ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,426 έως 10,440 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    359
    milou στις #385665

    Ανοίξαμε λογαριασμό. Φθιώτιδα 1100μ έλατο,δύο σηκώματα,μία ατουφέκιστη και μια στο χέρι.

    Μπραβο Πετρο!Αν ημουνα μαζι σας ισως να ετρωγε τουφεκια και η δευτερη!Ομως επρεπε να ασχοληθει και καποιος με τις δενδροτσιχλες για να μην νιωθουν μοναξια 😆 :lol:Παντως συναδελφοι κυνηγοι αυτο το πραγμα που γινεται συχνα δηλαδη το να βλεπεις κυνηγους ολημερις να ψαχνουν τα σκυλια τους στο δασος με στεναχωρει πολυ!Ειδικα ενας παππους εχθες εκαψε περισσοτερη βενζινη πανω κατω ψαχνοντας τα σεττερακια του παρα για να ανεβει στο βουνο!Μηπως πρεπει να βρουν τι φταιει; 🙁


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #385713

    petros hn wrote:
    Ανοίξαμε λογαριασμό. Φθιώτιδα 1100μ έλατο,δύο σηκώματα,μία ατουφέκιστη και μια στο χέρι.

    Μπραβο Πετρο!Αν ημουνα μαζι σας ισως να ετρωγε τουφεκια και η δευτερη!Ομως επρεπε να ασχοληθει και καποιος με τις δενδροτσιχλες για να μην νιωθουν μοναξια Παντως συναδελφοι κυνηγοι αυτο το πραγμα που γινεται συχνα δηλαδη το να βλεπεις κυνηγους ολημερις να ψαχνουν τα σκυλια τους στο δασος με στεναχωρει πολυ!Ειδικα ενας παππους εχθες εκαψε περισσοτερη βενζινη πανω κατω ψαχνοντας τα σεττερακια του παρα για να ανεβει στο βουνο!Μηπως πρεπει να βρουν τι φταιει;

     

    Είχε Δεντρότσιχλες?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #385721

    BIK wrote:
    πρωι κατα της 6 μαζι με τον φιλο μου ξεκινησαμε ολο ελπιδες πως κατι θα μπηκε χθες την νυχτα μιας και καθαρισε ο καιρος και ειχε λιγο βορειαδακι ,χωριστηκαμε εκεινος με ενα κουταβι που μαθαινει και γω με τον ποιντερα κουδδουνι στο λαιμο 5-6 φυσιγγειια μαζι και δρομο ,ο σκυλος εψαχνε σφαιρα αλλα οσο και να ψαξε ουτε μυρωδια δεν βρηκα ουτε εγω ουτε ο φιλος ,τι να πω τετοια εποχη ειχα σηκωσει αρκετα πουλια ,εδω παντα απο της 24 οκτοβρη μπαιναν πουλια,πιστευω το σαβ/κο κατι να παιξει… αλλωστε παλι εκει θα ειμαστε ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    Βίκτωρα εδώ από όσο ακούω άρχισαν να φαίνονται πουλιά στο βουνό. Θα πάω την Κυριακή για να δω τι παίζει. Το Σάββατο αν είναι ο καιρός όπως βλέπω στο internet θα πάω για την τελευταία έξοδο της χρονιάς για ορτύκια.

    Χρήστος
    Κομοτηνή

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 13 ώρες, 41 λεπτά πριν από τον Chris-Kaz.

     

    εγω παντος πειρα τι εθνος κηνηγη για να δω το dvd μπεκατσες στον ευρω αν και δεν το εχω δει ακομα….

    γιατι λαιβ μου φενεται θα καθηστερησουμαι..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    359
    milou στις #385728

    milou wrote:

    petros hn wrote:
    Ανοίξαμε λογαριασμό. Φθιώτιδα 1100μ έλατο,δύο σηκώματα,μία ατουφέκιστη και μια στο χέρι.

    Μπραβο Πετρο!Αν ημουνα μαζι σας ισως να ετρωγε τουφεκια και η δευτερη!Ομως επρεπε να ασχοληθει και καποιος με τις δενδροτσιχλες για να μην νιωθουν μοναξια Παντως συναδελφοι κυνηγοι αυτο το πραγμα που γινεται συχνα δηλαδη το να βλεπεις κυνηγους ολημερις να ψαχνουν τα σκυλια τους στο δασος με στεναχωρει πολυ!Ειδικα ενας παππους εχθες εκαψε περισσοτερη βενζινη πανω κατω ψαχνοντας τα σεττερακια του παρα για να ανεβει στο βουνο!Μηπως πρεπει να βρουν τι φταιει;

    Είχε Δεντρότσιχλες?

    Οχι πολλα πραγματα.Δεν εχουν μπει πολλα πουλια ακομα.Παντως παιχνιδι εγινε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #385734

    Τα παράξενα της χθεσινής εξόρμησης: 1. Θερμοκρασία 2 βαθμούς και ασπρόπαγο ενώ η πρόβλεψη ήταν 8.

    2. Τα πουλιά αν και αδύνατα δεν ήταν της προηγούμενης βραδιάς αφού δέχτηκαν φέρμα και έκαναν μικρά βατραχοπηδήματα.

    3. Δεν υπήρχε μπάσιμο δενδρότσιχλας και οι δενδρότσιχλες που σακάτεψε ο milou, ήταν πιασμένες και τις κυκλοφορήσαμε εμείς.

    4. Και τα δύο πουλιά εντοπίστηκαν στο πρώτο μισάωρο με πολύ ανοιχτή έρευνα και μετά μόνο ενδείξεις ότι ίσως τις προηγούμενες μέρες  να υπήρχαν πουλιά.

    5. Οι άλλοι κυνηγοί δεν σήκωσαν μπεκάτσα αν και όπως ανέφερε και ο milou, την περισσότερη ώρα έψαχναν τα σκυλιά τους.

    ΑΝΡΕΑ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ. ΜΟΝΟ ΜΗ ΦΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ  ΚΡΗΤΗ ΝΟΤΙΑΔΕΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #385736

    Τα παράξενα της χθεσινής εξόρμησης: 1. Θερμοκρασία 2 βαθμούς και ασπρόπαγο ενώ η πρόβλεψη ήταν 8. 2. Τα πουλιά αν και αδύνατα δεν ήταν της προηγούμενης βραδιάς αφού δέχτηκαν φέρμα και έκαναν μικρά βατραχοπηδήματα. 3. Δεν υπήρχε μπάσιμο δενδρότσιχλας και οι δενδρότσιχλες που σακάτεψε ο milou, ήταν πιασμένες και τις κυκλοφορήσαμε εμείς. 4. Και τα δύο πουλιά εντοπίστηκαν στο πρώτο μισάωρο με πολύ ανοιχτή έρευνα και μετά μόνο ενδείξεις ότι ίσως τις προηγούμενες μέρες να υπήρχαν πουλιά. 5. Οι άλλοι κυνηγοί δεν σήκωσαν μπεκάτσα αν και όπως ανέφερε και ο milou, την περισσότερη ώρα έψαχναν τα σκυλιά τους. ΑΝΡΕΑ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ. ΜΟΝΟ ΜΗ ΦΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΝΟΤΙΑΔΕΣ.

    μπα μονο τσικουδια θα φερω 😆

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #386051

    http://www.youtube.com/watch?v=HTUjrNf-Glc&feature=related

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #386086

    http://www.youtube.com/watch?v=HTUjrNf-Glc&feature=related

    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

     

    και εση κατσε και τρεχα στα βουνα για να τη βρεις.. 😛

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    boulp_2 στις #386173

    Καλησπέρα στο forum.

    Μετά από πολύ μεγάλη αποχή και πάλι εδώ. Σημερινή πρώτη έξοδος για τη ¨βασίλισσα¨ φέτος .Παρέα  με τον αδελφό μου που ήταν και ο τυχερός σηκώσαμε τρία πουλιά (και δε πιστεύαμε στα μάτια μας και τα αυτιά μας ).Από αυτά ντουφεκιστήκαν τα δυο και το ένα ήρθε μαζί μας. Ο καιρός καλοκαιρινός . Η θερμοκρασία στο βουνό το  ξημέρωμα ήταν 13 βαθμούς και μετά έφτασε 24!! Όλα αυτά στην ορεινή Κορινθία. Τη Δευτέρα πάλι η επόμενη έξοδος και νεοτέρα .Καλή σεζόν σε όλους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    100
    Σωτηρης στις #386235

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    ΣΤΑΥΡΟΣ στις #386421

    Καλώς σας βρήκα παιδιά.

    Από Λάρισα σήμερα, ένα πουλί (που ήρθε και στο σπίτι μαζί μου), μέσα στον κάμπο.

    Είχε όμως πολλούς φρέσκους ντορούς.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    511
    greekhunter στις #386455

    Ψαχτείται οι της Καρδίτσας, ορεινών Τρικάλων, σύνορα με Γρεβενά, κάποιες ήλθαν και ζητούν….την θαλπωρή σας!!!! Τυχεράκιδες….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    nieto στις #386462

    Χαιρετίζω , την παρέα και εύχομαι να έχουμε μια καλή κυνηγετικά χρονιά .

    ΘΑ ήθελα την  βοήθειά σας φίλοι , για πληροφορίες για τόπο άγνωστο σε μένα , μιας και κυνηγώ αττική -περίχωρα και ορεινή Κορινθία .

    Απόκτησα ένα εξοχικό κληρονομιά απο συγγενή μου στο Πήλιο (Κισός δήμου Ζαγοράς ) και φέτος θα πάω Θεού θέλοντος για Χριστούγεννα . Το γέρικο σέττερ μου , θα πατήσει

    κούτσα κούτσα το βουνό των Θεών και θα ήθελα αν κάποιος από την μεγάλη παρέα μας , ξέρει να μου πει χωριά  κοντινά ή περιοχές για το κυνήγι της βασίλισσας που σίγουρα

    θα πρέπει να προτιμά τα μέρη αυτά αν κρίνω από τις πληροφορίες μου για την  βλάστηση και το εξαιρετικά υγρό τόπο του Πηλίου.

    Σας ευχαριστώ και ανυπομονώ για συναντήσεις με την μακρομύτα .

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    237
    thanasis.p στις #386466

    απογευματινο στα 700 μετρα στα τρικαλα σε φτερουσια τπτ ουτε πουπουλο!αυριο εχει ελατο και ποιο ψηλα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    pavlou tasos στις #386474

    καλησπερα σε ολους,καρδιτσα 2 νοεμβρη πρωτη συναντηση σε ελατο αλλα ατυχησαμε στο μπαμ!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,426 έως 10,440 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων