ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,096 έως 22,110 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #401402

    τα πραγματα ειναι πολυ απλα,φετος ειναι η χειροτερη χρονια στην τσιχλα απο το 1999 που αρχισα το κυνηγι,σε αντιθεση με  την περασμενη χρονια οπου σε 2 ωρες περπατητο πιαναμε οριο στα μερη μου.το κυνηγι εχει τα πανω του και τα κατω του.φετος πιστευω πως ο καιρος την εποχη των μπασιματων ηταν ο πλεον ακαταλληλος και τα πουλια δεν ηρθαν στα μερη μας.περπατησα το πρωι 2 σημεια οπου παντα κρατουσαν πουλια.ειδα 4 τσιχλες και 2 κοτσυφια χωρις να μου δωθει ευκαιρια να τουφεκισω κανενα.3 καρακαξες ομως πηγαν να συναντησουν τους προγονους τους!!!!!!!!!!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    454
    Crellion στις #401404

    τα πραγματα ειναι πολυ απλα,φετος ειναι η χειροτερη χρονια στην τσιχλα απο το 1999 που αρχισα το κυνηγι,σε αντιθεση με την περασμενη χρονια οπου σε 2 ωρες περπατητο πιαναμε οριο στα μερη μου.το κυνηγι εχει τα πανω του και τα κατω του.φετος πιστευω πως ο καιρος την εποχη των μπασιματων ηταν ο πλεον ακαταλληλος και τα πουλια δεν ηρθαν στα μερη μας.περπατησα το πρωι 2 σημεια οπου παντα κρατουσαν πουλια.ειδα 4 τσιχλες και 2 κοτσυφια χωρις να μου δωθει ευκαιρια να τουφεκισω κανενα.3 καρακαξες ομως πηγαν να συναντησουν τους προγονους τους!!!!!!!!!!!!!

    Με αυτά που διαβάζω για τις καταστροφές που κάνουν οι καρακάξες σε άλλα πουλιά κτλ και με δεδομένο ότι οι περισσότεροι την έχουμε δει κυνηγαράδες και δεν ρίχνουμε στα επιβλαβή θα ήθελα να σε συγχαρώ και για την προσφορά σου στην ισορροπία του οικοσυστήματος και στην δημοσιοποίησή της που θα κινήσει ίσως και άλλους να σε μιμηθούν. Το ίδιο ισχύει εξίσου και για τους άλλους κυνηγούς επιβλαβών στο φόρουμ απλά έτυχε να το θυμηθώ σήμερα…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    8
    ΤΟΛΗΣ 71 στις #401416

    Καλή Χρονιά σε όλους , κυνηγετικό ποδαρικό στο νέο έτος με 3 τσίχλες στο απογευματινό, περάσανε απο της 5 και 10 μέχρι 6 παρα 20, σύνολο βολών 10, περιοχή Βόλου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    118
    SpyrosK στις #401426

    mitsosvinci wrote:
    3 καρακαξες ομως πηγαν να συναντησουν τους προγονους τους!!!!!!!!!!!!!

    Με αυτά που διαβάζω για τις καταστροφές που κάνουν οι καρακάξες σε άλλα πουλιά κτλ και με δεδομένο ότι οι περισσότεροι την έχουμε δει κυνηγαράδες και δεν ρίχνουμε στα επιβλαβή θα ήθελα να σε συγχαρώ και για την προσφορά σου στην ισορροπία του οικοσυστήματος και στην δημοσιοποίησή της που θα κινήσει ίσως και άλλους να σε μιμηθούν. Το ίδιο ισχύει εξίσου και για τους άλλους κυνηγούς επιβλαβών στο φόρουμ απλά έτυχε να το θυμηθώ σήμερα…

    +1.000  

    Μαζί με 1.000.000 ευχές για καλή χρονιά

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #401435

    Καλή Χρονιά σε όλους , κυνηγετικό ποδαρικό στο νέο έτος με 3 τσίχλες στο απογευματινό, περάσανε απο της 5 και 10 μέχρι 6 παρα 20, σύνολο βολών 10, περιοχή Βόλου.

     

    Και γω φιλε μου παρομοια εμπειρια ειχα ,περασαν 4 πουλακια αργα και κρατησα τα 3 με 4 τουφεκιες.Εριξα αλλες 4 συνολο 8 τουφεκιες σε αλλα μακρυνα πουλια αλλα τζιφος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #401454

    Μετά τον καλό αποχαιρετισμό του 2012 κάναμε κι ένα υπέροχο ποδαρικό φέτος στις τσίχλες.

    Είναι περιττό να πω πως τώρα τελευταία η συνεργασία μου με τα μαύρα πιστόλια είναι πολύ εποικοδομητική 😉  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #401457

    Tερας  😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #401465

    Μετά τον καλό αποχαιρετισμό του 2012 κάναμε κι ένα υπέροχο ποδαρικό φέτος στις τσίχλες. Είναι περιττό να πω πως τώρα τελευταία η συνεργασία μου με τα μαύρα πιστόλια είναι πολύ εποικοδομητική

    Kαλά το πάνω το όπλο το ξέρω

    το turbo το γνωρίζω

    το κάτω το μπουρδέλο το Αριστερό ποιανού είναι?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #401478

    ωραιος ο πατριωτης ,αντε και καλη συνεχεια! 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #401501

    Καλημέρα ,φίλε ksap που διαδραματίστηκαν αυτά?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    39
    panagiotis στις #401509

    καλημερα!!!ετσι μας αποχαιρετισε το 12….

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    39
    panagiotis στις #401511

    και ετσι μας υποδεχτηκε το 13….με πολυ λιγοτερο κωπο βεβαια…..νομος κορινθιας μια ωριτσα περιπατητο διοτι μας περιμεναν για τραπεζι.χαχαχα

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #401530

    ksap wrote:
    Μετά τον καλό αποχαιρετισμό του 2012 κάναμε κι ένα υπέροχο ποδαρικό φέτος στις τσίχλες. Είναι περιττό να πω πως τώρα τελευταία η συνεργασία μου με τα μαύρα πιστόλια είναι πολύ εποικοδομητική

    Kαλά το πάνω το όπλο το ξέρω το turbo το γνωρίζω το κάτω το μπουρδέλο το Αριστερό ποιανού είναι?

    “Δε μπορείς να ανακαλύψεις νέους ωκεανούς αν δεν έχεις το κουράγιο να χάσεις την ακτή από τα μάτια σου”

    Γιάννη πρέπει να ντρέπεσαι,δεν αναγνώρισες το πίου-πίου το μαύρο το πιστόλι; 😆 🙄 😉

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #401531

    Μετά τον καλό αποχαιρετισμό του 2012 κάναμε κι ένα υπέροχο ποδαρικό φέτος στις τσίχλες. Είναι περιττό να πω πως τώρα τελευταία η συνεργασία μου με τα μαύρα πιστόλια είναι πολύ εποικοδομητική

    και στα ταίρια τους 😉

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DIM. στις #401534

    Εχθές  μετά   απο  πολύ  καιρό  που  είχα  να  βγω    πήγα  για    έρευνα  για  καμμιά  φάσσα   και μετά  περπατητό   στην  περιοχή  της  βοιωτίας  και     απλά ………….πήρα  τ’αρχίδια  μου  και γύρισα  πίσω   ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΟΣ !

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,096 έως 22,110 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων