DUCKHUNTING-YΔΡΟΒΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,446 έως 5,460 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #394705

    τζο wrote:

    duckaholic wrote:

    τζο wrote:

    DIMAR1039 wrote:
    Ωραιος ο Τζο!!!!! Εχεις παρει φορα καλη και τα ροκανιζεις κανονικα!!Με ξεσηκωνεις ομως βραδιατικα ρε φιλε.Χχμμμ…λες να επιτεθω και γω αυριο…

    να πας εχει πολααααααααααα πουλια αλλα τα γαμ…να δεν παιζουν εξω πολλες συνταγες βλεπω και ποια να διαλεξω δεν ξερω [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    Μπράβο Τζο! Τα ροκανίζεις σταθερά! Καλημάνα είχα πολύ καιρό να δω και να χτυπήσω, είχε όμως πολλές στο Αζερμπαϊτζάν που είχα πάει (καλά, εκεί απ” όλα είχε πολλά). Βλέπω έκανες τη συνταγή του Altair Lusso με την κέτσαπ!

    καλημανες εχει αρκετες φετος, ειχα χρονια να τουφεκισω στη μεση της διαδρομης καταλαβα οτι δεν ειχα παρει φυσιγγια μαζι μου ξεχασα το γιλεκο σπιτι παντα εχω στο αμαξι φυσιγγια για χηνες και την πληρωσαν η καστανια και η καλημανα γι’αυτο και η κετσαπ BP 50γρ ν0

    Ναι αμέσως να δικαιολογηθείς, πες καλύτερα ότι ξεσήκωσες και συ την μόδα Πλάκα πλάκα μήπως και συ δεν ξέρεις να τουφεκάς …;

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    ΤΖΟ ΤΑ ΡΟΚΑΝΙΖΕΙΣ ΣΤΑΘΕΡΑ ΤΑ ΚΑΘΑΡΑ…ΜΠΡΑΒΟ… ΕΔΩ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΥΛΙΑ…ΜΕ ΤΗ ΒΡΟΧΗ Κ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΤΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΕΠΑΙΞΑΝ 3-4 ΠΑΠΙΑ ΤΟΠΙΑΣΜΕΝΑ, ΤΑ ΠΗΡΑΜΕ Κ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΑΜΕ ΣΤΟ »ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ»…ΑΠΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΠΟΥΛΙΑ ΜΗΔΕΝ…

    απο τουφεκια καλουτσικα πιστευω τα παω, οι αμερικανοι πως ριχνουν συνεχως μαγκνουν εγω μια τριπλετα εκανα και με+3 βαθμους και το καταλαβα

    τη συνταγη σου παντως θα την τιμησω στις γιορτες

    αρι εδω εχει πολλα πουλια ξενα αλλα δενπαιζουν καθολου ειναι μεσα στα καταφυγια

    πολλα καθαρα αρκετα ψαλιδια και λιγα μικρα ηρθαν και φερεντινια


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/06/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    33
    orca51 στις #394778

    μηπως μπορεις να μας δωσεις περισοτερες πληροφοριες για παραδειγμα πως μπορουμε να ελουμε σε επαφη με τους δοιργανωτες κλπ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #394812

    TOΛΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙΣ ΤΕΤΟΙΑ ΟΝΕΙΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ…ΩΡΑΙΕΣ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΟΥ… 😀

    ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΟΤΙ ΘΕΩΡΩ ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ   👿 ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΤΑΞΙΔΙ, ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΚΟΣΤΟΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ Κ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΠΟΥ ΝΑ ΡΙΧΝΕΙ Κ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ…ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΑΠΙΑ Η ΟΧΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ…ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΔΕΜΕΝΑ, Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥΣ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ Κ ΦΥΣΙΚΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΤΟΥΦΕΚΙ…ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ 5 ΟΠΛΑ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ, ΟΧΙ ΝΑ ΡΙΧΝΕΙΣ ΜΙΑ Κ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΣΟΥ ΑΝ ΘΑ ΡΙΞΕΙ Κ ΔΕΥΤΕΡΗ…

    ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΚΑΛΑ Κ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕΤΡΑΕΙ ΑΥΤΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ…ΜΠΡΑΒΟ… 😀 ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΓΕΡΟΣ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #394843

    Συγνωμη για την παρεμβαση,Αρη ποτε κυκλοφορει  το δευτερο τευχος του περιοδικου στην επαρχια??

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #394890

    Άρη δυστυχώς έτσι είναι και το χειρότερο είναι ότι από πέρσι συνεχίζει η κατάσταση και χειροτερεύει γιατί τα μπουροχοπλα λόγο χρήσης χαλούν κ περισσότερο. Να δίναμε €1000 να πάει στο διάολο αλλά είναι αρκετά τα λεφτά και άπλα οι εκεί διοργανωτές άπλα χεστηκαν.

    Τόλη καλησπέρα,

    καταρχήν καλώς ήρθες. Δεν γνωριζόμαστε αλλά φαίνεσαι άνθρωπος που λέει τα πράγματα με το όνομα τους. Συνήθως δεν έχουμε συνηθίσει να ακούμε παράπονα από ανθρώπους που κάνουν τέτοια ταξίδια. Ακόμα και αν έχουν κάποια παράπονα δεν τα εκφράζουν (δεν ξέρω αν πρόκειται για απλό εγωισμό ή για πελατιακές δημόσιες σχέσεις), με αποτέλεσμα όλοι εμείς που ακόμα δεν έχουμε πάει, να νομίζουμε ότι πρόκειται για ιδανικά ταξίδια.  Ο κύκλος όμως κάποιων κυνηγιών, ειδικά στην Ελλάδα, είναι μικρός και αν είσαι αρρωστάκι π.χ. με το υδρόβιο, θέλεις δεν θέλεις θα γνωρίσεις ανθρώπους που θα σου πουν αρκετά πράγματα και θα αρχίζεις να καταλαβαίνεις ότι τα κυνήγια στο εξωτερικό δεν ανήκουν σε κάποιον κόσμο αγγελικά πλασμένο.

    Όταν ο άλλος, ειδικά στην εποχή μας, δίνει ένα ποσό 2-3 χιλιάρικα για να πάει 5 μέρες για κυνήγι, πρέπει να απαιτεί και κάποια πράγματα. Στο τελευταίο που αναφέρομαι φυσικά είναι τα θηράματα, δεμένα δεν τα έχει κανένας, αλλά ακόμα και σε αυτά ο εδώ διοργανωτής μπορεί να ενημερωθεί με ένα τηλεφώνημα (ας μην γελιόμαστε). Δεν θα ξεχάσω ένα dvd με αφιέρωμα στο υδρόβιο της Αργεντινής που ο εκεί διοργανωτής έλεγε στο τέλος, “παπιά έχει πάρα πολλά αλλά όχι πάντα, θα με πάρετε τηλέφωνο να σας πω αν αξίζει να έρθετε ή όχι”.  Από κει και πέρα έχω ακούσει ιστορίες για τσακωμούς που αφορούν π.χ. τις συνθηκες (καθαριότητα,διατροφή κτλ).Έχω ακούσει μέχρι και για σκυλιά που κοιμόντουσαν πάνω στα κρεβάτια των κυνηγών .

    Από την άλλη, αυτό που λες με τα τουφέκια είναι πραγματικά περίεργο. Δεν μπορεί ο εδώ διοργανωτής, με τους εκεί διοργανωτές, να αγοράσουν 4 τουφέκια που να ρίχνουν; Για την έλλειψη ποικιλίας φυσιγγιών άντε να το καταλάβω γιατί μπορεί να υπάρχουν περιορισμοί στους εκεί νόμους. Αλλά για τα όπλα δεν το καταλαβαίνω, αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι κάποιοι τα παντελονιάζουν αδιαφορώντας για το αν το όπλο ρίχνει μία τουφεκιά και κατ επέκταση για αυτόν που πληρώνει.

    Τέλος, σου εύχομαι να είσαι γερός και να ξαναπάς. Συγχαρητήρια και πάλι για την ανάρτηση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    247
    duckaholic στις #394911

    Γιώργο, επέτρεψέ μου να επέμβω στην κουβέντα, γιατί πιστεύω ότι το θέμα χρειάζεται λίγο διευκρίνηση. Το Αζερμπαϊτζάν δεν είναι Ελβετία. Δεν είναι καν Ρουμανία. Είναι μία πρώην σοβιετική “δημοκρατία” και νυν “πετρελαιοκρατούμενη δημοκρατία”.  Το Baku είναι ένα Παρίσι της Ασίας, με πλούτο και χλιδή και όλη η υπόλοιπη χώρα είναι βουτηγμένη στη φτώχεια. Όλα βασίζονται στη διαφθορά, στη μίζα και την παραοικονομία και ως εκ τούτου, όλες οι επιχειρήσεις κρέμονται από μία κλωστή. Το να επενδύσει το εκεί γραφείο σε καινούρια όπλα είναι μία σκέψη ήδη παράτολμη, αφού την επόμενη μέρα μπορεί και να κλείσει για χίλιους δυο λόγους, αλλά ακόμα και αν αποφάσιζε να το κάνει, είναι τέτοια η γραφειοκρατία και το κόστος ενός απλού όπλου (Beretta A400 3.300 euro), που δεν παύει η ανανέωση του εξοπλισμού να είναι και σοβαρό κόστος ταυτόχρονα με το υψηλό ρίσκο. Ο Μπαριτάκης δεν φταίει σε τίποτα. Προσπαθεί και πιέζει και είναι πάντα παρών για να συντονίσει και να διεκπεραιώσει τα πράγματα. Αλλά πρέπει να καταλάβεις ότι έχει να κάνει με ένα προβληματικό κράτος. Αξίζει λοιπόν να πάει κανείς στο Αζερμπαϊτζάν. ΝΑΙ, ΜΕ ΧΙΛΙΑ! Ο Τόλης το ίδιο γκρίνιαζε και πέρσυ αλλά φέτος ξαναπήγε. Δεν παύει να είναι ο πιο κοντινός “εξωτικός” προορισμός για υδρόβια. Προσωπικά το θεωρώ ένα αυθεντικό ταξίδι στο παρελθόν, οπότε και το να κυνηγήσω με χαλασμένη καραμπίνα = μονόκαννο δεν θα με τρελάνει κιόλας. Το έκανα έτσι κι αλλιώς και φέτος, τις πρώτες δύο ημέρες από τις πέντε. Το φαγητό είναι “μπλουμ”, οι βάρκες είναι “χειροκίνητες”, η συνεννόηση ανύπαρκτη, ακόμα και τα ομοιώματα είναι “ζόμπι” παπιών, αλλά η απόλαυση χτυπάει κόκκινο φίλε! Το γεγονός ότι κυνηγάς σε έναν παράδεισο θηραμάτων και ο πιο κοντινός σου κυνηγός είναι φίλος σου και με δυσκολία ακούς τις τουφεκιές του, είναι κυνηγετική φαντασίωση. Οι ντόπιοι κυνηγούν κι αυτοί, αλλά μόνο μπάλιζες. Τα παπιά δεν ξέρουν να τα πετύχουν! Οπότε και οι τουφεκιές τους καλό κάνουν, ανεμίζουν τα παπιά στα καρτέρια. Εν κατακλείδι, αν θέλεις να ζήσεις ένα κυνήγι παπιών του 19ου αιώνα αξίζει να πας. Αν θέλεις τα χρήματά σου να αντιστοιχούν σε άνεση και εγγυημένα θηράματα, καλύτερα να προτιμήσεις κάποιο ταξίδι περιστεροειδών στην Αφρική ή τη Νότιο Αμερική, με ένα δυο απογευματινά στα παπιά έτσι για γεύση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #394925

    Γιώργο, επέτρεψέ μου να επέμβω στην κουβέντα, γιατί πιστεύω ότι το θέμα χρειάζεται λίγο διευκρίνηση. Το Αζερμπαϊτζάν δεν είναι Ελβετία. Δεν είναι καν Ρουμανία. Είναι μία πρώην σοβιετική «δημοκρατία» και νυν «πετρελαιοκρατούμενη δημοκρατία». Το Baku είναι ένα Παρίσι της Ασίας, με πλούτο και χλιδή και όλη η υπόλοιπη χώρα είναι βουτηγμένη στη φτώχεια. Όλα βασίζονται στη διαφθορά, στη μίζα και την παραοικονομία και ως εκ τούτου, όλες οι επιχειρήσεις κρέμονται από μία κλωστή. Το να επενδύσει το εκεί γραφείο σε καινούρια όπλα είναι μία σκέψη ήδη παράτολμη, αφού την επόμενη μέρα μπορεί και να κλείσει για χίλιους δυο λόγους, αλλά ακόμα και αν αποφάσιζε να το κάνει, είναι τέτοια η γραφειοκρατία και το κόστος ενός απλού όπλου (Beretta A400 3.300 euro), που δεν παύει η ανανέωση του εξοπλισμού να είναι και σοβαρό κόστος ταυτόχρονα με το υψηλό ρίσκο. Ο Μπαριτάκης δεν φταίει σε τίποτα. Προσπαθεί και πιέζει και είναι πάντα παρών για να συντονίσει και να διεκπεραιώσει τα πράγματα. Αλλά πρέπει να καταλάβεις ότι έχει να κάνει με ένα προβληματικό κράτος. Αξίζει λοιπόν να πάει κανείς στο Αζερμπαϊτζάν. ΝΑΙ, ΜΕ ΧΙΛΙΑ! Ο Τόλης το ίδιο γκρίνιαζε και πέρσυ αλλά φέτος ξαναπήγε. Δεν παύει να είναι ο πιο κοντινός «εξωτικός» προορισμός για υδρόβια. Προσωπικά το θεωρώ ένα αυθεντικό ταξίδι στο παρελθόν, οπότε και το να κυνηγήσω με χαλασμένη καραμπίνα = μονόκαννο δεν θα με τρελάνει κιόλας. Το έκανα έτσι κι αλλιώς και φέτος, τις πρώτες δύο ημέρες από τις πέντε. Το φαγητό είναι «μπλουμ», οι βάρκες είναι «χειροκίνητες», η συνεννόηση ανύπαρκτη, ακόμα και τα ομοιώματα είναι «ζόμπι» παπιών, αλλά η απόλαυση χτυπάει κόκκινο φίλε! Το γεγονός ότι κυνηγάς σε έναν παράδεισο θηραμάτων και ο πιο κοντινός σου κυνηγός είναι φίλος σου και με δυσκολία ακούς τις τουφεκιές του, είναι κυνηγετική φαντασίωση. Οι ντόπιοι κυνηγούν κι αυτοί, αλλά μόνο μπάλιζες. Τα παπιά δεν ξέρουν να τα πετύχουν! Οπότε και οι τουφεκιές τους καλό κάνουν, ανεμίζουν τα παπιά στα καρτέρια. Εν κατακλείδι, αν θέλεις να ζήσεις ένα κυνήγι παπιών του 19ου αιώνα αξίζει να πας. Αν θέλεις τα χρήματά σου να αντιστοιχούν σε άνεση και εγγυημένα θηράματα, καλύτερα να προτιμήσεις κάποιο ταξίδι περιστεροειδών στην Αφρική ή τη Νότιο Αμερική, με ένα δυο απογευματινά στα παπιά έτσι για γεύση.

    ΛΕΟ ΔΑΝΕΙΣΤΗΚΑ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΑΠΟ

    ΤΑ ΓΡΑΠΤΑ ΣΟΥ ΣΤΑ ΖΑΡΚΑΔΙΑ.

    ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!!!! 😀

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #394997

    Τόλη καλημέρα, να σε ρωτήσω κάτι; Στο Δ του Έβρου έχεις τύχει να κυνηγήσεις καθόλου με κανένα χιονάκι και κάνα 9ράκι αέρα;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    247
    duckaholic στις #395038

    Δεν τίθεται θέμα κόντρας φίλε Τόλη. Απλά τα βλέπουμε από διαφορετικές οπτικές γωνίες τα πράγματα. Αν είχες κυνηγήσει παπί με διάφορες συνθήκες, θα εκτιμούσες πολύ διαφορετικά τα πράγματα. Τα παπιά δεν είναι τσίχλες ούτε τρυγόνια. Τα είπαμε κι απ΄το τηλέφωνο. Ο Altair Lusso καταλαβαίνει πολύ καλά τι εννοώ.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #395041

    ALTAIR_LUSSO wrote:
    Τόλη καλημέρα, να σε ρωτήσω κάτι; Στο Δ του Έβρου έχεις τύχει να κυνηγήσεις καθόλου με κανένα χιονάκι και κάνα 9ράκι αέρα; http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    Οχι Γιωργο … αλλα τον Φεβρουαριο ειχει -15 στο Αζερμπαιτζαν και χιονονερο.

    Ok Τόλη, δεν στο ρώτησα αυτό για να δω αν έχεις κυνηγήσει σε αντίξοες συνθήκες, αλλά να πάρω μια ιδέα για την κάρπωση. Αν για παράδειγμα πάμε 4 άτομα, για μια εβδομάδα στον Έβρο με τις συνθήκες που αναφέρεις και βαρέσουμε 150-200 πουλιά, θα είσαι ευχαριστημένος; Με άλλα λόγια, τι θα προτιμούσες, αυτό που σου περιγράφω εγώ ή Αζερμπαιντζαν;

    Δεν τίθεται θέμα κόντρας φίλε Τόλη. Απλά τα βλέπουμε από διαφορετικές οπτικές γωνίες τα πράγματα. Αν είχες κυνηγήσει παπί με διάφορες συνθήκες, θα εκτιμούσες πολύ διαφορετικά τα πράγματα. Τα παπιά δεν είναι τσίχλες ούτε τρυγόνια. Τα είπαμε κι απ΄το τηλέφωνο. Ο Altair Lusso καταλαβαίνει πολύ καλά τι εννοώ.

    Λεωνίδα από την δική σου την πλευρά ίσως να έχεις δίκιο. Μπορεί να τα βλέπεις λίγο πιο ρομαντικά τα πράγματα. Αν θυμάμαι καλά, είχες πει ότι το περσινό σου ταξίδι ήταν δώρο. Δεν ξέρω για το φετινό αλλά μπορεί να παίζει και αυτό το ρόλο του. Θέλω να πω ότι αν μου κάναν εμένα τέτοιο δώρο, το τελευταίο που θα κοίταζα θα ήταν αν έριχνε το όπλο δεύτερη τουφεκιά. Αν όμως δώσω 2,5-3 χιλιάρικα και δεν μπορώ να ρίξω μια 3άρα σε διαλεχτά πουλιά, τότε όχι μόνο θα γκρινιάζω αλλά ούτε και γω ξέρω…! Επιμένω ότι όλα αυτά δεν θα τα συζητάγαμε αν υπήρχε σωστή ενημέρωση από τους διοργανωτές.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #395059

    ΟΣΟΙ ΕΙΣΤΕ ΓΙΑ ΕΒΡΟ ΑΥΤΗ Η ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΑΝΙΚΗ.

    ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΤΟ ΓΥΡΙΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ.

    ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΑ ΕΝΑ ΚΟΠΑΔΑΚΙ ΧΗΝΕΣ ΠΡΑΜΑ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ

    ΟΤΙ ΤΑ ΥΔΡΟΒΙΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #395068

    ΟΣΟΙ ΕΙΣΤΕ ΓΙΑ ΕΒΡΟ ΑΥΤΗ Η ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΑΝΙΚΗ.

     

    ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΤΟ ΓΥΡΙΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ.

    ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΑ ΕΝΑ ΚΟΠΑΔΑΚΙ ΧΗΝΕΣ ΠΡΑΜΑ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ

    ΟΤΙ ΤΑ ΥΔΡΟΒΙΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ.

    https://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%AE%CE%B3%CE%B9-Shop/507660999246808?ref=hl

    Υ.Γ

    ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ

    ΑΠ ΤΟΝ ΕΒΡΟ Κ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ. 😉 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #395078

    ALTAIR_LUSSO wrote:
    Ok Τόλη, δεν στο ρώτησα αυτό για να δω αν έχεις κυνηγήσει σε αντίξοες συνθήκες, αλλά να πάρω μια ιδέα για την κάρπωση. Αν για παράδειγμα πάμε 4 άτομα, για μια εβδομάδα στον Έβρο με τις συνθήκες που αναφέρεις και βαρέσουμε 150-200 πουλιά, θα είσαι ευχαριστημένος; Με άλλα λόγια, τι θα προτιμούσες, αυτό που σου περιγράφω εγώ ή Αζερμπαιντζαν;

     

    …. και εδω με -35 κυνηγουσαμε Ρωσσιδες που ειναι δυσκολο θυραμα

    [/url]
    image hosting[/url]

     

    Κ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ,

    ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ ΚΑΜΙΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟ!!!!!

    ΕΚΤΟΣ Κ ΑΝ ΥΠΕΡΒΗΚΑΤΕ ΤΟ ΟΡΙΟ Κ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ

    ΓΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!!!

    ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ Κ ΚΕΙ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΕΜΠΛΟΚΕΣ???

    😆 😆 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #395086

    falcon wrote:

    TOLISR1 wrote:

    ALTAIR_LUSSO wrote:
    Ok Τόλη, δεν στο ρώτησα αυτό για να δω αν έχεις κυνηγήσει σε αντίξοες συνθήκες, αλλά να πάρω μια ιδέα για την κάρπωση. Αν για παράδειγμα πάμε 4 άτομα, για μια εβδομάδα στον Έβρο με τις συνθήκες που αναφέρεις και βαρέσουμε 150-200 πουλιά, θα είσαι ευχαριστημένος; Με άλλα λόγια, τι θα προτιμούσες, αυτό που σου περιγράφω εγώ ή Αζερμπαιντζαν;

    …. και εδω με -35 κυνηγουσαμε Ρωσσιδες που ειναι δυσκολο θυραμα [/url]
    image hosting[/url]

    Κ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ, ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ ΚΑΜΙΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟ!!!!! ΕΚΤΟΣ Κ ΑΝ ΥΠΕΡΒΗΚΑΤΕ ΤΟ ΟΡΙΟ Κ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΓΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!!! ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ Κ ΚΕΙ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΕΜΠΛΟΚΕΣ???

    https://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%AE%CE%B3%CE%B9-Shop/507660999246808?ref=hl

    Μαλλον υπερβηκεμε το οριο …. παντως εκει οι Benelli δουλευουν καργααααααααααααααα

    ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΚΕΙ ΣΑΣ ΑΦΗΣΑΝ ΝΑ

    ΔΟΥΛΕΨΕΤΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΟΠΛΑ!!!!

    😆 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #395195

    kai εγω ο μεσος ελληνας που ζω μια οικονομικη κριση στην ελλαδα, και σηνεχιζω να ζω την αρωστια μου (το κυνηγι) θελω και λεω.  καλη ειναι η εικονα σαν αναφορα σε μια περιπετια στο αζαρμπαιτζαν.

     

    και ερχομαι να πληρωσω ενα ποσο της ταξης των 3000 ευρω. ενα σημαντικο ποσο για τα σημερινα δεδομενα στην ελλαδα για εναν μεσο ελληνα.  αντε να πω πως να μου δωσουν ενα οπλο που ριχνει μονο μια σφαιρα, να το καταπιω. αν και ο εδω διοργανωτης που σιγουρα κονομαει φραγγακια, θα μπορουσε να συμετεχει αυτος στην αγορα οπλων. αντε να αντεξω την ανεπαρκει φιλοξενεια που και εδω ο πρακτορας θα  πορουσε και αυτος να μεριμνησει. αντε να αντεξω το φαγητο. αντε και την σηνενοηση.

     

    αλλα δεν αντεχω με τιποτα την ιδεα να μην φερω μετα απο 3000 ευρω τα θυραματα στο σπιτι μου.  εκμεταλευοντε σιγουρα την αρωστια μας. ας μην κρυβομαστε.

     

    ακομα και στην βουργαρια, αν πεσεις σε λαμογια και δεν ξερεις τι πρεπει να κανεις και πως να φερθεις, σε εκμεταλευοντε.

     

    αυτη ειναι η  αληθεια και η αποψη μου.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,446 έως 5,460 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων