Baikal Club

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 676 έως 690 (από 1,043 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Baikal

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    236
    KIKLADES στις #403603

    KIKLADES wrote:
    Σε ενα Baical δισκανδαλο πλαγιοκανο … παιζουν πουθενα οδηγιες για το πως θα βγαλω το κοντακι ? .. γιατι στο δικό μου μια βιδα βλεπω ….. (μην κανω και καμμια πατατα και μετα δεν μαζευτε το θεμα …. )

    Έχει τζαβέτα στο κοντάκι; Αν βγάλεις το πέλμα, βλέπεις μέσα βίδα ή είναι μασίφ το ξύλο;

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    Μια μικρη βιδα πισω από τον προφυλακτηρα της  σκανδαλης  και μια ρουφιανα βιδα  μεσα στο κοντακι που δεν χαλαρωνει με τιποτα  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #403723

    ALTAIR_LUSSO wrote:

    KIKLADES wrote:
    Σε ενα Baical δισκανδαλο πλαγιοκανο … παιζουν πουθενα οδηγιες για το πως θα βγαλω το κοντακι ? .. γιατι στο δικό μου μια βιδα βλεπω ….. (μην κανω και καμμια πατατα και μετα δεν μαζευτε το θεμα …. )

    Έχει τζαβέτα στο κοντάκι; Αν βγάλεις το πέλμα, βλέπεις μέσα βίδα ή είναι μασίφ το ξύλο; http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    Μια μικρη βιδα πισω από τον προφυλακτηρα της σκανδαλης και μια ρουφιανα βιδα μεσα στο κοντακι που δεν χαλαρωνει με τιποτα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Αυτήν μέσα στο κοντάκι με τι εργαλείο προσπαθείς να την ξεβιδώσεις;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    236
    KIKLADES στις #403745

    KIKLADES wrote:

    ALTAIR_LUSSO wrote:

    KIKLADES wrote:
    Σε ενα Baical δισκανδαλο πλαγιοκανο … παιζουν πουθενα οδηγιες για το πως θα βγαλω το κοντακι ? .. γιατι στο δικό μου μια βιδα βλεπω ….. (μην κανω και καμμια πατατα και μετα δεν μαζευτε το θεμα …. )

    Έχει τζαβέτα στο κοντάκι; Αν βγάλεις το πέλμα, βλέπεις μέσα βίδα ή είναι μασίφ το ξύλο; http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    Μια μικρη βιδα πισω από τον προφυλακτηρα της σκανδαλης και μια ρουφιανα βιδα μεσα στο κοντακι που δεν χαλαρωνει με τιποτα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Αυτήν μέσα στο κοντάκι με τι εργαλείο προσπαθείς να την ξεβιδώσεις;

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    ok … βγηκε … με ισιο κατσαβιδι μακρυ  κοντραρισμενο με σκηλα  στην ακρη… ευχαριστω..και τωρα αρχιζουμε τις εργασιες ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    148
    Kyrmitsos στις #403780

    Εβαλα την ερώτηση στο after sale τσοκάκια αλλά το BAIKAL club πιστευω είναι πιο ειδικό.

    Πήρα προσφατα ενα ΙΖ27 Μ που παίρνει εναλασσόμενα τσοκάκια.

    Μήπως ξερει κανείς αν υπάρχουν γι αυτό το όπλο after sale τσοκάκια; Από μια προχειρη έρευνα στο διαδίκτυο κάτι βρήκα (πχ στο  http://www.pshqeurope.com έχει τα Xtreme Long Range Baikal Shotgun Choke – 12 Gauge) αλλά νομιζω οτι αφορούν την καραμπίνα 153. Με ενδιαφέρουν αυτά που προεξέχουν από την κάνη για να τα βάζω-βγάζω εύκολα και χωρις κλειδι  αλλιώς κρατάω τα εργοστασιακά.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

    Μήτσος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    148
    Kyrmitsos στις #404393

    Εβαλα την ερώτηση στο after sale τσοκάκια αλλά το BAIKAL club πιστευω είναι πιο ειδικό. Πήρα προσφατα ενα ΙΖ27 Μ που παίρνει εναλασσόμενα τσοκάκια. Μήπως ξερει κανείς αν υπάρχουν γι αυτό το όπλο after sale τσοκάκια; Από μια προχειρη έρευνα στο διαδίκτυο κάτι βρήκα (πχ στο http://www.pshqeurope.com έχει τα Xtreme Long Range Baikal Shotgun Choke – 12 Gauge) αλλά νομιζω οτι αφορούν την καραμπίνα 153. Με ενδιαφέρουν αυτά που προεξέχουν από την κάνη για να τα βάζω-βγάζω εύκολα και χωρις κλειδι αλλιώς κρατάω τα εργοστασιακά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων Μήτσος

     

    Παίδες  την βοήθειά σας

    τελικά πήρα το ΙΖ27ΕΜ που μου άρεσε περισσότερο γιατί έχει άσπρη βάση ( δεν χονευω τις μαύρες βάσεις καθόλου), έχει δύο σκανδάλες ( που μ’ αρέσει) και εναλασσόμενα εσωτερικά τσοκάκια ( που μ’ αρέσουν πάρα πολύ, γιατί λόγω σταθερών στενών τσοκ δεν μ’ αρέσει το παλιό μου ΙΖ27Μ).  Ασε  που μου φαίνεται καλύτερο το φινίρισμά του. Αλλά δυστυχώς έχει και αυτόματους εξολκείς που διάβασα οτι παθαίνουν  βλάβες μετά από κάποιο αριθμό τουφεκιών και  οτι αν τους φτιάξεις πάλι χαλάνε.

    Οι εμπειρίες σας τι λένε; είναι όντως έτσι; διορθώνεται με κάποιο κόλπο; (εν τάξει το κόλπο με την βίδα που κάνει τους αυτόματους εξολκείς , απλούς, το ξέρω αλλά να πληρώνεις για αυτόματους και να μην τους έχεις είναι μ@κ@κία )

    Θα ήθελα συμβουλές και γνώμες

     

    Ευχαριστώ Μήτσος

    ΥΓ : Απ’  το παλιό μου ΙΖ27Μ πέραν των σταθερών σφιχτών τσοκ δεν έχω παράπονο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    17
    makis στις #406623

    Εγώ 10/2012  αγόρασα το  baikal mp 153 magnum με 71 κάννη και εχώ ρίξει απο 28 γραμμάρια εως και magnum και δεν εχει κανει καμια εμπλοκή. 😀 Μονάχα με χάλασε που δεν έχει ενσωματομένο τσοκ η κάννη αλλά δυστιχός είναι σε όλα τα όπλα πλέον!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    nikolaos στις #407754

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ. ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΡ-27Μ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΣΤΙΣ ΚΑΝΕΣ 12Χ76 90ΜΠa ΡΙΧΝΕΙ ΜΑΓΚΝΟΥΜ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/03/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    128
    BOOKER στις #407768

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ. ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΡ-27Μ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΣΤΙΣ ΚΑΝΕΣ 12Χ76 90ΜΠa ΡΙΧΝΕΙ ΜΑΓΚΝΟΥΜ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

    ριχνει φιλε ολα τα μαγκνουμ των σοβαρων εταιριων, προσοχη μονο οταν το φυσσιγι εχει ενδειξη 1100 bar, αυτα καλο ειναι να αποφευγονται οχι τοσο απο θεμα ασφαλειας οσο για να προστατεψεις το οπλο απο υπερβολικη καταπονηση .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #408213

    παιδια καλησπερα μια ερωτηση να σας κανω

    το πλαγιοκαννο baikal το καινιουριο , με τις απλες θαλαμες 70 χιλιοστων ,τι πιεσεις καθημερινης χρησης εχει γνωριζει καποιος?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    37
    baikalogatos στις #408224

    παιδια καλησπερα μια ερωτηση να σας κανω το πλαγιοκαννο baikal το καινιουριο , με τις απλες θαλαμες 70 χιλιοστων ,τι πιεσεις καθημερινης χρησεις εχει γνωριζει καποιος?

    καλησπέρα,

    650 bar καθημερινών πιέσεων

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #408234

    σε ευχαριστω φιλε

    γνωριζεις εαν η διαφορα βαρους και ζυγισματος , μεταξυ του απλου και το magnum πλαγιοκαννου ειναι μεγαλη?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    40
    Vito στις #408261

    3.3 δίνει το απλό

    &

    3.6 το magnum

    http://imzcorp.com/en/company/49.html

    για ζύγισμα θα σε γελάσω….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    37
    baikalogatos στις #408310

    σε ευχαριστω φιλε γνωριζεις εαν η διαφορα βαρους και ζυγισματος , μεταξυ του απλου και το magnum πλαγιοκαννου ειναι μεγαλη?

    Καλησπέρα,

    Για το ζύγισμα του δεν μπορώ να σου πω πολλά πράγματα μιας και με το που το πήρα καινούργιο το πήγα κατευθείαν για ολική μετατροπή στον κ. Παπατσαρούχα. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι είναι μπροστόβαρο και κακομούτσουνο. Μετά τη μετατροπή του βεβαία είναι τελείως διαφορετικό όπλο τόσο σε εμφάνιση όσο και σε ζύγισμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #408317

    παιδια σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    24
    voltas στις #410982

    Γεια σας παλληκαρια.

    Εχω ενα ΙΖΗ27 και ψαχνω να βρω ενα κλειδι για τα τσοκ και ενα foul τσοκ. Δυστυχως τα δικα μου τα εχω χασει(ισως τα βρω καποτε αλλα προς το παρον εχω ΦΑΕΙ ολο το

    σπιτι και τιποτα). Στην αντιπροσωπια που τηλ μου ειπαν μια ΚΟΥΦΗ τιμη και ετσι αποφασισα να ψαχτω μεσω του forum. Aν καποιος εχει το κλειδι των τσοκ

    πρωτιστως και το τσοκ* και δεν τα χρειαζεται….ας μου στειλει PM η μου τηλ στο 6974002631.

    Ευχαριστω για την υπομονη σας.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 676 έως 690 (από 1,043 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων