ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,786 έως 10,800 (από 12,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Iδιογόμωση

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #435537

    εξαλου την καλη σφαιρα την  καταλαβενης μετα της 5 με 6  επυτηχιες


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #435538

    ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ετσυ αλλος ομως που εχει τα μεσα κανει δοκιμες οχι ομως οτι ειναι απαρετητες οι πολλες δοκιμες δεν λεω να ρηξης 2 με 3 φυσιγια σε τενεκε η σε βαρελι η χαρτονι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    281
    tomaso στις #435539

    οχι φιλε μου αλλα πανω στο θυραμα

    ενα θυραμα οχι και τοσο εκλεκτο οπως κοτσυφας εαν το δεις καλο στον κοτσυφα η στην τσιχλα μετα το ρηχνης και σε ποιο μεγαλο θυραμα

    Νικο πραγματικα σε θεωρω πολυ τυχερο που οι γομωσεις που σου δωσανε σου δουλεψανε. Προσωπικα οτι εχω βρει ηθελε απο λιγο εως πολυ τροποποιηση για να δουλεψει. Η λογικη την οποια εχεις ασπασθει κατ’εμε δεν συναδει με την φιλοσοφια της ιδιογομωσης, μπορω να σου πω οτι τα ταδε φυσιγγια του εμποριου εχουν ακριβως την γομωση που εφτιαξες και να σε γλιτωσω απο κοπο αλλα και χρημα γαι την αγορα μηχανων αλλα και υλικων…. Επισης αυτο που αναφερεις περι δοκιμων πανω στο ευτελες θηραμα του κοτσυφα και της τσιχλας το θεωρω απαραδεκτο εως και ασεβες  προς τα θηραματα…. Οσο για το αλλο φορουμ που αναφερεις προσωπικα το θεωρω ως κραχτη για υποψηφιους πελατες-θυματα (μη μου πεις οτι δεν σε παροτρυναν να αγορασεις κατι που εχουν παραγει οι ιδιοι) το οποιοι μεταβιβαζει ενος συγκεκριμενου ειδους γνωσεις (καθε αλλη αποψη, τεκμηριωμενη, φιμωνεται και εκδιωκεται) που εξυπηρετουν συγκεκριμενους εμπορικους σκοπους…. ο νοων νοειτω!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #435541

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Νίκος Σάμος wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>xxpetros wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>Νίκος Σάμος wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>xxpetros wrote:</div>
    Και δοκιμές πάρα πολλές δοκιμές

    γιατι παρα πολλες δοκιμες αφου εδω θα βρει και σε αλλο φορουμ σεταπ ετοιμα και δοκιμαζμενα γιατι τον κοβης τον ανθρωπο εγω ρηχνω σεταπ δοκιμαζμενα απο αλλους κατευθιαν στο θυραμα χωρης δοκιμες σε πινακες κτλ με σχεδον παντα καλα αποτελεσματα εκτος απο μερικες πολυ λιγες εξερεσης γιατι εαν παρης ενα κουτι ετοιμα και αρχησης της δοκιμες στο τελος θα σου μηνη το μισο κουτι και οταν ξανα παρης αλλο παλυ τα ιδια και εαν αργοτερα αλαξουν παρτιδα που να ξερης εαν ειναι απο την ιδια παρτυδα και παει λεγοντας

    Αυτες τις λιγες εξερεσεις στα setup που δεν δουλευαν και τις διαφορες απο παρτιδα σε παρτιδα πως τις καταλαβαινες ??? Με τηλεπαθεια ??? Πετρος

    οχι φιλε μου αλλα πανω στο θυραμα

    ενα θυραμα οχι και τοσο εκλεκτο οπως κοτσυφας εαν το δεις καλο στον κοτσυφα η στην τσιχλα μετα το ρηχνης και σε ποιο μεγαλο θυραμα

     

    Ημαρτον ρε παιδια !!!

    Αντε γεια. Δεν γραφω αλλο !!!

    Πετρος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #435572

    ιδιογομωση ειναι ισχυει αν και εφοσον υπαρχουν δοκιμες!!!

    δεν υπαρχει αλλος τροπος η μεθοδος..και στο να φτιαξεις κατι εντελως δικης σου επινοησης..αλλα και να δεις αν καποια χιλιοπροτεινομενη τελικα σου αρεσει.. η  τελος παντων,,,θες να της κανεις,,,αλλαξεις καποιες βλητικες συμπεριφορες.

    στο θηραμα δεν γινονται δοκιμες..!

    απλες διαπιστωσεις παρατηρησεις…του πως κυνηγας ΕΣΥ συν  το οπλο ..συν  το φυσιγγιο σου…που σαφως εχουν ενα υποκειμενικο χαρακτηρα.και μονον.

    αυτο ειναι κυνηγετικο τεστ!!! περιεχει πολλες παραμετρους οπως απλα αναφερω.

    το φυσιγγι τεσταρετε ΜΟΝΟ ΤΟΥ και υποκειμενικοτητα δεν υπαρχει... εχει μετρα,, μεγεθη.. ποσοστα..κλπ

    ΑΠΛΑ ΠΡΑΜΑΤΑ.

    οσο αφορα τωρα τις μηχανες γομωσεων…

    θα σου πω μια μεγαλη αληθεια!!

    ανετα μπορεις να φτιαξεις βλητικα διαμαντια με μια απλη ρελιαστρα των 20 ευρω…

    αλλα και αλλο τοσο ευκολα μπορεις να πας στο απολυτο ΦΙΑΣΚΟ με μια φαινομενικα καλη και ακριβη μηχανη…

    απλα θελω να σου πω..εδω ,,πως αν ξερεις να δουλευεις τις μηχανες ολα ειναι καλα και ευκολα!!!! ΜΕ ΑΠΑΡΑΒΑΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΕΣ..

    απο εκει και περα οτι και να ακους αυτη ειναι η καλη και αυτη η χαλια.. μη τα μετρας και τοσο..οσο βαρυγδουπα και αν ακουγονται.

    υπαρχουν αρκετα παιδια μεσα στο φορουμ που θα σου πουν δυο πραμματα..αλλα υπαρχουν και αρκετα ηδη γραμμενα σε παρελθουσες σελληδες που θα σου πρετεινα… αν και κουραστικο.. να διαβασεις.

    φυλικα Μαρκος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #435574

    ευχαρηστω Μαρκο απλα ειμουν επηριαζμενος απο τα εργοστασιακα φυσιγγια που ποτε δεν τα δοκημαζα τα ερηχνα κατευθιαν στο θυραμα πρωτα σε ενα μι εκλεκτο και μετα σε κατι ποιο καλο και δυσκολο θυραμα με λιγοτερες ευκεριες και αυτο το εκανα με τα ετοιμα γιατι δεν ηταν ποτε σταθερα και το θεωρουσα δωρο αδωρον

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #435575

    φιλε τομαζο…και εμενα οι πελαγκριοτησες δεν μ αρεσουν…(Μ92ς ) ΔΕΝ μπορω να σου πω τι μπορει να φταιει.. δεν την εχω και δουλεψει σε12αρι…

    τεσ πα.

    παντως αυτη με την τεκνα… ακομα και αν σου δινει 380- 370…  σε τετοια νουμερα σκαγιων..οπως το τριαρι,, ημεγαλη του μαζα  ακομα και με αυτες τις φτωχες αρχικες,, θα δωσει μια υπεραρκετη τελικη κυνητικη ενεργεια που η καταβολη ειναι δεδομενη..ανεξαρτητως θηραματος.. πτερωτου η τριχωτου… 10 σκαγια τετοια σε λαγο.. η ακομα 5-6 σε χηνα.. ειναι απλα βατερλω… για το θηραμα

    και νεννικηκαμεν για σενα!!!

    συμφωνω μαζυ σου..πως τα θηραματα .. σε καμια περιπτωση δεν ειναι βλητικοι πανγκοι δοκιμων!!!!! ανεξαρτητα του αν ειναι αβλαβη..η επιβλαβη ..μεγαλα η μικρα!!!!!

    καπου λιγο σεβαζμος ειναι υποχρεωση ολων μας να υπαρχει,,,και προς το θηραμα..αλλα και προς το τι ειναι κυνηγι τελικα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #435576

    και οχι οτι ειχω ασεβια στο θυραμα οπως υποθηκε απο καπιον απλα ποιο ευκολα και συχνα βρησκης μια τσιχλα ενα κοτσυφα που οταν δεν το αποκτησης δεν χαλασε και τιποτα παρα μια περδικα μια   φασα μια μπεκατσα  και εχω σεβαζμο σε καθε θυραμα που ποτε δεν ρηχνω σε μεγαλητερη αποσταση απο 35 με 40 μετρα ουτε οταν προκητε να το  χασω πεφτοντας σε γκρεμο βατα η καλαμια ητε ειναι τσιχλα  ητε ειναι αγριοπεριστερο η φασα η περδικα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #435577

    αλλο ειχα πει εγω για της δοκιμες αλλου το γυρησατε εσυς στην ασεβια του θυραματος   πως πιανετε ο ανθρωπος απο της κουβεντες του αλλου που λεει κατι για να αποδηξη κατι αλλο   τη ομως?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #435578

    αγαπητε νικο… περαν του σεβασμου του τι ειναι θηραμα

    η μεθοδος αυτη που αναφερεις… δεν εχει καμια << ορατοτητα>> για αξιολογηση βλητικης συμπεριφορας καποιου φυσιγγιου… αγοραστου η δικου μας!!!

    οι μεθοδοι εχουν χιλιοαναφερθει..και εδω στο φορουμ αλλα υπαρχουν και σε ολα τα σοβαρα κειμενα αρθρα ελληνικα και ξενα.

    τωρα το τι θα συμβει σε μια τσιχλα… σε σχεση με μια πιθανη βολη σε περδικα… ειναι μαλλον αντικειμενο μελοντολογου.. μεντιουμ… βλητικα δε θα μπορεσεις να βρεις καποια σαφη απαντηση

    αν θες να ασχολυθεις σοβαρα με την ιδιογομωση παρε σοβαρα..σοβαροτερα ακομα και απο την μηχανη η την πυρητιδα σου ….  την σοβαρη μεθοδο δοκιμης!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #435579

    ευτηχος που δεν ξερετε και ποιος ειμαι      Ha Ha         εαν ξερατε μπωρει και μεχρη ξυλο να μου ρηχνατε Too Sad

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #435580

    το κακο τελικα φιλτατε νικο με σενα  ξερεις ποιο ειναι???

    οτι δινουμε τοπο στην οργη… σε παιρνουμε  ξανα στα σοβαρα… και εσυ σε αλλο κοσμο ζεις… \τρεις λαλλουν δυο χορευουν

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #435581

    πριν αστειευτηχα ετσυ μην το παρετε σοβαρα    σαν να αρχηζω σιγα σιγα να μαθενω δηλαδη εαν εχουμε ενα σεταπ δοκημαζμενο απο καπιον με το  οπλο  του εγω  στο  δικο μου ακομα και ιδιο να ειναι  και με ιδια παρτιδα πυρητηδας πανομια υλικα δεν θα εχω το ιδιο αποτελεσμα  τοτε στα ετοιμα φυσιγια θα γηνονταν χαμος γιατι θυμαμε το καλο φυσιγγι ηταν καλο και στα δυο οπλα που εχω αλλα και στους φυλους μου   και το σκαρτο ηταν σε ολα τα οπλα εκτος απο λιγες μονο φορες που ενα φυσιγγιο ηταν καπος ποιο αποδοτηκο σε ενα αλλο οπλο η αντιθετο και οχι τελιος σκαρτο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #435582

    το κακο τελικα φιλτατε νικο με σενα ξερεις ποιο ειναι??? οτι δινουμε τοπο στην οργη… σε παιρνουμε ξανα στα σοβαρα… και εσυ σε αλλο κοσμο ζεις… \τρεις λαλλουν δυο χορευουν

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>http://www.youtube.com/user/markchalaris?feature=mhee
    </div>

       αυτο δεν μου αρεσε και τοσο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #435584

    αν θες να ασχολυθεις σοβαρα με την ιδιογομωση παρε σοβαρα..σοβαροτερα ακομα και απο την μηχανη η την πυρητιδα σου ….  την σοβαρη μεθοδο δοκιμης!!!      αυτο ομως μου αρεσε  και εχεις δικιο οπως θα κανω απο εδω και περα στα καινουρια σεταπ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,786 έως 10,800 (από 12,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων