ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ – ΑΠΟΨΕΙΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 8,431 έως 8,445 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    234
    Giorgos-BREDA στις #470958

    εγω θυμαμαι οταν επερνα τρια αλφα ειχαν μια μικρη τρυπα στη μεση , μαλλον ολα ετσι ειναι.
    Τα condor πιστευετε οτι αξιζουν τα λεφτα τους?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    278
    vangelisf στις #470963

    Κατά την προσωπική μου άποψη και με όσα έχω δοκιμάσει στο κυνήγι της φάσσας .. τα condor 5αρια και 6αρια που έχω πάρει είναι μια πάρα πολύ καλή αγορά.. συγκρινοντάς τα πάντα με αντίστοιχα πολυδιαφημιζόμενα ελληνικά και εισαγωγής.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    234
    Giorgos-BREDA στις #470988

    εγω δεν εχω ριξει ποτε condor , το 2010-2012 χρησιμοποιουσα 3Α απλα και διασπορας , και ειχα παρει μια φορα κ ενα κουτι neo velox τα οποια δεν μου αρεσαν , ειχα πολλα ξεπουπουλιασματα , τα 3α μου αφησαν μετριες εντυπωσεις. απο φετος αποφασισα να δουλευω μονο ελληνικα φυσιγγια και συγκεκριμενα lambro και gorilla.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    455
    gun7171 στις #470993

    μου εχουν αφισει καλες εντυποσεις τα condor τα εχω χρυσιμοποιησει μονο σε κρυο για αλλους καιρους δεν ξερο παντως τοις φασσες που εχω βαρεσει με condor τοις εχω παρει

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/08/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    archangel78 στις #471174

    Θα βγω λιγο εκτος θεματος αλλα χρειαζομαι τη βοηθεια οποιου γνωριζει!Ειμαι κατοχoς Baikal mp 155 καινουριας!Μετα απο καποιες βολες ή οταν το καθαριζα και σε καποιες δοκιμες με μικρη μετακινηση του κλειστρου,το οπλο παντα οπλιζει και εχω αναγκαστει να πατησω τη σκανδαλη στον αερα ουκ ολιγες φορες!Πριν λοιπον καταστρεψω το οπλο πηρα φυσιγγι αδρανειας αλλα οταν παω να το αφαιρεσω παλι οπλιζει και αναγκαστικα πρεπει να το αφησω μεσα!!!Ηερωτηση τωρα:επειδη οταν παω να το αφαιρεσω ζοριζεται πολυ το κλειστρο,ποσο καιρο μπορει να παραμεινει μεσα στη θαλαμη?1 ωρα,1 μερα,1 μηνα χωρις να παθει ο μηχανισμος δεσμευσης φυσιγγιου του κλειστρου τιποτα???Ευχαριστω εκ των προτερω για τις απαντησεις σας!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #471194

    Δε νομίζω παθαίνει κάτι με το φυσίγγι αδρανείας στη θαλάμη, αλλά μπορείς να κατεβάζεις τον “κόκκορα” κρατώντας πατημένη τη σκανδάλη με το ένα χέρι και αφήνοντας το κλείστρο,με το άλλο, να έρθει σιγά σιγά μπροστά στην κλειστή του θέση, χωρίς φυσίγγι αδρανείας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #471226

    Φυσικά και θα μείνει στην θαλάμη!!!! :wacko: :wacko: :wacko:
    ποιος “μηχανισμός δέσμευσης”;;; :unsure:

    Φίλε, αδειάζουμε το όπλο, βάζουμε φυσίγγι ελατηρίου (αδράνειας), πατάμε την σκανδάλη, αποθηκεύουμε το όπλο σε ασφαλές σημείο εκτός θήκης και το αφήνουμε ήσυχο μέχρι να ξαναπάμε κυνήγι…. B-)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #471231

    μπωρεις ακομα να αφηνεις μεσα το φυσιγγιο αδρανιας για πολλα πολλα χρονια χωρης κανενα πρωβλημα φτανει να ειναι το οπλο ξεοπλιστο δηλαδη πατημενη η σκανταλη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/08/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    archangel78 στις #471275

    Ευχαριστω για τις απαντησεις σας!Μηχανισμο δεσμευσεις εννοω αυτα τα 2 ‘πιαστρακια’ που κλεινουν και εξαγουν το φυσιγγι!Μηπως με τον καιρο χαλαρωσουν τα ελατηρια! :scratch:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #471329

    Μη το φοβάσαι αυτό,αν φτασει να εχουν φθορά αυτά πρώτα θα έχει καταστραφει το όπλο από την πολλη χρηση….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/08/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    archangel78 στις #471331

    Ευχαριστω για τις απαντησεις σας!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #471333

    :good: :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    giwrgos7 στις #471415

    Καλησπερα,θα ηθελα να μ πειτε πιο ειναι το καλυτερο κατα τη γνωμη σαςφυσιγγι 32γρ που εχετε δοκιμασει,αλλα κ οικονομικο…κ 28γρ αν χρησιμοποιητε…ευχαριστω :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    234
    Giorgos-BREDA στις #471416

    φιλε συνονοματε εγω πιστευω οτι αν δεν κανεις καποια τρελη καταναλωση φυσιγγιων , ειναι καλυτερο να δωσεις 7-7,5 ευρω και να παρεις ενα ΚΑΛΟ 32αρι το οποιο θα σου χαρισει ομορφες και ξερες τουφεκιες παρα ενα φτηνο φυσιγγι απο 32 και κατω και να εχεις τραυματισμους ξεπουπουλιασματα και να σε εκνευριζει , ενας ακομη παραγοντας που με κανει να ειμε υπερ του σχετικα ακριβου φυσιγγιου ειναι και ο ψυχολογικος , δηλαδη οταν σκευτεσαι οτι εχει βαλει στην θαλαμη ενα καλο φυσιγγι νιωθεις μια σιγουρια και κατα συνεπεια κανεις πιο αποτελεσματικες τουφεκιες καθως μειωνεις και τους δισταγμους.
    υγ : δεν πιστευω οτι το φυσιγγι κανει τον κυνηγο αλλα αναμφισβητητα αποτελει εναν σημαντικο παραγοντα και ειναι πολυ πιθανο οτι με το σχετικα ακριβο φυσιγγι δεν θα βγεις “χαμενος” οικονομικα αλλα μαλλον κερδισμενος. :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    50
    tasosz στις #471417

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>jim wrote:</div>
    Κάτι ακομη, τα lamrbro tordo 30 & 32gr αποδίδουν τελικα σε ολες τις καιρικές συνθήκες? μου ειχε πει ενας μαγαζάτορας οτι σε υγρασία και κρύο δεν πάνε αλλά ποιος ξερει τι ηθελε να μου πουλήσει.

    Το ίδιο μου είπε κι εμένα σήμερα ένας μαγαζάτορας….λες να είναι ο ίδιος?? :wacko: :scratch:
    Παρ’όλα αυτά πήρα ένα κουτί 32γρ για δοκιμή :whistle:

    Πάντως σήμερα που έριξα 4 με πολύ υγρασία μου φάνηκαν πολύ αδύναμες…ίσως να είχε δίκιο ο μαγαζάτορας :wacko: Θα τα δοκιμάσω και με άλλο καιρό :scratch:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 8,431 έως 8,445 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων