Baikal MP-155

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 123 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Baikal

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #404109

    Την δοκιμασα σημερα το πρωι ,οι πρωτες εντυπωσεις ηταν αρκετα καλες .Θεωρω οτι ειναι αρκετα βελτιωμενη σε σχεση με την 153 ,βεβαια δεν λειπουν οι γνωστες ρωσικες τσαπατσουλιες ,αλλα σε γενικες γραμμες μου αρεσε πολυ .Εχουν βαλει ενα νεου τυπου πελμα μετριας ποιοτητας αλλα αρκετα καλυτερα απο το προηγουμενο[153]. Μου αρεσε που εχει φλαντζες αλλαγης κλισεων,σε οτι αφορα την ανακρουση , αεροβολο!!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    520
    mixgik στις #404119

    Kαλησπέρα Βαγγέλη.. Οταν λές τσαπατσουλιές ??? Σε τι τιμή θα παίζει ???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    367
    alekasas στις #404150

    alekasas wrote:
    Review απο Baikal MP -155. Δυστηχως ειναι στα ρωσικα

    Υπάρχει επιλογή γιά υπότιτλους σε Ελληνικά ή και σε άλλη γλώσσα.

     

    Η μεταφραση ειναι αυτοματη απο το Youtube. Δεν εχει περασμενους υποτιτλους μεσα απλα στο μεταφραζει απο τον ηχο. Η μεταφραση που κανει ειναι οτι νανε, αλλα λεει αυτος στο Video αλλα γραφει απο κατω.  Εγω δεν θεωρω αυτο μεταφραση οποτε για μενα σημαινει οτι δεν εχει υποτιτλους 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    31
    asxetos στις #404193

    Η μετάφραση είναι για γέλια, είτε στα Αγγλικά είτε στα Ελληνικά.

    Τουλάχιστον ο τύπος το ψαχουλεύει πολλή ώρα το όπλο και φαίνονται λεπτομέρειες.

    Στο τέλος έτσι όπως το σκαλίζει συνέχεια, του μένει ένα εξάρτημα στο χέρι και δεν ξέρει τι να το κάνει, από το μοχλό  όπλισης νομίζω. Έχει πλάκα πάντως…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #404479

    Kαλησπέρα Βαγγέλη.. Οταν λές τσαπατσουλιές ??? Σε τι τιμή θα παίζει ???

    καλησπερα μιχαλη γυρω στα630ε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    520
    mixgik στις #404593

    mixgik wrote:
    Kαλησπέρα Βαγγέλη.. Οταν λές τσαπατσουλιές ??? Σε τι τιμή θα παίζει ???

    καλησπερα μιχαλη γυρω στα630ε

     

    Ευχαριστώ.. 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    144
    Γιάννος-12gauge στις #404746

    http://www.youtube.com/watch?v=7CGPYCxFhuU       Άν δεν μας είχε χτυπήσει η κρίση πάντως, θα το χτυπούσα ένα…… 😐

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    367
    alekasas στις #405032

    Ωραια φενεται. Παντως για μενα αν ειναι αξιοπιστο οπως το παρουσιαζουν, αξιζει πολυ περισσοτερο απο την γρια 153, ειναι και χοντρη ειναι και βαρια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    Ανδρεας στις #405569

    εδώ στην Ελλάδα η τιμή του είναι γύρω στα 600 και στην Γαλλία 450. για να φανταστείτε πόσο κορόιδα είμαστε….

    http://www.chassezdiscount.com/fusil-semi-automatique-baikal-mp155-bois,fr,4,BA606.cfm

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/02/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    20
    abell στις #407647

    Την δοκιμασα σημερα το πρωι ,οι πρωτες εντυπωσεις ηταν αρκετα καλες .Θεωρω οτι ειναι αρκετα βελτιωμενη σε σχεση με την 153 ,βεβαια δεν λειπουν οι γνωστες ρωσικες τσαπατσουλιες ,αλλα σε γενικες γραμμες μου αρεσε πολυ .Εχουν βαλει ενα νεου τυπου πελμα μετριας ποιοτητας αλλα αρκετα καλυτερα απο το προηγουμενο[153]. Μου αρεσε που εχει φλαντζες αλλαγης κλισεων,σε οτι αφορα την ανακρουση , αεροβολο!!!!!

    εδώ στην Ελλάδα η τιμή του είναι γύρω στα 600 και στην Γαλλία 450. για να φανταστείτε πόσο κορόιδα είμαστε….

    Από βάρος τι λέει ; όσο τη παρουσιάζουν ή  όπως η 153 καμμιά τραικοσαριά

     γραμμαρια παραπάνω

    http://www.chassezdiscount.com/fusil-semi-automatique-baikal-mp155-bois,fr,4,BA606.cfm

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/02/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    20
    abell στις #407648

    Την δοκιμασα σημερα το πρωι ,οι πρωτες εντυπωσεις ηταν αρκετα καλες .Θεωρω οτι ειναι αρκετα βελτιωμενη σε σχεση με την 153 ,βεβαια δεν λειπουν οι γνωστες ρωσικες τσαπατσουλιες ,αλλα σε γενικες γραμμες μου αρεσε πολυ .Εχουν βαλει ενα νεου τυπου πελμα μετριας ποιοτητας αλλα αρκετα καλυτερα απο το προηγουμενο[153]. Μου αρεσε που εχει φλαντζες αλλαγης κλισεων,σε οτι αφορα την ανακρουση , αεροβολο!!!!!

    Από βάρος τι λέει ; όσο την πατρουσιάζουν ή όπως η 153 με καμμιά τριακοσαριά γραμμάρια παραπάνω

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #407899

    vagos-benelli1 wrote:
    Την δοκιμασα σημερα το πρωι ,οι πρωτες εντυπωσεις ηταν αρκετα καλες .Θεωρω οτι ειναι αρκετα βελτιωμενη σε σχεση με την 153 ,βεβαια δεν λειπουν οι γνωστες ρωσικες τσαπατσουλιες ,αλλα σε γενικες γραμμες μου αρεσε πολυ .Εχουν βαλει ενα νεου τυπου πελμα μετριας ποιοτητας αλλα αρκετα καλυτερα απο το προηγουμενο[153]. Μου αρεσε που εχει φλαντζες αλλαγης κλισεων,σε οτι αφορα την ανακρουση , αεροβολο!!!!!

    Από βάρος τι λέει ; όσο την πατρουσιάζουν ή όπως η 153 με καμμιά τριακοσαριά γραμμάρια παραπάνω

       Καλησπερα ειναι γυρω στα 3 κιλα και εχει καλυτερο ζυγισμα απο την 153

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1852
    JIMISTOM στις #408250

    γμτ πολλα κομματια γινετε αφου εμεινε σ αυτον περισεμα φαντασου σε μενα ποσα θα μεινουν χαχα παντος τα baikal μ αρεσουν πολυ σαν οπλα θα το δω και απο κοντα να εχω πληρης εικονα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    29
    orlon στις #408652

    baikal mp155 ή winchester sxp black shadow?…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #408670

    baikal mp155 ή winchester sxp black shadow?…

            Καλημερα η sxp ειναι διαφορετικο οπλο με αλλο συστημα λειτουργιας[pump action] οποτε δεν μπορεις να κανεις συγκριση ,μηπως εννοεις sx3 black shadow?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 123 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων