ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 28,696 έως 28,710 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #506507

    Βρε ανυπομονησια φετος παλι ………..χαχαχαχα

    Περιμενετε βρε σεις να ντουφεκίσουμε κανα ντοπιαρικο………… μετα κανα περασματιαρικο………….. και οσονουπο θα ερθουν και οι αγαπες σας οι μεγαλες……….χαχαχαχα

    :yahoo: :yahoo:  :yahoo:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #506508

    Εμεις που πρεπει να περιμενουμε μεχρι τελους Οκτωβριου για τις δικες μας αγαπες (καταλάβατε για ποιες λεω ή να βαλω τις φωνες….. :yahoo: …)

    τι να πουμε οι κακομοιριδες……. 😥 ….!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #506513

    Βασιλη μου βιαζεσαι!!! Κατσε πρωτα να γινει η εναρξη με το καλο.. και θα ερθουν ολωνων οι αγαπες μας, καθε μια με τη σειρα της! :yes:  :yahoo:  Θες να πεις ρε Βασιλη, με το συμπαθειο δηλαδη, την χαιδευεις κιολας την βελουδενια αμα τις πιασεις? Εεεεεεε? :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #506514

    Αχιλλέα τωρα που θα πάρω δικανο η μια στις τρεις θα περνάει για κατω

    Μητσο να το παρεις αγορι μου το δικαννο, κι ας μην περασει ουτε μια για κατω!!! Ομως να ξερεις, θα θυμωσω και θα ερθω κατα πανω του χρονου! Δεν ξερω τι εχει να γινει… το μονο σιγουρο που ξερω πως θα γινει ειναι πως θα σε βρω και θα κατσω διπλα σου!!! Τι? Μονος σου θα κανεις παρτυ??? :yahoo:  :yahoo:  :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #506515

    Αχιλλέα μακάρι να έχει καλό τρυγονοπέρασμα τον Σεπτέμβριο στην Κύπρο

    Θα δειξει Νικολα!! Περσυ δεν το απολαυσα και τοσο σε συγκριση με αλλες χρονιες… φετος ομως εχω ενα προαισθημα, καλο!! :yes:  :rose:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #506518

    Νικόλα το 828u μου εχει καρφωθεί στον εγκέφαλο απο την πρωτη στιγμη που το επιασα στα χέρια μου και θα το παρω! Αχιλλέα αγορι μου ελα εσυ και θα τα βρούμε! Τσιχλες,κρασιά,κοψίδια, μελια ολα θα τα ανακατέψουμε!!! Bill υπομονή ρε φίλε και έρχονται και οι μυτογκες!!! Ξεκινάμε με τα τρυγόνια ,  συνεχίζουμε με τα επιβλαβή και πάει ο καιρός πέρασε και θα φτάσουν και τα χειμωνιατικα! Την υγεία μας να έχουμε και περνάει ο καιρος!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    363
    Νικόλαος Ρεντίφης στις #506539

    Μήτσο άριστη επιλογή το 828! Μόνο και μόνο που είναι Benelli, σημαίνει εγγύηση στην ποιότητα… Ένα αλληλεπίθετο από τα καλύτερα στη μαζική παραγωγή…!

    Το μόνο που με ξενίζει,προσωπικά, στο συγκεκριμένο όπλο (και γι’ αυτό δεν επιθυμώ, για την ώρα, να το κάνω μέρος της συλλογής μου) είναι το αρκετά “διαστημικό” και παράξενο/αντισυμβατικό look που διαθέτει, το οποίο παραπέμπει εμφανώς στα αυτογεμή της Benelli…! Δεν δείχνει, δηλαδή, ένα κλασσικό αλληλεπίθετο δίκαννο… Αλλά αυτό είναι εντελώς υποκειμενικό και δευτερευούσης σημασίας…

    Κατά τα άλλα, είναι ένα άριστο και ποιοτικότατο σουπερποζέ, που αποτελεί σταθμό στην ιστορία των αλληλεπίθετων, διότι είναι κάτι εντελώς πρωτοποριακό και καινοτόμο…! Φέρει επάνω του πολλές και έξυπνες πατέντες, τόσο στον μηχανισμό του, όσο και στο κλείδωμά του και, γενικότερα, στον τρόπο λειτουργίας του…!

    Με το καλό να το αποκτήσεις και καλορίζικο…!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #506540

    Όντως Νίκο το παρουσιαστικό του 828u κάθε άλλο παρά συμβατικό και παραδοσιακό είναι. Η αίσθηση που μου έδωσε όταν το επωμισα ηταν μοναδικη. Τώρα έχω να αντιμετωπισω τα σχόλια των άλλων της παρέας που λένε ότι με το αλληλεπιθετο δεν θα παίρνω τοσα πουλιά όσα με τα αυτογεμη. Εγώ πάντως βλέπω ότι το τρίτο φυσιγγι 9 στις 10 δεν το ριχνω και τα νουμερα πλέον δεν με ενδιαφέρουν και τοσο.  Συγνώμη για το οff topic αλλά το όπλο 90%…… τσιχλες θα τουφεκαει!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #506541

    Όντως Νίκο το παρουσιαστικό του 828u κάθε άλλο παρά συμβατικό και παραδοσιακό είναι. Η αίσθηση που μου έδωσε όταν το επωμισα ηταν μοναδικη. Τώρα έχω να αντιμετωπισω τα σχόλια των άλλων της παρέας που λένε ότι με το αλληλεπιθετο δεν θα παίρνω τοσα πουλιά όσα με τα αυτογεμη. Εγώ πάντως βλέπω ότι το τρίτο φυσιγγι 9 στις 10 δεν το ριχνω και τα νουμερα πλέον δεν με ενδιαφέρουν και τοσο. Συγνώμη για το οff topic αλλά το όπλο 90%…… τσιχλες θα τουφεκαει!!!!!

    <hr />

    i hunt therefore i am

    τρομερο οπλο το 828 , μηχανολογικα και σχεδιαστικα πολύ μπροστα , αλλα πολύ ελαφρυ φιλε , η ταπεινη μου γνωμη είναι ότι απεθυνεται σε φερμα πιο πολύ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #506561

    Μητσαρα μπηκα και το ειδα γιατι δεν το ειχα παρει πρεφα ………!

    Πυραυλακατος είναι φιλε αυτό το ντουφεκι ……….μονο που θα το βλεπουν οι τσίχλες ανακοπη θα παθαινουν……….χαχαχα :yahoo:

    Κι όχι τιποτα αλλα που να περασει καμια προς τα κατω ……….προς Κυπρο μερια ντε…..! 😉

    Αντε να πουμε καλοριζικο…….! :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #506611

    Bill ηταν έρωτας με την πρώτη ματιά!!!! Δημήτρη την τσιχλα την κυνηγαω 80% με πολυωρα περπατητα  σε μέρη που είναι σχετικά πυκνα και η βολή πρέπει να γινει γρήγορα. Επίσης τα φυσίγγια που ριχνω είναι 80% 28-31 γραμμάρια , 15% 32 γραμμάρια και 5% 34 γραμμάρια. Ενα ελαφρύ όπλο δεν ταιριάζει στην περίπτωση μου??? Εντάξει άμα έχει μπασιματα όπως πέρισυ και χρειαστεί να καει πολύ πυρομαχικο θα έχω και τη Vinci μαζι!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #506612

    Μητσο η ταπεινη μου γνωμη ειναι να το παρεις!!!!  :yes:  Αμα στην επωμιση σου ‘ρθε, αμα το ειδες και το γουσταρες τρελλα…… τι να λεμε? Παρτο ρε λεβεντη!!! Οσο για το οτι ειναι ελαφρυ…. ο λογος που πηρα και εγω το zabatti αυτος ειναι…. επειδη ειναι ελαφρυ!!! Πιστευω πως κατι πρωινα και κατι απογευματινα που με κοροιδευαν τα πουλακια, τωρα θα τους ξηγηθω ιταλικα!!! Με τα σπαγεττι θα τις τρωω!!!  B-)  Βασιλη? Κοψε την πλακα…. οσο καλο και να ειναι το οπλο, επειδη ο Μητσος ειναι φιλος μου θα αφησει και κατι να περασει για μας!!! Ετσι Μητσο? Εεεεε?  :yahoo:  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #506615

    Αχιλλέα φιλε μου όλα έχουν δρομολογηθεί! Όσο για τις τσιχλες με βλέπω να τις τιμαω μόνο Κυριακές γιατί η δουλειά  ευτυχώς πάει πολύ καλά και δεν θα έχω την πολυτέλεια πολλών εξόδων. Άρα φιλε θα περασουν μπόλικες κάτω , μην σκας καθόλου!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    363
    Νικόλαος Ρεντίφης στις #506620

    Μήτσο, ένα άλλο σημαντικότατο ατού του 828, είναι ότι μπορείς να το φέρεις ΑΠΟΛΥΤΩΣ στα μέτρα σου, αφού προσφέρεται για υπερπληθώρα ρυθμίσεων, όσον αφορά στα διάφορα μέτρα, κλίσεις, κτλ. του κοντακιού…! Αυτό δεν υπάρχει σε άλλο αλληλεπίθετο!

     

    Υ.Γ.: Όντως, το 1 παραπανίσιο φυσίγγι του αυτογεμούς έναντι του δικάννου, για μένα προσωπικά, δεν αποτελεί σοβαρό λόγο ή επιχείρημα, για να προτιμήσει κανείς το πρώτο έναντι του άλλου…! Υπάρχουν άλλοι, πολύ πιο κρίσιμοι παράγοντες και παράμετροι, που παίζουν σημαίνοντα ρόλο στην επιλογή ενός λειόκαννου…!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #506752

    κοιτάξτε που κόβουν βόλτες οι ρουφιάνες

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 28,696 έως 28,710 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων