BENELLI CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,011 έως 2,025 (από 2,589 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Benelli

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #394225

    blanco wrote:
    παράκληση να συνεχιστεί μόνο η πλάκα

    ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ από μέρους μου στούς συναδέλφους που συνεχίζουν μόνο την πλάκα όσο για σένα κε Γιώργο(ALTAIR),δεν με συγκίνησε ούτε το γυαλί σου ούτε η παλιοvinci του…. αυτό που θέλω να μου στείλεις είναι η συνταγή της τσίχλας με κέτσαπ και άν τρώγεται επί τόπου στον κυνηγότοπο

    ..κακό είναι το πολύ και το καθόλου..
    Μάκης…..Μαραθώνας

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 14 ώρες, 24 λεπτά πριν από τον blanco.

    Μακη ριγα ανθρακονημα εχουν  μονο η crio ,  η centro 04 , και η becaccia , η SS εχει μονοκομματη μεταλλικη υπερυψωμενη 10 χιλ σκοπευτικη  , το οπλο αυτο εχει τραπαδορικο στησιμο ειδικα για την εσωτερικη αμερικανικη αγορα , στην οποια βεβαια εχει κανει θραυση σε πωλησεις , εχει σκοπευτικη κατευθυνση και κλιση  , η Benelli πουλαει extra για τις crio ,  ανθρακονημα ριγα 10 χιλ , με κοστος περιπου 120 ε ,    και κατι τελευταιο που σιγουρα ξερεις ,  η αναπηδηση στομιου ειναι αποτελεσμα του λαθος pitch που εχει το οπλο μας , ειδικα σε ευσωμους ανθρωπους


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #394245

    Μακη ριγα ανθρακονημα εχουν μονο η crio , η centro 04 , και η becaccia , η SS εχει μονοκομματη μεταλλικη υπερυψωμενη 10 χιλ σκοπευτικη , το οπλο αυτο εχει τραπαδορικο στησιμο ειδικα για την εσωτερικη αμερικανικη αγορα , στην οποια βεβαια εχει κανει θραυση σε πωλησεις , εχει σκοπευτικη κατευθυνση και κλιση , η Benelli πουλαει extra για τις crio , ανθρακονημα ριγα 10 χιλ , με κοστος περιπου 120 ε , και κατι τελευταιο που σιγουρα ξερεις , η αναπηδηση στομιου ειναι αποτελεσμα του λαθος pitch που εχει το οπλο μας , ειδικα σε ευσωμους ανθρωπους

    Δημήτρη κατ αρχήν καλησπέρα 🙂

    σωστός…και δεκτό το λάθος μου στην διατύπωση για την ρίγα θέλοντας να φτάσω αργότερα στην αναπήδηση

    κατάλαβες επίσης ότι μετά από 31 χρόνια αγοράζω όπλα και τα κυνηγάω χωρίς να διορθώνω cust off και pitch 😮

    αυτό που δεν κατάλαβα εγώ είναι η παράθεση σου στην παράθεση μου για την πλάκα και όχι στην απάντηση μου;;;στον συνάδελφο pennas 😉

    τέλος πάντων καλοπροαίρετος όπως είμαι δεν θέλω και να καταλάβω γιατί πάνω απ όλα έχω την διασκέδαση την πλάκα και ότι είναι ευχάριστο εδώ μέσα για να περνώ καλά και αν κάποιος μου προσβάλει τα όπλα μου η τις σκοπευτικές μου ικανότητες η τα λάθος φυσίγγια μου δεν θα ΣΚΑΣΩ αδερφέ για πολύ πολύ ευνόητους καθημερινούς λόγους 🙂 🙂

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    189
    pennas στις #394292

    ευχαριστω για τις απαντησεις σας απο οτι καταλαβα μου λετε οτι η vinci ειναι καλυτερο οπλο.

    Για την vinci soupersport δεν νομιζω να περιμενω γιατι αργει αρκετα και γιατι μαλλον θα την εχουν

    πανω απο την τιμη της SS επισεις αναφερθηκε σε καποιο ποστ οτι η σουπερ vinci ειναι καλυτερη απο την

    απλη

    ειπωθηκε αυτο μηπως γιατι βγηκε μετα και εχει καποιες αλλαγες?

    γιατι η 89 θαλαμη μπορει να δουλεψει κατι σαν κωνος για τις μαγνουμ γομωσεις και τις απλες?

    εχει ποιο πολυ βαρος ?

    η αληθεια ειναι οτι δεν με ενδιαφερουν οι σουπερμαγνουμ γομωσεις αλλα αν ειναι

    καλυτερη αυτη με την 89 θαλαμη και δεν εχω θεμα με κατανομες ταχυτητες κτλ

    κανενα προβλημα

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #394301

    Δημητρης Benelli wrote:
    Μακη ριγα ανθρακονημα εχουν μονο η crio , η centro 04 , και η becaccia , η SS εχει μονοκομματη μεταλλικη υπερυψωμενη 10 χιλ σκοπευτικη , το οπλο αυτο εχει τραπαδορικο στησιμο ειδικα για την εσωτερικη αμερικανικη αγορα , στην οποια βεβαια εχει κανει θραυση σε πωλησεις , εχει σκοπευτικη κατευθυνση και κλιση , η Benelli πουλαει extra για τις crio , ανθρακονημα ριγα 10 χιλ , με κοστος περιπου 120 ε , και κατι τελευταιο που σιγουρα ξερεις , η αναπηδηση στομιου ειναι αποτελεσμα του λαθος pitch που εχει το οπλο μας , ειδικα σε ευσωμους ανθρωπους

    Δημήτρη κατ αρχήν καλησπέρα σωστός…και δεκτό το λάθος μου στην διατύπωση για την ρίγα θέλοντας να φτάσω αργότερα στην αναπήδηση κατάλαβες επίσης ότι μετά από 31 χρόνια αγοράζω όπλα και τα κυνηγάω χωρίς να διορθώνω cust off και pitch αυτό που δεν κατάλαβα εγώ είναι η παράθεση σου στην παράθεση μου για την πλάκα και όχι στην απάντηση μου;;;στον συνάδελφο pennas τέλος πάντων καλοπροαίρετος όπως είμαι δεν θέλω και να καταλάβω γιατί πάνω απ όλα έχω την διασκέδαση την πλάκα και ότι είναι ευχάριστο εδώ μέσα για να περνώ καλά και αν κάποιος μου προσβάλει τα όπλα μου η τις σκοπευτικές μου ικανότητες η τα λάθος φυσίγγια μου δεν θα ΣΚΑΣΩ αδερφέ για πολύ πολύ ευνόητους καθημερινούς λόγους

    ..κακό είναι το πολύ και το καθόλου..
    Μάκης…..Μαραθώνας

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 1 ώρα, 38 λεπτά πριν από τον blanco.

    αυτο με το σκασιμο που το ειδες φιλε Μακη ? εκανα λαθος στην απαντηση του μυνυματος , ηθελα να απαντησω στο μυνυμα σου με την ριγα και απαντησα στο πιο επανω , και κατι τελευταιο , ο καθενας με αυτα που γραφει και ανεβαζει ,  δειχνει και ποιος ειναι , και ειλικρινα σου μιλαω , εχουμε ριξει πολυ γελιο με την παρεα μου με μερικα ατομα , και φυσικα οχι φιλε με εσενα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #394302

    ευχαριστω για τις απαντησεις σας απο οτι καταλαβα μου λετε οτι η vinci ειναι καλυτερο οπλο. Για την vinci soupersport δεν νομιζω να περιμενω γιατι αργει αρκετα και γιατι μαλλον θα την εχουν πανω απο την τιμη της SS επισεις αναφερθηκε σε καποιο ποστ οτι η σουπερ vinci ειναι καλυτερη απο την απλη ειπωθηκε αυτο μηπως γιατι βγηκε μετα και εχει καποιες αλλαγες? γιατι η 89 θαλαμη μπορει να δουλεψει κατι σαν κωνος για τις μαγνουμ γομωσεις και τις απλες? εχει ποιο πολυ βαρος ? η αληθεια ειναι οτι δεν με ενδιαφερουν οι σουπερμαγνουμ γομωσεις αλλα αν ειναι καλυτερη αυτη με την 89 θαλαμη και δεν εχω θεμα με κατανομες ταχυτητες κτλ κανενα προβλημα

    δεν θυμαμαι και το μικρο σου ονομα ρε φιλε , τελος παντων αν δεν σε φοβιζει η 89 θαλαμη , τοτε Super Vinci , 76 ek κανη , 18, 4 αυλος , αν ψαξεις θα βρεις και 18,5 , παραλλαγη , και ενα Gemini εσω εξω οπως το παλικαρι με το κετσαπ , και δεν παιζεσαι με τιποτα

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #394339

    αυτο με το σκασιμο που το ειδες φιλε Μακη ? εκανα λαθος στην απαντηση του μυνυματος , ηθελα να απαντησω στο μυνυμα σου με την ριγα και απαντησα στο πιο επανω , και κατι τελευταιο , ο καθενας με αυτα που γραφει και ανεβαζει , δειχνει και ποιος ειναι , και ειλικρινα σου μιλαω , εχουμε ριξει πολυ γελιο με την παρεα μου με μερικα ατομα , και φυσικα οχι φιλε με εσενα

    ok φίλε πάμε παρακάτω και όλα καλά 🙂

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #394340

    λάθος sorry

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    189
    pennas στις #394397

    pennas wrote:
    ευχαριστω για τις απαντησεις σας απο οτι καταλαβα μου λετε οτι η vinci ειναι καλυτερο οπλο. Για την vinci soupersport δεν νομιζω να περιμενω γιατι αργει αρκετα και γιατι μαλλον θα την εχουν πανω απο την τιμη της SS επισεις αναφερθηκε σε καποιο ποστ οτι η σουπερ vinci ειναι καλυτερη απο την απλη ειπωθηκε αυτο μηπως γιατι βγηκε μετα και εχει καποιες αλλαγες? γιατι η 89 θαλαμη μπορει να δουλεψει κατι σαν κωνος για τις μαγνουμ γομωσεις και τις απλες? εχει ποιο πολυ βαρος ? η αληθεια ειναι οτι δεν με ενδιαφερουν οι σουπερμαγνουμ γομωσεις αλλα αν ειναι καλυτερη αυτη με την 89 θαλαμη και δεν εχω θεμα με κατανομες ταχυτητες κτλ κανενα προβλημα

    δεν θυμαμαι και το μικρο σου ονομα ρε φιλε , τελος παντων αν δεν σε φοβιζει η 89 θαλαμη , τοτε Super Vinci , 76 ek κανη , 18, 4 αυλος , αν ψαξεις θα βρεις και 18,5 , παραλλαγη , και ενα Gemini εσω εξω οπως το παλικαρι με το κετσαπ , και δεν παιζεσαι με τιποτα

     

     

    Στεφανο με λενε Δημητρη

    ευχαριστω πολυ

    πηγα στον κυργια στο μαγαζι και μου ειπε πως στις βιντσι δεν αναγραφεται

    ο αυλος πανω στα οπλα και πως ολα τα μπενελι απο εδω και περα δεν θα

    γραφουνε τιποτα απο αυλους πανω στις κανες τους

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    241
    centro 76 στις #394410

    Τελικά αύριο θα είμαι κάτοχος μιας vinci, το μόνο μου ερωτηματικό είναι ποια…Έχω την εντύπωση ότι η γυαλιστερή είναι πιο καθαρόαιμη κυνηγετική απ την ματ, λόγο ρίγας, 2 σκόπευτρα και χαμηλότερη, σε αντίθεση με την ματ που είναι υπερυψωμένη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #394411

    mat ……ρουα ματ………πως λεμε;;; bond …james bond;;; :mrgreen:

    καλοριζικη οποια και να ειναι …θα τα σπαει κανονικα

    ρε μακη που εισαι ρε συ;;;μολις εφαγα μα γιδα βραστη και σε θυμηθηκα ρε φιλε ……… :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    262
    classicdoubles στις #394570

    Τελικά αύριο θα είμαι κάτοχος μιας vinci, το μόνο μου ερωτηματικό είναι ποια…Έχω την εντύπωση ότι η γυαλιστερή είναι πιο καθαρόαιμη κυνηγετική απ την ματ, λόγο ρίγας, 2 σκόπευτρα και χαμηλότερη, σε αντίθεση με την ματ που είναι υπερυψωμένη

    ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΓΥΑΛΙΣΤΕΡΗ ΚΑΝΝΗ ΜΕ ΤΗ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΡΙΓΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ, ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΡΑΚΤΙΚΗ! ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΣΕ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΜΙΑ Super Sport ΑΠΟ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ, ΚΑΙ ΠΑΡΟΤΙ ΤΗ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΟΠΤΙΚΑ ( ΤΑ ΟΠΛΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΟΥΣ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΝΑ, ΑΛΛΑ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΜΠΕΝΕΛΛΙ ΤΗ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΟΠΤΙΙΚΑ, ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΑ!) ΣΕ ΕΝΑ ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟΥ ΤΣΙΧΛΑΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΤΑΥΡΩΣΩ ΠΟΥΛΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΠΟΥΛΗΜΑ! ΑΝ ΣΕ ΒΟΛΕΥΕΙ Η ΥΠΕΡΥΨΩΜΕΝΗ ΡΙΓΑ ΚΑΛΩΣ, ΑΛΛΙΩΣ ΑΠΟΦΥΓΕ ΤΗ! ΚΑΛΗ ΑΓΟΡΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    241
    centro 76 στις #394603

    Και εγώ για εκεί έκλεινα, στην γυαλιστερή. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας !

    Τα υπόλοιπα στο σκοπευτήριο  😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    Tasos στις #394647

    vinci η super vinci ???? ενδιαφερομαι και εγω γι αυτο το οπλο πειτε μου αποψεις

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    241
    centro 76 στις #395302

    Εχθές το απόγευμα ολοκληρώθηκε η αγορά…..Benelli Vinci , έχω την εντύπωση ότι θα την χαρώ πολύ αυτη την αγορά  😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    189
    pennas στις #395342

    Εχθές το απόγευμα ολοκληρώθηκε η αγορά…..Benelli Vinci , έχω την εντύπωση ότι θα την χαρώ πολύ αυτη την αγορά

     

    ποια πηρες φιλε μου?

    μοντελο ,ριγα,μηκος,αμα θες πες μου και τιμη

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,011 έως 2,025 (από 2,589 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων