ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,856 έως 12,870 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #470959

    Καλημερα στην παρεα,Γιαννη και Μανο περαστικα στα σκυλια σας και μη χειροτερα,αυτα μπορουν να συμβουν ανα πασα στιγμη στον καθενα,προσοχη ομως γιατι το ματι και η γλωσσοφαγια ειναι κακο πραγματα γι’αυτο τις χαρες μας πρεπει να τη μοιραζομαστε με λιγους και καλους τελικα!

    :good: :good:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #470965

    Οι περιγραφές σας, μάλλον επιβεβαιώνουν την υποψία μου ότι τα πουλιά την έκαναν από τα μέρη μου για πιο νότια, 0-1-2 σηκώματα την έξοδο μας πάει 🙁 οψόμεθα…..

    Φίλε Γιάννη :bye: , τέλος καλό όλα καλά, εύχομαι σιδερένια η Ήρα περαστικά της :rose:

    Παρεμπιπτόντως ο μακαρίτης ο πατέρας μου το αγαπούσε αυτό το όνομα (Ήρα) έβγαλε κάμποσα λαγόσκυλα και γουρουνόσκυλα έτσι :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #470967

    Καλημέρα σ’ όλους.
    Φίλε ΓΙΑΝΝΗ περαστικά στην ΗΡΑ σου.
    Φτου-φτου σκόρδα,ρε φίλε ΜΑΝΟ σε ματιάσαμε !
    Περαστικά και στον δικό σου σκυλάκο.
    Κατα τα άλλα επικρατεί συγκρατημένη αισιοδοξία και οι
    πληροφορίες είναι σχετικά καλές. :good:
    Εγώ πάντως τα ΝΙΚΟΛΟΒΆΡΒΑΡΑ θα τα τιμήσω δεόντως με μια
    καλή δεκαήμερη έξοδο,με την ελπίδα ότι και τα <<κορίτσια>>
    θα είναι πιστά στο ραντεβού !! :rose:

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #470968

    Σταθη,Μανο,612,Μαριε,σας ευχαριστω παιδια για τις ευχες,να ειστε καλα. Μανο περιμενω τα νεα για τη σκυλιτσα σου. Παντως χθες εκει που ειχα παει στο 4ωρο ψαξιμο η σκυλιτσα ειχε βρει μονο μια ζεστη θεση και φυσικα το πουλι στο τελος. Ενω τις προηγουμενες μερες ειχε,απο την Δευτερα χαθηκαν παλι. Τωρα ο καιρος εδω γυρισε νοτιας. Για να δουμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #470969

    Λουκα σε ευχαριστω φιλε να εισαι καλα. Λουκα να πας,με τις βασιλισσες ποτε δεν εισαι σιγουρος,

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #470972

    το λοιπον σημερα ειπα να παω απο την αλλη πλευρα που παω συνεχεια για δοκιμη, εφτασα 7,30 συνθηκες συννεφια και κατα διαστηματα χιονοπτωσει, αφου εφτασα στο τελος της μιας ακρης και ειχα μονο μια μυρωδια ακουω το μπιπερ να χτυπαει τησ κουταβας μια φορα σηκωνετε την παιρνω βλεπω ομως τον μεγαλο φερμαριστο ακομη σηκωνετε και η δευτερη μαζι μου και αυτη, ανεβαινω ενα πολυ αποτομο βλεπω στην κορυφογραμμη τον μεγαλο φερμα κολλαει και η μικρη(συναινεση) μπαμ μπαμ παει και αυτη, μετα απο 150 μετρα φερμαρη μονη της μια η μικρη με ενα ντουμπλε και αυτη μαζι μου και λιγο πριν φτασω στο αμαξι φερμαρουν και τα δυο ακομη μια και παλι ντουμπλε μαζι μου και αυτη, παντος και παλι τα πουλια μπαινουν τη κορυφογραμμη και καθονατι 800-1000 μετρα μην ψαχνεστε χαμηλα καθε μερα εδω κανει περασμα στα ψιλα και μονο ολα αυτα σε 1,45 λεπτα 9,10 μπηκα στο αμαξι για πισω, αυτα τα νεα αυριο δινει βροχουλα σαβαττο παλι στο βουνο για μενα, φωτο αυριο μαγκες B-)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #470973

    Λουκα σε ευχαριστω φιλε να εισαι καλα. Λουκα να πας,με τις βασιλισσες ποτε δεν εισαι σιγουρος,

    περαστηκα στο σκυλακι σου φιλαρακι ευχομαι συντομα να βγει και παλι στο βουνο να σου χαρισει ομορφες στιγμες, του δινεις τωρα κατι; χαπια;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #470975

    το λοιπον σημερα ειπα να παω απο την αλλη πλευρα που παω συνεχεια για δοκιμη, εφτασα 7,30 συνθηκες συννεφια και κατα διαστηματα χιονοπτωσει, αφου εφτασα στο τελος της μιας ακρης και ειχα μονο μια μυρωδια ακουω το μπιπερ να χτυπαει τησ κουταβας μια φορα σηκωνετε την παιρνω βλεπω ομως τον μεγαλο φερμαριστο ακομη σηκωνετε και η δευτερη μαζι μου και αυτη, ανεβαινω ενα πολυ αποτομο βλεπω στην κορυφογραμμη τον μεγαλο φερμα κολλαει και η μικρη(συναινεση) μπαμ μπαμ παει και αυτη, μετα απο 150 μετρα φερμαρη μονη της μια η μικρη με ενα ντουμπλε και αυτη μαζι μου και λιγο πριν φτασω στο αμαξι φερμαρουν και τα δυο ακομη μια και παλι ντουμπλε μαζι μου και αυτη, παντος και παλι τα πουλια μπαινουν τη κορυφογραμμη και καθονατι 800-1000 μετρα μην ψαχνεστε χαμηλα καθε μερα εδω κανει περασμα στα ψιλα και μονο ολα αυτα σε 1,45 λεπτα 9,10 μπηκα στο αμαξι για πισω, αυτα τα νεα αυριο δινει βροχουλα σαβαττο παλι στο βουνο για μενα, φωτο αυριο μαγκες B-)
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    </div>

    ΜΠΡΑΒΟ ρε Βικτωρα ωραιες φασεις ρε φιλε :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #470979

    Σε

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>@gianniscorfu wrote:</div>
    Λουκα σε ευχαριστω φιλε να εισαι καλα. Λουκα να πας,με τις βασιλισσες ποτε δεν εισαι σιγουρος,

    περαστηκα στο σκυλακι σου φιλαρακι ευχομαι συντομα να βγει και παλι στο βουνο να σου χαρισει ομορφες στιγμες, του δινεις τωρα κατι; χαπια;

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    </div>

    Σ’ευχαριστω Βικτωρα για τις ευχες. Μπραβο για σημερα,γεματη μερα σε λιγη ωρα, παντα τετοια. Οπως καταλαβενεται παιδια απο Θασο και προς τα κατω δεν περναει τιποτα,οποιος θελει να βρει πουλια ας παει πιο πανω χαχαχα. Τις σκυλιτσας τις δινω χαπια μυοχαλαρωτικα και χαπι για το πρηξιμο,παντως το πρωι που την ειδα, ειχε υποχωρησει πολυ το πρηξιμο και παταγε το αλλο ποδι. Ευτηχως. Καλη συνεχεια φιλε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #470985

    το λοιπον σημερα ειπα να παω απο την αλλη πλευρα που παω συνεχεια για δοκιμη, εφτασα 7,30 συνθηκες συννεφια και κατα διαστηματα χιονοπτωσει, αφου εφτασα στο τελος της μιας ακρης και ειχα μονο μια μυρωδια ακουω το μπιπερ να χτυπαει τησ κουταβας μια φορα σηκωνετε την παιρνω βλεπω ομως τον μεγαλο φερμαριστο ακομη σηκωνετε και η δευτερη μαζι μου και αυτη, ανεβαινω ενα πολυ αποτομο βλεπω στην κορυφογραμμη τον μεγαλο φερμα κολλαει και η μικρη(συναινεση) μπαμ μπαμ παει και αυτη, μετα απο 150 μετρα φερμαρη μονη της μια η μικρη με ενα ντουμπλε και αυτη μαζι μου και λιγο πριν φτασω στο αμαξι φερμαρουν και τα δυο ακομη μια και παλι ντουμπλε μαζι μου και αυτη, παντος και παλι τα πουλια μπαινουν τη κορυφογραμμη και καθονατι 800-1000 μετρα μην ψαχνεστε χαμηλα καθε μερα εδω κανει περασμα στα ψιλα και μονο ολα αυτα σε 1,45 λεπτα 9,10 μπηκα στο αμαξι για πισω, αυτα τα νεα αυριο δινει βροχουλα σαβαττο παλι στο βουνο για μενα, φωτο αυριο μαγκες B-)
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    </div>

    φτου φτου φτου :good:

    :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #470986

    ωραίος ο Βίκτωρας 🙂
    Γιάννη του ξεφεύγουν μερικές, φίλος σήμερα το πρωί σε νησί του Αιγαίου 5 σηκώματα 2 τις χούφτωσε :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #471002

    Mπραβο ρε βικτωρα,στο ειχα πει οτι φετος εσυ εκει θα πας καλα
    οποτε βαρα βαρα σαν το τσε γκεβαρα χα χα
    εδω μουλιασε σημερα στην ψιλη βροχουλα,αυριο θα ειναι καλααααααααααα
    αντε μπας και ακουσουμε τιποτα πα πα παπ αυριο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #471005

    βλεπω με χαρα οτι πηρε φωτια το τοπικ :good:
    επιβεβαιωνω και εγω οτι αρχισαν να παιρνουν τον κατηφορο οι βελουδοματες… δυο ημερες απο μιαμιση ωριτσα καταφερα να κυνηγησω (λογο κουτσαμαρας) και εβαλα στο χερι μια χτες και δυο σημερα 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #471020

    Μπραβο στα παιδια που τις χουφτοσαν και σημερα(ΒΙΚ,HUNTER),o φιλος μου ο Λαμπρος (μανιακος) χαθηκε τις τελευταιες μερες,φαινεται τον εχει στριμωξει η δουλεια.

    Βασιλης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #471023

    Καλησπερα παρεα. Μιχαλη φιλε δεν θα περασαν απο Θασο,θα πηγαν μεσω Τουρκιας χαχαχα. Σημερα το απογευμα ο κουμπαρος και συγκυνηγος μου,πηγε για 2 ωριτσες,σηκωσε 4 (1 ζευγαρι) και κρατησε τις 2. Εχει 2 επανιελ αστερια,ειδικα η θυληκια (φωτο) εχει μπεκατσορανταρ,τις βρισκει στο πουθενα. Και να σκεφτητε οτι του την χαρισαν προπερσι τον Φεβρουαριο γιατι ελεγαν δεν κανει για μπεκατσα,περσι μετρημενα 82 πουλια εντελως δικα της (και πιστεψτεμε δεν λεω παραμυθια). Απλα ο κουμπαρος μου εδειξε υπομονη και επιμονη. Στο μερος που πηγε, πηγαμε Κυριακη και δεν ειχε κατι αξιολογο,μονο 1 αναλαφρη και μια ζεστη θεση ειχαμε βρει, με τις βασιλισσες δεν ξερεις τη σου ξημερωνει!!!!!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,856 έως 12,870 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων