουφεκι μιας και δεν ειχα ποτε εμπειρια απο remington (δεν ειχα ξαναδει) παρολο που ακουω για την τουφεκια της τα καλυτερα.Το οπλο σκοπευω να το χρησιμοποιησω μεχρι και στην μπεκατσα δεν ξερω αν ειναι απαγορευτικο το βαρος της  μιας και την κρατησα στα χερια μου κανα 10λεπτο.περιμενω απαντησεις ευχαριστω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #342341

    για μπεκατσα αρη χλωμο το βλεπω…απο προβληματα κ ακαθαρτη τιποτα η δικια μου…ενα λαστιχακι εχει το οποιο εαν ξεραθει κ σπασει υπαρχει ανταλλακτικο,αλλα δε χρειαζεται συχνα .εγω απ οπερσι δε το χω αλλαξει κ δεν εινα ιακριβο…κ κουβαλαω παντα ενα μαζι οποτε δεν υπαρχει προβλημα.

    αν εισαι κ 2 μετρα παλικαρι σα κ εμενα (φτου μου) δε θα χεις προβλημα με το βαρος….

    αλλα οι τουφεκιες της ανεκτιμητης αξιας….. 😎

    ελπιζω να σε κατατοπισα….

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 151 έως 165 (από 227 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων