BENELLI CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,951 έως 1,965 (από 2,589 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Benelli

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #389673

    πάντα βιδώνω την βίδα της πάπιας και το τσοκ(με το χέρι)πριν το κυνήγι,το τσοκ βέβαια ξεβιδώνει και το ξαναβιδώνω και άν έχει πουλιά και το ξεχάσω συνεχίζω να βαράω και το τσόκ όλη μερα να το ξεχάσω δεν πρόκειται να πέσει κάτω τελειώνοντας ξεβιδώνω λίγο το τσόκ και την βίδα της πάπιας και ποτέ μα ποτέ δεν έχει κολλήσει τίποτα

    ..κακό είναι το πολύ και το καθόλου..
    Μάκης…..Μαραθώνας

    μακη το τσοκ να το σφιγγεις με το κλειδι ,γιατι καποια στιγμη θα δεις την κανη σου να εχει ενα τεραστιο porting


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #389688

    ok Βαγγέλης ευχαριστώ

    ότι είχαμε την συζήτηση με τον γιό μου ο οποίος πάντα τα βιδώνει με το κλειδί και του έλεγα δεν χρειάζεται,γιατί ποτέ δεν είχα πρόβλημα αλλά το κακό μια φορά θα γίνει 😐

    όσο ζω μαθαίνω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    384
    ΙΝΠ στις #389746

    Εγω παντως οσο και να σφιγγω το τσοκ με το κλειδι αυτο θα λυσει. Ειναι το μοναδικο πραγμα που με χαλαει πανω στο οπλο…

    Μετα απο 20 χρονια χρησης των τσοκ μπορω να γραψω με βεβαιοτητα οτι:

    αλειφοντας ολοκληρα τα τσοκ και οχι μονο τις βολτες των τσοκ πολυ προσεκτικα

    με τα παρακατω ειδικα γρασσα μπορεις να αφησεις τα τσοκ μεσα στην καννη

    για μηνες χωρις να κολλησουν.Τα γρασσα αυτα δεν καιγονται ουτε λειωνουν

    οπως τα συνηθισμενα. Επισης δεν επιτρεπουν στο τσοκ να λασκαρει οσες

    τουφεκιες και να ριξεις,αρκει να εχει σφιχτει ελαφρα με το κλειδι στην αρχη.

    1)Colonial Arms choke lube.Εδω στον αντιπροσωπο.

    2)Loctite -Silver Grade anti-seize stick.Απο BROWNELS USA.

    3)Loctite C5-A antiseize lubricant.Απο BROWNELS USA.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #390171

    καλημερα σε ολα τα παιδια του κλαμπ…εγω που ριχνω και 36-40 γραμμαρια με τη μ2 δεν παρατηρω καμια απολυτως χαλαρωση του gemini με πορτινγκ που φοραω…παρεπιπτωντος μακη(blanco) και αρη, κενταει με το 4αρι το gemini…θεριζει κυριολεκτικα στο λαγο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    609
    Krateros στις #390175

    L_Hunter wrote:
    Εγω παντως οσο και να σφιγγω το τσοκ με το κλειδι αυτο θα λυσει. Ειναι το μοναδικο πραγμα που με χαλαει πανω στο οπλο…

    Μετα απο 20 χρονια χρησης των τσοκ μπορω να γραψω με βεβαιοτητα οτι: αλειφοντας ολοκληρα τα τσοκ και οχι μονο τις βολτες των τσοκ πολυ προσεκτικα με τα παρακατω ειδικα γρασσα μπορεις να αφησεις τα τσοκ μεσα στην καννη για μηνες χωρις να κολλησουν.Τα γρασσα αυτα δεν καιγονται ουτε λειωνουν οπως τα συνηθισμενα. Επισης δεν επιτρεπουν στο τσοκ να λασκαρει οσες τουφεκιες και να ριξεις,αρκει να εχει σφιχτει ελαφρα με το κλειδι στην αρχη. 1)Colonial Arms choke lube.Εδω στον αντιπροσωπο. 2)Loctite -Silver Grade anti-seize stick.Απο BROWNELS USA. 3)Loctite C5-A antiseize lubricant.Απο BROWNELS USA.

     

    Εγώ πήγα στον Καλκατζάκο να αγοράσω το γράσο της Μπερέτα που μου συνέστησαν παραπάνω και δεν το είχε.

    Μου έδωσε ένα που λέγεται: Super Lube Synthetic Grease.

     

    Ελπίζω να κάνει καλά τη δουλειά του.

    Το ξέρεις; Το έχεις δοκιμάσει;

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #390207

    Εγώ πήγα στον Καλκατζάκο να αγοράσω το γράσο της Μπερέτα που μου συνέστησαν παραπάνω και δεν το είχε. Μου έδωσε ένα που λέγεται: Super Lube Synthetic Grease. Ελπίζω να κάνει καλά τη δουλειά του. Το ξέρεις; Το έχεις δοκιμάσει;

    το χρησιμοποιώ αρκετά χρόνια και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος,θέλει φειδώ στη χρήσητου,να σκεφτείς ποσότητα μεγέθους φακής κάνει μεγάλη κάλυψη σε όπλο 🙂

    φιλικά Μάκης

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #390208

    H vinci με έχει εκπληξει με τις μακρινές ντουφεκιές… σήμερα πήρα μια τσίχλα  που όχι δεν περιμενα μονο απλά λέω θα την ντουφεκίσω ετσι για να…

    και επεσε σεκος…. 😯 με 31 γρ  φυσιγγιο

     

    ειναι ακομα νωρις βέβαια, αλλά οι εντυπώσεις μεχρι σήμερα καλες.. θα ηθελα ομως να δω την απόδοση της με κρυο πολύ και πιο βαριές από τα 31-32 γρ γομωσεις…

    Κάποια στιγμούλα.. να μαστε καλα…

     

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #390212

    με 31 γρ φυσιγγιο

    του Μπεκιάρη;;;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #390213

    το χρησιμοποιώ αρκετά χρόνια και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος,θέλει φειδώ στη χρήσητου,να σκεφτείς ποσότητα μεγέθους φακής κάνει μεγάλη κάλυψη σε όπλο 🙂

    Τι φακή ρε φίλε? Τρία Α, Μπαρμπα στάθης, χοντρή, ή ψιλή? Γίνε πιό συγκεκριμένος σε παρακαλώ 😆

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #390214

    Τι φακή ρε φίλε? 3Α, Μπαρμπα στάθης, χοντρή, ή ψιλή? Γίνε πιό συγκεκριμένος σε παρακαλώ 😆

    πράσινη Δομοκού 😛

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #390215

    ksap wrote:
    Τι φακή ρε φίλε? 3Α, Μπαρμπα στάθης, χοντρή, ή ψιλή? Γίνε πιό συγκεκριμένος σε παρακαλώ

    πράσινη Δομοκού

    ..κακό είναι το πολύ και το καθόλου..
    Μάκης…..Μαραθώνας

    Πρεσπών την αποκλέιουμε δηλαδή? 😯

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #390216

    PANOUTSOS wrote:
    με 31 γρ φυσιγγιο

    του Μπεκιάρη;;;;;

    ..κακό είναι το πολύ και το καθόλου..
    Μάκης…..Μαραθώνας

    με τα euromix  εχω  ψυχολογικό και δε τα ακουμπάω..

    με Μπεκιάρη  ναι  !

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #390224

    με τα euromix εχω ψυχολογικό

    Θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι η επιστήμη έχει προχωρήσει αρκετά και στα ψυχολογικά προβλήματα. 😯

    Ηλεκτροσόκ έχεις δοκιμάσει? 😛

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #390231

    H vinci με έχει εκπληξει με τις μακρινές ντουφεκιές… σήμερα πήρα μια τσίχλα που όχι δεν περιμενα μονο απλά λέω θα την ντουφεκίσω ετσι για να… και επεσε σεκος…. με 31 γρ φυσιγγιο

    Φίλε την έψαξες την τσίχλα? Σίγουρα την πήρε κάποιο σκάγι ? Μήπως ήταν η ώρα να αποδημήσει και τρόμαξε με το μπαμ ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #390241

    blanco wrote:

    PANOUTSOS wrote:
    με 31 γρ φυσιγγιο

    του Μπεκιάρη;;;;; ..κακό είναι το πολύ και το καθόλου..
    Μάκης…..Μαραθώνας

    με τα euromix εχω ψυχολογικό και δε τα ακουμπάω.. με Μπεκιάρη ναι !

    Beretta A 301
    Beretta AL 391 light
    Benelli Vinci

    τα πανε τα euromix τα benellia ….ριξτα αφοβα …ριξε τα jordan …και με αυτα κενταει το οπλο……..

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,951 έως 1,965 (από 2,589 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων