ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,501 έως 22,515 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #405475

    Θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες….Μην ειστε τοσο καχυποπτοι μερικοι δεν κανει καλο.Και αν ακομα καποιες φωτο κρυβουν δολο απο πισω δε χρειαζεται να το επισημενεται.Οσοι ειναι εξυπνοι θα το καταλαβουν μονοι τους.Το θεμα ειναι οτι δε ξερει κανεις πως και με ποιες προυποθεσεις κυνηγαει ο αλλος.Εγω για παραδειγμα λογω δουλειας ειχα να βγω για κυνηγι ενα μηνα σχεδον.Βγηκα χθες λοιπον και πηρα 20 τσιχλακια σε ενα 2ωρο περπατητο.Τι δηλαδη??Επρεπε στις 10 να σταματησω???Ειναι αντιιδεολογικο??Αντικυνηγετικο???Και στο κατω κατω 46 πουλια 2 ατομα πηραν.Μεσα στο επιτρεπομενο οριο δεν ειναι???Τι προβλημα υπαρχει???
    Χαρειτε τη φωτο, πειτε ενα καλο λογο και τελος.Δε μπορω να καταλαβω το κολλημα μερικων.Τι χαρα που παιρνει ο αλλος οταν καρπωνεται ενα θηραμα μονο αυτος την ξερει.Και οταν βαζει τη φωτο, τη βαζει γιατι θελει να μοιραστει τον ενθουσιασμο και τη χαρα του.Ε μη του την κοβετε μερικοι και μη μας αναγκαζεται να σκεφτομαστε 10 ωρες πριν βαλουμε τη φωτο για τι θα μας καταλογησετε…Στο κατω κατω αν εκανε κατι παρανομο το ξερει μονος αυτος και το μονο σιγουρο ειναι οτι καποια στιγμη θα το βρει μπροστα του γιατι ροδα ειναι και γυριζει…
    Μπραβο φιλαρακι μου απο μενα.Ελπιζω να το φχαριστηθηκες με την καρδια σου.

    συμφωνω σε ολα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #405504

    νεα δοκιμη της καμερας

    εκανα βελτιωση των βιντεο στο you tube και εγιναν χειροτερες 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #405506

    και η επομενη εξορμηση εχει την καμερα στο καπελο για να δω τι βολευει καλυτερα 😀

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    472
    apsel στις #405528

    ρε παιδια βαζει καποιος καποια φωτογραφια απ το κυνηγι του και μετα δημιουργειται θεμα(αν δεν ειναι πλακα).κατ αρχας αν καποιος ειναι εκ φυσεως δυσπιστος ουτε η φωτογραφια αποδυκνειει τιποτα αν δεν ειναι παρων στο εκαστοτε κυνηγι.τι θα πει φωτογραφια βαραω 10 ξεπαγωνω αλλες 10 και δειχνω στο φορουμ 20 ασε τις δυνατοτητες της τεχνολογιας.αρα σαν συμπερασμα λεω να ειμαστε ηρεμοι να μην ζηλευουμε το συναδελφο και η γνωμη μου ειναι να ανεβαζουμε φωτο με λογικα θηραματα για να μην γινομαστε και στοχος ψευτοοικολογων.υγ αν ανεβαζα φωτο απο τσιχλοκυνηγια περσυ και πριν 4 χρονια απο την ηπειρο θα ψαχνατε να με βρειτε να με δειρετε..ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ

    εγώ δίνω συγχαρητήρια και μπράβο σε όποιον ανεβάζει κυνηγετικές φωτογραφίες και βιντεο στο φόρουμ.

    δηλαδή αν κάποιος γράψει ότι πηγε στο Άργος και πηρε 8 πουλιά χωρίς φώτο ,θα γίνει πιστευτός ενω αν ανεβάσει φωτο θα τον ανακρίνουμε?

    και για ποιό λόγο θα πρέπει να δίνουμε λογαριασμό και να απολογούμαστε σε κάθε καχύποπτο, καθε ζηλιάρη συνάδελφο, κάθε τεμπέλη συνάδελφο, καθε ψευτοοικωλόγο, κάθε κυράτσα πολιτικό, ή σε κάθε τσομπαναρέο????????????????? 🙄

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1852
    JIMISTOM στις #405535

    αυτο με τον τσοπαναρεο μ αρεσε  ακους βρε τσοπανι

    +1111111 και οχι μονο απλα μερικα ανθρωπακια πουλανε μουρη πως λεγοντας στους αλλους το σωστο απο πισω κανουν χειροτερα

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #405595

    απο ευβοια μερια[κυμη] εχουμε ακουση τιποτα παιδια?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    15
    primero στις #405645

    απο ευβοια μερια[κυμη] εχουμε ακουση τιποτα παιδια?

    391-525

    επιστρροφη απο καθενουςμονο πρωινο λογο δουλειας   2 ατομα 1 ο καθενας στο σακουλι πουλια δεν επαιζαν ουτε για δειγμα και καμια δεκαρια ντουφεκιες τριγυρω.προς κυμη μερια την κυριακη κηπους τιποτα και μετα μονο περπατητο και ετσι βρηκαμε κατι πουλακια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #405649

    και η επομενη εξορμηση εχει την καμερα στο καπελο για να δω τι βολευει καλυτερα

    αποτη ειδα στο  καπελο δεν βολεβει για τους παρακατω λογους

    1,ειναι βαρια και πευτει το καπελο η αλιος το σφικγεις πολυ και σου περνει το κεφαλη

    2,με το παραμικρο κουνιμα κεφαλης κουναει πολυ το βιντεο και σε ζαλιζει οταν το βλεπεις

    3,εαν βαλεις την καμερα πανω στο καπελο προσεξε απο μπροστα την κληση γιατη το καπελο εχει κληση προς τα κατω οποτε βαζεις την καμερα να κοιταει πανω και λιγο αριστερα μην μπενουν οι κανες του οπλου ολες μεσα στην οικονα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #405707

    panagiotis.franchi wrote:
    και η επομενη εξορμηση εχει την καμερα στο καπελο για να δω τι βολευει καλυτερα

    αποτη ειδα στο καπελο δεν βολεβει για τους παρακατω λογους 1,ειναι βαρια και πευτει το καπελο η αλιος το σφικγεις πολυ και σου περνει το κεφαλη 2,με το παραμικρο κουνιμα κεφαλης κουναει πολυ το βιντεο και σε ζαλιζει οταν το βλεπεις 3,εαν βαλεις την καμερα πανω στο καπελο προσεξε απο μπροστα την κληση γιατη το καπελο εχει κληση προς τα κατω οποτε βαζεις την καμερα να κοιταει πανω και λιγο αριστερα μην μπενουν οι κανες του οπλου ολες μεσα στην οικονα.

    ΘΑ ΚΥΝΗΓΩ ΚΑΙ ΘΑ ΓΛΕΝΤΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΕΨΥΧΗΣΩ
    ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΤΟΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΩ

    αντρεα, το εβαλα σημερα και το δοκιμασα χωρις οπλο.

    το βαρος δεν με ενοχλησε.75 γρ ειναι η καμερα.μηπως η δικια σου ειναι πιο βαρια?

    την κληση την εφτιαξα.

    γενικα μου φανηκε  καλα.θα το δω ομως και στο κυνηγι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    nikosssss στις #405725

    Παιδια να ρωτησω κατι???Κυνηγι τσιχλας με ανταρα καιρο γινεται???Μιλαω για πιθανο χιονονερο με 3 μποφορακια Βορια???
    Και εννοω περπατητο….Λογικα τα πουλια που ειναι πιασμενα εκει δε θα ειναι παλι οτι καιρο και να κανει???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #405727

    Παιδια να ρωτησω κατι???Κυνηγι τσιχλας με ανταρα καιρο γινεται???Μιλαω για πιθανο χιονονερο με 3 μποφορακια Βορια???
    Και εννοω περπατητο….Λογικα τα πουλια που ειναι πιασμενα εκει δε θα ειναι παλι οτι καιρο και να κανει???

    οντως αν εχει πουλια εκει θα ειναι.η ανταρα ομως δεν βοηθα το περπατητο απο την πλευρα του κυνηγου.θα σε συμβουλευα να πας αν φτιαξει λιγο ο καιρος το κρυο δεν μας πειραζει η βροχη και ο αερας μας πειραζουν σε γενικες γραμμες.αν παλι το χεις παρει αποφαση καλο κυνηγι……..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    nikosssss στις #405731

    εμενα προσωπικα σαν κυνηγο δε με πειραζει η βροχη.Σαν γνησιος παπιατζης που ειμαι εχω φαει βροχη και χιονι με το τουλουμη.Ωρες ατελειωτες εξω στην παγωνια να σταζω…
    Το θεμα μου ειναι αν εχει πουλια.Ετσι οπως μου τα λεες συνεπως , θα ετοιμαστω για αυριο κανονικα!!!Ευχαριστω για την πληροφορηση

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #405736

    Παιδια να ρωτησω κατι???Κυνηγι τσιχλας με ανταρα καιρο γινεται???Μιλαω για πιθανο χιονονερο με 3 μποφορακια Βορια???
    Και εννοω περπατητο….Λογικα τα πουλια που ειναι πιασμενα εκει δε θα ειναι παλι οτι καιρο και να κανει???

    Προσωπικά το καλύτερο κυνήγι τσίχλας που έχω κάνει,ήταν με ασθενή χιονόπτωση και 5άρι βοριά.Σαν τώρα την θυμάμαι εκείνη την ημέρα…Μην έχεις ενδιασμούς σχετικά με τον καιρό.Αρκεί να έχει πουλιά η περιοχή φυσικά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    228
    Lipis77 στις #405790

    Παιδια να ρωτησω κατι???Κυνηγι τσιχλας με ανταρα καιρο γινεται???Μιλαω για πιθανο χιονονερο με 3 μποφορακια Βορια???
    Και εννοω περπατητο….Λογικα τα πουλια που ειναι πιασμενα εκει δε θα ειναι παλι οτι καιρο και να κανει???

    Απ’οσο γνωρίζω φίλε μου με βροχη κανονική να ρίχνει και ομίχλη , τα πουλιά δε πετάνε , είναι λουφαγμενα μέσα.
    Ο καλύτερος καιρός για τα πουλιά είναι παγωνιά και ξαστερια , δε σου λέω τίποτα….!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    29
    lavkos στις #405804

    Έχετε ακούσει τίποτα για πελασγία σύντροφοι?Σκέφτομαι να εκδράμω.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,501 έως 22,515 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων