ΠΕΡΔΙΚΕΣ…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,681 έως 1,695 (από 2,097 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #445899

    κατι εγινε


    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #445921

    μπραβο βικτωρα.. βαρα στα αυτια…. αχααχαχα!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    100
    Σωτηρης στις #446475

    απο τα 2 τελευταια κυνηγια

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    nikolaos στις #446480

    Ωραίος Σωτήρη .καλή συνέχεια να έχεις στις υπόλοιπες εξωρμήσεις σου,εμείσ τελειώνουμε με την πέρδικα σιγά σιγά και πάμε γιάλα.(Τα φυσίγγεια στην πρώτη φώτο είναι διασποράς;Τί μάρκα αν επιτρέπρται;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    100
    Σωτηρης στις #446485

    Ωραίος Σωτήρη .καλή συνέχεια να έχεις στις υπόλοιπες εξωρμήσεις σου,εμείσ τελειώνουμε με την πέρδικα σιγά σιγά και πάμε γιάλα.(Τα φυσίγγεια στην πρώτη φώτο είναι διασποράς;Τί μάρκα αν επιτρέπρται;)

    oxi
    ειναι η olympia gem 32gr 7no
    πρωτη φορα χτες επαιξα με αυτα τα φυσιγγεια η αληθεια , οκ καθαρο σκοτωμα και στα 2 περδικια ομως ηταν σε αρκετα κοντινες αποστασης και τα 2 αρα δεν καταλαβα και αρκετα πραγματα !
    http://www.youtube.com/watch?v=lrwzH2TrQUI καλητερα να το δειτε στα 720hp
    και το βιντεακι απο το πρωτο περδικι της μερας με το καλημερα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    john1954 στις #446955

    απο τα 2 τελευταια κυνηγια

    Στα Μέγαρα τα πουλάνε αυτά τα πουλιά κάποιοι και τα λένε κολινούς. Οπότε και εκτρέφονται σε ελεγχόμενο περιβάλλον και από όσο ξέρω έχουν επιβιώσει και εδώ στην Ελλάδα κάποιοι που επέζησαν από κάποιους που αφέθηκαν απλά και μόνο για την εκπαίδευση των σκύλων τους. Πάντως βλέπω στην φώτο ότι είναι σχεδόν ίσα σε μέγεθος με τις τσούκαρ. Στα Μέγαρα αυτά που πουλάνε είναι κάτι ανάμεσα σε ορτύκι καλοθρεμένο και τσούκαρ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    117
    ΚΟΛΟΒΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ στις #446970

    Φίλε George 303 κυνηγάω στη Σητεία και στα γύρω μέρη πλέον ως μονιμος κάτοικος της περιοχής. Συγνώμη που καθυστέρησα να σου απαντήσω άλλα τώρα ξαναμπήκα στο ίντερνετ λόγω απουσίας μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    100
    Σωτηρης στις #447097

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Σωτηρης wrote:</div>
    απο τα 2 τελευταια κυνηγια

    Στα Μέγαρα τα πουλάνε αυτά τα πουλιά κάποιοι και τα λένε κολινούς. Οπότε και εκτρέφονται σε ελεγχόμενο περιβάλλον και από όσο ξέρω έχουν επιβιώσει και εδώ στην Ελλάδα κάποιοι που επέζησαν από κάποιους που αφέθηκαν απλά και μόνο για την εκπαίδευση των σκύλων τους. Πάντως βλέπω στην φώτο ότι είναι σχεδόν ίσα σε μέγεθος με τις τσούκαρ. Στα Μέγαρα αυτά που πουλάνε είναι κάτι ανάμεσα σε ορτύκι καλοθρεμένο και τσούκαρ.

    φιλε τα ενηλικα πουλια ειναι λιγο μεγαλητερα απο ενα περδικι, δυσκολα αναπαραγεται σε αιχμαλωσια γιαυτο το λογο και δεν εχουμε φραγκολινες απελευθερωσης και το qoutα ειναι 1 πουλι ανα κυνηγο
    ισως τα πουλια που λες να ειναι καποιο αλλο υποειδος
    οπως και να εχει στο θεμα μας …
    φωτο απο την τελευταια κυνηγετικη εξορμηση Κυριακη 24/11/2013
    οικανοπιημενος απο τον εαυτο μου για την επιλογη περιοχης και αποδοση στις βολες 6φυσιγγια 5 περδικια το ενα δωρο στο βουνο σε συναδερφο (δεν ηθελα να χαλασω την μερα μου αν και εγω το βαρεσα,ο αθρωπος ευγενεστατος οταν του ειπα πως εγω το βαρεσα μου προσφερε το περδικι μου αλλα δεν το εκανε η ψυχη μου να το παρω απο το στομα του σκυλου του) ετσι ειπα χαλαλι
    οικανοπιημενος απο το σκυλι για τον τροπο εργασιας ξεφωλιασμα /επαναφορα
    το μεσημερι για φραγκολινες μετα απο 10 λεπτα δουλειας απο το σκυλο καταφερα και αστοχησα στα 5 μετρα :S αυτα απο μενα , καλα κυνηγια

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    117
    ΚΟΛΟΒΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ στις #447206

    Μετά από τρίωρο κυνήγι στα ορείνα του Λασιθίου σήκωσα ένα κοπαδάκι με καμιά 10αριά πουλιά αλλά μακριά μου και μέχρι να σηκώσω το όπλο είχαν πάρει την κατηφόρα και δεν τουφέκισα καθόλου. Μένει αυτό το Σαββατο και μετα του χρόνου πάλι για νησιώτικη.Το μόνο άφθονο στην περιοχή τα τσιχλοκότσυφα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    100
    Σωτηρης στις #447210

    Στην ιδια περιοχη και σημερα ομως κυνηγισα αλλο μεγαλυτερο κοπαδι μου εβγαλαν την πιστη μεχρι να σπασω το κοπαδι και να απομονωσω μερικα πουλια αλλα τελικα κατι εγινε + μια αστοχια σε καθαρο πεναλτυ και 3 ατουφεκιστα λογο του δυσβατου της περιοχης !

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #447217

    Ωραιος ο σωτηρης,,καλα πηγε φετος βλεπω,,και του χρονου καλητερα ευχομαι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    100
    Σωτηρης στις #447226

    Ωραιος ο σωτηρης,,καλα πηγε φετος βλεπω,,και του χρονου καλητερα ευχομαι

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    νασε καλα φιλε
    η αληθεια ειναι πως απο μεριας αποτελεσματος τα εχω παει καλητερα απο περσυ αλλα τα περδικια που βλεπω ειναι λιγοτερα σε σχεση με περσυ
    εχουμε ακομη ενα μηνα κυνηγιου (9 κυνηγετικες εξωρμησεις) ελπιζουμε με τις βροχες να καλητερεψουν τα πραγματα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    nikolaos στις #447512

    ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΞΟΔΟΣ ΓΙΑ ΤΗΣ ΤΣΟΥΚΑΡ ΣΗΜΕΡΑ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΤΟΝΟ ΔΥΟΡΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΤΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟΤΟΜΗ ΠΛΑΓΙΑ. ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΠΡΩΤΕΣ ΠΟΥ ΦΥΓΑΝ ΚΡΑΤΗΣΑ ΤΗΝ ΜΙΑ (ΕΝΑΣ ΩΡΑΙΟΣ ΠΕΡΣΙΝΟΣ ΚΟΤΣΟΣ ΛΙΓΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 600 ΓΡ) ΜΕ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΤΟΥΦΕΚΙΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΓΙΑ ΚΑΘΩΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΛΑΒΑΝ ΣΤΑ ΕΙΚΟΣΙΠΕΝΤΕ ΜΕΤΡΑ. ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΠΕΝΤΕ ΠΟΥ ΚΑΘΗΣΑΝ 100 ΜΕΤΡΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΗΚΩΣΑ ΟΛΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΘΟΣΟΝ ΓΛΥΦΑΝ ΤΗΝ ΠΛΑΓΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΕΛΠΙΔΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ.ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΙ ΜΗΝΑΝ ΜΑΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ . ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΠΕΡΔΙΚΑΔΕΣ.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    60
    KOSTAS_E.P στις #447523

    συγνωμη αλλα νομιζω και απ οτι διαβαζω στην ρυθμιστικη 2013-2014 η πετροπερδικα τελειωνει 15/12………
    μήπως διαβαζω λαθος????????!!!!!!!!!!!11
    δεν νομιζω………….!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    nikolaos στις #447528

    Σόρυ φιλε παρασύρθηκα καθοσον ζω σε νησί και για μασ περδικά τέλος(Ποτέ δεν μπόρεσα να καταλάβω γιατί την ξεκινάνε από 15 Σεπτεμβρίου που τα μικρά ακόμα είναι μινιατούρες και αφήνουν το δεκέμβριο έξω που στην ουσία είναι ανενεργός μήνας για την πέρδικα( δεν έχει αρχίση το ζευγάρωμα) και τα πουλιά είναι ενήλικα και δύσκολα και όχι κοτοπουλάκια)

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,681 έως 1,695 (από 2,097 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων