ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ – ΑΠΟΨΕΙΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,606 έως 7,620 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DIM. στις #441726

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>xxpetros wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>giannis222 wrote:</div><br>
    Καλησπερα κυριοι!Μηπως καποιος εχει δοκιμασει τα φυσιγγια champion(νομιζω φτιαχνονται σερρες);Ενδιαφερομαι κυριως για τα 36,38γρ.Περσυ ειχα ριξει ενα κουτακι 34γρ τα μαυρα αλλα δεν μπορεσα να βγαλω συμπερασματα.<br><br><br>
    Ευχαριστω εκ των προτερων!<br><br><br>
    giannis222

    Εγω τα εχω δουλεψει λογο του οτι ανεβαινω Καβαλα – Δραμα<br><br>
    Τι ακριβως θες να μαθεις ??

    Φιλικα Πετρος

    πως τα βρηκες;καλα;πιο πολυ θελω να τα χρησιμοποιησω για φασσες και ψαχνω φυσιγγι γι αυτη την δουλεια.ειδα ομως οτι φετος εβγαλε και καινουρια διασπορας οποτε θα ηθελα να το δοκιμασω και αυτο

    Γιάννη κάποτε ειχα πάρει στην Αλεξ/πολη κάποια κουτιά 30 γρ και τα έριξα με δίκανο σε τρυγόνια μένοντας ευχαριστημένος. Φέτος που ξανανέβηκα πήρα ένα κουτί 34 γρ. μαυρα γεμισμένα με ΜΒ32 -αυτά που λες – αλλα δεν τα δοκίμασα.
    Ομως 9 το κουτί παραείναι πολλά για ένα τέτοιο φυσίγγι και ας μην το εχω ακόμη δοκιμάσει.Μερικοί έχουν χάσει τον έλεγχο και νομίζουν ότι μπορούν να πουλάνε όσο γουστάρουν .
    Τα φυσίγγια αυτά φτιάχνονται στην Δράμα.

    http://www.champions.4ty.gr/el/%CE%9C%CE%91%CE%9A%CE%A1%CE%97%CE%A3%20%CE%93%CE%95%CE%A9%CE%A1%CE%93%CE%99%CE%9F%CE%A3%20-%20%CE%92%CE%99%CE%9F%CE%A4%CE%95%CE%A7%CE%9D%CE%99%CE%91%20%CE%A6%CE%A5%CE%A3%CE%99%CE%93%CE%93%CE%99%CE%A9%CE%9D%20CHAMPIONS


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    276
    giannis222 στις #441729

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>giannis222 wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>xxpetros wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>giannis222 wrote:</div><br><br>
    Καλησπερα κυριοι!Μηπως καποιος εχει δοκιμασει τα φυσιγγια champion(νομιζω φτιαχνονται σερρες);Ενδιαφερομαι κυριως για τα 36,38γρ.Περσυ ειχα ριξει ενα κουτακι 34γρ τα μαυρα αλλα δεν μπορεσα να βγαλω συμπερασματα.<br><br><br><br>
    Ευχαριστω εκ των προτερων!<br><br><br><br>
    giannis222

    Εγω τα εχω δουλεψει λογο του οτι ανεβαινω Καβαλα – Δραμα<br><br><br>
    Τι ακριβως θες να μαθεις ??

    Φιλικα Πετρος

    πως τα βρηκες;καλα;πιο πολυ θελω να τα χρησιμοποιησω για φασσες και ψαχνω φυσιγγι γι αυτη την δουλεια.ειδα ομως οτι φετος εβγαλε και καινουρια διασπορας οποτε θα ηθελα να το δοκιμασω και αυτο

    Γιάννη κάποτε ειχα πάρει στην Αλεξ/πολη κάποια κουτιά 30 γρ και τα έριξα με δίκανο σε τρυγόνια μένοντας ευχαριστημένος. Φέτος που ξανανέβηκα πήρα ένα κουτί 34 γρ. μαυρα γεμισμένα με ΜΒ32 -αυτά που λες – αλλα δεν τα δοκίμασα.<br>
    Ομως 9 το κουτί παραείναι πολλά για ένα τέτοιο φυσίγγι και ας μην το εχω ακόμη δοκιμάσει.Μερικοί έχουν χάσει τον έλεγχο και νομίζουν ότι μπορούν να πουλάνε όσο γουστάρουν .<br>
    Τα φυσίγγια αυτά φτιάχνονται στην Δράμα.
    <br>
    http://www.champions.4ty.gr/el/%CE%9C%CE%91%CE%9A%CE%A1%CE%97%CE%A3%20%CE%93%CE%95%CE%A9%CE%A1%CE%93%CE%99%CE%9F%CE%A3%20-%20%CE%92%CE%99%CE%9F%CE%A4%CE%95%CE%A7%CE%9D%CE%99%CE%91%20%CE%A6%CE%A5%CE%A3%CE%99%CE%93%CE%93%CE%99%CE%A9%CE%9D%20CHAMPIONS<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΖΩ Σ’ΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ “ΝΤΑΒΑΝΤΖΗΣ ΠΟΥ ΤΟ ΚΥΒΕΡΝΑΝ ΚΑΡΙΟΛΙΑ ” <br>
    Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον.

    </div>

    ποια ειχες παρει 9 ευρω;τα 34γρ;εγω που ειχα μιλησει με τον ανθρωπο στο τηλ.μου ειχε πει καλες τιμες.νομιζω τα 36γρ 7 ευρω ή 7,5 το πολυ.τωρα δεν ξερω αμα αλλαξε τις τιμες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #441732

    Ομως 9 το κουτί παραείναι πολλά για ένα τέτοιο φυσίγγι και ας μην το εχω ακόμη δοκιμάσει.Μερικοί έχουν χάσει τον έλεγχο και νομίζουν ότι μπορούν να πουλάνε όσο γουστάρουν .
    Τα φυσίγγια αυτά φτιάχνονται στην Δράμα.

    Φιλε DIM.ZOLOTAS πρεπει να τα ειχες παρει απο μαγαζι και οχι απο την βιοτεχνια
    Την ΜΒ δεν την δουλευω αλλα η τιμη ειναι σιγουρα λαθος !!!

    Φιλικα Πετρος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #441749

    πως τα βρηκες;καλα;πιο πολυ θελω να τα χρησιμοποιησω για φασσες και ψαχνω φυσιγγι γι αυτη την δουλεια.ειδα ομως οτι φετος εβγαλε και καινουρια διασπορας οποτε θα ηθελα να το δοκιμασω και αυτο

    Φιλε Γιαννη 222 απο τα φυσιγγια του Γιωργου ( champion ) εχω ριξει τα παντα !!!
    Και οταν λεμε τα παντα εννοουμε τα παντα
    Τρεις φορες το χρονο που ανεβαινω χωριο περναω και απο το Γιωργο για καφεδακι, χαβαλε και δοκιμες
    Πισω απο την βιοτεχνια του εχει πινακα δοκιμων και μπορεις να ριξεις και να δοκιμασεις τα παντα
    Απο την παραγωγη στην καταναλωση ενα πραγμα χα χα χα
    Στα κυνηγια μου δουλευω τα special 32 γρ σε τσιχλα ( πολυ καλα περνω και μακρινες τσιχλες )
    Και τα 38 γρ Guarantee και τα semi magnum 40 gr τα δουλευω στα παπια στην Καβαλα
    Γενικος τα φυσιγγια του ειναι τιμια και οι τιμες κατσε καλα !!!
    Ενισχυμενα στο μπαρουτι και δουλευουν στο κρυο και τραβανε μακρια
    Απο διασπορας εχω δουλεψει τα 33 γρ σε ορτυκια το Καλοκαιρι
    Τωρα αν εβγαλε και καινουργια διασπορας δεν το ξερω

    Φιλικα Πετρος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #441789

    O κοκκινος διασπορεας ειναι σιγουρα του στοκα,ειχα ανοιξει τοσα πολλα φυσιγγια που τον ξερω καλα<br>
    ασε που καποτε μαζευα εδω που κυνηγαω καμια 30αρια τετοιους τον χρονο απο το βουνο<br>
    μιας που ειναι κοκκινη και κανουν μπαμ,,τωρα αντε να βρω 2-3 τον χρονο<br>
    ειναι και αυτο αλλο ενα δειγμα οτι το παρατησανε πολλοι αυτο το φυσιγγι<br>
    και οσο για τα τσοκ επιδη οταν θελω να ριξω ενα φυσιγγι το δοκιμαζω παρα πολυ καλα σε πινακα<br>
    του στοκα την μεγαλητερη διασπορα την ειχαν με κυλινδρο,και ηταν τα μονο φυσιγγια<br>
    που στην μεση τις τουφεκιας ειχαν τρυπα,οσοι τα εριξαν σε πινακα το εχουν δει αυτο<br>
    αν και για μενα δεν ηταν θεμα αυτο για να μην τα ξαναπαρω,,αλλα αλλα πραγματα που ειδα<br>
    οπως και τα 5 σκαγια που εβαλα στον σκυλο μου σε τουφεκια που ο κολητος μου εμεινε χαζος<br>
    για το πως καταφεραν και πηγαν σκαγια πανω στο σκυλι,,απο τοτε και τζαμπα να μου τα δωσεις<br>
    δεν τα ριχνω με τιποτα

    μαρκο κριμα ρε φιλε χαλασες την πατεντα του στοκα με τον διασπορεα που ταχα μου αυτος τον εβγαλε<br>
    απλα μια μετατροπη στα φτερακια εκανε για να μην ειναι ιδιος με τον cheddite<br>
    που ειναι φυσιγγαρα,κατα τα αλλα οπως τα φανταστηκες ειναι,,μπαρουτι αλλαξε σιγουρα<br>
    για καψουλη δεν ξερω,και τα σκαγια που εβαζε μεσα ηταν για τα μπαζα<br>
    δεν τρωμε ολοι κουτοχορτο βλεπεις και ανοιγουμε τα φυσιγγια να δουμε τι καπνο φουμε απο μεσα<br>
    τωρα δουλευω τα DIRECT 32 και ειναι αψογα σε ολα τους,πριν βγουν αυτα εβαζα μεσα τα ΑΠΩΛΛΟΝ<br>
    δηλαδη οτι ειχα,μια που ειμαι του σκεπτικου οτι την μπεκατσα που την τουφεκαμε στα 10 μετρα<br>
    αντε με βια στα 20 το πολυ οτι και να βαλεις μεσα αμα εισαι στον στοχο το πουλι θα πεσει σιγουρα<br>
    ετσι εβαζα φυσιγγια με συγκεντρωτηρα και πηγεναν ολα μια χαρα αφου εχω σταθερο τσοκαρισμα κυληνδρο<br>
    και στις δυο κανες,χωρις τσοκ φυσικα..για οσους εχουν καραμπινα μην ψαχνετε για διασπορας<br>
    γιατι χανετε την ωρα σας τζαμπα,βαλτε ενα briley τσοκ διασπορας και εχετε μακραν<br>
    την καλητερη τουφεκια μεχρι τα 25 μετρα,ανοιχτη τουφεκια με τελεια κατανομη που δεν περνα κουνουπι

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    φιλε louis μη βαζεις στοιχιμα γιατι θα το χασεις ο διασπορεας του στοκα δεν ειναι πια ετσι…. μη με βαλεις τωρα να ανοιξω κι αλλο φυσηγγι ετσι απλα για να στο δειξω… αν θες καντο μονος σου και σε παρακαλω οταν δεις οτι ειναι ετσι οπως το λεω… απλα ανεφερε οτι εχω δικαιο…
    ακομα ρε γαμωτο δεν αρχισε η σεζον αρχισες να κοντραρεις???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #441793

    λοιπον τωρα φιλε λουης μου χρωστας 3 μπεκατσες…η 3 φυσηγγι και 100 γιουρα για το μαθημα …χχαχαχααχ πλακα κανω!!! λοιπον παραθετω τις εν λογο συγκριτηκες φωτογραφιες!
    Νο 1 :

    αυτο το φυσηγγι ειναι σκετος εμετος… πολυ διαφημηση και δεν προσφερει τπτ…εντελως τπτ…. ασε που κανει και αφλογιστιες και δεν ειναι ψεμα…. μου ετοιχε και πεταξα 1 ζωνη φυσηγγια απο δαφτα στο βουνο!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #441794

    Νο 2 : αυτο το φυσηγγι το εχω δουλεψει αρκετα … με μετριες εντιποσεις

    δεν θα ελεγα οτι ειναι ΤΟ φυσηγγι…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #441795

    και τελευταιο και καλυτερο……..
    Νο 3 : ο μπεκατσοkiller

    οτι και να πω γι αυτο το φυσηγγι ειναι παρα παρα πολυ λιγο… το απολυτο μπεκατσοφυσηγγι με ολα τα τσοκαρισματα με ολους τους καιρους αυτο το φυσηγγι σκοτωνει μπεκατσες…… ΣΚΟΤΩΝΕΙΙΙΙ τελος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #441797

    πολλες μπεκατσες…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #441798



    παρα παρα παρα μα παρα πολλες μπεκατσεεεεεες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #441799

    καλα ρε βικτωρα και εσυ μαυρο-πιστολας εισαι???? μου αρεσει που την ελεγες στον τζο…… χαχαχα

    θα στο κανω εγω παραλαγης το τουφεκι ….ετσι για να μην εχετε τα ιδια…… 😀

    Υ.Γ. κατεψυγμενες μπεκατσες εγω δεν τρωω…….. θελω μονο φρεσκες…..χαχαχαχαχαχαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #441801

    Παλικαρια καλημερα,καταρχην δεν κοντραρω με κανεναν ουτε το εκανα ποτε,την γνωμη μου λεω
    αν η γνωμη ειναι κοντρα τοτε να μην την λεμε καθολου,2 τα στοκας οταν τα δουλευα εγω
    ειχαν αυτον τον κοκκινο διασπορεα που ειδα στην φωτο,δεν δουλεψα τα ντουμπλε του ποτε
    αλλα τα μαυρα διασπορας του,την γνωμη μου την ειπα και δεν χρειαζεται να την ξαναπω
    οτι αλλαξε τον διασπορεα του δεν το ηξερα,,γιατι και περυσι τετοιους βρηκα στο βουνο
    αφου αρεσουν να τα ριχνετε εγω δεν τα γουσταρω γιατι επαθα διαφορα τι να κανουμε τωρα
    οσο για του ναυπλιωτη τα νταιρεκτ εμενα μου αρεσαν και στον πινακα και στο πουλι
    μια μπεκατσα περυσι εφαγε ενα περιφερειακο σκαγι,,ενα και μονο σκαγι που την σαρκωσε τοσο καλα
    που την εριξε,με του στοκα μου εφευγαν πουλια σαν να μην τα ειχα παρη καθολου και επεφταν
    100μετρα παρακατω,πχ μια μπεκατσα εφαγε 3 σκαγια,δυο στο στηθος και ενα στην μυτη και εφυγε
    την βρηκα την αλλη μερα πεθαμενη και δεν το πιστευα,τουφεκια στα 7-8 μετρα και το πουλι εσκασε
    τι να κανουμε τωρα αφου αυτα παθαμε να μην τα πουμε,και δεν μιλαω για το μαχ ντουμπλε το κοκκινο
    που εβαλες εσυ φωτο,μιλαω για το MAX D το μαυρο,για να καταλαβαινομαστε δηλαδη

    Το νταιρεκτ μου παει καλα,,σκοτωνει μια χαρα,και εχει και καλη διασπορα γιατι εκει που κυνηγαω εγω
    ειναι τοσο πυκνα που θελω λιγο ανοιχτη ντουφεκια,βαζω και μια φωτο με μια μπεκατσα
    που εφαγε κεντρο μια κοντινη τουφεκια με τα νταιρεκτ,και επαθε κοκομπλοκο

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #441900

    Ηλια, θελουμε αποδειξεις φιλε.
    Για να πειστουμε, θελουμε :
    α) φωτογραφιες με τις μπεκατσες που εχεις παρει με νταιρεκτ.
    β) βιντεο που να δειχνει να φευγουν οι τουφεκισμενες με στοκας,
    και γ) βεβαιωση ιατρου οτι εβγαλε 5 σκαγια απο το σκυλι.
    Αν δεν προσκομησεις τα παραπανω δικαιολογητικα δεν μπορουμε να δεχτουμε την αποψη σου…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #441918

    Ηλια, θελουμε αποδειξεις φιλε.<br>
    Για να πειστουμε, θελουμε :<br>
    α) φωτογραφιες με τις μπεκατσες που εχεις παρει με νταιρεκτ.<br>
    β) βιντεο που να δειχνει να φευγουν οι τουφεκισμενες με στοκας,<br>
    και γ) βεβαιωση ιατρου οτι εβγαλε 5 σκαγια απο το σκυλι.<br>
    Αν δεν προσκομησεις τα παραπανω δικαιολογητικα δεν μπορουμε να δεχτουμε την αποψη σου…<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Αγιαννιτης παναγιωτης

    </div>

    χαχαααχαχχαχαχαχαχαχχαχαχα καλοοοοο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    40
    alex 1912 στις #441973

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>xxpetros wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>giannis222 wrote:</div><br>
    Καλησπερα κυριοι!Μηπως καποιος εχει δοκιμασει τα φυσιγγια champion(νομιζω φτιαχνονται σερρες);Ενδιαφερομαι κυριως για τα 36,38γρ.Περσυ ειχα ριξει ενα κουτακι 34γρ τα μαυρα αλλα δεν μπορεσα να βγαλω συμπερασματα.<br><br><br>
    Ευχαριστω εκ των προτερων!<br><br><br>
    giannis222
    Καλησπέρα 5,5 ευρώ η κούτα (500 φυσιγγ.) τα πράσινα (32 γρ) και 6,5 τα μαυρα (34 γρ).Αγορά αππό ρη βιοτεχνία.

    Εγω τα εχω δουλεψει λογο του οτι ανεβαινω Καβαλα – Δραμα<br><br>
    Τι ακριβως θες να μαθεις ??

    Φιλικα Πετρος

    πως τα βρηκες;καλα;πιο πολυ θελω να τα χρησιμοποιησω για φασσες και ψαχνω φυσιγγι γι αυτη την δουλεια.ειδα ομως οτι φετος εβγαλε και καινουρια διασπορας οποτε θα ηθελα να το δοκιμασω και αυτο

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,606 έως 7,620 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων