ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,281 έως 11,295 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #404019

    herbi wrote:
    καλημερα και απο μενα σε ολλα τα κοπελια. χθεσηνη βολτουλα απογευματηνη με την ψηχη στο στομα υψομετρο 1100 μετρα περιπου σε κυπαρηση και πετρα οπου σε ενα δυορο ψαξιμο βγαλαμαι 3 πουλακια και πειραμαι το 1 διοτη τα αλλα αν και αντεχαναι τα σκυλια πειγεναμαι απο πησω με πολυ κοπο και υδροτα και βαζαναι πησοτους κορμους. φαγαμαι και καμποσο χαλαζι με μανια οπου το εριχναι ο καιρος και ολλα καλλα. παντος εσωτερικες μετακηνησεις γηνονται συναιχεια. ΘΑ ΚΥΝΗΓΩ ΚΑΙ ΘΑ ΓΛΕΝΤΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΕΨΥΧΗΣΩ
    ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΤΟΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΩ

    Μπράβο Ανδρέα κράτα την ομάδα ψηλά γιατί εμείς μια ο Νοτιάς μια οι υποχρεώσεις έχουμε φρενάρει.

     

    αστα να παναι πετρο η σκυλα ειναι πολυ ανηχτη και τα πουλια ειναι φοβισμενα και κηνηγημενα και με το ου ακουω το μπιπερ αρχιζουμαι της τρεχαλες και φτανουμαι ξεγλοσησμενοι.

    το κακο με τα τελευτεα πουλια ειναι οτι ημουνα μονος και το μερος περιεργο οποτε επερνα θεση και η ρουφιανες βαζαναι μπροστα το κυπαρηση και την καναναι..


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #404032

    Kαλημερα..μετα την χθεσινη βροχη βγηκα μια βολτα στο κοτετσακι μου για 1,30 ωριτσα η οποια εφτασε να για να βγαλω την μπεμπελη

    2 πουλια βρηκαμε το ενα τα χασαμε μετα απο δυο πηδηματα,,το αλλο μας εκανε σβουρες κανα 10 λεπτο

    μεχρι που μας ξεμακρυνε και την χασαμε,,δεν δεχοντουσαν καθολου φερμα τα πουλια και φευγαν λιγο πριν παει η σκυλα

    αμα δεν ειχε πολυ ζεστη θα εψαχνα  καμια ωρα ακομα,,αλλα με τετοια ζεστη που ειχε σημερα δεν μου εκανε κεφι

    παρολο που εβλεπα οτι ειχε καποια πουλακια στο μερος εφυγα,,εδω κοντα μου τις εχω οποτε δεν με χαλαει

    αυριο μπορη να τις ξαναφερω μια γυρα τις αλανιαρες μου

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/06/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    binladen στις #404069

    ΠΑΙΔΕΣ ΕΔΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΛΙΓΑ ΠΟΥΛΑΚΙΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΔΡΟΜΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ…..2  ΠΟΥΛΑΚΙΑ ΠΗΡΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ 3 ΣΗΚΩΣΑΜΕ……ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΥΠΗΡΞΕ ΚΑΙ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΣΗΚΩΣΑΜΕ 8 ΠΗΡΑΜΕ ΤΙΣ 5……ΠΕΡΙΟΧΗ ΞΑΝΘΗς

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #404076

    http://www.youtube.com/watch?v=–5mJFp49ro&feature=youtu.be στα πανεμορφα βουνα του νησιου μου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #404080

    Χθες πολύ βροχή, σήμερα σε τρίωρο σε νέο μέρος μόνος μου πάλι, 3 συναντήσεις, 1η κουδουνάκι να σταματάει και ακούω μόνο το φτερό της, 2η φέρμα κόκκαλο λευκή, 3ηπόντα_ φέρμα, αυτή την είδα 100 μ μακριά, ούτε μπάμ τελικά, δέν δέχονται τίποτα ποια. Όλος ο τόπος ανάβλυζε νερό και ένας ήλιος καλοκαίρι!!!!!!!!!!!!!!!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #404082

    http://www.youtube.com/watch?v=–5mJFp49ro&feature=youtu.be στα πανεμορφα βουνα του νησιου μου

    Καλησπέρα Βίκτωρα  αν θες μου λες με ποια βιντεοκάμερα το τράβηξες το βίντεο γιατί έχει πολύ καλή εικόνα και χρώματα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #404084

    BIK wrote:
    http://www.youtube.com/watch?v=–5mJFp49ro&feature=youtu.be στα πανεμορφα βουνα του νησιου μου

    Καλησπέρα Βίκτωρα αν θες μου λες με ποια βιντεοκάμερα το τράβηξες το βίντεο γιατί έχει πολύ καλή εικόνα και χρώματα

     

    εχει την go pro πολυ καλη αλλα εχει πολυ  ευριγονιο φακο ρε γαμοτο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/01/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    Kostas Chatzi στις #404088

    Πόσο ζούνε οι μπεκάτσες? Η μέγιστη διάρκεια ζωής τους, όπως και άλλων πουλιών, περιγράφεται εδώ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #404173

    Καλημερα….. ο καιρος σημερα δεν μας αφησε να παμε στο βουνο, με το που μπηκα στο αμαξι αρχισε η ψιχαλα

    ετσι μιας που καναμε το ντου ηταν κριμα να μην βγουμε λιγο εστω για το σκυλι, οποτε καναμε μια μικρη βολτα

    σε 2 τουφιτσες διπλα απο το σπιτι,,δεν βρηκα καποιο πουλι μεσα,,αλλα βρηκα πολλες μα παρα πολλες κουτσουλιες

    που δειχνουν οτι τα πουλια οπως καθε χρονο τιμανε αυτες τις πονηρες μικρες τουφιτσες απο πευκα

    τον αερα μας τον πηραμε παντος και ολα καλα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    xristos στις #404375

    Μόλις επιστρεψαμε σπίτι από ένα ωραίο πρωινό!Τα μέρη δείχνουν οτι ανανεώνονται συνεχώς από “πτηνά”!έτσι και σήμερα μέ πολύ ποδάρώμα σηκώσαμε 6 πουλία και καρπωθήκαμε τα 5!τα πουλιά δεν ήσαν ανύσηχα και δεχόντουσαν  πολύωρη φέρμα !Για να δούμε η συνέχεια τι μας επιφιλάσει!Αναμένονται κακόκαιρίες!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #404440

    Καλησπερα…βγηκαμε ενα 2ωρακι σημερα αλλα δεν καναμε μπαμ,,ενα πουλι μονο βρηκαμε και αυτο φαντομας

    εχει παντου φαγητο με τα νερα που εκανε και τα πουλια μετακινουντε συνεχεια,,την μια μερα ειναι εδω την αλλη φευγιο

    και αυτα που θα βρεις  δεν δεχοντε με τιποτα,,δυσκολεψανε πολυ τα πουλια,, κρατανε και αυτα αμυνες τι να κανουν

    καλα ειναι και ετσι, τον αερα μας να περνουμε και ολα καλα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #404453

    και εδω μια απο τα ιδια ηλια τα φαντασματα παλευουμε… σημερα 5 ωρες γεματες σε ψιλοχιονισμενο τοπιο, 1 πουλι το οποιο το σηκωσα 3 φορες και της 3 την εκανε πουστικα απο αποσταση, μιας και ειχα μονο την κουταβα και δεν μπορουσε να την μπλοκαρει με τπτ.

    αλλα δεν πειραζει η μικρη μαθαινει σε αυτα τα πουλια και πονηρευει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    511
    greekhunter στις #404458

    Ποιο είναι το κόστος αυτής της κάμερας ρε παιδιά; το μέγεθός της; την έχει χρησιμοποιήσει κανείς προσαρμοσμένη πάνω σε όπλο ή μόνο στο κεφάλι;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #404511

    Καλησπερα…βγηκαμε ενα 2ωρακι σημερα αλλα δεν καναμε μπαμ,,ενα πουλι μονο βρηκαμε και αυτο φαντομας εχει παντου φαγητο με τα νερα που εκανε και τα πουλια μετακινουντε συνεχεια,,την μια μερα ειναι εδω την αλλη φευγιο και αυτα που θα βρεις δεν δεχοντε με τιποτα,,δυσκολεψανε πολυ τα πουλια,, κρατανε και αυτα αμυνες τι να κανουν καλα ειναι και ετσι, τον αερα μας να περνουμε και ολα καλα

    Μια από τα ίδια και δώ σήμερα ……..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1164
    tzanampeths στις #404561

    Άργησα να ξεκινήσω, αφού, πήγα επίσκεψη στις περδικούλες του Σχιστού. Και περάσαμ’ όμορφα, όμορφα. 😀

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,281 έως 11,295 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων