BENELLI CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,966 έως 1,980 (από 2,589 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Benelli

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    609
    Krateros στις #390248

    Krateros wrote:
    Εγώ πήγα στον Καλκατζάκο να αγοράσω το γράσο της Μπερέτα που μου συνέστησαν παραπάνω και δεν το είχε. Μου έδωσε ένα που λέγεται: Super Lube Synthetic Grease. Ελπίζω να κάνει καλά τη δουλειά του. Το ξέρεις; Το έχεις δοκιμάσει;

    το χρησιμοποιώ αρκετά χρόνια και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος,θέλει φειδώ στη χρήσητου,να σκεφτείς ποσότητα μεγέθους φακής κάνει μεγάλη κάλυψη σε όπλο φιλικά Μάκης

    ..κακό είναι το πολύ και το καθόλου..
    Μάκης…..Μαραθώνας

     

    Ευχαριστώ Μάκη.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    384
    ΙΝΠ στις #390388

    ΙΝΠ wrote:

    L_Hunter wrote:
    Εγω παντως οσο και να σφιγγω το τσοκ με το κλειδι αυτο θα λυσει. Ειναι το μοναδικο πραγμα που με χαλαει πανω στο οπλο…

    Μετα απο 20 χρονια χρησης των τσοκ μπορω να γραψω με βεβαιοτητα οτι: αλειφοντας ολοκληρα τα τσοκ και οχι μονο τις βολτες των τσοκ πολυ προσεκτικα με τα παρακατω ειδικα γρασσα μπορεις να αφησεις τα τσοκ μεσα στην καννη για μηνες χωρις να κολλησουν.Τα γρασσα αυτα δεν καιγονται ουτε λειωνουν οπως τα συνηθισμενα. Επισης δεν επιτρεπουν στο τσοκ να λασκαρει οσες τουφεκιες και να ριξεις,αρκει να εχει σφιχτει ελαφρα με το κλειδι στην αρχη. 1)Colonial Arms choke lube.Εδω στον αντιπροσωπο. 2)Loctite -Silver Grade anti-seize stick.Απο BROWNELS USA. 3)Loctite C5-A antiseize lubricant.Απο BROWNELS USA.

    Εγώ πήγα στον Καλκατζάκο να αγοράσω το γράσο της Μπερέτα που μου συνέστησαν παραπάνω και δεν το είχε. Μου έδωσε ένα που λέγεται: Super Lube Synthetic Grease. Ελπίζω να κάνει καλά τη δουλειά του. Το ξέρεις; Το έχεις δοκιμάσει;

    Το χρησιμοποιω στα κλειδια των σουπερ ποζε και σε μικρα γραναζια σε μηχανακια ψαρεματος.

    Διαβασε τις οδηγιες χρησεις και θα δεις οτι δεν αναφερει τιποτε για τσοκ, για χρηση σε υψηλες

    θερμοκρασιες και πιεσεις και για αντικολλητικες ιδιοτητες των μεταλλων σε επαφη.

    Επειδη δεν εισαγουν τα σωστα προιοντα δεν σημαινει οτι δεν υπαρχουν.Αφου υπαρχουν να τα φερουν.

    Μεχρι πριν δυο χρονια δεν υπηρχε στην Ελλαδα η παστα γυαλισματος FLITZ,αφου αναφερθηκε  πολλες

    φορες στο site και ειδαν οτι υπαρχει πλεον γνωση και ζητηση αποφασισαν και το εκαναν εισαγωγη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    384
    ΙΝΠ στις #390389

    Krateros wrote:
    Εγώ πήγα στον Καλκατζάκο να αγοράσω το γράσο της Μπερέτα που μου συνέστησαν παραπάνω και δεν το είχε. Μου έδωσε ένα που λέγεται: Super Lube Synthetic Grease. Ελπίζω να κάνει καλά τη δουλειά του. Το ξέρεις; Το έχεις δοκιμάσει;

    το χρησιμοποιώ αρκετά χρόνια και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος,θέλει φειδώ στη χρήσητου,να σκεφτείς ποσότητα μεγέθους φακής κάνει μεγάλη κάλυψη σε όπλο φιλικά Μάκης

    Αλλο το γρασσο για εξωτερικη προστασια του οπλου και αλλο το γρασσο  για να μην κολλανε

    τα μεταλλα που ερχονται σε επαφη και μαλιστα σε υψηλες πιεσεις και θερμοκρασιες και με την

    υπαρξη αεριων καυσης που ειναι οξειδωτικα.Επισης μην ξεχνατε οτι η καννη στο σημειο που

    εχει φρεζαριστει για να μπει το τσοκ ειναι πλεον αχρωμειωτη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    609
    Krateros στις #391133

    Δε ξέρω γιατί δεν μπορώ να ανοίξω καινούργιο θέμα, αλλά παραιτούμε της προσπάθιας και ρωτάω εδώ.

     

     

    Για τα ραβδωτά τσοκάκια τί γνώμη έχετε;

    Αυξάνουν την ευθυβολία και τα βλητικά χαρακτηριστικά στα μονόβολα;

    Πως επιδρούν στα σκάγια;

    Πως επιδρούν στα δράμια;

     

    Ευχαριστώ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #391136

    Δε ξέρω γιατί δεν μπορώ να ανοίξω καινούργιο θέμα, αλλά παραιτούμε της προσπάθιας και ρωτάω εδώ. Για τα ραβδωτά τσοκάκια τί γνώμη έχετε; Αυξάνουν την ευθυβολία και τα βλητικά χαρακτηριστικά στα μονόβολα; Πως επιδρούν στα σκάγια; Πως επιδρούν στα δράμια; Ευχαριστώ.

    τα περιστροφικα ραβδωτα , δινουν  θεωρητικα διασπορα στα σκαγια αλλα σε δικες μου δοκιμες και μεγαλη ακριβεια σε μονοβολα , ειδικα σε Breneke

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #391156

    Δε ξέρω γιατί δεν μπορώ να ανοίξω καινούργιο θέμα, αλλά παραιτούμε της προσπάθιας και ρωτάω εδώ. Για τα ραβδωτά τσοκάκια τί γνώμη έχετε;  Πως επιδρούν στα σκάγια; Ευχαριστώ.

     

    ΣΤΑ ΣΚΑΓΙΑ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΤΑΣΗ (Κ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ) ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ”ΤΡΑΒΗΞΟΥΝ”  ΣΚΑΓΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ ”ΣΤΡΟΒΙΛΙΖΟΝΤΑΣ” ΤΑ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΑΚΡΕΣ…Η ΔΙΑΣΠΟΡΑ ΤΟΥ ΣΤΑ 15 ΜΕΤΡΑ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΟΥ ΚΥΛΙΝΔΡΟΥ ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΛΙΓΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ ΣΚΑΓΙΑ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΝΟΥΝ ΜΕΓΑΛΑ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΑ ΛΑΘΗ…ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΥΞΑΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ…ΑΝΑΜΕΣΣΑ ΣΕ ΜΑΛΛΙΝΤΟΤΑΠΑ Κ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΑ ΔΕΥΤΕΡΑ…

    ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΤΣΑΝΤΑ ΑΚΟΜΑ Κ ΣΤΑ 30 ΜΕΤΡΑ…

    ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΤΑ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ ΣΤΙΣ ΜΑΥΡΕΣ ΤΣΙΧΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΑΝΙΚΗ ΕΠΙΛΟΓΗ…ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΓΙΑ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΛΥΕΤΡΑ ΑΠΟΤΥΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΔΙΑΣΠΟΡΕΑ Κ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #391560

    γεια σας οπλαρες!!!   :mrgreen: :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #391592

    γεια σας οπλαρες!!!

    Beretta A 301
    Beretta AL 391 light
    Benelli Vinci

    ΑΡΧΙΣΑΜΕ Κ ΤΙΣ ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ??? 😆  ΤΕΤΟΙΑ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ??? :mrgreen:

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #391605

    PANOUTSOS wrote:
    γεια σας οπλαρες!!! Beretta A 301
    Beretta AL 391 light
    Benelli Vinci

    ΑΡΧΙΣΑΜΕ Κ ΤΙΣ ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ??? ΤΕΤΟΙΑ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ???

    2/3    ειμαι  berettakias  Αρη..    :mrgreen:

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #391607

    Δεν βγάζεις άκρη Άρη! εγω πάντως λέω να κουμπώσει μια κάνη Beretta στην vinci για να τον κάνουμε ολοι παρέα!

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #391608

    Δεν βγάζεις άκρη Άρη! εγω πάντως λέω να κουμπώσει μια κάνη Beretta στην vinci για να τον κάνουμε ολοι παρέα!

    χουυυυυυυυυυυ ρε 😈

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    241
    centro 76 στις #392834

    H vinci με έχει εκπληξει με τις μακρινές ντουφεκιές… σήμερα πήρα μια τσίχλα που όχι δεν περιμενα μονο απλά λέω θα την ντουφεκίσω ετσι για να… και επεσε σεκος…. με 31 γρ φυσιγγιο ειναι ακομα νωρις βέβαια, αλλά οι εντυπώσεις μεχρι σήμερα καλες.. θα ηθελα ομως να δω την απόδοση της με κρυο πολύ και πιο βαριές από τα 31-32 γρ γομωσεις… Κάποια στιγμούλα.. να μαστε καλα…

    Beretta A 301
    Beretta AL 391 light
    Benelli Vinci

    Με τι μήκος κάννη είναι η vinci σου ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    kostas στις #393482

    Καλησπερα στην παρεα και απο εμενα.Θα θελα να ρωτησω για την benelli m4 μιας και με ενδιαφερει για το κυνηγι αγριοχοιρου.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #393485

    PANOUTSOS wrote:
    H vinci με έχει εκπληξει με τις μακρινές ντουφεκιές… σήμερα πήρα μια τσίχλα που όχι δεν περιμενα μονο απλά λέω θα την ντουφεκίσω ετσι για να… και επεσε σεκος…. με 31 γρ φυσιγγιο ειναι ακομα νωρις βέβαια, αλλά οι εντυπώσεις μεχρι σήμερα καλες.. θα ηθελα ομως να δω την απόδοση της με κρυο πολύ και πιο βαριές από τα 31-32 γρ γομωσεις… Κάποια στιγμούλα.. να μαστε καλα… Beretta A 301
    Beretta AL 391 light
    Benelli Vinci

    Με τι μήκος κάννη είναι η vinci σου ?

    66 cm

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #393487

    Καλησπερα στην παρεα και απο εμενα.Θα θελα να ρωτησω για την benelli m4 μιας και με ενδιαφερει για το κυνηγι αγριοχοιρου.

    οτι και να πουμε εμεις φιλε , η Μ4 εχει παρει βραβειο και εχει επιλεχθει σαν επισημο οπλο για τον αμερικανικο στρατο , αυτο νομιζω τα λεει ολα……

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,966 έως 1,980 (από 2,589 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων