ΦΑΣΣΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,706 έως 9,720 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #450769

    καλησπερα χρονια πολλα σε ολους!!ορεινα Λαρισας πολλες φασσες!!Ιασωνα εκει που σου ελεγα και λιγο πιο χαμηλα!!φευγουν το πρωι για τον καμπο και ξαναπερνανε το μεσημερι!!αλλα οταν κυνηγας γουρουνια δεν μπορεις να τις ταιριαξεις τις ρουφιανες!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #450806

    οταν κυνηγας γουρουνια ή λαγο πετανε στα 20 μετρα πανω απο το κεφαλι μας …οταν πας για αυτες περνανε απο 500 μετρα και πανω…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #450813

    καλησπερα χρονια πολλα σε ολους!!ορεινα Λαρισας πολλες φασσες!!Ιασωνα εκει που σου ελεγα και λιγο πιο χαμηλα!!φευγουν το πρωι για τον καμπο και ξαναπερνανε το μεσημερι!!αλλα οταν κυνηγας γουρουνια δεν μπορεις να τις ταιριαξεις τις ρουφιανες!<br>

    πολλη φασσα παιδες ..τρελλο παιχνιδι σημερα στα συνορα νομων τρικαλων – γρεβενων.<br>
    οτι θελησετε επικοινωνηστε με τον ιασωνα γιατι ειμαι τεζα , εχει τις πληροφοριες.<br>

    A ρε παλιοπαιδα…με βρηκατε μικρο και με πειραζετε…αλλα θα τους το γυρισω το τομαρι οπου τις βρω…
    το νιωθω…ερχοντε πανω μου….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    222
    ARISTAM1 στις #450830

    Eπειδή αύριο βλέπω να τελειώνω αργά από την δουλειά όπως και σήμερα και το σερφάρισμα το βλέπω αδύνατο,να ευχηθώ σε όλους μας:

    Χρόνια πολλά και Ευτυχισμένα!!!Να έχουμε πάνω από όλα Υγεία Ευτυχία Αγάπη!!!Να συνεχίσουμε να έχουμε(όσοι ακόμη το έχουν,μιας και δυστυχώς εγινε είδος προς εξαφάνιση) τις δουλείες μας για να συνεχίσουμε να κάνουμε το χόμπυ ,την αγάπη ,λάτρεία πες το όπως θέλετε,το Κυνήγι πραγματικότητα!!!

      Μπορεί εμάς του κεντρικούς οι φάσσες να μας έχουν ψιλο ”κλασμένους” αλλά ελπίζουμε στο ρητό : έχει ο καιρός γυρίσματα….(χαχαχα)…!!!
      Γιαυτό Ζεστές Κάννες σε όλους μας(και όχι καλά κυνήγια,το ”εξετάζω”,χαχα_) με πολλά θηράματα…

      Χρόνια πολλά και πάλι και ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ 2014 για εμάς και τις οικογενειές μας!!!!!!!!!!!!!!!

      Συνν/νος ο λόγος που λατρεύω το κυνήγι….το πρωινό ξημέρωμα στο βουνό…!!!!!!!!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    terios06 στις #450841

    Καλησπερα σε ολους
    Τελικα ειναι θεμα γουστου τα φυσ. απο το καιρο που αρχισα να γεμιζω τα εμποριου τα θεωρω μαπα τα περισοτερα αυτο βεβαια δεν ισχυει υπαρχουν αξιολογα εγω παντος γεμιζω 43gr με τεκνα και ειμαι απολυτα ευχαρισρημενος και στα μακρινα πουλια
    αν αυτα τα δουμε φετος απο πανω μας γιατι εχουμε καταντησει ματακιδες φετος και το κακο ειναι οτι δεν υπαρχει και φως απο τις πηγες μου και το κοβο χλωμο φετος να μας κατσει κατι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    419
    Twist στις #450849

    A ρε παλιοπαιδα…με βρηκατε μικρο και με πειραζετε…αλλα θα τους το γυρισω το τομαρι οπου τις βρω…<br>
    το νιωθω…ερχοντε πανω μου….<br>

    Αν δεν πας με τον γέρο σου, να σου δείξει το “τι” και το “πως”, ούτε από μακριά δεν θα τις δεις! 🙂

    Καλή χρονιά να έχεις λεβέντη μου εσύ και η οικογένειά σου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DIM. στις #450850

    Εχω πεθάνει στο περπάτημα και το ψάξιμο για 6 φάσσες σε μια βδομάδα.Κατεβαίνω ρεματιές με ατέλειωτο περπάτημα ,ανεβαίνω και ξανακατεβαίνω.Απο τα χαράματα μέχρι που νυχτώνει.Δεν υπάρχει τίποτα.Το να μιλάμε κάποιες μέρες για 30 πουλιά που βγαίνουν απο κει που δεν μπορει να μπεί ούτε σκύλος τι να το κάνεις.Σήμερα είδα 8 πουλιά το πρωί που βγήκαν απο κει και μετά τίποτα .
    ΑΠΕΛΠΙΣΊΑ.
    Πέντε μέρες ακόμη για επιστροφή στο τρελλάδικο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    419
    Twist στις #450856

    @DIMITRIS.ZOL, θα πας σε ένα σημείο που ήταν το στάνταρ των πουλιών, θα ανάψεις μια φωτιά για παρέα και για το λουκάνικο αργότερα και από όσες υπάρχουν στην περιοχή οι μισές θα περάσουν από εκεί, καρεκλάκι, υπομονή και όλα θα γίνουν στην ώρα τους. 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #450857

    @DIMITRIS.ZOL, θα πας σε ένα σημείο που ήταν το στάνταρ των πουλιών, θα ανάψεις μια φωτιά για παρέα και για το λουκάνικο αργότερα και από όσες υπάρχουν στην περιοχή οι μισές θα περάσουν από εκεί, καρεκλάκι, υπομονή και όλα θα γίνουν στην ώρα τους. :)<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Θανάσης

    Benelli 121, κάννη 61 εκ., εσωτ. τσοκ<br>
    Manufrance becassier πλαγιόκαννο, κάννες 61 εκ., 3***, 6******<br>
    Benelli raffaello special lusso, κάννη 61 εκ., εσωτ. τσοκ<br>
    Franchi variomax 912 super magnum camo, 61 εκ., εσωτ, τσοκ

    </div>

    κι ομως φιλε δεν ξερω αν ισχυει αυτο αλλα το εχω δει ο αλλος να εχει αναψει φωτια στο καρτερι για να ζεσταθει και οι φασσεσ του εσκαγαν απανω σα να μη τρεχει τπτ. συμπερασμα….. μαζοχες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #450860

    απο την αρχη της σεζον ειχα πει πως φετος η φασσα δεν θα μας κανει την χαρη. βουνα χωρις τροφη απο βελανι του μεσε, ισον μηδαμηνες φασσες.
    φετος μην τυρρανιεστε για φασσες αδικα. μια ελπιδα μονο αν αλλαξει ο καιρος σε χιονια.
    και αυτο λιγα πραγμματα για λογο χρονικο διαστημα.

    μια παγωνια, χιονακι και η παπιες θα μας σωσουν κυνηγετικα..

    τελικα αυτα που ελεγα πριν μηνες βγηκαν αληθηνα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    PACMAN στις #450886

    απο την αρχη της σεζον ειχα πει πως φετος η φασσα δεν θα μας κανει την χαρη. βουνα χωρις τροφη απο βελανι του μεσε, ισον μηδαμηνες φασσες.<br>
    φετος μην τυρρανιεστε για φασσες αδικα. μια ελπιδα μονο αν αλλαξει ο καιρος σε χιονια.<br>
    και αυτο λιγα πραγμματα για λογο χρονικο διαστημα.

    μια παγωνια, χιονακι και η παπιες θα μας σωσουν κυνηγετικα..

    τελικα αυτα που ελεγα πριν μηνες βγηκαν αληθηνα.<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    https://www.facebook.com/groups/222327021272128/

    </div>

    Τελικά την γκαντεμιασες τη χρονιά απο την αρχή εσύ φταις για όλα πίσσα & πούπουλα(φασσας κατα προτίμηση)στον γκαντεμη.Τουλαχιστον έχετε τα παπάκια να ασχολείστε εκεί πάνω κάτι είναι και αυτό απο το τίποτα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    8
    xristos62 στις #450891

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>xristos62 wrote:</div>
    στο παλιουρι τραβα,παρε το ρεμα ευθεια κατω …<br><br>
    [

    καλημερα και χρονια πολλα σε ολους με υγεια .sotosk13 εσυ που το ξερεις το παλιουρι?

    Μάλλον για άλλη περιοχή μιλλάς εσύ φίλε μου εκτός και αν είσαι από τα μέρη μας…ορεινή Άρτα

    Απο εκει ειμαι και εγω αν και τα τελευταια χρονια δεν ανεβαινω και συχνα εκει για κυνηγι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    PACMAN στις #450892

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Twist wrote:</div>
    @DIMITRIS.ZOL, θα πας σε ένα σημείο που ήταν το στάνταρ των πουλιών, θα ανάψεις μια φωτιά για παρέα και για το λουκάνικο αργότερα και από όσες υπάρχουν στην περιοχή οι μισές θα περάσουν από εκεί, καρεκλάκι, υπομονή και όλα θα γίνουν στην ώρα τους. :)<br><br>
    <hr><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br>
    Θανάσης

    Benelli 121, κάννη 61 εκ., εσωτ. τσοκ<br><br>
    Manufrance becassier πλαγιόκαννο, κάννες 61 εκ., 3***, 6******<br><br>
    Benelli raffaello special lusso, κάννη 61 εκ., εσωτ. τσοκ<br><br
    Franchi variomax 912 super magnum camo, 61 εκ., εσωτ, τσοκ

    </div>

    κι ομως φιλε δεν ξερω αν ισχυει αυτο αλλα το εχω δει ο αλλος να εχει αναψει φωτια στο καρτερι για να ζεσταθει και οι φασσεσ του εσκαγαν απανω σα να μη τρεχει τπτ. συμπερασμα….. μαζοχες<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    [/URL]
    Uploaded with ImageShack.us

    </div>

    Το εχω δει και εγώ με τον πατέρα μου στην Κοζάνη χιόνι πάγος παντού εγώ στη φυλαχτρα μέσα(ούτε εγώ δε με έβλεπα)και να μην περνάνε απο πάνω μου με τίποτα και ο πατέρας σε ένα καθαρό να έχει ανάψει φωτιά να ζεσταθει να έχει ντουμανιασει το σύμπαν στην καπνά και να τουφεκαει συνέχεια μέσα στα μούτρα του βγαιναν συνέχεια και υπάρχει εξήγηση,τις τραβάει ο καπνός στα μαγνήτης τις ρουφιανες τι να πεις άρρωστα μυαλά οι ρουφιανες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    Αλεκος στις #450896

    Απο εκει ειμαι και εγω αν και τα τελευταια χρονια δεν ανεβαινω και συχνα εκει για κυνηγι.
    [/quote]
    Από ποιο χωριό είσαι φίλε μου? Εγώ είμαι από Κάτω Αθαμάνιο!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    8
    xristos62 στις #450899

    Απο εκει ειμαι και εγω αν και τα τελευταια χρονια δεν ανεβαινω και συχνα εκει για κυνηγι.<br>

    <br>
    Από ποιο χωριό είσαι φίλε μου? Εγώ είμαι από Κάτω Αθαμάνιο!

    Απο Ανω Καλεντινη ειμαι αλλα εχω φυγει αρκετα χρονια.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,706 έως 9,720 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων