ΦΑΣΣΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,721 έως 9,735 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #450906

    αρα ενα πορισμα βγαινει αδερφια…..
    οπου υπαρχει ΚΑΠΝΟΣ,υπαρχει και ΦΑΣΣΑ…..ΧΑΧΑΧΑΧΑ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #450907

    οι αριες αρχισαν να κανουνε δουλεια…
    απο εδω και περα θελουν πολυ ψαξιμο στο αριο-βελανο…
    δυο ξαδερφια μου σημερα κανανε πολυ καλη δουλεια σε αριες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    terios06 στις #450908

    οι αριες αρχισαν να κανουνε δουλεια…<br>
    απο εδω και περα θελουν πολυ ψαξιμο στο αριο-βελανο…<br>
    δυο ξαδερφια μου σημερα κανανε πολυ καλη δουλεια σε αριες.<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    </div>

    αν δεν εχεις πληροφορια στο περιπου συνηθως ειναι αδικος κοπος και χιλιομετρα και φετος εχω γραψει πολλα
    στα μερη σου ειναι ειναι ποιο ευκολα για εσας που εχετε γνωστους και συγγενεις πηγαινετε σχεδον καρφωτη στα καρτερια φυσικα και κανετε χλμ πολλα δεν υπαρχει αθηναιος κυνηγος που δεν κανει χλμ αλλα αυτη η γ….η η πληροφορια ειναι το παν

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    419
    Twist στις #450909

    Παρ’ ότι ανέφερα την φωτιά ως παρέα, αλλά και για ζέστη στο πολύωρο καρτέρι, εν τούτοις συμβαίνει σχεδόν πάντα οι φάσες να περνούν πολύ κοντά από σημεία που υπάρχει φωτιά και κατά συνέπεια καπνός.
    Η εξήγηση που έχω δώσει – μετά από 30 χρόνια κυνηγιού φάσας – είναι πως για την πορεία τους τα πουλιά αυτά χρησιμοποιούν σημεία αναφοράς στον ορίζοντα. Για παράδειγμα, ίσως έχετε προσέξει πως ιδίως σε βαριά συννεφιασμένες ημέρες προτιμούν σημεία διέλευσης ή κούρνιας κοντά σε κάποιο γυμνό και μεγάλο βράχο, που φαίνεται από μακριά. Ακόμη τυχαίνει να “σημαδεύουν” ένα μεγάλο και μοναχικό δέντρο, όπου σταματούν προσωρινά πριν συνεχίσουν την πορεία τους.

    Η συμβουλή μου όπως την παρέλαβα από παλαιότερους και ειδικά για τους πολύ νεότερους, πηγαίνετε σε μια περιοχή που σας αρέσει με καλή παρέα, έχει δεν έχει πουλιά θα περάσετε καλά, αν έχει και πουλιά ακόμη καλύτερα. Υπομονή και μην ταμαχιάζετε για αριθμούς πουλιών, το κυνήγι είναι εκτός από διασκέδαση και περισυλλογή, σκέψη, ονειροπόληση…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #450911

    αν δεν εχεις πληροφορια στο περιπου συνηθως ειναι αδικος κοπος και χιλιομετρα και φετος εχω γραψει πολλα<br>
    στα μερη σου ειναι ειναι ποιο ευκολα για εσας που εχετε γνωστους και συγγενεις πηγαινετε σχεδον καρφωτη στα καρτερια φυσικα και κανετε χλμ πολλα δεν υπαρχει αθηναιος κυνηγος που δεν κανει χλμ αλλα αυτη η γ….η η πληροφορια ειναι το παν

    οχι λεωνιδα δεν ειμαι αυτης της αποψης.
    στα μερη μου δεν κυνηγαω,γιατι στα μερη μου οι κυνηγοι ειναι ταλιμπαν,μια φασσα να υπαρχει θα στηθουνε 20 ατομα…και εκτος αυτου τα μαθαινεις αφου τα εχουν τεντωσει στο τουφεκιδι,αφου ειμαστε αθηνα!αλλα και παλι σου λεω οτι δεν κυνηγαω στα μερη μου,πολυ σπανια και αν τις βρω μονος μου!
    στην πληροφορια ποτε δεν θα εισαι εκει οταν πρεπει,γι αυτο κ εμεις και η παρεα ψαχνομαστε περισσοτερο μονοι μας,αλλα ξερουμε και τον τοπο που θα ψαχτουμε,τα γρεβενα π.χ. ειναι μερη που εαν δεν εχει εκει πουλια το ποιο πιθανον ειναι να εχει σε ενα αλλο σημειο κοντινο,και ολα παιζουνε ρολο,τι εποχη ειναι τωρα,τι τρωει αυτην την εποχη…
    αρα για μενα δεν παιζει τοσο μεγαλο ρολο η πληροφορια,βεβαια τι καλυτερο να ξερεις κατι για μια περιοχη,αλλα για μενα το καλυτερο ρολο παιζει η γνωση του τοπου,να ξερεις δηλαδη οτι η φθιωτιδα π.χ. εχει 5 μερη που κρατανε πουλια,δεν μπορει να μην ειναι πουθενα οι ρουφιανες…δεν ειναι στο πρωτο,δεν ειναι στο δευτερο σε καποιο θα ειναι!μιλαμε για κυνηγι διημερο και πανω…για αυθημερον βραστα….καλο μπανηστηρι!!!
    υπαρχουν κ εξαιρεσεις βεβαια,πληροφορια καλη θα ειναι αυτη απο ατομο που δεν κυνηγαει…αλλα σαν αυτην των ματιων σου δεν ειναι καμια!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    278
    vangelisf στις #450912

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>terios06 wrote:</div>
    αν δεν εχεις πληροφορια στο περιπου συνηθως ειναι αδικος κοπος και χιλιομετρα και φετος εχω γραψει πολλα<br><br>
    στα μερη σου ειναι ειναι ποιο ευκολα για εσας που εχετε γνωστους και συγγενεις πηγαινετε σχεδον καρφωτη στα καρτερια φυσικα και κανετε χλμ πολλα δεν υπαρχει αθηναιος κυνηγος που δεν κανει χλμ αλλα αυτη η γ….η η πληροφορια ειναι το παν

    οχι λεωνιδα δεν ειμαι αυτης της αποψης.<br>
    στα μερη μου δεν κυνηγαω,γιατι στα μερη μου οι κυνηγοι ειναι ταλιμπαν,μια φασσα να υπαρχει θα στηθουνε 20 ατομα…και εκτος αυτου τα μαθαινεις αφου τα εχουν τεντωσει στο τουφεκιδι,αφου ειμαστε αθηνα!αλλα και παλι σου λεω οτι δεν κυνηγαω στα μερη μου,πολυ σπανια και αν τις βρω μονος μου!<br>
    στην πληροφορια ποτε δεν θα εισαι εκει οταν πρεπει,γι αυτο κ εμεις και η παρεα ψαχνομαστε περισσοτερο μονοι μας,αλλα ξερουμε και τον τοπο που θα ψαχτουμε,τα γρεβενα π.χ. ειναι μερη που εαν δεν εχει εκει πουλια το ποιο πιθανον ειναι να εχει σε ενα αλλο σημειο κοντινο,και ολα παιζουνε ρολο,τι εποχη ειναι τωρα,τι τρωει αυτην την εποχη…<br>
    αρα για μενα δεν παιζει τοσο μεγαλο ρολο η πληροφορια,βεβαια τι καλυτερο να ξερεις κατι για μια περιοχη,αλλα για μενα το καλυτερο ρολο παιζει η γνωση του τοπου,να ξερεις δηλαδη οτι η φθιωτιδα π.χ. εχει 5 μερη που κρατανε πουλια,δεν μπορει να μην ειναι πουθενα οι ρουφιανες…δεν ειναι στο πρωτο,δεν ειναι στο δευτερο σε καποιο θα ειναι!μιλαμε για κυνηγι διημερο και πανω…για αυθημερον βραστα….καλο μπανηστηρι!!!<br>
    υπαρχουν κ εξαιρεσεις βεβαια,πληροφορια καλη θα ειναι αυτη απο ατομο που δεν κυνηγαει…αλλα σαν αυτην των ματιων σου δεν ειναι καμια!!!

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    </div>

    Συμφωνώ απόλυτα…
    Σε μονοήμερο κυνήγι … πες μου και τα νούμερα του τζόκερ ..
    Η φάσσα θέλει τουλάχιστον δύο κυνηγετικές μέρες .. να πας να δεις να ψάξεις και εφόσον τις βρείς να κυνηγήσεις..
    Διαφορετικά η πληροφορία θα πρέπει να είναι απο αξιόπιστο άνθρωπο και με αυξημένα ποσοστά αποτυχίας γιατί όταν θα πας μπορεί και να μην υπάρχουν..!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    terios06 στις #450916

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>terios06 wrote:</div>
    αν δεν εχεις πληροφορια στο περιπου συνηθως ειναι αδικος κοπος και χιλιομετρα και φετος εχω γραψει πολλα<br><br>
    στα μερη σου ειναι ειναι ποιο ευκολα για εσας που εχετε γνωστους και συγγενεις πηγαινετε σχεδον καρφωτη στα καρτερια φυσικα και κανετε χλμ πολλα δεν υπαρχει αθηναιος κυνηγος που δεν κανει χλμ αλλα αυτη η γ….η η πληροφορια ειναι το παν

    οχι λεωνιδα δεν ειμαι αυτης της αποψης.<br>
    στα μερη μου δεν κυνηγαω,γιατι στα μερη μου οι κυνηγοι ειναι ταλιμπαν,μια φασσα να υπαρχει θα στηθουνε 20 ατομα…και εκτος αυτου τα μαθαινεις αφου τα εχουν τεντωσει στο τουφεκιδι,αφου ειμαστε αθηνα!αλλα και παλι σου λεω οτι δεν κυνηγαω στα μερη μου,πολυ σπανια και αν τις βρω μονος μου!<br>
    στην πληροφορια ποτε δεν θα εισαι εκει οταν πρεπει,γι αυτο κ εμεις και η παρεα ψαχνομαστε περισσοτερο μονοι μας,αλλα ξερουμε και τον τοπο που θα ψαχτουμε,τα γρεβενα π.χ. ειναι μερη που εαν δεν εχει εκει πουλια το ποιο πιθανον ειναι να εχει σε ενα αλλο σημειο κοντινο,και ολα παιζουνε ρολο,τι εποχη ειναι τωρα,τι τρωει αυτην την εποχη…<br>
    αρα για μενα δεν παιζει τοσο μεγαλο ρολο η πληροφορια,βεβαια τι καλυτερο να ξερεις κατι για μια περιοχη,αλλα για μενα το καλυτερο ρολο παιζει η γνωση του τοπου,να ξερεις δηλαδη οτι η φθιωτιδα π.χ. εχει 5 μερη που κρατανε πουλια,δεν μπορει να μην ειναι πουθενα οι ρουφιανες…δεν ειναι στο πρωτο,δεν ειναι στο δευτερο σε καποιο θα ειναι!μιλαμε για κυνηγι διημερο και πανω…για αυθημερον βραστα….καλο μπανηστηρι!!!<br>
    υπαρχουν κ εξαιρεσεις βεβαια,πληροφορια καλη θα ειναι αυτη απο ατομο που δεν κυνηγαει…αλλα σαν αυτην των ματιων σου δεν ειναι καμια!!!

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    </div>

    Γρεβενα δεν ξερω τι γινετε εκει ρε φιλε τα μερη εκει τα ξερω σχεδον ολλα γιατι εκει κυνηγαω ολα μου τα χρονια εχουν αλαξει τα πουλια συνηθειες ειδικα απο το καιρο που αρχισε η εγναντια τα εργα εχουν ακυρωθει μερη που παντα κραταγε ειτε για φαι ειτε για κουρνια τωρα πας και δεν βλεπεις ουτε τσιχλα μεχρι και στα μπασιματα που τις κεγαμε πας και βαρας μυγες
    αφου τα κυνηγας ξερεις τι γινοταν σιταρα εμυλιανο γιωργιτσα στις μπαρες που παντα ειχε η προς ζουζουλη και ζακα εκει τα πουλια δεν εχουν αλλαξει συμπεριφορα? οσο και να ξερεις ενα μερος πιστευω οτι παντα τα πουλια θα προσαρμοζοντε αναλογα με το κυνηγι που τρωνε και αλλαζουν συνηθειες
    φθιωτιδα ενταξει σε ολα τα απογ. εχει πουλια μεσα αλλου λιγα αλλου ποιο πολλα αλλα ειναι και δυσκολα σε μονοημερο να τα βρεις που σκανε
    ξερω κλαψουριζω αλλα με εχει φαει φετος η γκαντεμια και δεν μπορω να το χωνεψω μια φασσα φετος ξεφτυλα αλλα ετσι ειναι αλλες χρονιες βαρας αλλες οχι αλλα οχι και μια

    καλη χρονια ευχομαι σε ολους με υγεια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #450917

    Γρεβενα δεν ξερω τι γινετε εκει ρε φιλε τα μερη εκει τα ξερω σχεδον ολλα γιατι εκει κυνηγαω ολα μου τα χρονια εχουν αλαξει τα πουλια συνηθειες ειδικα απο το καιρο που αρχισε η εγναντια τα εργα εχουν ακυρωθει μερη που παντα κραταγε ειτε για φαι ειτε για κουρνια τωρα πας και δεν βλεπεις ουτε τσιχλα μεχρι και στα μπασιματα που τις κεγαμε πας και βαρας μυγες<br>
    αφου τα κυνηγας ξερεις τι γινοταν σιταρα εμυλιανο γιωργιτσα στις μπαρες που παντα ειχε η προς ζουζουλη και ζακα εκει τα πουλια δεν εχουν αλλαξει συμπεριφορα? οσο και να ξερεις ενα μερος πιστευω οτι παντα τα πουλια θα προσαρμοζοντε αναλογα με το κυνηγι που τρωνε και αλλαζουν συνηθειες<br>
    φθιωτιδα ενταξει σε ολα τα απογ. εχει πουλια μεσα αλλου λιγα αλλου ποιο πολλα αλλα ειναι και δυσκολα σε μονοημερο να τα βρεις που σκανε<br>
    ξερω κλαψουριζω αλλα με εχει φαει φετος η γκαντεμια και δεν μπορω να το χωνεψω μια φασσα φετος ξεφτυλα αλλα ετσι ειναι αλλες χρονιες βαρας αλλες οχι αλλα οχι και μια

    καλη χρονια ευχομαι σε ολους με υγεια<br>

    λεωνιδα,τα γρεβενα και την φθιωτιδα σαν παραδειγματα τα ανεφερα,αλλα οντως δεν εχουν σχεση τα μερη οπως παλια,αλλα παλι γυρω εκει ειναι κατα την γνωμη μου!!
    εγω τρελαθηκα με καποια μερη εκει που υπηρχαν κουρνιες που καθε χρονο εβραζαν,και αλλες εχουν καει,η εχουν κοπη για ξυλεια,και αλλα διαφορα…
    οτι και να λεμε το κυνηγι ειναι για τους ντοπιους…εμεις για να δουμε ασπρη μερα θελουμε τουλαχιστον τριημερο…
    εγω εχω τρεια-τεσσερα μερη αυτην την στιγμη που μπορω να παω και να δω αρκετα πουλια,τι να το κανω ομως το μονοημερο????μεχρι να βρω την συρτα,να βρω την τροφη,να βρω την συρτα για την κουρνια παει…πεταξε το πουλι…μονο ματι θα κανω και την επομενη θα ειμαι στην βρωμοαθηνα..αξιζει?αντε να παρω και 2 πουλια σου λεω εγω…και???
    η φασσα και το μνι…θελουν μερες κι υπομονη!!!!χαχαχαχ

    ευχομαι σε ολους ενα καλο 2014 με υγεια και χαρα σε ολες τις οικογενειες!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    419
    Twist στις #450918

    …η προς ζουζουλη και ζακα εκει τα πουλια δεν εχουν αλλαξει συμπεριφορα?

    Λεωνίδα ειδικά με τον δρόμο που έγινε από Δοτσικό προς Ζούζουλη, χάθηκε η καλύτερη κούρνια που είχαν τα πουλιά και ησύχαζαν – προστατευόταν από μπάρες και ήθελε γερό πόδι για να φτάσεις εκεί – χάθηκε επίσης το καταπληκτικό σημείο για πέρασμα (χιλιάδες τσίχλες και φάσες) στα “μαντριά του Ντέτσιου”. Αυτό όλο λοιπόν κατέστρεψε όλα τα καρτέρια από κατασκηνώσεις Φιλιππαίων μέχρι Φούρκα.

    Στην ίδια περιοχή, ο δρόμος που βγάζει από Βασιλίτσα στον δρόμο της Σαμαρίνας έκοψε ένα δάσος οξιάς, τώρα αν βάλεις και τους ξενώνες, που νύχτα με τα φώτα αναμμένα μοιάζουν με χωριά, καταλαβαίνεις πως το μέρος κάηκε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DIM. στις #450935

    @DIMITRIS.ZOL, θα πας σε ένα σημείο που ήταν το στάνταρ των πουλιών, θα ανάψεις μια φωτιά για παρέα και για το λουκάνικο αργότερα και από όσες υπάρχουν στην περιοχή οι μισές θα περάσουν από εκεί, καρεκλάκι, υπομονή και όλα θα γίνουν στην ώρα τους. :)<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Θανάσης

    Benelli 121, κάννη 61 εκ., εσωτ. τσοκ<br>
    Manufrance becassier πλαγιόκαννο, κάννες 61 εκ., 3***, 6******<br>
    Benelli raffaello special lusso, κάννη 61 εκ., εσωτ. τσοκ<br>
    Franchi variomax 912 super magnum camo, 61 εκ., εσωτ, τσοκ

    </div>

    Η αλήθεια είναι ότι έχω ακούσει πολλές ιστορίες Θανάση γύρω απ’αυτό εδώ και 25 χρονια.
    Ομως ποτέ δεν σκέφτηκα να το κάνω, ακόμη και σε περιόδους μεγάλης φόλας όπως τώρα.
    Μια και το επανέφερες το θέμα θα το κάνω και θα σας γράψω τα νεότερα.
    Εύχωμαι σε όλους σας η νέα χρόνιά να είναι καλύτερη απο την προηγούμενη με υγεία και οικογενειακή ευτυχία.Φυσικά δεν παραλείπω να ευχηθώ το 2014 να φέρει πολλές ,πάρα πολλές φάσσες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    terios06 στις #450944

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>terios06 wrote:</div>
    …η προς ζουζουλη και ζακα εκει τα πουλια δεν εχουν αλλαξει συμπεριφορα?

    Λεωνίδα ειδικά με τον δρόμο που έγινε από Δοτσικό προς Ζούζουλη, χάθηκε η καλύτερη κούρνια που είχαν τα πουλιά και ησύχαζαν – προστατευόταν από μπάρες και ήθελε γερό πόδι για να φτάσεις εκεί – χάθηκε επίσης το καταπληκτικό σημείο για πέρασμα (χιλιάδες τσίχλες και φάσες) στα «μαντριά του Ντέτσιου». Αυτό όλο λοιπόν κατέστρεψε όλα τα καρτέρια από κατασκη
    νώσεις Φιλιππαίων μέχρι Φούρκα.

    Στην ίδια περιοχή, ο δρόμος που βγάζει από Βασιλίτσα στον δρόμο της Σαμαρίνας έκοψε ένα δάσος οξιάς, τώρα αν βάλεις και τους ξενώνες, που νύχτα με τα φώτα αναμμένα μοιάζουν με χωριά, καταλαβαίνεις πως το μέρος κάηκε…<br>

    <hr>
    Έχεις δίκιο φίλε αυτό λέω και εγώ μας έχουν κάψει τα μέρη που μάθαμε να τις κυνηγάμε ειδικά τα μαντρια του τσετσου απίστευτα κυνηγια

    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Θανάσης

    Benelli 121, κάννη 61 εκ., εσωτ. τσοκ<br>
    Manufrance becassier πλαγιόκαννο, κάννες 61 εκ., 3***, 6******<br>
    Benelli raffaello special lusso, κάννη 61 εκ., εσωτ. τσοκ<br>
    Franchi variomax 912 super magnum camo, 61 εκ., εσωτ, τσοκ

    </div>

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    nicks στις #450982

    καλη χρονια σε ολους.Ας ελπισουμε οτι η λογικη του οτι κινειται το πυροβολουμε να σταματησει γιατι ειναι κριμα να χανονται ανθρωπινες ζωες ετσι…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #450990

    ρε παιδια… ακομη με της φασσες ασχοληστε? αχαχαχαχ!! δεν εχει τιποτα..

    αν κανει κατι θα κανει μεσα γεναρη τωρα.

    χρονια πολλα καλη χρονια σε ολους με υγεια και μπολικη βενζινη. αχαχα!!

    αα οσο για τον φιλο Twist (αδερφε μου συγνωμη αλλα δεν θυμαμαι το ονομα σου) που ειπε πως ανεβενεις στο βουνο για διασκεδαση.. εγω θα πω την αληθεια για μενα και μονο.
    εγω οταν βγενω στο βουνο παθιαζομαι. βγενω για να σκωτωσω. με τρελενει, χανω τα λογικα μου. ετσι εμαθα το καθε μονοπατι και καθε περασμα ητε με τα ποδια ητε με το αμαξι.
    οταν βγω με τρελενομαι αμα δεν της βρω, και με πιανει παρκισον οταν της βρω. της τεντονω. της εξοντονω. δεν της αφηνω σε χλωρο κλαρι. της αλλαζω πατριδα. της κοβω τον σπορο.
    αν και της περισοτερες φορες με δουλευουν…
    καλος η κακος αυτος ειμαι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    PACMAN στις #450992

    εγω οταν βγενω στο βουνο παθιαζομαι. βγενω για να σκωτωσω. με τρελενει, χανω τα λογικα μου. ετσι εμαθα το καθε μονοπατι και καθε περασμα ητε με τα ποδια ητε με το αμαξι.<br>
    οταν βγω με τρελενομαι αμα δεν της βρω, και με πιανει παρκισον οταν της βρω. της τεντονω. της εξοντονω. δεν της αφηνω σε χλωρο κλαρι. της αλλαζω πατριδα. της κοβω τον σπορο.<br>
    αν και της περισοτερες φορες με δουλευουν…<br>
    καλος η κακος αυτος ειμαι.<br>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    https://www.facebook.com/groups/222327021272128/

    </div>

    Καλησπέρα και καλη χρονιά σε όλους με υγεία με τον προλαλήσαντα εχω τα ίδια ένστικτα με πιάνει τρέλα στο βουνό αλλά αν έχεις καλή παρέα μαζί η φόλα πικρίζει λιγότερο φυσικά είναι ακόμα καλύτερα όταν βρεις θήραμα αλλά δεν μας τα έχουν και δεμένα. Τεσπα καλη χρονιά και ζεστές κάνες για όλους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #450994

    ρε παιδια… ακομη με της φασσες ασχοληστε? αχαχαχαχ!! δεν εχει τιποτα..

    αν κανει κατι θα κανει μεσα γεναρη τωρα.

    χρονια πολλα καλη χρονια σε ολους με υγεια και μπολικη βενζινη. αχαχα!!

    αα οσο για τον φιλο Twist (αδερφε μου συγνωμη αλλα δεν θυμαμαι το ονομα σου) που ειπε πως ανεβενεις στο βουνο για διασκεδαση.. εγω θα πω την αληθεια για μενα και μονο.<br>
    εγω οταν βγενω στο βουνο παθιαζομαι. βγενω για να σκωτωσω. με τρελενει, χανω τα λογικα μου. ετσι εμαθα το καθε μονοπατι και καθε περασμα ητε με τα ποδια ητε με το αμαξι.<br>
    οταν βγω με τρελενομαι αμα δεν της βρω, και με πιανει παρκισον οταν της βρω. της τεντονω. της εξοντονω. δεν της αφηνω σε χλωρο κλαρι. της αλλαζω πατριδα. της κοβω τον σπορο.<br>
    αν και της περισοτερες φορες με δουλευουν…<br>
    καλος η κακος αυτος ειμαι.<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    https://www.facebook.com/groups/222327021272128/

    </div>

    γιαννη αν ειχαμε ολοι αυτη τη λογικη σε ολα τα κυνηγια δεν θα ειχε μεινει τιποτα. βεβαια στη φασσα δεν υπαρχει οριο και σε αυτο το κοματι συμφωνω μαζι σου. αλλα σε αλλα κυνηγια οπως πχ η περδικα ειναι λαθος τα ορια ειναι ορια και πρεπει να τα τηρουμε. καλη χρονια σε ολους.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,721 έως 9,735 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων