ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ – ΑΠΟΨΕΙΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,426 έως 7,440 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    236
    KIKLADES στις #435760

    Οποτε το ονομα ενος φυσιγγιου δεν εγγυαται το οτι θα δουλευει το ιδιο οπως δουλευε πριν 1 χρονο ή οταν τα αγοραζε ο πατερας μας. Θελουν δοκιμες, και σιγουρα χρονο για να τα συνηθισουμε, γιαυτο και ολοι λενε οτι οταν βρεις ενα φυσιγγι που σ’αρεσει, να αγοραζεις μια μεγαλη ποσοτητα.

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>Α ρε αδελφε, γιατι βιαστηκες τοσο να φυγεις; Σου ευχομαι ηρεμα νερα και καλες ψαριες.</div>
    <p class=”bbp-author-role”>

    Απόλυτα σωστός …. Επειδη εχώ το μικρόβριο να ανοιγω ετοιμα φυσιγγια και να μετραω τι εχουν μεσα … δεν θα ξεχασω ενα επωνυμο κουτι  (.. ΚΟΥΤΙ ..!!!! οχι φυσιγγι ) ειχε αντι για 7αρια 8ρια και ειχε και 0,15 γραμμ λιγοτερο μπαρουτι  ……</p>
    <p class=”bbp-author-role”>Και μετα λες οτι λεει ο tomaso     </p>
    <span style=”font-size: 90%; display: inline-block; width: 150px; text-align: left; padding-left: 2px;”>Εριξα 48 φυσιγγια και δεν πειρα ουτε ενα πουλι !!!!!!!!!
    </span>

    και κατηγορεις τον εαυτο σου !!!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    278
    vangelisf στις #435764

    Xωρις να θελω να αμφισβητησω τα λεγομενα οσων τα δοκιμασαν, μια τοσο δραστικη αλλαγη οπως πχ η πυριτιδα, επιφερει εξισου δραστικες αλλαγες και στο ιδιο το φυσιγγι. Αυτο εχει ως αποτελεσμα να εχουμε εντελως διαφορετικη συμπεριφορα, και σε συνδυασμο οτι ελαχιστοι πλεον δοκιμαζουν τα φυσιγγια τους πριν πανε στον κυνηγοτοπο, δεν θελει πολυ να βρεθεις προ εκπληξεων. Συμφωνω οτι οι μικροκατασκευαστες δουλευουν οτι υλικα βρουν, γιατι το να στοκαρεις βαρελια πυριτιδας για να εχεις 100% την ιδια συνταγη (που δε γινεται καθως και οι πυριτιδες δεν ειναι ιδιες) ειναι δυσκολο στη συγκεκριμενη οικονομικη συγκυρια. Οποτε το ονομα ενος φυσιγγιου δεν εγγυαται το οτι θα δουλευει το ιδιο οπως δουλευε πριν 1 χρονο ή οταν τα αγοραζε ο πατερας μας. Θελουν δοκιμες, και σιγουρα χρονο για να τα συνηθισουμε, γιαυτο και ολοι λενε οτι οταν βρεις ενα φυσιγγι που σ’αρεσει, να αγοραζεις μια μεγαλη ποσοτητα.

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>Α ρε αδελφε, γιατι βιαστηκες τοσο να φυγεις; Σου ευχομαι ηρεμα νερα και καλες ψαριες.</div>

    Συμφωνώ απολύτως…

    Όμως απο τη στιγμή που παράγεις ένα προιόν και προσδοκάς (ακόμη και στη συγκεκριμενη οικονομικη συγκυρία) να το αγοράσουν κάποιοι, οφείλεις να είσαι τουλάχιστον σταθερός και αξιόπιστος σε αυτό που πουλάς. Τώρα θα μου πείς απ’ εξω το κουτί δεν γράφει με τι είναι γεμισμένο άρα δεν είναι και δεσμευτικό ως προς την σύστασή του…σωστό κι αυτό αλλά…

    Ίσως αυτό να είναι και η διαφορά μεταξύ βιοτεχνίας και βιομηχανίας, όμως μετά μην κλαιγόμαστε γιατί κάποιοι δεν προτιμάνε τα ελληνικά προιόντα..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    520
    mixgik στις #435780

    Καλησπέρα . Ας μην τα βάζουμε όλα στο ίδιο τσουβάλι . Τα διασποράς άν έχεις ένα όπλο με σταθερό τσοκάρισμα (κλειστό) κ θες να κάνεις κυνήγια φέρμας είναι μονόδρομος .

    Από κάποιες δοκιμές που είχα κάνει με 4* στα 15 μέτρα αφήνει ένα κενό στο κέντρο που χωράνε άνετα 2 ορτύκια και απ τα περιφερειακά ίσως φάει κ το σκυλί μερικά , οπότε τουλάχιστον για το συγκεκριμένο κυνήγι δεν μου κάνουν ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #435784

    Καλησπερα και καλα κυνηγια συναδελφοι,τα διασπορας  δεν φτιαχτηκαν για κανες  με τσοκαρισματα 4 και 5 * αλλα για κανες  με κλειστα τσοκ 1,2 αντε και 3 * οποτε ειναι απο ασκοπο μεχρι αφελες να περιμενουμε εντυπωσιακα αποτελεσματα σε ανοιχτα τσοκαρισματα,θα βαζατε ποτε αεροπορικο καυσιμο στο ι.χ σας?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    28
    stavros στις #435801

    συνάδελφοι σας ευχαριστώ όλους για τις απαντησης σας και μου είναι πολύ χρήσιμες!!! και εγω ειχα αυτην την εντυπωση οτι αν εχεις ενα κλειστο τσοκ ειναι καλυτερα τα διασπορας…τα φυσίγγια τα διασπορας που ριχνω τωρα συγκεκριμένα lambro classic 32 dispersante λεει στην επισημη σελιδα της lambro οτι συνιστανε ανοιχτα τσοκ για μεγαλύτερη διασπορά ετσι λοιπων σαν νεος κυνηγος και εγω σκευτικα με το φτωχο μου μυαλουδακι  οτι αφου ανοίγουν την τουφεκιά άρα θα διορθώνουν και μικρο σκοπευτικά λάθη και το θήραμα δεν θα εκτιθιτε και τόσο πολύ στα σκάγια οπότε βίδωσα τον βελτιωμενο κύλινδρο στην κάννη και βγήκα για κυνήγι!!! τωρα βεβεα θα δοκιμασω συγκεντρωτικα με ανοιχτα τσοκ και θα αρχισω και τις δοκιμες σε πινακα !!  λέω τα διασπορας να τα ρίχνω μόνο στην μπεκάτσα όλα τα άλλα κυνήγια να τα κάνω με άπλα φυσίγγια!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #435802

    Καλησπερα συναδελφε,βαλε Νο 9 και 32 γρμ σκαγια με 4 * πανω και θα κανεις ολα τα κυνηγια!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    28
    stavros στις #435804

    faraos dim σε ευχαριστω πολυ φιλε θα το δοκιμασω απ την επομενη φωρα !! θα βαλω τα 2 πρωτα συγκεντροτικα και σαν 3 διασπορας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #435858

     

    Ας υποθέσουμε ότι κάποιος πέρισυ δοκίμασε το συγκεκριμένο φυσίγγι και του άρεσε .. και φέτος αποφάσισε και αγόρασε κούτες με δεδομένη την καλή τιμή.. στην ιδέα και μόνο ότι αυτό που έριχνε πέρισυ με αυτό που αγόρασε φέτος δεν είναι το ίδιο πως θα νοιώσει…???

     

    Θα νιωσει το λιγοτερο Μ@λ@κ@ς  !!!

    Βαγγελη την εχω πατησει και γω παλιοτερα και αστα να πανε !!!!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #435859

    Επειδή δεν ξέρω και πολλά απο μπαρούτες και αποδόσεις πάρα μόνο αυτά που διαβάζω απο έμπειρους και αυτά που δοκιμάζω εγώ στα κυνήγια μου αναρωτήθηκα το εξής .. αυτή την αλλαγή την έκανε για καλύτερα βλητικά αποτελέσματα και καλύτερη ποιότητα τουφεκιάς ..??   (φαντάζομαι πως όχι… γιατί θα την είχε κάνει χρόνια τώρα)

     

    Δυστυχως φιλε Βαγγελη οι αλλαγες σπανια γινονται για το καλο του καταναλωτη !!!

    Οι αλλαγες ( τουλαχιστον απο τους Ελληνες βιοτεχνες ) γινονται μονο και μονο για το κερδος !!!

    ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΜΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΕ ΜΠΑΡΟΥΤΙ Η ΚΑΨΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΗΝ ΚΟΤΣΑΡΟΥΝ ΣΤΗΝ ΜΑΠΑ

    Τωρα απο ανατολικο μπλοκ ειναι ??? απο εργοστασιο η βιοτεχνια που κλεινει ??? Απο Πακισταν ???

    Σπανια θα δουμε σταθερη αποδοση και ποιοτητα !!!

    Φιλικα Πετρος

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #435860

    εγώ με το συγκεκριμένο φυσίγγι την έπαθα πέρσι σε σχέση με πρόπερσι, ενώ πρίν δύο χρόνια κένταγαν στις τσίχλες , την προηγούμενη υστερούσαν σημαντικά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #435861

    Επειδή δεν ξέρω και πολλά απο μπαρούτες και αποδόσεις πάρα μόνο αυτά που διαβάζω απο έμπειρους και αυτά που δοκιμάζω εγώ στα κυνήγια μου αναρωτήθηκα το εξής .. αυτή την αλλαγή την έκανε για καλύτερα βλητικά αποτελέσματα και καλύτερη ποιότητα τουφεκιάς ..?? (φαντάζομαι πως όχι… γιατί θα την είχε κάνει χρόνια τώρα) Δυστιχως φιλε Βαγγελη οι αλλαγες σπανια γινονται για το καλο του καταναλωτη !!! Οι αλλαγες ( τουλαχιστον απο τους Ελληνες βιοτεχνες ) γινονται μονο και μονο για το καιρδος !!! ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΜΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΕ ΜΠΑΡΟΥΤΙ Η ΚΑΨΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΗΝ ΚΟΤΣΑΡΟΥΝ ΣΤΗΝ ΜΑΠΑ Τωρα απο ανατολικο μπλοκ ειναι ??? απο εργοστασιο η βιοτεχνια που κλεινει ??? Απο Πακισταν ??? Σπανια θα δουμε σταθερη αποδοση και ποιοτητα !!! Φιλικα Πετρος

    φιλε Πετρο , εχεις δικιο , αλλα μην γινομαστε δικαστες και δικαζουμε σε εκτελεση ειδικα τους πατριωτες μας , αν γραψω τι εχω βρει σε πανακριβα ιταλικα φυσιγγια εξειδικευμενα και καλα ,  με 12 κ 13 ε το κουτι ,  θα μπλεξω ασχημα ,   η Csb 1 και η Psb 1 ειναι πυριτιδες σχεδον ολοιδιες σε χαρακτηριστικα , κακως εγινε η αλλαγη στο φυσιγγι   αλλα τα παραδειγματα πολλα και ασταματητα , καλο  ειναι ομως οσοι δεν ειναι ιδιογομωτες να αγοραζουν σταθερα ελληνικο φυσιγγι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #435862

    Δεν εχω εμπειρια με το τι συμβαινει και αλλαζουν οι συνταγες σε καποια φυσιγγια. Προφανως ειναι θεμα οικονομικο. Ομως αν πχ ο  Χ βιοτεχνης αγοραζει την Α1 10€ το κιλο, και οταν τελειωνει το αποθεμα του αποφασιζει να αγορασει παλι, αλλα τη βρισκει 15€, εχει 2 επιλογες. Ειτε ψαχνει πυριτιδα με 10 ευρω το κιλο, και αναπροσαρμοζει τη συνταγη του, ειτε αυξανει τη τιμη του φυσιγγιου, για να αναπληρωσει τη χασουρα της αυξησης πρωτης υλης. Καποιοι φανταζομαι βαζουν λιγοτερη πυριτιδα και πιεζουν περισσοτερο το κλεισιμο, αλλα αυτο δεν ειναι η σωστη πρακτικη.

    Αν αγοραζα φυσιγγια δεν θα με ενοιαζε με τι ειναι γεμισμενα μεσα. Αυτο που θα κοιταγα ειναι να ειναι σωστα γεμισμενα, και να ειναι αποτελεσματικα. Προφανως αλλαζοντας κατι τοσο βασικο δεν ειναι δυνατον να ειναι ιδιο φυσιγγι με παλια, αλλα θελω να πιστευω οτι οι περισσοτερες βιοτεχνιες δεν βγαζουν κακα φυσιγγια. Οτι θελουν το χρονο τους ναι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #435863

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>tomaso wrote:</div>
    Το παραπανω φυσιγγι το εριξα την τελευταια μερα του κυνηγιου μιας και μου ειχαν τελειωσει τα δικα μου…. εριξα 48 φυσιγγια και δεν πηρα ουτε ενα πουλι… επαθα πλακα. βολες royal στα 20μ και πουλι μηδεν.. Αφου αναρωτηθηκα αν εχουν σκαγια μεσα…. Δεν μπορει και με χαλικια θα τα επερνα…. Τελικα εσφαξα 2 και τα ζυγισα. Πυριτιδα 1,55 (την οποια θεωρησα οτι ηταν η Α1 αλλα αφου λεει ο Πετρος οτι ειναι CSB1 δεν εχω λογο να πω το αντιθετο.) Βυσμα Giovani 22 Σκαγια 31,5 γρ Νο8 Κλεισιμο 57mm!! <hr> <div class=»bbp-reply-signature»>
    FABARM XLR5 – TOZ 34 EP
    shotshellboxdesign.blogspot.gr</div>

    Την CSB1 είναι λίγο δύσκολο να την μπερδέψεις με την Α1 .
    Εδώ είναι οι CSB και οι PSB http://www.shooterspagetx.com/rio/components_powders.htm
    και εδώ είναι η Α1 http://www.nobelsport.it/public/pages/ENG/schedapol.asp?ProdottoID=558&FamigliaID=0
    ( πράσινη με τετράγωνα φυλλαράκια )
    Τα φυλλαράκια φαίνονται να είναι CSB3
    Αυτό που βλέπω στις φωτογραφίες είναι μια πράσινη με κυκλικά φυλλαράκια που δεν είναι Α1 ( εκτός αν άλλαξε φέτος κόψιμο ) και μια γκρι που δεν είναι CSB1 γιατί έχει τέλειως άλλο χρώμα
    Πάντως παλιά τα express 32 τα γέμιζαν με PSB1 στο 1.80 http://win.isolservers.org/article.asp?AID=765 Από την άλλη πλευρά το 1.55 στην Α1 τρώγετε, στην CSB1 είναι λίγο σε σχέση με τον κατασκευαστή γιατί σε αυτά τα βάρη την υπολογίζουν στο 1,70
    Επειδή η CSB1 είναι γρήγορη ( σύμφωνα με αυτά που λέει ο κατασκευαστής πάντα …) και βγάζει μέχρι 420 μέτρα αρχική ταχύτητα …
    λέω μήπως η όλη ιστορία της αστοχίας να ήταν συνδυασμός δυο παραγόντων δηλαδή 50% θέμα αλλαγής ταχύτητας σκαγιών και 50% μικρότερης γόμωσης

     

    Να κανω μια μικρη παρενθεση φιλε KIKLADES

    Η αναφορα στις συνταγες της Kynigesia.gr ειναι απο το 2001

    Τωρα ( 2012 ) οι προτηνομενες δοσολογιες και για την PSB1 αλλα και για την CSB1  ειναι στο 1,65 gr

    Ο λογος της αλλαγης πυριτιδας ειναι οικονομικος καθαρα !!!

    Η CSB1  ειναι η οικονομικη αδερφη της PCB1

    Ο λογος της αστοχιας ειναι οτι ο τσιγκουνης βιοτεχνης δεν φτανει που αλλαξε την πυριτιδα αλλα και αντι για 1,65 εβαλε 1,55 gr

    Οποτε και πιο συγκεντρωτικη ηταν η τουφεκια ( τα σκαγια πηγεναν μπαλα )  Αλλα ηθελε και πιο πολυ προσκοπευση !!!

     

    Φιλικα Πετρος

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #435869

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>xxpetros wrote:</div>
    Επειδή δεν ξέρω και πολλά απο μπαρούτες και αποδόσεις πάρα μόνο αυτά που διαβάζω απο έμπειρους και αυτά που δοκιμάζω εγώ στα κυνήγια μου αναρωτήθηκα το εξής .. αυτή την αλλαγή την έκανε για καλύτερα βλητικά αποτελέσματα και καλύτερη ποιότητα τουφεκιάς ..?? (φαντάζομαι πως όχι… γιατί θα την είχε κάνει χρόνια τώρα) Δυστιχως φιλε Βαγγελη οι αλλαγες σπανια γινονται για το καλο του καταναλωτη !!! Οι αλλαγες ( τουλαχιστον απο τους Ελληνες βιοτεχνες ) γινονται μονο και μονο για το καιρδος !!! ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΜΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΕ ΜΠΑΡΟΥΤΙ Η ΚΑΨΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΗΝ ΚΟΤΣΑΡΟΥΝ ΣΤΗΝ ΜΑΠΑ Τωρα απο ανατολικο μπλοκ ειναι ??? απο εργοστασιο η βιοτεχνια που κλεινει ??? Απο Πακισταν ??? Σπανια θα δουμε σταθερη αποδοση και ποιοτητα !!! Φιλικα Πετρος

    φιλε Πετρο , εχεις δικιο , αλλα μην γινομαστε δικαστες και δικαζουμε σε εκτελεση ειδικα τους πατριωτες μας , αν γραψω τι εχω βρει σε πανακριβα ιταλικα φυσιγγια εξειδικευμενα και καλα , με 12 κ 13 ε το κουτι , θα μπλεξω ασχημα , η Csb 1 και η Psb 1 ειναι πυριτιδες σχεδον ολοιδιες σε χαρακτηριστικα , κακως εγινε η αλλαγη στο φυσιγγι αλλα τα παραδειγματα πολλα και ασταματητα , καλο ειναι ομως οσοι δεν ειναι ιδιογομωτες να αγοραζουν σταθερα ελληνικο φυσιγγι

     

    Φιλε Δημητρη δεν ειμαι δικαστης !!! Απλα ειμαι οργισμενος καταναλωτης !!!

    Πριν ασχοληθω με την ιδιογομωση την πατησα αρκετες φορες με αποτελεσμα να χαλασω αρκετα κυνηγια μου.

    Εχω παρει κουτες φυσιγγια που ηταν για γαμους και πανυγηρια

    Σε πολλα προοιοντα και γω προτημαω και ψηφιζω Ελληνικα. Οταν ειναι καλα ποιοτικα και με σεβονται σαν καταναλωτη !!!

     

    Φιλικα Πετρος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    278
    vangelisf στις #435871

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>xxpetros wrote:</div>
    Επειδή δεν ξέρω και πολλά απο μπαρούτες και αποδόσεις πάρα μόνο αυτά που διαβάζω απο έμπειρους και αυτά που δοκιμάζω εγώ στα κυνήγια μου αναρωτήθηκα το εξής .. αυτή την αλλαγή την έκανε για καλύτερα βλητικά αποτελέσματα και καλύτερη ποιότητα τουφεκιάς ..?? (φαντάζομαι πως όχι… γιατί θα την είχε κάνει χρόνια τώρα) Δυστιχως φιλε Βαγγελη οι αλλαγες σπανια γινονται για το καλο του καταναλωτη !!! Οι αλλαγες ( τουλαχιστον απο τους Ελληνες βιοτεχνες ) γινονται μονο και μονο για το καιρδος !!! ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΜΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΕ ΜΠΑΡΟΥΤΙ Η ΚΑΨΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΗΝ ΚΟΤΣΑΡΟΥΝ ΣΤΗΝ ΜΑΠΑ Τωρα απο ανατολικο μπλοκ ειναι ??? απο εργοστασιο η βιοτεχνια που κλεινει ??? Απο Πακισταν ??? Σπανια θα δουμε σταθερη αποδοση και ποιοτητα !!! Φιλικα Πετρος

    φιλε Πετρο , εχεις δικιο , αλλα μην γινομαστε δικαστες και δικαζουμε σε εκτελεση ειδικα τους πατριωτες μας , αν γραψω τι εχω βρει σε πανακριβα ιταλικα φυσιγγια εξειδικευμενα και καλα , με 12 κ 13 ε το κουτι , θα μπλεξω ασχημα , η Csb 1 και η Psb 1 ειναι πυριτιδες σχεδον ολοιδιες σε χαρακτηριστικα , κακως εγινε η αλλαγη στο φυσιγγι αλλα τα παραδειγματα πολλα και ασταματητα , καλο ειναι ομως οσοι δεν ειναι ιδιογομωτες να αγοραζουν σταθερα ελληνικο φυσιγγι

    Δημήτρη εαν υποθέσουμε ότι αυτό είναι ένα μεμονωμένο περιστατικό απο ένα τύπο φυσιγγιού της ελληνικής αγοράς (για να μη βγάλω φωτό και απο ένα άλλο τύπο φυσιγγιού ενός άλλου “μεγάλου” ) και οτι εγω πρέπει να επιλέξω ένα φυσίγγι απο την εγχώρια αγορά τότε ποιο θα είναι το κριτήριο μου ..???

    Δεν είμαι ιδιογομωτής δεν έχω τη δυνατότητα να δοκιμάζω φυσίγγια παρά μόνο στο κυνήγι (σε πόλη μένω) και κάθε χρόνο ο κάθε κατασκευαστής αποφασίζει (καλώς ή κακώς) να αλλάζει το φυσίγγι του.

    Εφόσον συμβαίνουν αυτά και εγω δεν έχω ένα κοινό παρανομαστή (Σταθερότητα – Αξιοπιστία – τιμή …???) εσυ τι θα επέλεγες… ???

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,426 έως 7,440 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων