ΠΕΡΔΙΚΕΣ…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,576 έως 1,590 (από 2,097 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    261
    thor600 στις #439644

    εισαι και εσυ στεγνος παντος, οτι πρεπει για περδικα

    Ναι,φίλε…Ιταλικά αίματα!χα χα χα!
    Πάντως σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια,να είστε όλοι καλά!

    ΚΑΛΛΗ ΠΕΡΔΙΚΟΧΡΟΝΙΑ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #439645

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>louis wrote:</div>
    εισαι και εσυ στεγνος παντος, οτι πρεπει για περδικα

    Ναι,φίλε…Ιταλικά αίματα!χα χα χα!<br>
    Πάντως σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια,να είστε όλοι καλά!

    ΚΑΛΛΗ ΠΕΡΔΙΚΟΧΡΟΝΙΑ<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Μας τα’παν κι άλλοι που την είχαν πιο μεγάλη..!

    Κ.Σ Αχαρνών

    </div>

    ρε τι ιταλικα αιματα και μαλακιες……..εσενα καλυτερα να σου χαριζουμε φυσιγγια παρα να σε ταιζουμε….ταινια εχεις βρε π…τη και τα καις?????? 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    261
    thor600 στις #439647

    ρε τι ιταλικα αιματα και μαλακιες……..εσενα καλυτερα να σου χαριζουμε φυσιγγια παρα να σε ταιζουμε….ταινια εχεις βρε π…τη και τα καις?

    Γ@μησετ@..με χτύπησε η κρίση!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    john1954 στις #439833

    Γενικά πουλιά έχει και στην Πελοπόννησο αλλά τα πουλιά τα χαίρονται τα λαμόγια που κάνουν έναρξη νωρίς νωρίς.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #439838

    Μπράβο σε όλους παιδιά μακάρι να έχουμε την υγειά μας και χρόνο να πηγαίνουμε συνέχεια.

    Εδώ (Κως) σταμάτησε ο αέρας 7-8 μποφορ καθαρός βοριάς , τετάρτη κάτι θα γίνει στην χειρότερη κανένα κουνελάκι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    6
    boxter στις #439874

    Με τον λαγό απο τις 15 του μηνα, σιγα μην δουμε πέρδικες τις πρώτες μέρες……οταν ξαναηρεμησουν βλέπουμε!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #439887

    προς ενημερωση των συναδελφων περδικαδων…μην ταλαιπωρηστε οσοι απο εσας ερχεστε για κυνηγι στο ζεμενο διπλα στην αραχωβα…οι περδικες εχουν εξαφανιστει εδω και παρα πολλα χρονια …προσωπικα επειδη βρισκομαι σε αυτα τα βουνα παρα πολλα χρονια ,οι περδικες που εχω συναστησει ειναι ελαχιστες …πολλα πουλια θα βρειτε στο λεγομενο διστομιτικο ,πανω απο τα σκουπιδια του διστομου…συγκεκριμενα μολις περασετε το διστομο και παρετε το δρομο για δεσφινα ,στο δεξι σας χερι ανεβαινει ενα χωματοδρομος ..τον ακολουθειτε για περιπου 20 λεπτα και βγαινετε σε ενα μεγαλο πατωμα …απο εκει αγναντευεται και τον παρνασσο και την αραχωβα …ειτε εκει ,ειτε απο ψηλοτερα θα βρειτε περδικες να κυνηγησετε …
    επισης συνεχιζοντας για δεσφινα ,στα ορια των νομων βοιωτιας – φωκιδας (υπαρχει σχετικη ταμπελα στο δρομο ) ειτε κατω απο την ασφαλτο ειτε πανω απο αυτη θα βρειτε περδικες …προσοχη μονο στις φολες που βαζουν οι τσοπανηδες ….

    τα λεω αυτα διοτι το σ-κ που μας περασε γεμισε το βουνο απελπισμενους περδικαδες …ανθρωποι αγνωστοι ,που σε κανενα εκπαιδευτικο δεν ηρθαν να δουν αν υπαρχουν πουλια ,γαζωσαν ενα βουνο κανοντας τη νυχτα μερα…αποτελεσμα;;;μηδεν ….εκτος αυτου αγνοησαν την πυκνη ομιχλη και συνεχισαν να ανηφοριζουν στις πλαγιες του ζεμενου βαζοντας σε κινδυνο τη ζωη τους …

    το κυνηγι ειναι διασκεδαση πανω απολα και οχι ρισκο ζωης …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    gkiaouris στις #439893

    χαχαχαχ ρε φιλε εισαι φοβερος…. για να μη σου χαλανε το κυνηγι του λαγου πας να στειλους τους ανθρωπους οπου γουσταρεις…
    Αμα σου ριξουν τιποτα φολες τα “παλικαρια” απο διστομο και δεσφινα (και ολοι οι βοιοτοι που κυνηγανε αυτα τα μερη) μετα θα φταίνε αυτοι…!?!?!?

    Ημαρτον

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #439898

    δεν μου χαλασε κανενας το κυνηγι συναδελφε …εχω πολλες εναλλακτικες για να κυνηγησω …οσον αφορα τις φολες ,θα ηθελα να τονισω οτι και στην αραχωβα φετος εβαλαν φολες στην εκπαιδευση και χασαμε σκυλια απο αυτες …οσον αφορα τη δεσφινα οι φολες υπηρχαν ,υπαρχουν και θα υπαρχουν …δεν ανακαλυφθηκαν φετος …παντως αν θες ξαναδιαβασε αυτο που γραφω και μην βγαζουμε αυθαιρετα συμπερασματα …αν μαλιστα εισαι και απο κοντινο μερος επισκεψου τα πατωματα στο ξεροβουνι διστομου να δεις αν εχει περδικες …εμενα δεν με αφορα το θηραμα αυτο ,και οσες φορες εχω πετυχει περδικες δεν εχω καν σηκωσει το οπλο μου προς αυτες …

    ειδικα αυτο το σ-κ που ειδα πολλους περδικαδες μου εκανε εντυπωση (διοτι ποτε στην εκπαιδευση δεν εχω δει αυτα τα αυτοκινητα και αυτα τα ατομα ) να επιλεγουν να κυνηγησουν σε μερη που επειδη τα ξερω απο παιδι ειναι πολυ επικινδυνα οταν οι καιρικες συνθηκες ειναι οπως το σ-κ …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #439902

    επισης περδικες θα βρειτε στο στειρι βοιωτιας στα κρεμασματα για το αλουμινο ελλαδος …αυτα απο εμενα και καλη συνεχεια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #439924

    εχθες ενα 5 ωρο στα 1000 μετρα ενα κοπαδι καμια 10αρια 2 ατομα μας πηρε τα οπλα χαχαχαχ ετσι ειναι και αυτο μεσα στο προγραμμα ειναι το θεμα ειναι οτι περασαμε ομορφα στα τελεια τοπια του νησιου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    480
    kokerkost 64 στις #439966

    Αμα σου ριξουν τιποτα φολες τα «παλικαρια» απο διστομο και δεσφινα (και ολοι οι βοιοτοι που κυνηγανε αυτα τα μερη) μετα θα φταίνε αυτοι…!?!?!?

    Ημαρτον

    Φίλε για τη φόλα δεν υπάρχει καμία δικαιολογία!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    nikolaos στις #439992

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΕΡΔΙΚΑΔΕΣ.ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΕ ΕΝΑ ΓΡΗΓΟΡΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΙΩΡΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΗΡΑ ΕΝΑΝ ΚΟΤΣΟ ΚΑΙ ΕΣΠΑΣΕ Η ΓΚΙΝΙΑ ΤΩΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ ΕΞΩΡΜΗΣΕΩΝ.ΣΤΑ 50 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΙΣ ΒΡΗΚΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΗ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗ.ΕΙΧΕ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΒΡΟΧΗ ΜΕ ΑΦΗΣΑΝ ΝΑ ΤΙΣ ΠΛΗΣΙΑΣΩ.ΣΗΚΩΘΗΚΑΝ ΑΜΕΣΩΣ 6-7 ΠΟΥΛΙΑ.ΣΗΜΑΔΕΨΑ ΕΝΑ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ ΣΤΟ ΚΑΘΑΡΟ ΑΛΛΑ ΕΝΩ ΕΙΔΑ ΤΟΝ ΣΥΓΚΡΝΤΡΩΤΗΡΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑ ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΡΑΤΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΤΟ ΔΥΤΕΡΟ ΦΥΣΣΙΓΙΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΜΗΠΩΣ ΕΜΕΙΝΕ ΠΙΣΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΟΥΛΙ.ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΣΤΟ ΕΠΩΜΕΝΟ ΔΡΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ ΠΕΤΑΧΤΙΚΕ Ο ¨|ΤΕΜΠΕΛΗΣ΄’ ΠΡΟΣ ΤΑ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΑΝΗΦΟΡΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΕΙ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΜΕ ΜΙΑ ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ ΤΡΑΒΕΡΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΤΥΧΩ . ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΚΟΤΣΟΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ 550 ΓΡ ΧΤΥΠΗΜΕΝΟΣ ΜΟΝΟ ΜΕ 1 ΣΚΑΓΙ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΣΠΑΣΕ ΤΟΝ ΛΑΙΜΟ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    gkiaouris στις #440003

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>gkiaouris wrote:</div>
    Αμα σου ριξουν τιποτα φολες τα «παλικαρια» απο διστομο και δεσφινα (και ολοι οι βοιοτοι που κυνηγανε αυτα τα μερη) μετα θα φταίνε αυτοι…!?!?!?

    Ημαρτον

    Φίλε για τη φόλα δεν υπάρχει καμία δικαιολογία!!!!<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    </div>

    εννοειτε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    gravara στις #440306

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΕΡΔΙΚΑΔΕΣ . ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΚΥΝΗΓΙ ΣΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΟΡΕΙΝΗ ΑΙΤΟΛ/ΝΙΑ .ΕΝΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΣΥΝΑΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ , ΑΡΑ ΟΙ ΓΕΝΝΕΣ ΠΗΓΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ .ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΠΩΣ ΛΕΩ ΕΓΩ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΤΟ ΚΟΝΤΕΡ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΝΑ ΧΥΘΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΙΔΡΩΤΑΣ ΝΑ ΖΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΕΛΠΙΔΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΘΗΡΑΜΑ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΔΟΚΙΜΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΦΕΘΕΙ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ ΤΟΥ.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,576 έως 1,590 (από 2,097 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων