winchester club!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 196 έως 210 (από 342 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Winchester

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #215834

    ε 5 -10  5αρια σκαγια παραπάνω από την μπενελι δεν είναι και λίγο, λογικά με ενα καλύτερο τσοκακι θα στρώσει .


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #215845

    ε 5 -10 5αρια σκαγια παραπάνω από την μπενελι δεν είναι και λίγο, λογικά με ενα καλύτερο τσοκακι θα στρώσει .

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 5 λεπτά πριν από τον nikws7.

    Ετσι λεω και εγω Νικο,δεν μπορεις βεβαια με ενα σετ απ να εχεις και καθαρη εικονα,θα το δω και με αλλα σετ-απ και προπαντος τα 38 και γραμμαρια,θα παρω και καννενα τσοκακι εξωεργοστασιακο.Απλα περιμενα να εχει καλυτερη κατανομη προς της Ρεμι την αποδοση,αλλα δεν βγηκε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    287
    akardos στις #215858

    Καλησπερα σας. Φαν της Ουιντσεστερ

    Εγω εχω :

    – 1 SP το English Field, που το εχω για περδικες και μπεκατσες και ειμαι ευχαριστημενος.

    – Το SX2, το βαρυ μοντελο…κορυφαιο οπλο…με φοβερη τουφεκια,,,ανεξαρτητα των φυσιγγιων !!!

    το χρησιμοποιω κυριως στον καμπο στις φασες και βαλτο για χηνες – παπιες…

    Με Πυρκαλ ντερμπυ 7-6 στις φασες…κορυφαιο…

    Με Πυρκαλ τα σουπερ τα πρασινα 5αρια παπιες ντεντ και και 3αρια στα 30μ χηνες καπουτ.

    Τρυγονια, τσιχλες…με τα J&B ((απο Αμφισσα) τα μπλε σε 31 γραμμ…και φθηνα, τα πουλακια καταρριπτονται ασυζητητι.

    Φταιει οτι ειμαι φαν ? Μπορει…αλλά αποτελεσμα βλεπω και μαλιστα ακρως ικανοποιητικα.

    Και για συμπληρωσω, στο φιλο παραπανω, που εγραψε για την κατανομη, εχω να πω οτι η κατανομη ειναι το 60% ενος καλου σκοτωματος θηραματος…το υπολοιπο ειναι η κανη (το μεταλο)…και η συγκεκριμενη η SX2 οπως και το SP που εχω, ειναι αχρωμιατα…και εκει γινεται η διαφοράκαι ειναι σημαντικη.

    Γνωμη μου, παντα…και ολες οι γνωμες ειναι σεβαστες.

    Χαρηκα για την πρωτη αυτη γνωριμια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #215887

    nikws7 wrote:
    ε 5 -10 5αρια σκαγια παραπάνω από την μπενελι δεν είναι και λίγο, λογικά με ενα καλύτερο τσοκακι θα στρώσει . Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 5 λεπτά πριν από τον nikws7.

    Ετσι λεω και εγω Νικο,δεν μπορεις βεβαια με ενα σετ απ να εχεις και καθαρη εικονα,θα το δω και με αλλα σετ-απ και προπαντος τα 38 και γραμμαρια,θα παρω και καννενα τσοκακι εξωεργοστασιακο.Απλα περιμενα να εχει καλυτερη κατανομη προς της Ρεμι την αποδοση,αλλα δεν βγηκε.

     

    πιστεύω ότι όσο ανεβαινεις γραμμάρια θα ανοίγει η ψαλίδα.

    Η ρεμι δεν είναι και κανένα γατάκι να την πατήσεις έτσι εύκολα  😆

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #215899

    Καλησπερα σας. Φαν της Ουιντσεστερ Εγω εχω : – 1 SP το English Field, που το εχω για περδικες και μπεκατσες και ειμαι ευχαριστημενος. – Το SX2, το βαρυ μοντελο…κορυφαιο οπλο…με φοβερη τουφεκια,,,ανεξαρτητα των φυσιγγιων !!! το χρησιμοποιω κυριως στον καμπο στις φασες και βαλτο για χηνες – παπιες… Με Πυρκαλ ντερμπυ 7-6 στις φασες…κορυφαιο… Με Πυρκαλ τα σουπερ τα πρασινα 5αρια παπιες ντεντ και και 3αρια στα 30μ χηνες καπουτ. Τρυγονια, τσιχλες…με τα J&B ((απο Αμφισσα) τα μπλε σε 31 γραμμ…και φθηνα, τα πουλακια καταρριπτονται ασυζητητι. Φταιει οτι ειμαι φαν ? Μπορει…αλλά αποτελεσμα βλεπω και μαλιστα ακρως ικανοποιητικα. Και για συμπληρωσω, στο φιλο παραπανω, που εγραψε για την κατανομη, εχω να πω οτι η κατανομη ειναι το 60% ενος καλου σκοτωματος θηραματος…το υπολοιπο ειναι η κανη (το μεταλο)…και η συγκεκριμενη η SX2 οπως και το SP που εχω, ειναι αχρωμιατα…και εκει γινεται η διαφοράκαι ειναι σημαντικη. Γνωμη μου, παντα…και ολες οι γνωμες ειναι σεβαστες. Χαρηκα για την πρωτη αυτη γνωριμια.

    |Επειδη εχω και εγω αχρωμειωτη(Ρεμιινγκτον)και εχω κανει της δοκιμουλες μου απο 40μ και πανω,αυτες εδειξαν παρολο την καλυτερη κατανομη και συγκεντρωση που υπαρχη στο πινακα σε σχεση με τη χρωμειωμενες μου. Οριακα αυτα τα εξτρα σκαγια δεν επαρκουν να γεμισουν τα κενα ωστε να δωσεις τα απαιτουμενα 3 σκαγια 100% στα 45-50 μετρα σε ενα παπι,τωρα αν μιλαμε απλα για το πινακα,σε σχεση με την σχ3-μπενελλι-μπαικαλ το Ρεμινγκτον βαζει μερικες δεκαδες απο σκαγια παραπανω στο 1χ1 πινακα.Νασαι καλα φιλαρακι,φυσικα η γνωμες ειναι σεβαστες,φακιριδες ειμαστε,μονο οτι εχουμε δει λεμε 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #215906

    samgunner62 wrote:

    nikws7 wrote:
    ε 5 -10 5αρια σκαγια παραπάνω από την μπενελι δεν είναι και λίγο, λογικά με ενα καλύτερο τσοκακι θα στρώσει . Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 5 λεπτά πριν από τον nikws7.

    Ετσι λεω και εγω Νικο,δεν μπορεις βεβαια με ενα σετ απ να εχεις και καθαρη εικονα,θα το δω και με αλλα σετ-απ και προπαντος τα 38 και γραμμαρια,θα παρω και καννενα τσοκακι εξωεργοστασιακο.Απλα περιμενα να εχει καλυτερη κατανομη προς της Ρεμι την αποδοση,αλλα δεν βγηκε.

    πιστεύω ότι όσο ανεβαινεις γραμμάρια θα ανοίγει η ψαλίδα. Η ρεμι δεν είναι και κανένα γατάκι να την πατήσεις έτσι εύκολα

    Ναι συμφωνα με τους αλλους συναδερφους ετσι ειναι,στα μεγαλα φορτια δειχνει,θα δουμε,η Ρεμι στατιστικα εχει το πανω χερι απο οτι εχω δει εως τωρα. 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    45
    tasoszc4 στις #347583

    Παιδια χαιρετω κι εγω το club Winchester…τελικα εγινα και εγω κατοχος μιας SX3  Composite 31/2″ με 66cm καννη…γενικα το οπλακι φαινεται αρκετα μαζεμενο και φυσικα παναλαφρο για τα υπολοιπα θα δειξει ο χρονος.Κυρια χρηση του οπλου θα ειναι το κυνηγι του αγριοχοιρου. Η ερωτηση που θελω να κανω εχει να κανει με τις φλαντζες  που εχει στη βαλιτσα, καταρχην ηθελα να ρωτησω πως βγαινει το πελμα της Pachmayer που φοραει…βιδες δεν εχει…το τραβηξα ελαφρως αλλα τιποτα…φοβαμαι μη κανω και καμια ζημια! Κατι αλλο εχει να κανει με τις φλαντζες παρατηρησα οτι ενω καποιες γραφουν 1R 1L, 2R 2L, για να επιλεξεις για δεξιοχειρες η αριστεροχειρες καποιες αλλες γραφουν μονο αριθμους 1,2,3 .Τι ακριβως γινεται με αυτες τις φλαντζες που χρησιμευουν?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    588
    pkos στις #347595

    φιλε μου οτι απορια εχεις σχετικα με την winchester σου απευθυνσου στο μελος vagos-benelli1 εχει το επισημο service της  winchester και θα κατατοπησει πληρως 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    45
    tasoszc4 στις #347727

    tasoszc4 wrote:
    Παιδια χαιρετω κι εγω το club Winchester…τελικα εγινα και εγω κατοχος μιας SX3 Composite 31/2″ με 66cm καννη…γενικα το οπλακι φαινεται αρκετα μαζεμενο και φυσικα παναλαφρο για τα υπολοιπα θα δειξει ο χρονος.Κυρια χρηση του οπλου θα ειναι το κυνηγι του αγριοχοιρου. Η ερωτηση που θελω να κανω εχει να κανει με τις φλαντζες που εχει στη βαλιτσα, καταρχην ηθελα να ρωτησω πως βγαινει το πελμα της Pachmayer που φοραει…βιδες δεν εχει…το τραβηξα ελαφρως αλλα τιποτα…φοβαμαι μη κανω και καμια ζημια! Κατι αλλο εχει να κανει με τις φλαντζες παρατηρησα οτι ενω καποιες γραφουν 1R 1L, 2R 2L, για να επιλεξεις για δεξιοχειρες η αριστεροχειρες καποιες αλλες γραφουν μονο αριθμους 1,2,3 .Τι ακριβως γινεται με αυτες τις φλαντζες που χρησιμευουν?

    φιλε μου να ξεκινησουμε απο το πελμα πρωτα,εχει βιδες κανονικα αλλα δεν ειναι ορατεσ λογο οτι το λαστιχο ειναι συμπιεσμενο ,ψιλαφησετο λιγο και θα τις δεις.Οι φλατζες που δεν εχουν γραμματα L η R ειναι ουδετερες ως προσ τισ κλισεις δηλαδη κοντακι ισιο(no cast off kai no cast on) ελπιζω να σε βοηθησα.

    παιδια ευχαριστω πολυ τις βιδες τις ειδα σημερα και ολα καλα το ρυθμισα τελεια…,χρειαστηκε και η προσθηκη στο κοντακι που δινει μαζι με τις φλαντζες η εταιρεια ,τωρα μπορω να πω οτι το οπλο πεφτει με την επωμιση κατευθειαν στο ματι…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    262
    classicdoubles στις #401475

    Xαιρετώ το Club! Καλή χρονιά να έχουμε! Εντυπώσεις από τη SX3 Black Shadow κάποιος που την έχει αποκτήσει?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    262
    classicdoubles στις #401476

    Xαιρετώ το Club! Καλή χρονιά να έχουμε! Εντυπώσεις από τη SX3 Black Shadow κάποιος που την έχει αποκτήσει?

    Συγνώμη,  τη Black Field αυτόματη αερίων  εννοούσα! Αυτή που έχει μαύρη βάση και κάννη, και… χαμηλή τιμή! Έρχεται με τη σκληρή κόκκινη θήκη όπως οι άλλες ή σε χάρτινο κουτί? Φλάντζες αλλαγής κλίσεως του κοντακιού διαθέτει? Έχει βρεθεί και μία Browning Fusion(το παλιό μοντέλο) σε αυτά τα χρήματα με όλα τα παρελκόμενα αλλά προβληματίζομαι λίγο με το σύστημα Speed Loading  (αν και χρήσιμο, γιατί το όπλο το θέλω στην ουσία για περπατητό τσίχλας, για πολλά φυσίγγια….. στα άλλα μου κυνήγια πάω με το πλαγιόκαννό μου), μήπως δημιουργεί κατά καιρούς εμπλοκές και έτσι σκεφτόμουν μήπως είναι καλύτερα η απλότητα της Winchester! Περιμένω τις γνώμες σας!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #401991

    classicdoubles wrote:
    Xαιρετώ το Club! Καλή χρονιά να έχουμε! Εντυπώσεις από τη SX3 Black Shadow κάποιος που την έχει αποκτήσει?

    Συγνώμη, τη Black Field αυτόματη αερίων εννοούσα! Αυτή που έχει μαύρη βάση και κάννη, και… χαμηλή τιμή! Έρχεται με τη σκληρή κόκκινη θήκη όπως οι άλλες ή σε χάρτινο κουτί? Φλάντζες αλλαγής κλίσεως του κοντακιού διαθέτει? Έχει βρεθεί και μία Browning Fusion(το παλιό μοντέλο) σε αυτά τα χρήματα με όλα τα παρελκόμενα αλλά προβληματίζομαι λίγο με το σύστημα Speed Loading (αν και χρήσιμο, γιατί το όπλο το θέλω στην ουσία για περπατητό τσίχλας, για πολλά φυσίγγια….. στα άλλα μου κυνήγια πάω με το πλαγιόκαννό μου), μήπως δημιουργεί κατά καιρούς εμπλοκές και έτσι σκεφτόμουν μήπως είναι καλύτερα η απλότητα της Winchester! Περιμένω τις γνώμες σας!

          Η BLACK FIELD ειναι η φθηνη εκδοση της χ3, χωρις  ομως να υστερει σε ποιοτητα κατασκευης.Η διαφορες που εχει με τα ακριβοτερα μοντελα, ειναι η βαφη της κανης[μαυρη οξειδωση] η βαση εχει μαυρη ανοδιωση ,επισης το κοντακι εχει κοκκαλινο πελμα και οχι το sc100 της pachmayr.Η κανη ειναι χρωμιωμενη ,εαν του κανεις την στοιχειωδη συντηρηση δεν θα εχεις κανενα παραπονο .Ηποιοτητα ντουφεκιας ειναι η γνωστη winchester

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    262
    classicdoubles στις #401999

    Η BLACK FIELD ειναι η φθηνη εκδοση της χ3, χωρις ομως να υστερει σε ποιοτητα κατασκευης.Η διαφορες που εχει με τα ακριβοτερα μοντελα, ειναι η βαφη της κανης[μαυρη οξειδωση] η βαση εχει μαυρη ανοδιωση ,επισης το κοντακι εχει κοκκαλινο πελμα και οχι το sc100 της pachmayr.Η κανη ειναι χρωμιωμενη ,εαν του κανεις την στοιχειωδη συντηρηση δεν θα εχεις κανενα παραπονο .Ηποιοτητα ντουφεκιας ειναι η γνωστη winchester

    Eυχαριστώ πολύ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    21
    to iliaki στις #404858

    ξερει καποιος που αναφερει η super x2 την διαμετρο του κοιλου κανης ? (18.8-18.6)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    247
    duckaholic στις #404881

    ξερει καποιος που αναφερει η super x2 την διαμετρο του κοιλου κανης ? (18.8-18.6)

    Δεν αναγράφεται κάπου πάνω στο όπλο. Η Winchester δηλώνει όλες τις κάννες των SX2 ως 18.8.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 196 έως 210 (από 342 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων