ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 98 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    340
    SpyrosK στις #354754

    [font=”Times New Roman”]Ένα ξέρω εγώ δεν είμαι υποχρεωμένος ούτε εγώ ούτε ο λεον ούτε κανένας να κάνουμε τους θυροφιλακες και να χρεωνόμαστε τηλέφωνα να κάνουμε καταγγελίες για να ξεκολλήσουνε από της καρέκλες τους και στης περισσότερες φορές μόλις κλίσουμε το τηλέφωνο ξύνουνε τα α….. τους και λένε την γνωστή φράση τον δημόσιων υπαλλήλων βρε δεν γ….ντε όλη .[/font]

    [font=”Times New Roman”]Γιατί να τους πληρώνω κάθε χρόνο με την ανανέωση μου αρκετούς κηφήνες πληρώνω στην φορολογική μου δήλωση φτάνει πια.[/font]

    [font=”Times New Roman”]Φτάνει πια να πληρώνω κρατικό θιροφυλακα και να μην τον βλέπω.[/font]

    [font=”Times New Roman”]Φτάνει πια να πληρώνω ιδιωτικό θυροφιλακα και να τον βλέπω μόνο στην έκθεση και ποτέ στο βουνό.[/font]

    [font=”Times New Roman”]Φτάνει πια να βλέπω το θιροφιλακα να σπάει με τον υπουργό κράχτες για το θεαθήναι στης εφημερίδες.[/font]

    [font=”Times New Roman”]Ας μας δώσουνε το δικαίωμα να περιφρουρούμε μόνη μας το κυνήγι.[/font]

    [font=”Times New Roman”]Αν υπήρχε νόμος που να έλεγε στους θιροφιλακες πώς αν δεν φέρεις εκατό ονόματα ελεγμένα το σαββατοκύριακο από το τάδε βουνό την Δευτέρα χάνεις την δουλεία σου θα καθόντουσαν στο γραφείο η στο καφενείο.[/font]

    [font=”Times New Roman”]Αν τους ελενχανε για περιπολίες στα βουνά και δεν τους βρίσκανε απάνω θα χάνανε της δουλείες τους με συνοπτικές διαδικασίες .[/font]

    [font=”Times New Roman”]Φίλοι μου στην έκθεση χοστετα στους θιροφιλακες γιατί μόνο εγώ τσακώνομαι με τα ρεμάλια που πληρώνω κάθε χρόνο :P :P :D [/font]

    [font=”Times New Roman”]Και όποιος θηροφιλακας θιχτεί με αυτά που λέω θα είναι μόνο αυτός ο ένας δυο που σέβονται αυτό που κάνουνε και είναι στα βουνά οι άλλοι στα αρ…. τους :D :angry: [/font]

    Φίλε Γιάννη

    Πριν λίγο συντάχτηκα μαζί σου στο ποστ σου για τους …ρουφιάνους, http://www.e-artemis.gr/forum/index.php?sh…ic=3917&hl=

    αλλά εδώ θα διαφωνήσω.(με αυτά που γράφεις εδώ, όχι με τις πράξεις σου που είναι καθαρές και ξάστερες)
    Όπως ο κάθε λαός έχει την Κυβέρνηση που του αξίζει, έτσι έχει και την αστυνομία, τους παπάδες, τους στρατιωτικούς, τους εκπαιδευτικούς, τους εμπόρους, τους συνοριοφύλακες, τους εφοπλιστές και τους Θυροφύλακες που του αξίζουν.
    Δηλαδή σαν τα μούτρα του.
    Φυσικά τα ποσοστά των λαμογιών, των κοπριτών, των επίορκων παίζουνε, όμως η σαπίλα είναι παντού και μόνο με μάχη μπορεί να περιοριστεί ή τουλάχιστον να μην πάει παραπέρα
    Με το …γράψιμο γιγαντώνεται.
    Με τις καταγγελίες, εάν είναι συγκεκριμένες και υπάρχουν και αποδεικτικά στοιχεία (ακριβής χρόνος απάντησης στο τηλέφωνο, ένα ΦΑΧ που παρακαλούμε τηλεφωνικά να στείλει ένας φίλος που είναι στο γραφείο του κτλ) θα αναγκαστούν και οι τεμπέληδες να βγουν από τα καφενεία. Σου το λέω γιατί έχει δουλέψει το σύστημα αυτό με καταγγελίες στο Λιμάνι. Με 15 αντίγραφα αποστολής ΦΑΧ σε επίσημο αριθμό, ο Γ.Γ. υπουργείου έκοψε μερικούς κ.λους.
    Λοιπόν, ας δημοσιεύσει κάποιος τα τηλέφωνα των κατά τόπους Αρχών για καταγγελίες λαθροθηρών και ας στοχοποιήσουμε από σήμερα γουρουνάδες, λαγάδες καρτεριτζίδες στη μπεκάτσα και κασετοφονιάδες και σε κάνα μήνα τους υπόλοιπους.

    Αν δεν το κάνουμε εμείς θα μας το …κάνουνε οι …αθώοι οικολόγοι.
    Α!!! μην ξεχάσω να προσθέσω πως η κάθε Χώρα έχει και τους Οικολόγους που της αξίζουνε!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #354757

    ΣΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΟ ΠΡΟΧΘΕΣ.ΒΙΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΩ ΜΠΡΑΒΟ.ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΚΑΙ ΘΑ ΒΓΑΛΕΤΕ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΣΑΣ.
    ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΟΠΛΟΦΟΡΟΙ,ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΛΑΓΟΣΚΥΛΑ ΤΟΥΣ,ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΓΟ,ΠΗΡΑΝ ΤΗ ΛΕΥΚΗ TOYOTA COROLLA DX(ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ)ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 3,ΕΦΥΓΑΝ ΓΙΑ ΠΑΤΡΑ.
    ΚΑΤΑ ΤΙΣ 3:15,ΚΑΛΕΣΑ ΤΟ ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΙ ΕΓΙΝΕ.ΑΥΤΟΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ,ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ,ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΚΥΝΗΓΟΣ ΜΕ ΝΟΜΙΜΗ ΑΔΕΙΑ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΑΓΕ ΦΑΣΕΣ.ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΕ ΤΑ ΚΛΑΦΟΥΝΗΤΑ,ΔΕ ΣΚΕΦΘΗΚΕ ΟΤΙ ΠΗΡΑ ΕΠΩΝΥΜΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ,ΟΤΙ ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ 3 ΑΤΟΜΑ ΝΑ ΤΟΥ ΥΠΟΔΕΙΞΟΥΝ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΒΛΕΠΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΑΠΟΣΤΑΣΗ,ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΕΙΔΗΣΗ.
    ΧΘΕΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ,ΝΤΟΠΙΟΣ,ΦΕΡΟΜΕΝΟΣ ΩΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΤΩΝ ΟΠΛΟΦΟΡΩΝ,ΚΟΜΠΑΖΕ<<ΚΑΙ ΤΙ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΕ Ο ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΑΣ.Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΠΑΤΣΟΣ ΠΟΥ Γ….. ΚΑΙ ΔΕΡΝΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ>>.
    ΑΠΛΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΜΟΥ,ΚΑΙ ΤΗ ΒΕΝΖΙΝΗ ΠΟΥ ΕΚΑΨΕ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΚΛΕΙΤΟΡΙΑ.ΒΕΒΑΙΑ,ΘΑ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΙΣΧΥΕΙ Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΑ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΡΙΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΕΒΛΕΠΑΝ.ΑΠΛΑ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕ ΘΕΛΟΥΝ ΜΠΛΕΞΙΜΑΤΑ.ΣΤΑ ΚΑΦΕΝΕΙΑ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΑΠΛΑ ΓΕΛΑΝΕ.
    Α!ΚΙ ΑΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΚΑΝΑΣ ΑΝΩΤΕΡΟΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΤΗΣ ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗΣ,ΑΣ ΤΟΥ ΠΕΙ ΤΟΥ ΕΝ ΛΟΓΩ ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΑ,ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΑΤΗΣΕΙ ΔΙΒΡΗ.ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΥΤΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΝΣΤΟΛΟ ΟΠΛΟΦΟΡΟ,ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΙ ΟΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΙ ΟΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ ΠΟΥ ΤΙΜΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ. :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    ΝΑΒΑΧΟ στις #354782

    [font=”Times New Roman”]Φίλε Σπύρο τελικά ο λεων δικαιώνει αυτά που έγραψα πιο Πάνο η συμπεριφορά μετράει .[/font]

    [font=”Times New Roman”]Είναι δημόσιοι υπάλληλοι και έχουνε δεμένο το γάιδαρο τους και κάτι άλλο που ξέρω παρά πολύ καλά είναι ότι οι μεγαλύτεροι λαθροθήρες του νομού Δραμα και Ξάνθης είναι οι ιδιωτικοί θηροφιλακες και όποιος έχει τα α….δια από τους προέδρους τον κυνηγετικών συλλόγων που ανέφερα ας με φωνάξει σε εισαγγελέα να αναφέρω ονόματα και περιοχές που κυνηγάνε παράνομα όλο το χρόνο και κυρίως το βράδυ στα Άβδηρα της Ξάνθης αγριόπαπιες.[/font]

    [font=”Times New Roman”]Έχει ευσυνείδητους θυροφιλακες αλλά δυστυχώς λίγους που τα κυκλώματα δεν τους αφήνουνε να κάνουνε την δουλεία τους. :P [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    ΟΡΙΤΗΣ στις #356790

    ΦΙΛΕ QWER Ο ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΑΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΤΥΧΑΝΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ Η ΑΙΤΙΑ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ? ΑΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΚΑΙ ΡΩΤΩ… ΟΙ ΝΟΜΟΙ ΙΣΧΥΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ?

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!! ΜΕΝΩ ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΑΩ ΕΔΩ (οποτε εχει κατι) Ο ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ Η ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ! ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΙΤΙΑ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ ΕΣΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙΣ
    ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΔΩ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΤΑΝΕ ΟΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ!!!

    Μενω και εγω Σαλαμινα και εχω να πω τα εξης.Υπηρχε καποτε ενας που επι 4 χρονια δεν εκανε τιποτα και τον ξαποστειλαν δικαιως.Τον αυγουστο του2007 προσλαβανε ενα παλικαρι το οποιο ηταν ικανοτατο και με πολλες γνωσεις να αναλλαβει το θηροφιλικι του νησιου.Αποτελεσμα ηταν να δω μεγαλη μειωση των κραχτων στο νησι και τον ιδιο να μου εχει κανει πολλους ελεγχους σε συναδελφους κυνηγους και σε μενα.Δεν του ανανεωσαν την 6μηνη συμβαση ομως γιατι μια μερα(η μαλλον νυχτα) κανοντας το καθηκον του(μαζεψε ενα κασετοφωνο)……(που δεν επρεπε).Ο προεδρος του κυνηγετικου συλλογου καθως και το κουμπαρακι του(μεγαλος εμπορος ειδων κυνηγιου του νησιου) ξερουν καλυτερα… :D Αποτελεσμα να μεινει ανεργο το παλικαρι και να μην ξαναπροσλαβουν θηροφυλακα μεχρι τωρα και να γινουν τα εγληματα και η σφαγη των ορτικιων το περασμενο φθινοπωρο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    892
    QWER στις #356792

    Μενω και εγω Σαλαμινα και εχω να πω τα εξης.Υπηρχε καποτε ενας που επι 4 χρονια δεν εκανε τιποτα και τον ξαποστειλαν δικαιως.Τον αυγουστο του2007 προσλαβανε ενα παλικαρι το οποιο ηταν ικανοτατο και με πολλες γνωσεις να αναλλαβει το θηροφιλικι του νησιου.Αποτελεσμα ηταν να δω μεγαλη μειωση των κραχτων στο νησι και τον ιδιο να μου εχει κανει πολλους ελεγχους σε συναδελφους κυνηγους και σε μενα.Δεν του ανανεωσαν την 6μηνη συμβαση ομως γιατι μια μερα(η μαλλον νυχτα) κανοντας το καθηκον του(μαζεψε ενα κασετοφωνο)……(που δεν επρεπε).Ο προεδρος του κυνηγετικου συλλογου καθως και το κουμπαρακι του(μεγαλος εμπορος ειδων κυνηγιου του νησιου) ξερουν καλυτερα… :D Αποτελεσμα να μεινει ανεργο το παλικαρι και να μην ξαναπροσλαβουν θηροφυλακα μεχρι τωρα και να γινουν τα εγληματα και η σφαγη των ορτικιων το περασμενο φθινοπωρο.

    η μεγαλη πλακα ειναι που πουζαρει και σε γνωστο περιοδικο….η συνεντευξη του για γελια φετος ειχε πολλα ορτυκια μπεκατσες και περδικες….για γελια ειναι οι ανθρωποι θελουν και αγωνες φετος….

    πιστευω η παρεα φετος (με το σαραβαλο αμαξι)να αφησει και κανενα ορτυκια για μας…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    892
    QWER στις #117739

    εκει στο κ.σ. πειραια καλυτερα να βαλουν αλυσιδες στις θεσεις τους για να μην την χασουν….η θηροφυλακας γεννησε η θα γεννησει με αποτελεσμα η θεση να μεινει αδεια και ολοι να αλωνιζουν στο σχιστο…..ατομα που κανουν εκπαιδευτικα ο τσοπανης να ριχνει τις φολες του ανετα και μελισσια να ξεφυτρωνουν απο παντου….αληθεια τις περδικες ποιος θα τις ποτισει το καλοκαιρι???καλα παμε μια χαρα….κρατηστε τον θηροφυλακα να βαζει καμμια σφραγιδα στις αδεις μονο για αυτα ειστε….

    θελετε και ψηφο κιολλας

    ΝΤΡΟΠΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #117847

    Έτσι κι αλλιώς ρε παιδιά τον θηροφυλακα μόνο αυτή την αρμοδιότητα του άφησαν .Μόνο για καμιά σφραγίδα και τίποτα θεληματα.Τα ουσιαστικά του καθήκοντα, δηλ η θηροφυλαξη, με μια δικαστική απόφαση πήγαν περίπατο. Κάτω από αυτές τις συνθήκες τι να κάνουν κι αυτοι.Οι θηροφυλακες στα μέρη μου είναι ικανότατοι και με όρεξη για δουλεια.Τι μπορούν να κάνουν όμως?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    892
    QWER στις #123014

    δυστυχως τα νεα απο αμαλιαδα για τον ενα θηροφυλακα δεν ειναι καλα..μακαρι να κανω λαθος γιατιδ εν το χω διαβασεει πουθενα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1545
    SpyrosBenelli στις #123015

    Ας πω την ιστορια.
    Ενας 65χρονος κυνηγαγε λαγο την νυχτα χθες και του την επεσαν οι θυροφυλακες του Κ.Σ Αμαλιαδας.
    Τους ντουφεκισε και τραπηκε σε φυγη.Διακομιστηκαν 2 τραυματιες στο νοσοκομειο του Ριου και ο ενας δυστυχως δεν αντεξε.
    Ηταν 35 χρονων πατερας ενος παιδιου μερικων μηνων.

    Τον δραστη τον επιασαν σημερα το πρωι,και ειπε οτι τους ειχε προειδοποιησει να μην του κολανε γιατι θα τους σκοτωσει.

    Τα υπολοιπα στις εφημεριδες.

    Θεος σχωρεστον,κουραγιο στην οικογενεια του.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    267
    armsnick στις #360954

    Ας πω την ιστορια.
    Ενας 65χρονος κυνηγαγε λαγο την νυχτα χθες και του την επεσαν οι θυροφυλακες του Κ.Σ Αμαλιαδας.
    Τους ντουφεκισε και τραπηκε σε φυγη.Διακομιστηκαν 2 τραυματιες στο νοσοκομειο του Ριου και ο ενας δυστυχως δεν αντεξε.
    Ηταν 35 χρονων πατερας ενος παιδιου μερικων μηνων.

    Τον δραστη τον επιασαν σημερα το πρωι,και ειπε οτι τους ειχε προειδοποιησει να μην του κολανε γιατι θα τους σκοτωσει.

    Τα υπολοιπα στις εφημεριδες.

    Θεος σχωρεστον,κουραγιο στην οικογενεια του.

    Ο Θεός να αναπαύσει το παλικάρι, όσο για το τέρας, η μόνη δίκαιη τιμωρία που μου έρχεται στο μυαλό είναι: να τον γδάρουν ζωντανό και να απλώσουν το τομάρι του στον ήλιο, άει σιχτήρ ο σκατομ@λ@κας!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #123016

    ΚΡΙΜΑ……
    Και στην Ουζουμπουρου η ζωη εχει καποια Αξια.Εδω;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    152
    FOTIS.M στις #360955

    [font=”Century Gothic”]Κριμα για το παλικαρι και για αυτους που αφηνει πισω του , ας ειναι ελαφρυ το χωμα που θα τον σκεπασει….….![/font] :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    892
    QWER στις #123019

    στον πυργο το παρανομο κυνηγι (βραδυ με θηλιες ολες τις ημερες του χρονου και τοσα αλλα) ειναι πολυ φυσιολογικο.δεν τους νοιαζει τιποτε..στο χωριο του πατερα μου το βραδυνο κυνηγι ειναι καθημερινο.σημασια δεν εχουν αυτα αλλα οτι ενα παιδι χαθηκε απο ενα αληταρα ΚΡΙΜΑ ΚΙ ΜΟΝΟ ΚΡΙΜΑ.εμεις σε λιγες μερες θα τον εχουμε ξεχασει η οικογενεια του θα τραβηξει το μεγαλυτερο πονο.καλη δυναμη σε αυτους και και καλο ταξιδι στον αδικοχαμενο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1013
    karma στις #360958

    στον πυργο το παρανομο κυνηγι (βραδυ με θηλιες ολες τις ημερες του χρονου και τοσα αλλα) ειναι πολυ φυσιολογικο.δεν τους νοιαζει τιποτε..στο χωριο του πατερα μου το βραδυνο κυνηγι ειναι καθημερινο.

    Mε την απειλη και μονο επρεπε να εχουν υπαρξει προληπτικα μετρα απο την Αστυνομια.Τωρα αν κι αυτη ειναι ανισχυρη σε μια τοπικη κοινωνια , αν κι ο προεδρος του χωριου ειναι ανισχυρος , αν οι κατοικοι του χωριου ανεχομενοι καθε παρανομια δεν αντιδρουν , ειναι σιγουρο οτι τιποτα δεν προκειται ν αλλαξει.
    Ας δεχτουμε οτι καποια μερη στην Ελλαδα ειναι βουτηγμενα στα σκατα.Ας τα δημοσιευσουμε σε εναν καταλογο και για μας και για τους ξενους ωστε να μην παταει κανενας.
    Και τοτε ας ανατεθει η επιβολη του νομου σε ενοπλα σωματα , σιγουρα τα δυο αοπλα παλικαρια δεν φταινε και δεν πρεπει να ξαναθυσιασουμε κανενα στο βωμο μιας τοπικης κτηνοκαταστασης.
    Θελω να πω οτι ΟΛΗ η τοπικη κοινωνια ειναι υπευθυνη , ΟΛΗ ΕΙΝΑΙ ΜΑΤΟΒΑΜΕΝΗ.Αισχος…

    Υ.Γ.Δε θελω να συλλυπηθω εναν εναν ολους τους θηροφυλακες που ξερω γι αυτο το κανω απο δω , κουραγιο και δυναμη εκτος απο λιγα καθαρματα ΟΛΟΙ ειμαστε μαζι σας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #123023

    Αλλη μια τρανη αποδειξη ,δυστηχως αιματηρη,οτι οι κυνηγοι δινουν και την ζωη τους για να κανουν το καθηκον τους,σε απαντηση τοσο των δασοφυλακων που θελουν μονο καρεκλες και μισθους εκ του ασφαλους αλλα και των υπολοιπων <οικολογων> που μας κατηγορουν και δεν κανουν τιποτα στην πραξη απο το να αμολουν φιδια και αρπακτικα.
    Ας αναπαυσει ο Θεος το παληκαρι και ασ υπαρξει παραδειγματικη τιμωρια για τον φονια και τιποτενιο υποκειμενο.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 98 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων