FABARM CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 316 έως 330 (από 350 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Fabarm

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #435392

    και παιδια το καλο!!!!!!!!!!!!! 1050Ε+1350Ε+1700= ……….για οποιον βιαστη να πι κατι…4100ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ . λοιπον????? μπενελι μεταχ κριο με 1100Ε και ξερο ψομι!!!!!

    έχω μια καλοπροαίρετη απορία Σπύρο.
    Πήρες την πρώτη και βγήκε προβληματική. Πήρες την δεύτερη άχρηστη. Γιατί πήγες και πήρες και τρίτη από την ίδια εταιρία; και από ότι κατάλαβα σου σκούριασε σε 3 μήνες.

    Όσο για το tribore, άσε, έχω προσωπική άποψη, απλά αν γράψω εδώ τις αποστάσεις που κατέβασα καρακάξες με νο 5 σκάγια και full choke, πολλοί εδώ μέσα θα με κράξουν.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    127
    Σπύρος crio power στις #435709

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Σπύρος crio power wrote:</div>
    και παιδια το καλο!!!!!!!!!!!!! 1050Ε+1350Ε+1700= ……….για οποιον βιαστη να πι κατι…4100ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ . λοιπον????? μπενελι μεταχ κριο με 1100Ε και ξερο ψομι!!!!!

    έχω μια καλοπροαίρετη απορία Σπύρο.
    Πήρες την πρώτη και βγήκε προβληματική. Πήρες την δεύτερη άχρηστη. Γιατί πήγες και πήρες και τρίτη από την ίδια εταιρία; και από ότι κατάλαβα σου σκούριασε σε 3 μήνες. Όσο για το tribore, άσε, έχω προσωπική άποψη, απλά αν γράψω εδώ τις αποστάσεις που κατέβασα καρακάξες με νο 5 σκάγια και full choke, πολλοί εδώ μέσα θα με κράξουν.

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>FABARM ELOS C SPORTING (76cm)
    BENELLI 123 (1η Benelli 70cm *, 2η Manufrance 65cm ***)
    VERNEY – CARRON Sagittaire NT (68cm)</div>

      φιλε μου  κ αλλος ενας που μου το λεει…… λοιπον αυτα ειναι τα αποτελεσματα τησ διαφιμισης ..του μαρκετινγκ.. σε καποιον που δεν παραδεχετε τα λαθη του…βλακα δλδ σαν εμενα!!!!! καθε χρονο …νεα φαμπαρμ!!!!!! τα τελεια οπλα κ δοστου βουτιες στι λασπη!!!!!!!!! δε μπορη…ελεγα σαν λατρης της τεχνολογιας……..ποια μπενελι ….100 χρονια πισο!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    127
    Σπύρος crio power στις #435717

    η η 38 …………..καλη σε ντουφεκιες ΑΛΛΑ.. σε 3 μηνεσ ξεφλουδισε το λουξ!!!!!!!!!!!!!!!! χαλι μαυρο.. αρα φιλε μου ακου… ολλα τα οπλα σκοτονουν …………….αλλα για ποσο???????????????  εχουν περαση 6 καραμπινες απο τα χερια μου ………….αχ καποτε ηπιρχαν ευρο!!!!!!!!!!!! πιστεψε με 1 ειναι μιχανιμα και οχι μονο μπαμ………..μπενελι. ηταν του κολιτου μου ειναι 11 χρονο κ εχει αψογο φινιρισμα τελεια λιτουργια χορης ουτε 1 ανταλακτικο!!!!!!!!!!!!!! ..και απο κατανομες κ μακρινες βολες… αστο… δεν ποιανετε!!!!!!!!!!!! χιλιαδες τεστ με αμετριτα οπλα! αλλα πανο απο ολα τελιο μιχανιμα. εγω φιλε μου………..ποια μπενελι 100 χρονια πισο!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #435741

    Πιστεύω όλα όσα γράφεις. Δεν έχω λόγο να τα αμφισβητήσω. Αν δεις, κάτω από κάθε μήνυμά μου γράφονται τα όπλα που έχω.

    Η 123 ήταν πριν του πατέρα μου, κατασκευής 1974 όπως φαίνεται από τον σειριακό αριθμό. Το ανακαίνισα (τρίψιμο, βάψιμο τα  ξύλα και πήρα και μια άλλη κάννη Manufrance).

    Το όπλο δεν παίζεται. Κανένα πρόβλημα, μια χαρά ντουφεκές βγάζει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    12
    dkv στις #435747

    Εγώ έχω την EURO S  (800€ απο την balistic )την έχω 10 χρόνια με σκληρή χρήση την έχω πάει σε βάλτους κτλ μου έπιανε σκουριά αλλά ήταν επιφανειακή την καθάριζα πάντα μετά το κυνήγι ειδικά αν είχε βροχή και στο τέλος της σεζόν σε οπλουργό για γενικό καθαρισμό εκτός από γρατσουνιές δεν έχω κανένα πρόβλημα.  Έχω ακόμα δύο δίκαννα  (ZABALA  με προδιαγραφές Αμερικής και GARBI) και μία REMINGTON χράπα χρούπα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #435768

    Εγώ έχω την EURO S (800€ απο την balistic )την έχω 10 χρόνια με σκληρή χρήση την έχω πάει σε βάλτους κτλ μου έπιανε σκουριά αλλά ήταν επιφανειακή την καθάριζα πάντα μετά το κυνήγι ειδικά αν είχε βροχή και στο τέλος της σεζόν σε οπλουργό για γενικό καθαρισμό εκτός από γρατσουνιές δεν έχω κανένα πρόβλημα. Έχω ακόμα δύο δίκαννα (ZABALA με προδιαγραφές Αμερικής και GARBI) και μία REMINGTON χράπα χρούπα.

    την καθάριζες μετά από κάθε κυνήγι και ειδικά μετά από βροχή ή βάλτο και παρόλα αυτά σκούριαζε;

    πότε; μέχρι να την καθαρίσεις είχε σκουριάσει ή αφού την καθάριζες και την άφηνες όταν πήγαινες να την ξαναπάρεις την έβλεπες με σκουριά;

    μήπως σκούριαζε κατά την περίοδο ακινησίας της; δηλαδή από το τέλος της μιας σεζόν μέχρι την αρχή της επόμενης;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΒΡΑΧΩΡΙΤΗΣ στις #435864

    ΚΥΡΙΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΚΑΙ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ FABARM ,

    ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΥΟ ΤΥΦΕΚΙΑ FABARM . ENA ΑΥΤΟΓΕΜΕΣ  H368 HUNTER ΚΑΙ ΕΝΑ ΔΙΚΑΝΟ SPORTING STL VS . TO ΔΙΚΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣ ΠΩΛΗΣΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ  ΣΤΟ ΑΝΑΛΟΓΟ ΤΜΗΜΑ ΤΩΝ ΠΩΛΗΣΕΩΝ ΤΟΥ e- Artemis . OΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΟΙΟΤΙΚΟ ΟΠΛΟ ΑΣ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΕΙ ΣΤΟ 6989651620 ΠΕΡΙΟΧΗ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ ( ΜΕΝΩ ΣΤΟ ΒΟΛΟ ) . ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΚΑΙ ΕΔΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΠΡΟΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ . Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ ΣΥΖΗΤΗΣΙΜΗ . ΤΟ ΟΠΛΟ ΕΧΕΙ ΑΓΟΡΑΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ BALISTIC ΤΟ 2004 ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΡΙΞΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 200 ΦΥΣΙΓΓΙΑ . ΕΙΝΑΙ ΚΟΣΜΗΜΑ . ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ 3800 € ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΙΣΟΒΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ .

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΒΡΑΧΩΡΙΤΗΣ στις #435866

    ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΕΠΙΣΥΝΑΠΤΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ( FABARM STL VS SPORTING )

    1./ΚΑΝΕΣ 71 εκ ΑΕΡΙΖΟΜΕΝΕΣ TRIBORE

    2./ ΡΙΓΑ 10 χλ ΚΥΡΤΗ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ

    3./ 8 ΤΣΟΚΑΚΙΑ ΕΧΙS

    4./ ΞΥΛΑ ΚΑΡΥΔΙΑΣ TRIWOOD

    5./ ΡΥΘΜΙΖΟΜΕΝΟ ΚΟΝΤΑΚΙ

    6./ ΡΥΘΜΙΖΟΜΕΝΗ ΣΚΑΝΔΑΛΗ

    7./10 ΣΤΟΧΑΣΤΡΑ ΟΠΤΙΚΗΣ ΙΝΑΣ

    8./ΒΑΛΙΤΣΑ ΜΕ ΤΡΕΙΣ ΚΛΕΙΔΑΡΙΕΣ ΜΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ

    9./ ΧΡΥΣΑ ΕΝΘΕΤΑ

    10./ ΛΟΓΟΤΥΠΟΣ ΜΟΝΤΕΛΟΥ ΑΠΟ ΣΜΑΛΤΟ

    Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ 2000€ ( ΣΥΖΗΤΗΣΙΜΗ )

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #435992

    Όσο για το tribore, άσε, έχω προσωπική άποψη, απλά αν γράψω εδώ τις αποστάσεις που κατέβασα καρακάξες με νο 5 σκάγια και full choke, πολλοί εδώ μέσα θα με κράξουν.

    Γιασου φιλε Μανο,να μη ξεχναμε το τη υπερβολες εχουν γραφτει εδω μεσα,και το χειροτερο μας διαβαζουν νεοι κυνηγοι,η συχνοτητα ολων των διευρημενων αυλων ειναι πολυ καλη στη κατανομη,καθως και ο μακρυς κωνος προσαρμογης να σταθεροποιει τη συχνοτητα των συγκεντρωσεων.Απο εκει και περα η διαφορα εχει στατιστικο χαρακτηρα απο καννη σε καννη,καθολικες διαφορες δεν υπαρχουν, αμα κανεις δοκιμες αρκετες, ωστε να ξεδιπλωσει η καθε καννη και βασικα το καθε τσοκ, το τη μπορει να κανει.Σιγουρα η καννες δεν ειναι ιδιες αφου εστω και στατιστικα υπαρχει διαφορα,με οτι συνεπαγεται,αλλα ανετα ολες η καννες  βγαζουν καλες τουφεκιες,με μονο τη συχνοτητα να αλλαζει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    12
    dkv στις #437477

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>dkv wrote:</div>
    Εγώ έχω την EURO S (800€ απο την balistic )την έχω 10 χρόνια με σκληρή χρήση την έχω πάει σε βάλτους κτλ μου έπιανε σκουριά αλλά ήταν επιφανειακή την καθάριζα πάντα μετά το κυνήγι ειδικά αν είχε βροχή και στο τέλος της σεζόν σε οπλουργό για γενικό καθαρισμό εκτός από γρατσουνιές δεν έχω κανένα πρόβλημα. Έχω ακόμα δύο δίκαννα (ZABALA με προδιαγραφές Αμερικής και GARBI) και μία REMINGTON χράπα χρούπα.

    την καθάριζες μετά από κάθε κυνήγι και ειδικά μετά από βροχή ή βάλτο και παρόλα αυτά σκούριαζε;

    πότε; μέχρι να την καθαρίσεις είχε σκουριάσει ή αφού την καθάριζες και την άφηνες όταν πήγαινες να την ξαναπάρεις την έβλεπες με σκουριά;

    μήπως σκούριαζε κατά την περίοδο ακινησίας της; δηλαδή από το τέλος της μιας σεζόν μέχρι την αρχή της επόμενης;<br>

    Σκουριές μου έπιανε αν πήγαινα για πολυήμερο κυνήγι και βαριόμουνα να την καθαρίσω σε μία εβδομάδα έπιανε επιφανειακή σκουριά.

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    FABARM ELOS C SPORTING (76cm)<br>
    BENELLI 123 (1η Benelli 70cm *, 2η Manufrance 65cm ***)<br>
    VERNEY – CARRON Sagittaire NT (68cm)

    </div>

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    127
    Σπύρος crio power στις #437524

    Παιδιά πώληση fabarm lion mk 3 61 cm tribore porting 250ε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #437526

    fabarm lion mk 3

    φίλε, βάλτο στις αγγελίες του e-artemis που έχουν δημιουργηθεί για αυτό το σκοπό χωρίς να μπορεί να σχολιάζει ο καθένας όπως παλιά.
    όχι εδώ στο φόρουμ.
    όποιος πραγματικά ενδιαφέρεται επικοινωνεί με τον πωλητή.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    127
    Σπύρος crio power στις #437556

    Εσύ δίκιο έχεις.. .χαχαχα.. ..ελα μου ντε που ΔΕΝ τα καταφερα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    akis7geo στις #444348

    Καλησπερα στην παρεα , καλως σας βρηκα παιδια,ειμαι νεος κυνηγος και εχω στην κατοχη μου μια Fabarm Lion H368 οπου αγορασα μεταχειρισμενη απο τον καλκαντζακο στην οδο Αθηνας, το εχω δυο χρονια το οπλο αλλα φετος το χρησιμοποιησα πρωτη φορα αφου εδωσα εξετασεις και πηρα και την αδεια,εκανα το πρωτο μου κυνηγι με κατι φιλους προχθες και αφου γυρισαμε στο αυτοκινητο και εβγαλα την παπια βλεπω πως ειχε σπασει η μια απο της δυο βεργες που κινειται πανω τους το κλειστρο . τηλεφωνησα στον Καλκαντζακο και μου ειπε απο δευτερα να καλεσω για να μαθω την τιμη του σιδηροδρομου . Ξερει καποιος να μου πει πως να κινηθω , πρεπει να παω μηπως κατευθειαν στον αντιπροσωπο ? εχει εγγυηση μηπως το οπλο για το συγκεκριμενο ανταλλακτικο ? παρακαλω οποιος ξερει ας μου δωσει το φωτα του . Και παλι καλως σας βρηκα και καλα κυνηγια !!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #444349

    Καλησπερα στην παρεα , καλως σας βρηκα παιδια,ειμαι νεος κυνηγος και εχω στην κατοχη μου μια Fabarm Lion H368 οπου αγορασα μεταχειρισμενη απο τον καλκαντζακο στην οδο Αθηνας, το εχω δυο χρονια το οπλο αλλα φετος το χρησιμοποιησα πρωτη φορα αφου εδωσα εξετασεις και πηρα και την αδεια,εκανα το πρωτο μου κυνηγι με κατι φιλους προχθες και αφου γυρισαμε στο αυτοκινητο και εβγαλα την παπια βλεπω πως ειχε σπασει η μια απο της δυο βεργες που κινειται πανω τους το κλειστρο . τηλεφωνησα στον Καλκαντζακο και μου ειπε απο δευτερα να καλεσω για να μαθω την τιμη του σιδηροδρομου . Ξερει καποιος να μου πει πως να κινηθω , πρεπει να παω μηπως κατευθειαν στον αντιπροσωπο ? εχει εγγυηση μηπως το οπλο για το συγκεκριμενο ανταλλακτικο ? παρακαλω οποιος ξερει ας μου δωσει το φωτα του . Και παλι καλως σας βρηκα και καλα κυνηγια !!!!

    καλος ηρθες στην παρεα μας
    γνωστο το προβλημα με το συστημα των σιδηροδρομων……μηπως εριξες τιποτα ‘ρουκετες’ και εσπασε????
    για εγγυηση δεν νομιζω απο την στιγμη μαλιστα που την αγορασες μεταχειρισμενη!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 316 έως 330 (από 350 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων