ΠΕΡΔΙΚΕΣ…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 2,097 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #94539

    Σάββατο στα Ελληνοαλβανικά σύνορα, δεν βρήκα τίποτε, κάτι παλιά σκαλίσματα. Επίσης σε μέρος που “βαστάει” φάσσες δεν είδα ούτε μια, αναμονή λοιπόν.Υπήρχαν όμως σε μικρούς αριθμούς τα 4 από τα 5 επιτρεπόμενα είδη τσιχλοειδών (εκτός από κοκκινότσιχλες)…..


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    112
    ΗΛΚ στις #94620

    Σ/Κ,εξόρμηση στην Ηπειρο,στα ελληνοαλβανικά σύνορα.

    Το Σάββατο,δύο ατομα,περπάτημα εως το σούρουπο στο βουνό,με μία τρίωρη στάση το μεσημέρι.Σηκώσαμε δύο καλά κοπάδια,από 8 – 10 πουλιά,με κάρπωση τρείς πέρδικες.

    Ο κόσμος πολύ λίγος,συναντήσαμε ολη την ημέρα,αλλο ενα ζευγάρι περδικάδες και εναν λαγά.

    Συμπεράσματα:

    1)Ο λαγάς,κυνηγούσε στην περιοχή,οπου στα εκπαιδευτικά είχαμε βρεί δύο κοπάδια καλά.Φυσικά δεν βρήκαμε ούτε ντορό από αυτά.Το ξανατονίζω αυτό για αυτούς που γράφουν, οτι οι λαγάδες δεν σηκώνουν τουφέκι στις πέρδικες.Αυτά να τα πουν σε κανένα χθεσινό παιδάκι,που βγαίνει πρώτη χρονιά στο βουνό.

    2)Ντόπιος το απόγευμα ερχόμενος μέσα από το απαγορευμένο,τουφέκισε κοπάδι με πέρδικες,το οποίο το ξαναβρήκε μετά από μισή ωρα και το εκτέλεσε ρίχνοντας 4 μονές τουφεκιές.

    3)Τα πουλιά γενικά λόγω ξηρασίας είναι στα ντυμένα.Τα λίγα που ηταν εξω στα σπανά το λέω για μια ακόμη φορά,τα εχουν “περιλάβει”,παράνομοι και λαγάδες.

    4)Οι πληροφορίες είναι αντικρουόμενες.Οι πιο πολλοί δεν εκαναν πουλιά.Ακουσα οτι σε ορισμένα βουνά στην Κεντρική Πίνδο,χτυπήθηκαν πουλιά.Επίσης πουλιά χτύπησαν ορισμένοι,που μπήκαν αρκετά μέσα στα αλβανικά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    81
    kurz-mpek στις #94623

    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΜΑΣΤΕ?Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΡΕΣΕΙ Ο ΛΑΓΑΣ ΤΙΣ ΠΕΡΔΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΛΑΓΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΤΡΕΧΟΥΝ!ΑΛΛΙΩΣ ΤΙΣ ΑΦΗΝΕΙ?ΚΑΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙ ΤΗ ΒΑΡΑΕΙ!ΑΛΛΟΙ ΔΕΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΣΚΥΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΛΑΚΩΝΟΥΝ ΤΑ ΤΣΙΧΛΟΚΟΤΣΥΦΑ!ΤΙΣ ΠΕΡΔΙΚΕΣ ΘΑ  ΑΦΗΣΟΥΝ!ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΝ ΣΕ ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΦΕΡΜΑΡΟΥΝ ΛΑΓΟ Η΄Ο ΛΑΓΟΣ ΣΥΡΕΙ ΘΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΟΥΜΕ?ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΛΑΓΑΔΕΣ…ΟΙ ΧΑΖΟΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ ΤΗΣ ΕΝΑΡΞΗΣ ΤΗΣ ΠΕΡΔΙΚΑΣ,ΤΗΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ ΦΤΑΙΝΕ!

    Ο ΦΙΛΟΣ ΗΛΚ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΑ ΛΕΕΙ ΣΩΣΤΑ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    387
    Chris_Edessa στις #94644

    Από προσωπική πείρα συμπληρώνω ότι ο λαγάς χτυπάει και φάσες όταν το σκυλί δεν έχει λαγό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    588
    pkos στις #94721

    καλημέρα απο την χιο,

    κάναμε και εμείς επιτέλους την έναρξη τη κυριακή και πήγα αρκετά καλά αν αναλογιστεί κανείς οτι τα περισσότερα πουλια τα έχουν φάει πολυ πριν την έναρξη τρεισ περδικόυλες απο τις οποιές η μια δυστυχώς δεν βρέθηκε αλλά την ώρα που την έψαχνα με τα σκυλιά μουέβγαλαν ένα λαγό ο οποίος μπήκε και αυτός στην τσάντα.πάντως λίγα πουλιά και τα περισσότερα σπασμένα 2-3 μαζί και πάρα πολύ νευρικά.και του χρόνου να μαστε καλα στην έναρξη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/09/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    94
    mariosniva στις #94746

    μου αρεσει που ενας φιλος πιο επανω ελεγε οτι η λαγαδες δεν χτηπανε της περδικες γιατι τα φισιγκια ειναι ακριβα χα χα χα.ας πεταχτη σε μενα λαγος φασα περδικα μπεκατσα οταν επιτρεπετε και θα της ριξω και 100ευρω φυσιγκι που λεει ο λογος οπως και αλλοι.οταν κυνηγαω κυνηγαω.γιαυτο δηλωνω κυνηγος και οχι τα αλλα τα επιθετα που αναφερωνται.ευχαριστο φιλικα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1134
    KOSTASGR2000 στις #346888

     


    Το Σ/Κ που μας πέρασε κυνηγήσαμε παρέα με τον πατέρα μου το αγαπημένο μας θήραμα. Τα πουλιά λιγότερα από την προηγούμενη χρονιά και νευρικά λόγω της καθυστέρησης της έναρξης μάλλον. Οι γέννες δεν πρέπει να ήταν πολύ πετυχημένες λόγω της μεγάλης θερμοκρασίας αλλά και κάποιων καταρακτωδών βροχών κατά την περίοδο που κλωσούσαν τα πουλιά. Τελικό αποτέλεσμα για το Σ/Κ 5 πουλιά με ένα μεγάλο κότσο να επιβραβεύει τις προσπάθειες μας. Καλή συνέχεια σε όλους με σύνεση.

     

     Υ.Γ. Όσον αφορά το θέμα της μεταφοράς της χρονικής έναρξης του κυνηγίου της έχω να δηλώσω οτι όταν λαμβάνονται τέτοιες αποφάσεις θα πρέπει οι υπεύθυνοι να σκέφτονται όλες τις παραμέτρους και ο νοών νοείτο. Ακούστηκαν πολλά από τους συναδέλφους και για τους συναδέλφους που κυνηγούν λαγούς. Ο μερακλής λαγοκυνηγός που ενδιαφέρεται και για τα σκυλιά του πάνω απ’ όλα ΔΕΝ θα τουφεκίσει πέρδικες. Τώρα εάν κάποιοι με το πρόσχημα οτι κυνηγούν λαγό ρίχνουν και σε κοπάδια πέρδικας είναι άλλο θέμα και έγκειται στην αναφορά που έκανα στην αρχή σχετικά με τις παραμέτρους. Τέλος εάν κάτι πρέπει να αλλάξει ΑΜΕΣΑ προκειμένου να ωφεληθεί το κυνήγι στην Ελλάδα και κατ’ επέκτασιν και ο αριθμός των θηραμάτων είναι ο ΤΡΟΠΟΣ ΑΠΟΚΤΗΣΗΣ ΚΥΝ. ΑΔΕΙΑΣ. Για να μην κουράσω θα μπορούσε π.χ. ο σύλλογος να απαιτήσει από τον υποψήφιο κυνηγό να ταϊζει τα θηράματα στους κλωβούς για ένα Α διάστημα, να συμμετέχει υποχρεωτικά σε δεντροφυτεύσεις και σε έργα βελτίωσης βιοτόπων για ένα διάστημα Β να παρακολουθεί σεμινάρια ασφαλούς χρήσης του κυν. όπλου και ΜΕΤΑ ΕΑΝ ΘΕΛΕΙ ακόμα να εκδόσει κυν. άδεια να του δίνεται αυτή η ευκαιρία.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    30
    moufou23 στις #94786

    καλυσπερα και απο μενα λιγο καθηστεριμενα και αργα αλλα η δουλεια δεν επιτρεπει νωριτερα την κυριακη που μας περασε ανεβηκα και εγω σε ενα απο τα βουνα της βοιοτιας κυνηγησα απο το πρωι ως το βραδυ και ο απολογισμος ηταν 2 πουλια στο χερι και συκωσα 5 οπως και οι υπολυποι συγκηνηγοι που εχουν παει και γραψει 1 απο τα ιδια πουλια σπασμενα μονα σε αποκρυμνα μερη η στα ντυμενα και με το που γυνοταν εσθητη ηπαρουσια εξαφανιζοντουσαν απο μιλια μακρια εγω παντως το καταευχαριστηθηκα μιας και ειδα την πρωτη φερμα του κουταβιου μου η οποια εγινε με ολοκληρωση ο θεος να μας εχει καλα να μπορουμε να ανεβενουμε  μεχρι τα γεραματα μας ειναι κατι το  μοναδικο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    ASTREA στις #94827

    ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ , ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΜΕΤΑΘΕΣΗΣ ΤΙΣ ΠΕΡΔΙΚΑΣ .ΕΝΑ ΠΡΩΙΝΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑ ΓΙΑ ΠΕΡΔΙΚΕΣ ΑΚΟΥΓΑ ΤΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΚΥΝΗΓΟ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗ ΤΗΣ ΕΚΠΟΜΠΗΣ ( ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ,ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΦΥΣΣΙΓΓΙΩΝ ) ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΕΝΟΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΤΙ : — ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΘΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ Η ΠΕΡΔΙΚΑ  — .

    ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΒΡΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΙΤΙΑ ΤΗΣ ΜΕΤΑΘΕΣΗΣ , ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΒΡΩ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΑΡΘΡΑ & ΜΕΛΕΤΕΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΕΚΜΗΡΙΩΘΕΙ ΑΥΤΗ Η ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΛΛΑ ΔΥΔΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΤΙΠΟΤΑ !!!!!!!

    ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΣΤΗ ΓΑΛΛΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΘΗΚΑ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΙΣΤΑ ΝΑ ΠΡΟΗΓΗΘΟΥΝ ΜΕΛΕΤΕΣ  ΝΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΟΥΝ , ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΘΟΥΝ  ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΓΚΡΙΣΗ ΤΩΝ ΑΜΜΕΣΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ ΜΕΣΩ ΤΩΝ ΑΡΜΟΔΙΩΝ ΚΑΤΑ ΤΟΠΟΥΣ ΟΡΓΑΝΩΝ ΤΟΥΣ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ .

    ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ? ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΠΡΟΗΡΘΕ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΣΑΡΧΕΙΟ ΚΑΙ ΖΗΤΗΘΗΚΕ ΣΥΝΑΙΝΕΣΗ ΤΗΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΣΥΝΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ ? ΕΓΙΝΑΝ ΜΕΛΕΤΕΣ Ή ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΡΕΚΛΟΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΤΟΥ ΔΑΣΑΡΧΕΙΟΥ Ή ΤΗΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ ΕΙΠΕ ΑΣ ΜΕΤΑΘΕΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΔΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΠΡΑΓΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΓΩ ΔΕΝ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΚΥΝΗΓΙΩΝ.

    ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΡΜΟΔΙΟΣ Η  ΜΗ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΣ ΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ Η ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΔΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΟΥΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΓΙΑ ΟΣΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΚΡΙΝΕΤΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ  ΜΕ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΗ ΦΥΛΑΞΗ .

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    nasosalex στις #94839

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,

     ΘΑ ΑΝΕΒΩ ΣΚ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ(ΚΑΛΑΡΥΤΕΣ) ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΑ ΜΕΡΗ ΕΚΕΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΗΠΩΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΥΛΑΚΙ.ΑΛΛΙΩΣ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΠΑΝΙΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΡΟΚΥΨΕΙ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #94916

    Εγω παντοs αυριο φευγω ΣΚΟΠΙΑ οπωs καθε χρονο τετοια εποχη για 3ημερο σε πεδινεs-λαγο και αγριοπεριστερα και οτι αλλο προκηψει εδω πλεον οι βουνισιεs ειναι για λιγουs…πολυ λιγουs,τα λεμε απο τεταρτη παλι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    30
    moufou23 στις #94969

    βΙΚ οταν με το καλο γηρυσεις πες μας τις εντειπωσεις σου αλλα και τη λεφτα ξοδεψες αν ηταν καλη η διαμονη κλπ ενδιαφερομαι και εγω για ενα τετοιο ταξιδι απλα βολιδοσκοπο για το που θα παω στα βαλκανια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    48
    Tsipis στις #95016

    marosniva ΕΚΠΑΙΔΕΥΩ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΜΟΥ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΩ ΧΥΣΕΙ ΙΔΡΩΤΑ ΚΑΙ ΑΙΜΑ (ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΙΧΝΗΛΑΤΗ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ) ΕΧΩ ΤΩΡΑ 2 ΣΚΥΛΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΓΙΑ ΛΑΓΟ ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΑΓΟΗΤΕΥΟΥΝ ΠΟΤΕ! ΜΕ ΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙ ΠΟΥ ΘΑ ΧΑΡΑΜΙΣΩ ΣΕ ΠΕΡΔΙΚΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΖΗΜΙΑ ΣΤΟ ΣΚΥΛΙ ΟΠΟΤΕ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ(ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΕΥΡΩ…)ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑ ΠΑΩ ΜΕ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΚΥΛΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    15
    pointeras25 στις #95017

    ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΚΙΝΗΓΙΣΕΙ ΠΕΡΔΙΚΕΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΠΕΡΥΣΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΠΑΡΑΔΙΓΜΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ 2005 ΥΠΙΡΧΕ ΕΝΑ ΚΟΠΑΔΙ 30 ΠΕΡΔΙΚΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΧΤΥΠΙΣΑΜΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΝΩ ΣΤΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΙ 2006 ΒΡΙΣΚΑΜΕ ΠΑΛΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥΛΙΑ ΕΚΕΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΙΚΑΝ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΦΕΤΟΣ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΕΚΕΙ ΝΑ ΜΙΝ ΒΡΟΥΝ ΟΥΤΕ ΣΗΜΑΔΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΙΣ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΤΙΣ ΠΕΡΔΙΚΕΣ ΕΚΕΙ ΝΑ ΧΤΥΠΙΘΗΚΑΝ ΟΛΕΣ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΤΗΣ ΠΕΡΔΙΚΑΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΙΟΤΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΝΑ ΑΣΧΟΛΙΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΝ ΠΙΕΖΟΥΜΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΙΣ ΠΕΡΔΙΚΕΣ (ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ).ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΔΡΑΣΤΙΚΑ ΜΕΤΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΦΙΛΑΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΔΙΚΑ ΜΑΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    30
    moufou23 στις #95021

    σημερα δυστηχως δεν μας εκανε το χατηρι ο καιρος σε βουνο της βοιοτιας ειχε υπερβολικη ομιχλη σε σειμιο να μην βλεπεις στους δεκα ποντους και μετα αποπαραμωνη 3 ωρων αρχισε και η βροχη δεν πειραζει την επομενη φορα

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 2,097 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων