ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,446 έως 11,460 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    270
    piperman στις #410714

    Να ξεκαθαρίσω πάντως ότι δεν την πέφτω στον victfalcon σε καμμία περίπτωση,

    είναι από τα παιδιά που κρατάνε ζωντανό τόπικ και μοιράζονται τη χαρά τους μαζί μας,

    τώρα όσον αφορά τις ημερομηνίες κτλ εντάξει,πραγματικά δεν τρέχει και τίποτα,

    πραγματικά όμως,το οφθαλμόλουτρο είναι μια χαρά.Εύχομαι σε όλα τα παιδιά καλά κυνήγια

    και δεσμεύομαι να αρχίσω και γω να ποστάρω και όχι μόνο να διαβάζω 😉


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/06/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    37
    sphunt στις #410762

    piperman

    Σε παρακαλω χαλαρωσε !! Κριμα γιατι τον διαβαζα. Πραγματικα λυπαμαι. 🙁

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    270
    piperman στις #410765

    piperman
    Σε παρακαλω χαλαρωσε !! Κριμα γιατι τον διαβαζα. Πραγματικα λυπαμαι.

    .εντάξει,πραγματικά δεν τρέχει και τίποτα, πραγματικά όμως…

    Χαλαρότατος είμαι…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    Salonikios στις #410774

    Να ξεκαθαρίσω πάντως ότι δεν την πέφτω στον victfalcon σε καμμία περίπτωση,

     

    είναι από τα παιδιά που κρατάνε ζωντανό τόπικ και μοιράζονται τη χαρά τους μαζί μας,

    τώρα όσον αφορά τις ημερομηνίες κτλ εντάξει,πραγματικά δεν τρέχει και τίποτα,

    πραγματικά όμως,το οφθαλμόλουτρο είναι μια χαρά.Εύχομαι σε όλα τα παιδιά καλά κυνήγια

    και δεσμεύομαι να αρχίσω και γω να ποστάρω και όχι μόνο να διαβάζω

    WFKS (World Federation of Kalikakia Shooting)

    http://www.wfks.g

    Να ξεκαθαρίσω πάντως ότι δεν την πέφτω στον victfalcon σε καμμία περίπτωση,

     

    είναι από τα παιδιά που κρατάνε ζωντανό τόπικ και μοιράζονται τη χαρά τους μαζί μας,

    τώρα όσον αφορά τις ημερομηνίες κτλ εντάξει,πραγματικά δεν τρέχει και τίποτα,

    πραγματικά όμως,το οφθαλμόλουτρο είναι μια χαρά.Εύχομαι σε όλα τα παιδιά καλά κυνήγια

    και δεσμεύομαι να αρχίσω και γω να ποστάρω και όχι μόνο να διαβάζω

    WFKS (World Federation of Kalikakia Shooting)

    http://www.wfks.gr

    ΟΧΙ φίλε ,δεν είναι έτσι τα πράγματα,παρόμοια περιστατικά υπήρχαν και στο παρελθόν και άτομα που τα κάνουν υποβαθμίζουν τα τόπικ,θεωρούν τον εαυτό τους εξυπνότερο απο τους άλλους και τους δουλεύουν και ξέρεις το λόγο,θέλουν να ικανοποιήσουν έναν άκρατο εγωισμό,οτι είναι οι μεγάλοι κυνηγοί με τα μεγάλα σκυλιά,που κάνουν νούμερα όταν οι άλλοι παλεύουν να σηκώσουν ένα-δύο πουλιά.Εγώ επειδή ξέρω οτι οι φωτό δεν λένε πάντα την αλήθεια,ποτέ δεν γράφω πόσα πουλιά χτύπησα,αλλά γράφω πόσα πουλιά σήκωσα και σε τι περιβάλλον,για να σχηματίσουν μια γνώμη αυτοί που διαβάζουν,που περίπου είναι τα πουλιά και να κυνηγήσουν σε μέρη ανάλογα.Το πόσα χτύπησα ενδιαφέρει μόνο εμένα και τα σκυλιά μου,αυτή είναι η άποψη μου και αν και γράφουμε ανώνυμα πρέπει να σεβόμαστε αυτούς που τα διαβάζουν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    319
    kapsoxeris στις #410781

    χαχαχαχα ρε πανουργοι που το ανακαλυψατε????
    κι εσυ ρε φιλε οκ θελεις να κανεις το κομματι σου , αλλα παιζεις με τον πονο μας και ειναι κριμα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #410788

    εγω παντως πιστευω οτι η φωτογραφια τραβηχτηκε το 2011 κ ειναι απο κινητο νοκια…….τελος……οσο για τα πουλια βικτωρα ασε τα σαπια ειναι αλλων ετων…….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #410792

    piperman wrote:
    Να ξεκαθαρίσω πάντως ότι δεν την πέφτω στον victfalcon σε καμμία περίπτωση, είναι από τα παιδιά που κρατάνε ζωντανό τόπικ και μοιράζονται τη χαρά τους μαζί μας, τώρα όσον αφορά τις ημερομηνίες κτλ εντάξει,πραγματικά δεν τρέχει και τίποτα, πραγματικά όμως,το οφθαλμόλουτρο είναι μια χαρά.Εύχομαι σε όλα τα παιδιά καλά κυνήγια και δεσμεύομαι να αρχίσω και γω να ποστάρω και όχι μόνο να διαβάζω WFKS (World Federation of Kalikakia Shooting) http://www.wfks.g

    piperman wrote:
    Να ξεκαθαρίσω πάντως ότι δεν την πέφτω στον victfalcon σε καμμία περίπτωση, είναι από τα παιδιά που κρατάνε ζωντανό τόπικ και μοιράζονται τη χαρά τους μαζί μας, τώρα όσον αφορά τις ημερομηνίες κτλ εντάξει,πραγματικά δεν τρέχει και τίποτα, πραγματικά όμως,το οφθαλμόλουτρο είναι μια χαρά.Εύχομαι σε όλα τα παιδιά καλά κυνήγια και δεσμεύομαι να αρχίσω και γω να ποστάρω και όχι μόνο να διαβάζω WFKS (World Federation of Kalikakia Shooting) http://www.wfks.gr

    ΟΧΙ φίλε ,δεν είναι έτσι τα πράγματα,παρόμοια περιστατικά υπήρχαν και στο παρελθόν και άτομα που τα κάνουν υποβαθμίζουν τα τόπικ,θεωρούν τον εαυτό τους εξυπνότερο απο τους άλλους και τους δουλεύουν και ξέρεις το λόγο,θέλουν να ικανοποιήσουν έναν άκρατο εγωισμό,οτι είναι οι μεγάλοι κυνηγοί με τα μεγάλα σκυλιά,που κάνουν νούμερα όταν οι άλλοι παλεύουν να σηκώσουν ένα-δύο πουλιά.Εγώ επειδή ξέρω οτι οι φωτό δεν λένε πάντα την αλήθεια,ποτέ δεν γράφω πόσα πουλιά χτύπησα,αλλά γράφω πόσα πουλιά σήκωσα και σε τι περιβάλλον,για να σχηματίσουν μια γνώμη αυτοί που διαβάζουν,που περίπου είναι τα πουλιά και να κυνηγήσουν σε μέρη ανάλογα.Το πόσα χτύπησα ενδιαφέρει μόνο εμένα και τα σκυλιά μου,αυτή είναι η άποψη μου και αν και γράφουμε ανώνυμα πρέπει να σεβόμαστε αυτούς που τα διαβάζουν.

    πολυ κακο για το τιποτα λεω εγω. οποιος θελει πιστευει οποιος θελει οχι απλα ειναι τα πραγματα. τωρα για τα μερη μου, βρισκω τυπους που μου λενε οτι εχει πουλια  και αλλοι οτι δεν υπαρχει τπτ εγω ειμαι σχεδον 4 φορες τη βδομαδα εξω και βλεπω με τα ματια μου τι ισχυει. η αληθεια ειναι οτι αλλη μια χρονια τελειωνει και ηταν η ποιο ζορικη απο οσες εχω κανει. και αρκετοι απο εμας εννοω του ανεργους φτυσαμε αιμα για να κυνηγησουμε φετος. ας επλισουμε του χρονου να ναι ποιο ευκολα τα πραγματα. καλη συνεχεια οσο εμεινε σε ολους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #410800

    πραγματικα, εχουμε πιο σοβαρα πραγματα να ασχοληθουμε.

    θελω να πω ομως οτι ακομα και μεσα απο εναν υπολογιστη, και γραφοντας με ψευδονυμο, να ξερουμε οτι το ψεμα εχει κοντα ποδαρια.

    και αυτο δεν το λεω για τον Βικτωρα,  το λεω για ολους μας, που θελουμε να ικανοποιησουμε τον εγωισμο μας καποια στιγμη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #410810

    Ψυχραιμία αδέρφια, μια μικρή κοινωνία είναι και το forum και είναι φυσικό να υπάρχουν και αυτά τα “παράξενα”.

    Ας φιλτράρουμε αυτά που ακούμε και βλέπουμε, ας κρατήσουμε τα δικά μας γραφόμενα σε αξιοπρεπές επίπεδο και όλα καλά.

    Άλλωστε όπως γράφει και κάποιος στο forum                                Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΕΞΩ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    vaggos1150 στις #410812

    Παιδιά καλησπέρα,φέτος έριξα πολύ περπάτημα για να στρώσω το δίχρονο σεττεράκο μου,αποτέλεσμα 12 σηκώματα και δύο πουλιά στην τσάντα ,εδώ αττική ,αυτά μέχρι τις 18 γενάρη.Απο κεί και έπειτα δεν έχω ξανασηκώσει και έχω την εξής απορία,συγχωρέστε με κυνηγάω τρία χρόνια μόνο και στις αρχές τσίχλα,η απορία είναι ότι ο σκυλάκος μου κάνει φέρμες αλλά όταν πάω δεν σηκώνεται τίποτα,λέτε να υπάρχει πρόβλημά στο σκυλί?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    416
    AlexNtz στις #410816

    Παιδιά καλησπέρα,φέτος έριξα πολύ περπάτημα για να στρώσω το δίχρονο σεττεράκο μου,αποτέλεσμα 12 σηκώματα και δύο πουλιά στην τσάντα ,εδώ αττική ,αυτά μέχρι τις 18 γενάρη.Απο κεί και έπειτα δεν έχω ξανασηκώσει και έχω την εξής απορία,συγχωρέστε με κυνηγάω τρία χρόνια μόνο και στις αρχές τσίχλα,η απορία είναι ότι ο σκυλάκος μου κάνει φέρμες αλλά όταν πάω δεν σηκώνεται τίποτα,λέτε να υπάρχει πρόβλημά στο σκυλί?

     

    Φίλε αυτό είναι το πιο σημαντικό πρόβλημα του αγγλικού σέττερ αυτή τη στιγμή. Οι λευκές φέρμες. Ευαίσθητη μύτη. Ή όπως αλλιώς το λένε. Ο σκυλάκος σου δαγκώνοντας πουλιά θα τις ελλατώσει, να τις κόψει εντελώς δε γίνεται.  Επειδή πολλές φορές φαίνεται στις λευκές ότι ο σκύλος κοροιδεύει, χαζοκοιτάει, δεν έχει ένταση, φαίνεται ότι δεν έχει κάτι στη μύτη του, όταν το καταλαβαίνεις να του σφυράς και να το παροτρύνεις να συνεχίσει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #410820

    λοιπον επειδη η κυνηγετικη χρονια τελειωσε για μενα, εκανα εναν απολογιζμο στη καταψυξη και ειπα να σας αποχετετησω με μια ακομα φωτο και με φτιαγμενη ημερωμηνια στη καμερα για τους δυσπηστους…. κυριοι … και του χρονου με υγεια!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #410821

    Οσο για τον χακερ που εβγαλε το συμπερασμα οτι ηταν παλια η φωτο  1) και ετσι να ηταν τα πουλια χτυπηθηκαν απο τα δικα μου χερια 2) η καμερα ηταν αλλα νταλον και 3) το εχω ξαναπει…. οσα δεν φτανει η αλεπου…. δεν τα φτανει ρε παιδι μου ουτε να πηδηξει….. απλα τα κανει κρεμασταρια….χαχαχα καλη συναιχεια κυριοι τους νεκρους μηνες….;-) 😡

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    79
    WOLFMAN στις #410822

    Ψυχραιμία αδέρφια, μια μικρή κοινωνία είναι και το forum και είναι φυσικό να υπάρχουν και αυτά τα «παράξενα». Ας φιλτράρουμε αυτά που ακούμε και βλέπουμε, ας κρατήσουμε τα δικά μας γραφόμενα σε αξιοπρεπές επίπεδο και όλα καλά. Άλλωστε όπως γράφει και κάποιος στο forum Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΕΞΩ

    Χαθηκε ρε φιλε ο γιωργος τωρα ασχολειται με πεδινες και καμερες και καλα κανει αυτες ειναι καλες

    Προσπαθειες που πρεπει να δειχνουμε και να επικροτουμε γιατι γινονται για καλο ολον μαςΟσο

    για της φωτο αφηστε τα παιδια να κανουν οτι θελουν και ας κρατησουμε το τοπικ σε υψηλο επιπεδο .

    Καλο βραδυ σε ολους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    petros hn στις #410823

    vaggos1150 wrote:
    Παιδιά καλησπέρα,φέτος έριξα πολύ περπάτημα για να στρώσω το δίχρονο σεττεράκο μου,αποτέλεσμα 12 σηκώματα και δύο πουλιά στην τσάντα ,εδώ αττική ,αυτά μέχρι τις 18 γενάρη.Απο κεί και έπειτα δεν έχω ξανασηκώσει και έχω την εξής απορία,συγχωρέστε με κυνηγάω τρία χρόνια μόνο και στις αρχές τσίχλα,η απορία είναι ότι ο σκυλάκος μου κάνει φέρμες αλλά όταν πάω δεν σηκώνεται τίποτα,λέτε να υπάρχει πρόβλημά στο σκυλί?

    Φίλε αυτό είναι το πιο σημαντικό πρόβλημα του αγγλικού σέττερ αυτή τη στιγμή. Οι λευκές φέρμες. Ευαίσθητη μύτη. Ή όπως αλλιώς το λένε. Ο σκυλάκος σου δαγκώνοντας πουλιά θα τις ελλατώσει, να τις κόψει εντελώς δε γίνεται. Επειδή πολλές φορές φαίνεται στις λευκές ότι ο σκύλος κοροιδεύει, χαζοκοιτάει, δεν έχει ένταση, φαίνεται ότι δεν έχει κάτι στη μύτη του, όταν το καταλαβαίνεις να του σφυράς και να το παροτρύνεις να συνεχίσει.

    H εμπειρία είναι ο μόνος γιατρός για αυτές τις περιπτώσεις. ΠΡΟΣΟΧΗ: Σε πολλές περιπτώσεις ειδικά τέτοια εποχή η μπεκάτσα φεύγει δευτερόλεπτα πριν πιάσει μυρωδιά ο σκύλος, Ο σκύλος φερμάρει, ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ, αλλά ο κυνηγός μένει με την απορία. Τώρα πρέπει ο κυνηγός να ξεκαθαρίσει την κατάσταση πριν χρεώσει στο σκύλο λευκή φέρμα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,446 έως 11,460 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων