ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,866 έως 20,880 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #386365

    Στο θεμα μας….αυριο πιστευω πως ειναι η καταλληλοτερη ημερα….

    [/URL] Uploaded with ImageShack.us

     

    ΓΙΑ  ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    666
    STAVROS GHANIA στις #386366

    Kostas wrote:
    Στο θεμα μας….αυριο πιστευω πως ειναι η καταλληλοτερη ημερα…. [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ

    αρχωντας εισαι ετοιμασε τα και θα ερθω αυριο το μεσημερι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #386367

    manos65 wrote:

    Kostas wrote:
    Στο θεμα μας….αυριο πιστευω πως ειναι η καταλληλοτερη ημερα…. [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ

    αρχωντας εισαι ετοιμασε τα και θα ερθω αυριο το μεσημερι

     

    ολοι οι καλοι χωρανε ευπροσδεκτος εισαι

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #386368

    Εγώ σήμερα μπορώ να πώ οτι ήταν καλήτερα απο της προηγούμενες μέρες,πήγαμε καλά για τα πουλιά που έχει και της θερμοκρασίες.με 5ώρες περπατητό panoytso-beret

    ΕΛΛΗΝΑΣ ΓΕΝΙΕΣΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΣΑΙ ΠΟΤΕ
    [/URL]

     

    Μόνο περπάτητο Μάνο κάνεις πουλιά ετσιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #386370

    καλησπέρα στα τσιχλοάρρωστους(συμπεριλαμβανομένου και εμού) 🙂

    Μαραθώνα σήμερα….όπως σε όλη την Αττική…δήλαδή καλύτερα από το προηγούμενο 15μερο αλλά χάλια για την εποχή 😥

    Αυριο λοιπόν θα καεί το σύμπαν.. 😀

    Τον Μακη τον ψαχνω……μου ειχε ταξει ξεστοκαρισμα για σημερα

    μη φάτε…..έχει γλάρο 😛

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #386371

    manosbmw wrote:
    Εγώ σήμερα μπορώ να πώ οτι ήταν καλήτερα απο της προηγούμενες μέρες,πήγαμε καλά για τα πουλιά που έχει και της θερμοκρασίες.με 5ώρες περπατητό panoytso-beret ΕΛΛΗΝΑΣ ΓΕΝΙΕΣΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΣΑΙ ΠΟΤΕ
    [/URL]

    Μόνο περπάτητο Μάνο κάνεις πουλιά ετσιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!

    εννοείται ρε φιλαράκι,άμα δείς πώς γίναμε απο τον ιδρώτα θα πάθεις πλάκα,λές και ήμασταν στην βροχή 2ώρες.σάν βρεγμένες γάτες είμασταν

    φίλε όμως αμα θές πουλιά πρέπει να δουλέψεις,εμείς της 5 ώρες που περπατάμε δέν της καταλαβένουμε γιατί της έχουμε συνηθήση

    άλλος αμα ακούση έστω και για δύο ώρες  σου λέει τρελός είσαι 😀

    έτσι είναι αυτά τα πράγματα.και παίζει και μεγάλο ρόλο το μέρος,άμα το καίνε κάθε εβδομάδα λογικό είναι να εξαφανιστούνε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    398
    vebarbar στις #386373

    Καλησπέρα και από εμένα! Σήμερα Δερβενοχώρια, είδα καμία 30αριά τσίχλες μόνο, οι 20 από αυτές στη στρατόσφαιρα! Βάρεσα τρεις, κράτησα την μία και μάδησα τις άλλες δύο..86% υγρασία! Αύριο ελέω γενεθλίων δεν θα πάω…α και ο καιρός ήταν νοτιάς ή στην καλύτερη μεταβλητός…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    272
    ssbk23 στις #386375

     Αργησες να το κανεις….η θηροφυλακη ιδρυθηκε εδω και αρκετα χρονια (1999)…και πριν υπηρχε το Δασαρχειο

    Και εγω κυνηγάω από περσυ φίλε μου……οπότε σίγουρα δεν αργησα, τωρα εσυ γιατι επιμενεις να δικοιολογεις τετοιες συμπεριφορες δεν το καταλαβαίνω, ή μάλλον κάνω ότι δεν το καταλαβαίνω….Και εννοείται πως για ΄τετοιες φωτογραφίες το τοπικ πρεπει να γινεται μπουρδελο, και οχι να το προσπερναμε στο ντουκου.

    Φιλικά ,

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    666
    STAVROS GHANIA στις #386376

    Καλησπέρα και από εμένα! Σήμερα Δερβενοχώρια, είδα καμία 30αριά τσίχλες μόνο, οι 20 από αυτές στη στρατόσφαιρα! Βάρεσα τρεις, κράτησα την μία και μάδησα τις άλλες δύο..86% υγρασία! Αύριο ελέω γενεθλίων δεν θα πάω…α και ο καιρός ήταν νοτιάς ή στην καλύτερη μεταβλητός…

    Βασίλης. Σύρος-Π.Φάληρο

    που καθεσε δερβενοχωρια στους πυλωνες;

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #386378

    Εγω θα ξαναβγώ Πέμπτη πάντως που θα χει και ¨κρύο¨ και Βοριά!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    398
    vebarbar στις #386398

    vebarbar wrote:
    Καλησπέρα και από εμένα! Σήμερα Δερβενοχώρια, είδα καμία 30αριά τσίχλες μόνο, οι 20 από αυτές στη στρατόσφαιρα! Βάρεσα τρεις, κράτησα την μία και μάδησα τις άλλες δύο..86% υγρασία! Αύριο ελέω γενεθλίων δεν θα πάω…α και ο καιρός ήταν νοτιάς ή στην καλύτερη μεταβλητός… Βασίλης. Σύρος-Π.Φάληρο

    που καθεσε δερβενοχωρια στους πυλωνες;

     

    Περίπου 5 χλμ δίπλα…έχω οπτική επαφή δηλαδή…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    359
    milou στις #386412

    Σημερα το προγραμμα ειχε ορεινη φθιωτιδα ελατο για δενδροτσιχλες.Στο ξημερωμα καθως ανεβαιναμε εγινε κατι που δεν εχω ξαναδει!Ο δρομος εβραζε κυριολεκτικα απο τσιχλες δενδροτσιχλες και κοτσυφια!Δεκαδες πουλια φευγαν δεξια αριστερα και ισα να με στραβωνουν!Οπα λεω θα γινει πανηγυρι σημερα και αναρωτιομουν αν θα μου φτασουν τα φυσιγγια!Μολις ομως βγηκε το φως ΕΧΑΣΑ το φως μου!Τα πουλια εξαφανιστηκαν! :cry:Πηρα τρεις δενδροτσιχλες μεχρι τις 2 το μεσημερι με το ζορι ενω καποια στιγμη το ελατοδασος εμοιαζε με αυγουστιατικο μεσημερι!Εχω την εντυπωση συναδελφοι οτι πουλια μπηκαν πολλα την νυχτα αλλα λογω της καταραμενης ζεστης χωθηκαν στα εγκατα της γης!Αρα υπομονη να ερθουν τα κρυα για να τα απολαυσουμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    IONTASS στις #386416

    BeReT wrote:

    antleft wrote:
    Κατι εγινε σημερα!!!

    τι παει να πει δινουμε δικαιωματα . και γαμω την παρανομια μου γαμω. (απο ποτε μοιραζουμε συχωροχαρτια ?)

    antleft wrote:
    χανια

    Έτσι έτσι ο τσιχλαδόρος πρώτη μούρη στο Καβούρι..Αντε σου εύχομαι και στην επόμενη φώτο με κασετόφωνο..Αι σιχτιρ!

    Bρε δεν ειναι για τσιχλεςςςςςς χαχαχα … για τις καρακαξες ςιναι. Οντως παιδια προσεχτε τις φωτο … δινουμε δικαιωματα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    Kostas στις #386435

    Kostas wrote:
    Αργησες να το κανεις….η θηροφυλακη ιδρυθηκε εδω και αρκετα χρονια (1999)…και πριν υπηρχε το Δασαρχειο

    Και εγω κυνηγάω από περσυ φίλε μου……οπότε σίγουρα δεν αργησα, τωρα εσυ γιατι επιμενεις να δικοιολογεις τετοιες συμπεριφορες δεν το καταλαβαίνω, ή μάλλον κάνω ότι δεν το καταλαβαίνω….Και εννοείται πως για ΄τετοιες φωτογραφίες το τοπικ πρεπει να γινεται μπουρδελο, και οχι να το προσπερναμε στο ντουκου.

    Φιλικά ,

    Αφου κυνηγας απο περυσι δικαιολογεισαι  φιλε μου.

    Σε συγχωρω…

    Και οπως λεγαμε μικροι….για το οτι δεν θελεις να καταλαβεις…….”κανε οτι καταλαβαινεις για να μην σε καταλαβουν”    😉  

    Καντε και το τοπικ μπουρδελο να γουσταρουμε…. 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    nieto στις #386442

    Κλειδί , σήμερα , ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ . Είδα καμιά 20ρια τσίχλες , 5 μόνο σε απόσταση βολής , μία κατάφερα να κρατήσω. Ένα κοπαδάκι 5 – 6 δενδρότσιχλες  έκαναν την διαφορά

    σε ένα σκηνικό που μάλλον Ιούνιο θύμιζε παρά Νοέμβριο.

    Ένα θετικό μάλλον είναι τα κοτσύφια στην περιοχή που ακούγονταν πάντα κρυμένα στα πυκνά , μάλλον θα έκανε μικρό μπάσιμο .

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,866 έως 20,880 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων