ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,891 έως 10,905 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    359
    milou στις #396250

    Ορεινή Αργολίδα σήμερα παρέα με τον milou, πουρνάρι, 1100 μέτρα, -1 θερμοκρασία το πρωί, βρήκαμε 6 πουλιά, τα 4 δέχτηκαν τη φέρμα του Μίκι. Ανδρέα ξέρεις που τις βρήκαμε. http://imageshack.us/photo/my-images/690/p1050206g.jpg/ [/URL]

    😉 😉


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    cyrosd στις #396279

    Σήμερα σήκωσα 6 και πήρα τις 4 σε κυνήγι στους πρόποδες του Κασιδιάρη στα Γιάννενα.

    [/URL] [/URL] [/URL] [/URL] [/URL] [/URL]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    32
    jimm 694 στις #396289

    ok

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #396316

    Ορεινή Αργολίδα σήμερα παρέα με τον milou, πουρνάρι, 1100 μέτρα, -1 θερμοκρασία το πρωί, βρήκαμε 6 πουλιά, τα 4 δέχτηκαν τη φέρμα του Μίκι. Ανδρέα ξέρεις που τις βρήκαμε. http://imageshack.us/photo/my-images/690/p1050206g.jpg/ [/URL]

     

    ε ρε κειτα που οταν εφειγε ο γατος τωρα χωρεβουν τα ποντικια.. :mrgreen:

    μπραβω πετρο μια χαρα σας βρισκω …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #396320

    petros hn wrote:
    Ορεινή Αργολίδα σήμερα παρέα με τον milou, πουρνάρι, 1100 μέτρα, -1 θερμοκρασία το πρωί, βρήκαμε 6 πουλιά, τα 4 δέχτηκαν τη φέρμα του Μίκι. Ανδρέα ξέρεις που τις βρήκαμε. http://imageshack.us/photo/my-images/690/p1050206g.jpg/ [/URL]

    ε ρε κειτα που οταν εφειγε ο γατος τωρα χωρεβουν τα ποντικια.. μπραβω πετρο μια χαρα σας βρισκω …

    Ανδρέα <γάτε> χθές κάναμε πολύ ωραίο κυνήγι με φέρμες μεγάλης διάρκειας και ενώ τα περισσότερα πουλιά ήταν στο πολύ πυκνό είχαμε χρόνο να πάρουμε με τον Γιάννη καλές θέσεις  Δύο φορές χρειάστηκε να πετάξω πέτρα για να μουντάρει ο Μίκι, γιατί αλλιώς θα τελείωνε η μπαταρία του μπίπερ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #396328

    herbi wrote:

    petros hn wrote:
    Ορεινή Αργολίδα σήμερα παρέα με τον milou, πουρνάρι, 1100 μέτρα, -1 θερμοκρασία το πρωί, βρήκαμε 6 πουλιά, τα 4 δέχτηκαν τη φέρμα του Μίκι. Ανδρέα ξέρεις που τις βρήκαμε. http://imageshack.us/photo/my-images/690/p1050206g.jpg/ [/URL]

    ε ρε κειτα που οταν εφειγε ο γατος τωρα χωρεβουν τα ποντικια.. μπραβω πετρο μια χαρα σας βρισκω …

    Ανδρέα <γάτε> χθές κάναμε πολύ ωραίο κυνήγι με φέρμες μεγάλης διάρκειας και ενώ τα περισσότερα πουλιά ήταν στο πολύ πυκνό είχαμε χρόνο να πάρουμε με τον Γιάννη καλές θέσεις Δύο φορές χρειάστηκε να πετάξω πέτρα για να μουντάρει ο Μίκι, γιατί αλλιώς θα τελείωνε η μπαταρία του μπίπερ.

    ποιος τα χτηπησαι;

    ο οικολογος η εση :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #396329

    petros hn wrote:

    herbi wrote:

    petros hn wrote:
    Ορεινή Αργολίδα σήμερα παρέα με τον milou, πουρνάρι, 1100 μέτρα, -1 θερμοκρασία το πρωί, βρήκαμε 6 πουλιά, τα 4 δέχτηκαν τη φέρμα του Μίκι. Ανδρέα ξέρεις που τις βρήκαμε. http://imageshack.us/photo/my-images/690/p1050206g.jpg/ [/URL]

    ε ρε κειτα που οταν εφειγε ο γατος τωρα χωρεβουν τα ποντικια.. μπραβω πετρο μια χαρα σας βρισκω …

    Ανδρέα <γάτε> χθές κάναμε πολύ ωραίο κυνήγι με φέρμες μεγάλης διάρκειας και ενώ τα περισσότερα πουλιά ήταν στο πολύ πυκνό είχαμε χρόνο να πάρουμε με τον Γιάννη καλές θέσεις Δύο φορές χρειάστηκε να πετάξω πέτρα για να μουντάρει ο Μίκι, γιατί αλλιώς θα τελείωνε η μπαταρία του μπίπερ.

    ποιος τα χτηπησαι; ο οικολογος η εση

    Τρεις εγώ και μία ο Γιάννης, που έχει απαρνηθεί την οικολογία και σκοράρει ανελειπώς.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #396331

    herbi wrote:

    petros hn wrote:

    herbi wrote:

    petros hn wrote:
    Ορεινή Αργολίδα σήμερα παρέα με τον milou, πουρνάρι, 1100 μέτρα, -1 θερμοκρασία το πρωί, βρήκαμε 6 πουλιά, τα 4 δέχτηκαν τη φέρμα του Μίκι. Ανδρέα ξέρεις που τις βρήκαμε. http://imageshack.us/photo/my-images/690/p1050206g.jpg/ [/URL]

    ε ρε κειτα που οταν εφειγε ο γατος τωρα χωρεβουν τα ποντικια.. μπραβω πετρο μια χαρα σας βρισκω …

    Ανδρέα <γάτε> χθές κάναμε πολύ ωραίο κυνήγι με φέρμες μεγάλης διάρκειας και ενώ τα περισσότερα πουλιά ήταν στο πολύ πυκνό είχαμε χρόνο να πάρουμε με τον Γιάννη καλές θέσεις Δύο φορές χρειάστηκε να πετάξω πέτρα για να μουντάρει ο Μίκι, γιατί αλλιώς θα τελείωνε η μπαταρία του μπίπερ.

    ποιος τα χτηπησαι; ο οικολογος η εση

    Τρεις εγώ και μία ο Γιάννης, που έχει απαρνηθεί την οικολογία και σκοράρει ανελειπώς.

     

    ετσι ετσι… 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    6
    nikos 612 στις #396374

    petros hn wrote:

    herbi wrote:

    petros hn wrote:

    herbi wrote:

    petros hn wrote:
    Ορεινή Αργολίδα σήμερα παρέα με τον milou, πουρνάρι, 1100 μέτρα, -1 θερμοκρασία το πρωί, βρήκαμε 6 πουλιά, τα 4 δέχτηκαν τη φέρμα του Μίκι. Ανδρέα ξέρεις που τις βρήκαμε. http://imageshack.us/photo/my-images/690/p1050206g.jpg/ [/URL]

    ε ρε κειτα που οταν εφειγε ο γατος τωρα χωρεβουν τα ποντικια.. μπραβω πετρο μια χαρα σας βρισκω …

    Ανδρέα <γάτε> χθές κάναμε πολύ ωραίο κυνήγι με φέρμες μεγάλης διάρκειας και ενώ τα περισσότερα πουλιά ήταν στο πολύ πυκνό είχαμε χρόνο να πάρουμε με τον Γιάννη καλές θέσεις Δύο φορές χρειάστηκε να πετάξω πέτρα για να μουντάρει ο Μίκι, γιατί αλλιώς θα τελείωνε η μπαταρία του μπίπερ.

    ποιος τα χτηπησαι; ο οικολογος η εση

    Τρεις εγώ και μία ο Γιάννης, που έχει απαρνηθεί την οικολογία και σκοράρει ανελειπώς.

    ετσι ετσι…

    ΘΑ ΚΥΝΗΓΩ ΚΑΙ ΘΑ ΓΛΕΝΤΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΕΨΙΧΗΣΩ
    ΓΙΑΤΗ ΣΕ ΤΙΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΓΗΡΗΣΩ

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΗ ΜΠΕΚΑΤΣΟΠΑΡΕΑ Κ ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΕΙΜΑΙ Ο ΠΡΩΗΝ nikos aigina Κ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ Κ ΕΚΑΝΑ ΕΠΑΝΕΓΓΡΑΦΗ!ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ Κ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΣΚΥΛΑΚΙΑ ΣΑΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/09/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    154
    aoratoslagos στις #396395

    φιλε το ιανουαριο-και ιδηκοτερα τον φλεβαρη εχει πουλια στην πελλοπονησο και νοτιοτερα στην κρητη απο οπου ειμε εγω γιατη εινε τα επιστροφια.τωρα τη γηνετε που εινε εδω κατω νεκροταφιο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #396417

    Σήμερα πήγα ποιο ψηλά στη Λευκίμη , (στα χαμηλά τίποτα ακόμα) ένα όμορφο 3ωρο συναντηθήκαμε με 5 κυρίες και με ακολούθησαν οι 2. Οι πρώτες 3 εντοπίσθηκαν σε μιά κατάληξη πλαγιάς απο πουρνάρι πυκνό όπου υπήρχαν μεσέδες και κεδράκια, λάσπη πολύ και νερά να τρέχουν σε πολύ κοντινή απόσταση μεταξύ τους, η πρώτη αφου έκανε 2 πηδηματάκια την τρίτη φορά μπλοκαρίστηκε απο τον DABY στο καθαρό κόντεψα να την πατήσω, τινάχθηκε και μπάμ…… παρ την  κάτω, οι άλλες δύο μου φύγαν πάνω απο τα κεφάλια των σκυλιών ατουφέκιστες. Σε άλλο μέρος εντόπισα τις 2 σε κορυφές και σε καθαρό μέρος η μία την έκανε πριν φθάσουν τα σκυλιά και η άλλη πάλι με πηδηματάκια καθόταν έξω στο καθαρό με αποτέλεσμα μια, δύο, τρεις το φάγε τελικά το κεφάλι της. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    359
    milou στις #396419

    φιλε το ιανουαριο-και ιδηκοτερα τον φλεβαρη εχει πουλια στην πελλοπονησο και νοτιοτερα στην κρητη απο οπου ειμε εγω γιατη εινε τα επιστροφια.τωρα τη γηνετε που εινε εδω κατω νεκροταφιο.

    Φιλε μου πανε τα επιστροφια που ξεραμε!Πηραν μεταθεση για τον Μαρτη!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    511
    greekhunter στις #396426

    Σήμερα….το μέρος γνωστό, τόσο όσο δεν γίνεται περισσότερο, οι πληροφορίες ήταν ιδιαίτερα θετικές, αλλά οι νοτιάδες ήταν ένα θέμα καθώς ενώ έδιναν 4 μποφορ τα ξημερώματα και μετά τις 8 το πρωί έως 2-3, αντίθετα ενισχύθηκαν….
    Μην τα πολυλογώ, όρεξη είχαμε και φυσικά έχουμε, μέσα σε μια ώρα εντοπίστηκαν 3 μπεκάτσες . Η πρώτη, δεν δέχτηκε καν φέρμα τίναξε μπροστά απο τον σκύλο, στο άκουσμα του κουδουνιού. Έφυγε περισσότερα απο 35 μέτρα και μια τουφεκιά με διασποράς, τι να σου κάνει κι’ όλας…. 🙄
    Μέσα σε λίγα λεπτά, δεν πρέπει να πέρασαν δέκα ο σκύλος ακούνητος για περίπου 2 λεπτά, τον βλέπω, πλησιάζω αθόρυβα. Δεν πρόλαβα να πάρω πάρα πολύ καλή θέση αλλά ήμουν αντικριστός με αυτόν. Το μέρος ανοιχτό μεν αλλά με πολλά πεύκα και βέβαια-δεν γίνεται χωρίς αυτούς δέντρο-κορμούς….Προσπαθώ να κάνω κυριολεκτικά 4 βήματα για να είναι στην κατάλληλη θέση, όμως οι δυο κυρίες που ήταν μαζί τίναξαν και το κορυφαίο;;;Οχι δεξιά ή αριστερά ώτε να δώσουν τη δυνατότητα έστω μιας μπιχτης. Πέταξαν σύριζα πάνω απο το κεφάλι του σκύλου σε αντίθετη φορά απο εμένα και μέχρι να πάρουν ύψος έβαλαν τρεις τέσσερις κορμούς, έτσι για να μου δείξουν οτι το υπόλοιπο της ημέρας θα μου δώσουν στο πιάτο τα πνευμόνια μου….Όμως όπως είπα στην αρχή ο αέρας ενισχύθηκε, έτσι τα μάζεψα και τις άφησα ήρεμες να συνεχίσουν την περιπλάνηση στο δάσος, άλλωστε εκεί θα τις ξαναβρώ, το μέρος το ξέρω σαν το σπίτι μου 😈  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #396428

    εδω οι αποτυχημενες  προσπαθειες συνεχιζονται 2ωρο δυο ατομα στα ψιλα ουτε μυρωδια ,κωλοχρονια εδω  👿

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #396429

    Σήμερα πήγα ποιο ψηλά στη Λευκίμη , (στα χαμηλά τίποτα ακόμα) ένα όμορφο 3ωρο συναντηθήκαμε με 5 κυρίες και με ακολούθησαν οι 2. Οι πρώτες 3 εντοπίσθηκαν σε μιά κατάληξη πλαγιάς απο πουρνάρι πυκνό όπου υπήρχαν μεσέδες και κεδράκια, λάσπη πολύ και νερά να τρέχουν σε πολύ κοντινή απόσταση μεταξύ τους, η πρώτη αφου έκανε 2 πηδηματάκια την τρίτη φορά μπλοκαρίστηκε απο τον DABY στο καθαρό κόντεψα να την πατήσω, τινάχθηκε και μπάμ…… παρ την κάτω, οι άλλες δύο μου φύγαν πάνω απο τα κεφάλια των σκυλιών ατουφέκιστες. Σε άλλο μέρος εντόπισα τις 2 σε κορυφές και σε καθαρό μέρος η μία την έκανε πριν φθάσουν τα σκυλιά και η άλλη πάλι με πηδηματάκια καθόταν έξω στο καθαρό με αποτέλεσμα μια, δύο, τρεις το φάγε τελικά το κεφάλι της. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [/URL] Uploaded with ImageShack.us

     

    Πολυ ωραια φωτο,αν επιτρεπεται τι ολπο ειναι αυτο ? Μοιαζει με ρωσικο αλλα δεν αποκλειεται να μην ειναι κιολας.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,891 έως 10,905 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων