BENELLI CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,936 έως 1,950 (από 2,589 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Benelli

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    kinigos-volos στις #388376

    Την καλησπέρα μου στο club!!!

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    64
    L_Hunter στις #388407

    Τί να σου πω El hunter, εμένα το έχει πάθει 3-4 φορές. Στον κυνηγότοπο ήταν αδύνατο να το ανοίξω, έπρεπε να πάω σπίτι για να πάρω τον κάβουρα Ευχαριστώ Δημήτρη. Θα πάω να πάρω το γράσο της Beretta. Στο τσοκ όμως δε θα βάλω, εκεί έχω το αντίθετο πρόβλημα. Μετά από πολλά φυσίγγια ξεβιδώνει μόνο του

    Στην δικη μου εβαζα παντα λαδι στις στροφες της βιδας και ισος γι’ αυτο το λογο να μην ειχα το προβλημα.

    Οσο γι’ αυτο με το τσοκ και εμενα το κανει, ειτε εχω βαλει λαδι/γρασο ειτε οχι. Τουλαχιστον το βλεπω οτι εχει αρχισει να ξεβιδωνει (το κοιταω ανα 10 τουφεκιες περιπου) και το βιδωνω, τωρα αν καμια φορα το δω να εκτοξευεται στην τουφεκια και δω καμια κανη γαριφαλο, με βλεπω να μαζευω την κουκλα μου με το κουταλακι γιατι μαλλον θα την κανω κομματια απο τα νευρα μου…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/02/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    91
    balou1982 στις #388416

    Καλημερα σε ολους.Η βιδα στην παπια κολλαει οταν βραχει το οπλο λογο βροχης γιατι διαστελονται – φουσκωνουν τα ξυλα.Οταν εχει παρα πολυ υγρασια η βρεχει χαλαρωνουμε λιγο τη βιδα και ειμαστε οκ.Αν εχουμε δεμενο το οπλο ενα χρονο ειναι λογικο να μην ξεβιδωνει γιατι τι ξυλο (της παπιας) ειναι ζωντανο δλδ με τις εποχες του χρονου συστελεται-διαστελεται.Πιστευω να εγινα κατανοητος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    609
    Krateros στις #388424

    Φίλε balou το ξύλο της πάπιας δεν εμπλέκεται άμεσα στο μηχανισμό σύγκλησης της βαλβίδας που περιγράφω. Η μεταλλική αυτή βαλβίδα βιδώνει σε μία μεταλλική βίδα πιέζοντας ταυτόχρονα το μεταλλικό ελατήριο. Το ξύλο της πάπιας συμπιέζεται στη θέση του από όλο αυτό το μηχανισμό και η επαφή του με τη βαλβίδα είναι μέσω μίας όχι ξύλινης ροδέλας.

     

    Όλα αυτά είναι λεπτομέρειες όμως που αφορούν τους μηχανικούς της benelli οι οποίοι είναι υπεύθυνοι να διορθώσουν το ελάττωμα αυτό του όπλου.

     

    Να είμαι στον κυνηγότοπο και ο φίλος με το browning που δεν το έχει καθαρίσει 3 χρόνια να το ανοίγει με μεγάλη ευκολία και εγώ με το benelli που το καθάρισα πριν 2 μήνες να μην μπορώ να ανοίξω τη βαλβίδα και να χρειάζομαι κάβουρα είναι δυσφήμιση του όπλου.

     

    Σιγά το πρόβλημα βέβαια, θα το λύσω με τη χρήση του γράσου που μου πρότειναν παραπάνω, όμως δεν θα έπρεπε να συμβαίνει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #388425

    Καλημερα σε ολους.Η βιδα στην παπια κολλαει οταν βραχει το οπλο λογο βροχης γιατι διαστελονται – φουσκωνουν τα ξυλα.Οταν εχει παρα πολυ υγρασια η βρεχει χαλαρωνουμε λιγο τη βιδα και ειμαστε οκ.Αν εχουμε δεμενο το οπλο ενα χρονο ειναι λογικο να μην ξεβιδωνει γιατι τι ξυλο (της παπιας) ειναι ζωντανο δλδ με τις εποχες του χρονου συστελεται-διαστελεται.Πιστευω να εγινα κατανοητος.

    AYTO ΠΟΥ ΛΕΣ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΡΑΣΙΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΠΙΟ ΠΑΛΙΑ BENELLI ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΕΛΥΝΕ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΒΡΟΧΕΣ ΚΑΙ ΑΣ ΗΤΑΝ ΤΟ ΟΠΛΟ ΜΟΥΣΚΕΜΑ ΟΛΟ…ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΕΛΕΤΗΘΕΙ ΚΑΛΑ Η ΒΙΔΑ Η Η ΠΑΠΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΤΑΣΗ ΝΑ ΣΦΙΓΓΕΙ ΠΟΛΥ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ…ΑΝ ΤΗΝ ΛΑΣΚΑΡΕΙΣ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΑΤΑΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΕΝΟ ΕΝΑ ΧΙΛΙΟΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΠΑΠΙΑΣ ΚΑΙ ΠΑΤΟΥΡΑΣ ΤΗΣ ΒΙΔΑΣ…ΓΙΑ ΤΑ ΤΣΟΚ ΙΣΧΥΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΤΑ ΣΦΙΓΓΩ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΑΡΚΕΤΑ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΛΑΣΚΑΡΟΥΝ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    609
    Krateros στις #388427

    ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΕΛΕΤΗΘΕΙ ΚΑΛΑ Η ΒΙΔΑ Η Η ΠΑΠΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΤΑΣΗ ΝΑ ΣΦΙΓΓΕΙ ΠΟΛΥ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ…ΑΝ ΤΗΝ ΛΑΣΚΑΡΕΙΣ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΑΤΑΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΕΝΟ ΕΝΑ ΧΙΛΙΟΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΠΑΠΙΑΣ ΚΑΙ ΠΑΤΟΥΡΑΣ ΤΗΣ ΒΙΔΑΣ…ΓΙΑ ΤΑ ΤΣΟΚ ΙΣΧΥΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΤΑ ΣΦΙΓΓΩ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΑΡΚΕΤΑ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΛΑΣΚΑΡΟΥΝ

     

     

    Ακριβώς έτσι. Να την έχεις λάσκα δεν μπορείς γιατί δεν έρχεται σε επαφή με την πάπια.

    Η συμπίεση της βαλβίδας δεν γίνεται από την πάπια αλλά από το το ελατήριο.

     

    Επίσης αυτό το μάγκωμα είναι τελείως ανεξάρτητο της υγρασίας.

     

     

    Όσων αφορά τα τσοκ και εγώ αναγκάζομαι να τα σφίγγω όσο περισσότερο μπορώ και κάθε κάμποσες τουφεκιές πρέπει να ελέγχω μήπως ξεβιδώθηκε.

    Και αυτό είναι ελάττωμα. Με γεμάτο το όπλο δεν πρέπει να υπάρχει η ανάγκη και η σκέψη να ελέγξεις το τσοκ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #388429

    εγω 20  χρονια με τη σουπερ 90 ,δεν μου λυθηκε-χαλαρωσε ποτε η βιδα της παπιας …μια δυο φορες την ελυσα με καβουρα διοτι το οπλο το ανοιγα καθε 3-4 χρονια οποτε το εβρισκα λογικο να εχει σφηξει λιγο περισσοτερο…ισως σε αυτο εφταιγα εγω διοτι καθε φορα που ξεκινουσα για κυνηγι(αυτο το κανω και τωρα) τσεκαρα παντα το τσοκ και την βιδα της παπιας σφιγγοντας καθε φορα και τα δυο απο συνηθεια ακομη και αν η διαδρομη τους ηταν στο τερμα…μαλλον ηταν μια μηχανικη κινηση ελεγχουυ της ετοιμοτητας του οπλου …τωρα με τη μ2 δεν υφισταται αυτο το θεμα …λυνει και δενει πανευκολα….οσο για τα εσωτερικα τσοκ του οπλου αν τα σφιγγεις με το χερι και οχι με το κλειδι λογικο ειναι να χαλαρωσουν σε παρατεταμενες τοουφεκιες ….οσες φορες τα εσφιξα με το κλειδι ,ολα ηταν αψογα …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #388440

    εγω 20 χρονια με τη σουπερ 90 ,δεν μου λυθηκε-χαλαρωσε ποτε η βιδα της παπιας …μια δυο φορες την ελυσα με καβουρα διοτι το οπλο το ανοιγα καθε 3-4 χρονια οποτε το εβρισκα λογικο να εχει σφηξει λιγο περισσοτερο…ισως σε αυτο εφταιγα εγω διοτι καθε φορα που ξεκινουσα για κυνηγι(αυτο το κανω και τωρα) τσεκαρα παντα το τσοκ και την βιδα της παπιας σφιγγοντας καθε φορα και τα δυο απο συνηθεια ακομη και αν η διαδρομη τους ηταν στο τερμα…μαλλον ηταν μια μηχανικη κινηση ελεγχουυ της ετοιμοτητας του οπλου …τωρα με τη μ2 δεν υφισταται αυτο το θεμα …λυνει και δενει πανευκολα….οσο για τα εσωτερικα τσοκ του οπλου αν τα σφιγγεις με το χερι και οχι με το κλειδι λογικο ειναι να χαλαρωσουν σε παρατεταμενες τοουφεκιες ….οσες φορες τα εσφιξα με το κλειδι ,ολα ηταν αψογα …

    Η S90 ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΠΑΛΙΟ ΤΥΠΟ ΒΙΔΑΣ ΟΠΩΣ ΕΙΧΕ ΚΑΙ Η ΠΑΛΙΑ ΜΟΥ CENTRO.ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΣΦΙΞΕΙ ΠΟΤΕ. Ο ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΤΥΠΟΣ ΒΙΔΑΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΟΙ RAFAELLO (ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΤΩΡΙΝΑ) ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΑΥΤΟ. ΤΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΤΣΟΚ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΚΛΕΙΔΙ ΤΑ ΣΦΙΓΓΩ ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΡΚΕΤΑ ΣΦΙΧΤΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20 ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΤΟ ΠΟΛΥ ΛΑΣΚΑΡΟΥΝ.(ΔΕΝ ΜΙΛΩ ΓΙΑ TO CARLSONS ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΝΑ ΤΟ ΣΦΙΓΓΕΙΣ, ΑΥΤΟ ΛΥΝΕΙ ΣΕ 5-10 ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΤΟ ΠΟΛΥ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥ ΒΑΛΕΙΣ ΚΛΕΙΔΙ…)ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΜΠΟΛΙΚΟ ΛΑΔΙ ΣΤΗ ΒΙΔΑ…ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    64
    L_Hunter στις #388496

    Εγω παντως οσο και να σφιγγω το τσοκ με το κλειδι αυτο θα λυσει.

    Ειναι το μοναδικο πραγμα που με χαλαει πανω στο οπλο…  👿

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #388546

    πάντα βιδώνω την βίδα της πάπιας και το τσοκ(με το χέρι)πριν το κυνήγι,το τσοκ βέβαια ξεβιδώνει και το ξαναβιδώνω και άν έχει πουλιά και το ξεχάσω συνεχίζω να βαράω και το τσόκ όλη μερα να το ξεχάσω δεν πρόκειται να πέσει κάτω 🙂

    τελειώνοντας ξεβιδώνω λίγο το τσόκ και την βίδα της πάπιας και ποτέ μα ποτέ δεν έχει κολλήσει τίποτα 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    514
    tasosmp στις #388551

    KΑΙ ΣΤΙΣ 2 BENELLI ΠΟΥ ΕΧΩ (BLACK EAGLE – CRIO ) ΔΕΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑ ΠΟΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΤΣΟΚ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΙΔΑ ΤΗΣ ΠΑΠΙΑΣ. ΠΑΝΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΒΑΖΩ ΛΙΓΟ ΜΟΛΙΚΟΤ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/06/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    147
    benelli-crioevo στις #388623

    KΑΙ ΣΤΙΣ 2 BENELLI ΠΟΥ ΕΧΩ (BLACK EAGLE – CRIO ) ΔΕΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑ ΠΟΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΤΣΟΚ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΙΔΑ ΤΗΣ ΠΑΠΙΑΣ. ΠΑΝΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΒΑΖΩ ΛΙΓΟ ΜΟΛΙΚΟΤ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

    re taso ti einai to molikot?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    514
    tasosmp στις #388630

    ΓΡΑΣΟΓΡΑΦΙΤΗΣ – ΟΜΟΡΦΟΠΑΙΔΟ. 😎

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    262
    classicdoubles στις #389658

    classicdoubles wrote: classicdoubles wrote: ΠΑΙΔΙΑ, ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ! ΑΝ ΚΑΙ ΛΑΤΡΗΣ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΟΠΛΩΝ ΤΗΣ, ΠΟΥΛΩ ΜΙΑ Benelli Super Sport. ΤΟ ΟΠΛΟ ΤΟ ΠΗΡΑ ΣΕ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΦΙΛΟ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΠΟΥΛΗΣΑ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΡΚΕΛ ΜΟΥ( Merkel 74E). Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΖΗΤΟΥΣΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΤΟΥ + ΧΡΗΜΑΤΑ. ΤΟ ΟΠΛΟ ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΖΕΙ ΑΠΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ! Η ΔΕ ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ ΚΑΝΝΗ ΤΟΥ(71 ΕΚ.) ΕΙΝΑΙ ΑΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΤΗ! ΨΕΜΜΑΤΑ…ΤΟ ΟΠΛΟ ΤΟ ΕΧΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΕ ΚΥΝΗΓΙ ΝΤΟΠΙΑΡΙΚΗΣ ΦΑΣΣΑΣ ΜΕ ΑΡΙΣΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ( Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ, ΤΙΣ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΗΣΕ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΠΛΟ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΜΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΚΑΝΝΗ 65 ΕΚ.) ! ΤΟ ΟΠΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΟΙΟΤΙΚΑ, (ΤΟΠ ΕΤΑΙΡΙΑ!), ΩΣΤΟΣΟ, ΤΟ ΔΙΝΩ ΔΙΟΤΙ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟΥ ΔΙΚΑΝΝΟΥ (ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΛΛΕΣ 2 ΚΑΡΑΜΠΙΝΕΣ, ΕΛΑΤΗΡΙΟΥ.) ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕΝ ΣΥΜΠΑΘΩ ΟΠΤΙΚΑ ΤΑ ΣΥΝΘΕΤΙΚΑ ΜΕΡΗ ΤΗΣ. ΤΟ ΠΟΥΛΩ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΠΟΥΛΟΥΣΕ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ, ΣΤΑ 1500 ΕΥΡΩ. ΑΡΙΣΤΟ ΣΤΗΝ ΘΗΚΗ ΤΟΥ ΜΕ 2 1/2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΟΥ ΤΑ ΠΑΡΕΛΚΟΜΕΝΑ. ΤΗΛ. 6944-680407 – e-mail: dimitridais@hotmail.com ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ. ΜΦΧ ΣΤΟ ΚΛΑΜΠ. ΠΑΙΔΙΑ, ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΤΟ ΚΛΑΜΠ! Η ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΑΓΓΕΛΙΑ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΠΛΕΟΝ! ΠΟΥΛΗΣΑ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΑΤΑ, ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ «ΘΥΣΙΑΣΤΕΙ» Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΟΠΛΑΡΑ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΣΟΥΣ ΕΔΕΙΞΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΓΕΛΙΑ ΜΟΥ!

    ΠΑΙΔΙΑ, ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ! ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΠΟΛΛΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΞΑΝΑΠΟΣΤΑΡΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ…. Η ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΑΓΓΕΛΙΑ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΠΛΕΟΝ! ΠΟΥΛΗΣΑ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΑΤΑ, ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΠΟΥΛΗΘΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΟΠΛΟ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΣΟΥΣ ΕΔΕΙΞΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΓΕΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΥΤΕΣ  ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ! ΤΟ ΟΠΛΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΜΕΤΑΚΛΗΤΑ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    Tasos στις #389666

    kalspera paidia

    skeutomai na agorasw karampina kai kateliksa sti vinci epidi exw akousi polu kala logia

    ti 8a mou sinisthousate Vinci i Super Vinci?

    exei kapois apo sas auto to oplo kai pws einai?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,936 έως 1,950 (από 2,589 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων