ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ – ΑΠΟΨΕΙΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,666 έως 7,680 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    419
    Twist στις #443205

    Δεν κάνει τίποτα. Παλιά που είχα Baikal επίσης έριχνα και με 36 γραμ. αλλά ήμουν πιτσιρικάς τότε, άντεχα εγώ, άντεχε και το όπλο! 🙂


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #443214

    Καλησπερα! Μια που λετε για lampro επεσε το ματι μου χθες σε ενα σχετικα νεο φυσιγγι που βγαζει το super lampro με 36 γρ σκαγια ρελιαστο κλεισιμο και πυριτιδα tecna.επισης αναγραφομενες πιεσεις μονο 680!! Πραγματικα εντυπωσιακα χαρακτηριστικα..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    Χρήστος στις #443230

    Ενταξει εγω αντεχω, νεαρος ειμαι για το οπλο φοβομουν! Στις φασσες εχω ξαναριξει 36 γραμ. αλλα ηταν γυρω στα 700 Bar. Παντως οσον αφορα αυτο που λεει ο Γιαννης οντως εντυπωσιακο,δεν θα ειναι βαρια η τουφεκια για 36γρ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    419
    Twist στις #443234

    Δεν έχει τύχει να τα δοκιμάσω. Εδώ και χρόνια έχω καταλήξει σε Rottweill semi magnum για θερμοκρασίες κάτω του 0 και σε Federal hi brass για θερμοκρασίες μέχρι 10 πάνω από το 0.
    Πρόσφατα μου έδωσε ένας φίλος – που εμπιστεύομαι απόλυτα – να δοκιμάσω τα B&P MB Winter, αλλά λόγω αναβολής της εξόδου δεν πρόλαβα. Όλα αυτά για φάσσες βέβαια, στις τσίχλες χρησιμοποιώ 28 γραμ, και περπατητό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    419
    Twist στις #443235

    Ενταξει εγω αντεχω, νεαρος ειμαι για το οπλο φοβομουν! Στις φασσες εχω ξαναριξει 36 γραμ. αλλα ηταν γυρω στα 700 Bar. Παντως οσον αφορα αυτο που λεει ο Γιαννης οντως εντυπωσιακο,δεν θα ειναι βαρια η τουφεκια για 36γρ.

    Ε βέβαια είναι εντυπωσιακό και κυρίως στα στενά τσοκαρίσματα θα έχει ομοιομορφία στην κατανομή-διασπορά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    30
    nikos4 στις #443265

    geia sas synadelfoi.mhpos exei dokimasei kaneis ta s32 toy stoka na pei entyposeis?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #443289

    Παιδια ποια απο τις δυο πυριτιδες ειναι καλητερη για το κρυο και την υγρασια
    s4 και A1 Vectan.. με ενδιαφερει για μπεκατσοφυσιγκα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #443302

    Παιδια ποια απο τις δυο πυριτιδες ειναι καλητερη για το κρυο και την υγρασια<br>
    s4 και A1 Vectan.. με ενδιαφερει για μπεκατσοφυσιγκα<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    αν και η Α1 ειναι εξαιρετικο υλικο για κρυο , το απολυτο μπεκατσομπαρουτο λεγεται S4

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #443316

    Eυχαριστω για την απαντηση,αρα s4 λοιπον για μπεκατσοφυσιγκο,αυτη εχουν μεσα αυτα που δουλευω
    αλλα βγαζουν τα ιδια φυσιγγια και με την Α1 για αυτο ρωτησα ποια ειναι καλητερη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #443561

    Παιδες ρωτησα κ σ αλλο τοπικ
    μπορει καποιος να μου πει ενα
    4αρι η ενα 6αρι ποσα σκαγια βαζει
    σ ενα στοχο 10εκΧ20εκ στα 50 βηματα?
    35-40 μετρα περιπου?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    455
    gun7171 στις #443673

    geia sas synadelfoi.mhpos exei dokimasei kaneis ta s32 toy stoka na pei entyposeis?

    geia sas synadelfoi.mhpos exei dokimasei kaneis ta s32 toy stoka na pei entyposeis?

    ean to exei gemisei sosta mamaei polh kalo

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    94
    Vasilis Pap στις #443674

    Το τριήμερο δοκίμασα διάφορα φυσίγγια, όλα σε 9 νούμερο και όλα σε 32 γραμμάρια. Μιλάω για τσίχλες.
    Τα RC32 καλά ήταν αλλά όλα τα πουλιά ζωντανά.
    Τα Express 32 του Δορκά δούλεψαν λίγο καλύτερα με πιο πολλά νεκρά και λίγα ζωντανά.
    Τα B&P δεν ξέρω, απελπίστηκα, έριξα γύρω στα 15 φυσίγγια, δεν κατέβασα ούτε πούπουλο. Τα υπόλοιπα τα άφησα να τα δοκιμάσω με πιο πολύ κρύο.
    Τα NSI Tordo, πέρα από το ότι δεν χτύπησα κανένα πουλί, μετά από 15 περίπου φυσίγγια με έπιασε το κεφάλι μου. Κλωτσάγανε σαν μουλάρια.
    Το όπλο που είχα πάρει μαζί ήταν μια Beretta ES 100 με 4*. Γενικά, με τα υπόλοιπα φυσίγγια δεν είχα θέμα με την ανάκρουση και έριχνα περίπου δύο κουτιά κάθε μέρα. Με τα Tordo την άκουσα κανονικά. Έχει κάποιος άλλος κακή εμπειρία από αυτά;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #443675

    Καλησπερα! Μια που λετε για lampro επεσε το ματι μου χθες σε ενα σχετικα νεο φυσιγγι που βγαζει το super lampro με 36 γρ σκαγια ρελιαστο κλεισιμο και πυριτιδα tecna.επισης αναγραφομενες πιεσεις μονο 680!! Πραγματικα εντυπωσιακα χαρακτηριστικα..

    το έχω δοκιμάσει , πολύ καλό και με ομοιόμορφες κατανομές, μάλιστα καλύτερες από το μπιτουρμπο της ίδιας εταιρίας και πιο καλή διάτρηση.

    λίγο πιο ανοιχτή η κατανομή του από άλλα 36αρια πχ ροτβαιλ μπαρτσερι , αλλά αυτό δεν ειναι απαραίτητα κακό.

    Για το μπλε που είπατε παραπάνω πράγματι ειναι από τα πιο δυνατά 34αρια κλοτσάει σαν γαιδουρι αποκλειστικά για σύγχρονες καραμπίνες ειδικά μέχρι το νούμερο 6 που έχει sype πυρίτιδα , στο πολύ κρύο η υγρασία δουλεύουν πολύ καλά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    455
    gun7171 στις #443677

    Το τριήμερο δοκίμασα διάφορα φυσίγγια, όλα σε 9 νούμερο και όλα σε 32 γραμμάρια. Μιλάω για τσίχλες.<br>
    Τα RC32 καλά ήταν αλλά όλα τα πουλιά ζωντανά.<br>
    Τα Express 32 του Δορκά δούλεψαν λίγο καλύτερα με πιο πολλά νεκρά και λίγα ζωντανά.<br>
    Τα B&P δεν ξέρω, απελπίστηκα, έριξα γύρω στα 15 φυσίγγια, δεν κατέβασα ούτε πούπουλο. Τα υπόλοιπα τα άφησα να τα δοκιμάσω με πιο πολύ κρύο.<br>
    Τα NSI Tordo, πέρα από το ότι δεν χτύπησα κανένα πουλί, μετά από 15 περίπου φυσίγγια με έπιασε το κεφάλι μου. Κλωτσάγανε σαν μουλάρια.<br>
    Το όπλο που είχα πάρει μαζί ήταν μια Beretta ES 100 με 4*. Γενικά, με τα υπόλοιπα φυσίγγια δεν είχα θέμα με την ανάκρουση και έριχνα περίπου δύο κουτιά κάθε μέρα. Με τα Tordo την άκουσα κανονικά. Έχει κάποιος άλλος κακή εμπειρία από αυτά;

    to rc 32 to doyleyv kai egv me ayto ton kairo pane polh kala egv omos eixa polh kala skotomata kai oxi zontana fetos varesa kai dyo trygonia me ta rc32 se kalh apostash xera kai ta dyo

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    236
    KIKLADES στις #443679

    Καλησπερα! Μια που λετε για lampro επεσε το ματι μου χθες σε ενα σχετικα νεο φυσιγγι που βγαζει το super lampro με 36 γρ σκαγια ρελιαστο κλεισιμο και πυριτιδα tecna.επισης αναγραφομενες πιεσεις μονο 680!! Πραγματικα εντυπωσιακα χαρακτηριστικα..

    Η εταιρία
    http://www.nobelsport.it/public/pages/ENG/schedapol.asp?ProdottoID=564&FamigliaID=0
    το δινει 620 ατμοσφαιρες στα 40 γραμμάρια όποτε ειναι λογικό το 680 και μάλιστα σε ρελιαστό

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,666 έως 7,680 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων