DUCKHUNTING-YΔΡΟΒΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,851 έως 5,865 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    139
    kounos στις #410758

    aris_kalamata wrote:
    ΚΑΛΑ ΔΕΣ Κ ΕΝΑ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΕΡΟ ΜΠΑΣ Κ ΣΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΕΙ… http://www.youtube.com/watch?v=_F1EXTJsabQ

    Τι μου κάνεις τώρα, βροχούλα είδα, φέρνω θύμησες στο νού μου και ταράζομαι. Έχουμε κατέβει από την βάρκα, ο Δημήτρης έφυγε αμέσως για το σημείο που ήθελε να κάτσει. Εγώ κοντοστάθηκα πίσω από ένα γιαλγκίνι με σκοπό να «κόψω» λίγο κίνηση και μετά να αποφασίσω που θα κάτσω. Ένα ζευγάρι κουταλάδες φάνηκαν από μακριά να έρχονται κατά πάνω μου. Είχα τον αέρα να λυσσομανάει από δεξιά μου και τα πουλιά ερχόντουσαν κοντραριστά από αριστερά. Έδιναν αγώνα και ολοένα πλησίαζαν αλλά όχι royal, σε δεξιά τραβέρσα. Μόλις έφτασαν καμιά 30αριά μέτρα μπροστά μου, σηκώθηκα και σημάδεψα το πρώτο, ενώ σκεφτόμουν πως ήταν εύκολοι στόχοι και με λίγη προσοχή θα μπορούσα να τα πάρω και τα δύο. Πατάω την σκανδάλη «τσακ», τραβάω το κλείστρο πίσω, αφού το μυαλό μου πήγε στην εμπλοκή, πάλι «τσακ»….! Δεν είχα γεμίσει το όπλο. Η θέα των πουλιών κατά την διάρκεια της διαδρομής με είχε συνεπάρει τόσο που ξέχασα το αυτονόητο. Κρίμα, σίγουρα πουλιά. Ο Δημητράκης ωστόσο έφτασε εκεί που ήθελε να κάτσει και δεν άργησε να ρίξει τις πρώτες τουφεκιές κατεβάζοντας μια καστανιά από ένα ζευγάρι. Μετά από λίγα λεπτά άλλα δύο σαρσέλια πήραν τον κατήφορο προς το νερό. Τα πουλιά είχαν πορεία από αριστερά προς τα δεξιά, κόντρα στον αέρα. Πέρναγαν ανοιχτά μπροστά μου αλλά σε μακρινή απόσταση. Φεύγω λοιπόν και γω προς τα εκεί. Αυτό που με προβλημάτιζε ήταν άλλο…! Που να κρυφτείς εκεί; Δεν έχει τίποτα για να κρυφτείς και τα ρημάδια παίζουν σαν τρελά σε κείνο το σημείο. Κάτι τέτοιες στιγμές μετανιώνω που είμαι ψηλός. Αυτές ήταν οι πρώτες σκέψεις μόλις έφτασα κοντά του και μια κραυγή «κρύψου» ήρθε στα αυτιά μου για να με αγχώσει κάπως. Που να κρυφτείς όμως; Ξάφνου, ενώ περπατάω και ψάχνω να βρω την ποιο ψηλή αρμυρήθρα για να κρυφτώ στοιχειωδώς, πέφτω μέσα σε ένα καναλάκι που είχε καλυφθεί από το νερό. Όχι πολύ βαθύ αλλά ικανό να κρύψω τον μεγαλύτερο όγκο του σώματος μου. Το σκαμνί βουλιαγμένο κάτω από το νερό, σχεδόν όλος από την μέση και κάτω μέσα στο νερό, με το στήθος να κοντεύει να ακουμπήσει στους μηρούς από το σκύψιμο. Κάτι χορταράκια και πράσινα καλαμάκια στην μια μεριά από το καναλάκι βοηθάνε αλλά παρόλα αυτά νιώθω ότι φαίνομαι. Ποτέ δεν έχω νοιώσει ότι είμαι αρκετά κρυμμένος για τα πουλιά αυτά. Νεροποντή, κατακλυσμός, το ένα μου μάτι είναι στον ουρανό και το άλλο στην στάθμη της μαρίτσας πίσω μου. Δεν είναι λίγες οι ιστορίες που έχω ακούσει για απότομα φουσκώματα των νερών με άσχημες συνέπειες. Ο Δημήτρης καμιά σαρανταριά μέτρα δεξιά μου, αλλά το συνεχές ουρλιαχτό της θάλασσας που «έβραζε» και τα γεμάτα 8 μποφόρ που μας χτύπαγαν την πλάτη, έκαναν κάθε απόπειρα επικοινωνίας να μοιάζει χαμένη υπόθεση. Ένα κοπάδι ψαλίδια γύρω στα δεκαπέντε πουλιά κάνει την εμφάνιση του από μπροστά και δεξιά μας. Στην προσπάθεια μου να είμαι κρυμμένος όσο το δυνατό περισσότερο δεν έχω την ορατότητα να βλέπω να πουλιά από πολύ μακριά, η κόντρα όμως πορεία που έχουν στον άνεμο, τα κάνει να μοιάζουν σταματημένα και τα δευτερόλεπτα μοιάζουν αιώνια μέχρι να έρθουν από πάνω σου και να επωμίσεις. Εκείνη την ώρα ο χρόνος μοιάζει να σταματάει, τα χέρια σφίγγουν το όπλο, οι πατούσες των ποδιών «βιδώνουν» δεξιά-αριστερά στην λάσπη προετοιμάζοντας μια σταθερή θέση για τουφεκιά, τα μάτια σχεδόν χαμηλωμένα, τόσο όσο χρειάζεται για να βλέπεις την πορεία τους και όχι να τα κοιτάς κατάματα, ο δείκτης του δεξιού χεριού να πιέζει το κουμπί της ασφάλειας λες και προσπαθείς να την βγάλεις από την άλλη μεριά και πάνω στο κρίσιμο σημείο ακούω τις τουφεκιές του Δημήτρη …. αχ ρε Δημητράκη, γιατί, αφού μου ερχόντουσαν πιο βολικά. Μετά παραδέχτηκε ότι έπρεπε να τα αφήσει γιατί θα μου πέρναγαν καλύτερα αλλά δεν βαριέσαι. Το μπουρίνι έφτασε από πάνω μας, η εμπειρία πρωτόγνωρη. Ένα κοπαδάκι σαρσέλια ξεπροβάλουν και κάθονται καμιά εικοσαριά μέτρα μπροστά μου. Δεν κάνω κίνηση να τα τουφεκίσω γιατί πολύ απλά δεν τα βλέπω από τον χαλασμό που γίνεται. Το μυαλό μου εκείνη την ώρα είναι στους κεραυνούς που έχουν κάνει όλο το Δ μπλέ παρά στα πουλιά. Πέρασε το μπουρίνι και τα πουλιά άρχισαν πάλι να πετάνε…. Το παιχνίδι συνεχίστηκε για τρεις ώρες περίπου, η ώρα έφτασε 12:30 και είχαμε να τουφεκίσουμε κάνα μισάωρο. Του κάνω νόημα να φύγουμε, αφού και τις καλύτερες μέρες τέτοια ώρα κόβουν και ξαναρχίζουν παιχνίδι μετά τις 14:00. «Κόψανε, πάμε να βάλουμε μια μπουκιά στο στόμα μας, να στραγγίξουμε λίγο και να βγούμε για απόγευμα» του φώναξα όσο πιο δυνατά μπορούσα. Όντως τον είδα να σηκώνεται και να μαζεύει το σκαμνί του κατευθυνόμενος προς την βάρκα. Η πιο όμορφη ταλαιπωρία που μπορείς να νιώσεις τέτοιες ώρες είναι το βάρος των πουλιών την ώρα που φεύγεις από τον γκιουμέ…

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    Ωραία αφήγηση Γιώργο!!!! Τελικά απ’ότι βλέπω έχεις ταλέντο !!!!!Το έριξες το υπονοούμενάκι σου ότι σου χάλασα τα πουλιά έεεεεεε.Α !! ρε Γιώργη,Α!!! Ρε Γιώργη.Θέλω να δώ τι αφήγηση θα κάνεις αν μας αξιώση ο θεός και πάμε φέτος στον κυνηγετικό παράδεισο,ξέρεις πού!!!!!!!!! Έτσι για να σκάει ο Άρης το φιλαράκι σου!!!!!!!!!!!


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #410760

    Τι μου κάνεις τώρα, βροχούλα είδα, φέρνω θύμησες στο νού μου και ταράζομαι…..[quote=410732]όμορφη ταλαιπωρία που μπορείς να νιώσεις τέτοιες ώρες είναι το βάρος των πουλιών την ώρα που φεύγεις από τον γκιουμέ…

    [/quote]

    σαν να το έζησα λέμε;;;;;; ❗

    μπράβο ρε Γιώργη 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #410835

    …κατεβάζεις το γείσο του καπέλου όσο πιο χαμηλα μπορείς μεσα απο την κουκούλα του μπουφάν για να γλιτώσεις όσες μπορείς απο τις σταγόνες της βροχής που φτάνουν σαν βελόνες στο πρόσωπό σου… Φτίαχνεις στα πλάγια την κουκούλα για να εχεις όσο το δυνατόν καλύτερη ορατότητα… Ο ουραννός εχει γίνει μαύρος και στο βάθος τα σύννεφα γίνονται ένα με το χώμα… Τα νερά έχουν πάρει και αυτά ενα βαθύ μπλε κάνοντας όλο και μικρότερη την αντίθεση με τα κοπαδάκια που περνάνε ένα με το νερό για να γλιτώσουν τις ριπές του ανέμου…Βρονταει ο ουραννός και μια αστραπη πέφτει μέσα στο απαγορευμένο… Τρομαζεις και αναρωτιέσαι τι κανείς εσύ μέσα σε όλο αυτό το χαμό και τοτε, μια μαυρίλα σηκώνεται στο βαθος…Μαυρισε ο ορίζοντας απο τα παπία που σηκώθηκαν τρομαγμενα… Παιρνείς δυναμη, χαμογελάς και κάνεις και ένα επιφώνυμα θαυμασμου…Οσο δυνατά και να το κάνεις εκείνη τη στιγμή, δεν ακόυγεται παρά ελάχιστα δίπλα σου…Ενας πρασινος ερχεται κοντράροντας τον αέρα, ενα μέτρο απο το νερό…Καθε ριπή του ανέμου τον πετάει και 2 μέτρα εκτός πορείας αλλα όλο και πλησιάζει… Βασανιστικά αργά…Καθε 10 μετρα που κερδίζει χανει άλλα 3-4 προς τα πλάγια… Στα 30 μέτρα με βλεπει και τινάζει… Πως με είδε μεσα σε όλο αυτο το χαλασμό; Ο αέρας πετάει το παπί προς το μέρος…Σηκώνομαι και νίωθω τη βροχή να μπαίνει σαν ποτάμι σε οποιαδήποτε άνοιγμα του μπουφάν… Η τουφεκία δεν βρίσκει στόχο και το παπί εξαφανίζεται με τον αέρα στην πλατη… Ο ουραννός κατεβαίνει στη γή, τα πάντα μαυρίζουν, οι κεραυνοί πεφτουν μπροστα σου φωτίζοντας όλο το δέλτα και η βροχή περιορίζει την ορατότητα κυριολεκτικα στα 20 μέτρα… Κουκουλώνεσαι για να γλιτώσεις και παλέυει να προλάβεις τα παπιά που εμαφιίζονται ξαφνικα και λίγα μόλις μέτρα μέσα στην αντάρα… Νιώθεις πιο κοντά απο οποτεδήποτε με τα στοιχέια της φύσης…Αξέχαστες και απερίγραπτες στιγμές…

     

    Γιωργο μας  έφτιαξες φίλε, ευχαρισούμε…

    Έτσι για να σκάει ο Άρης το φιλαράκι σου!!!!!!!!!!!

    Δημήτρη δεν ξέρω… Πολλα ειρωινικά σχολιάκια παρατηρώ τον τελευταίο καιρό…Δεν ξερω… υποτημιτικά σχόλια για τα φυσίγγια μου, ”ναι κ αυτό εχει και επινικελωμένα σκάγια ε… α και με Ζ2Μ αυτό… καλό το κλεισιμό σου δεν μπορω να πω, αλλα…”  μπηχτές, μυστικά με τα άλλα μέλη της ομάδας… Αρχιζει και η μεταγραφική περίοδος… Δεν ξέρω… :-p

    Α ΡΕ ΤΡΙΧΕΣ ΜΟΥ ΛΕΙΨΑΤΕ!!!!  🙂

     

    Αξίζει να αναφέρω ένα περιστατικο εδω για το κανάλι που περναγε ο Γιωργος, για να κρυφτει στα λίγα καλαμάκια που περιγραφει… Το απογευμα εκείνης της μέρας ημουν εγω σε εκέινο το μέρος, και ο Δημήτρης ξαναπιανοντας τη θεση του (ναι ναι εκέινη που χαλασε τα ψαλιδια του Γιωργου :-p ) μου υπέδειξε εμένα να περα΄σω το καναλακι και να κρυφτω…Εμένα ομως τα ποδια μου ειναι τα μισα απο αυτα του Γιωργου… Στην αρχη πάλευα να κρυφτώ πριν το καναλάκι… Βαραω δυο σαρσελια, μου πεφτουν πισω απο το καναλάκι… Δεν βαριεσαι λεω θα το περάσω… ΓΛΟΥΥΠ… Μεχρι τα βυζιά στο νερο… Δε βαριεσαι λεω… Εχει παπια… Το καρεκλακι 30 πόντους κατω απο το νερό…Δε βαριεσαι λέω έχει παπια… 2 περίεργα ζωήφια σαν αεροπλανα περπάταγαν πανω μου…Δε βαριεσαι τα γνωστα… Βαραω αλλο ενα  μικρο πεφτει μπροστα απο το καναλάκι… Αντε παλι και εγω και τα φυσιγγια μου να κανουν τον Κουστώ, το περναω… Ενώ το μάζευα μου φωνάζει ο Δημητρης πίσω σου, με καβαλάνε καμια 10αρια σαρσέλια… Κανω την πρω΄τη τουφεκία διπλώνει ενα, διπλώνω και εγω στις γελαδοπατισιές μέσα στη λάσπη, μεσα στο νερο!!! Δεν πτοούμε… Σηκώνομαι γρήγορα…Αλλη μια τουφεκία στα πουλια που ηταν καθετα πανω μου, διπλώνει αλλο ενα, διπλώνω και εγω, πάλι μέσα στο νερο… ”Δημητρηηηηηηηηηηηηηηηη” φωναζω στον άλλο Δημητρη τησ παρεας, ”ελα κατσε εδω @#@@#%$#@%#$^$#^$%^&^%&%^ να παω να ριξω ενα ξαματιασμα γιατι δεν με παει το μερος”… Βγήκα σε λίγο πιο στέρεο εδαφος, εκανα αρκετες τουφεκίες ακόμα, θαυμασα και αρκετες των Δημητρηδων απο πιο σταθερη θεση και περασε μια υπέροχη μερα… Το επομενο πρωι βεβαια, τα ειχα ξεχασει όλα, ημουν ξανα στο iδιο σημειό… :-p

    ααααααχχχχχ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #410842

    φοβερα ζωντανες περιγραφες …συγχαρητηρια παιδες…..

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #410915

    Ωραία αφήγηση Γιώργο!!!! Τελικά απ’ότι βλέπω έχεις ταλέντο !!!!!Το έριξες το υπονοούμενάκι σου ότι σου χάλασα τα πουλιά έεεεεεε.Α !! ρε Γιώργη,Α!!! Ρε Γιώργη….

    Αφού αν δεν σε τσιγκλίσω, δεν γράφεις, γι’αυτό το έριξα… 🙂 Οφείλω να ομολογήσω ότι με σένα και τον Βέγγο δουλεύουμε άψογα, με τον Αντρίκο έχω κάποια θεματάκια γιατί αν τον γυρίσεις ανάποδα θα τρέχουν από παντού όλων των ειδών τα μπινελίκια (σοκολατάκια, σοκοφρετάκια, mars, twix κτλ κτλ) και δεν μπορώ να συγκεντρωθώ…!

    Τρομαζεις και αναρωτιέσαι τι κανείς εσύ μέσα σε όλο αυτό το χαμό…

    Άρη, ήταν η πρώτη φορά που τρόμαξα σε κυνήγι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    37
    Antonis Stamatiou στις #411710

    [/url]
    image[/url]

    Ιανουαριος 2013…. μαζι με aris_kalamata

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #411733

    ΠΟΥ ΤΗΝ ΞΕΘΑΨΕΣ ΑΥΤΗ ΡΕ ΨΗΛΕ????

    ΩΡΑΙΑ ΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙΝΗ…Κ ΕΙΧΑΜΕ ΜΕΙΝΕΙ Κ ΑΠΟ ΦΥΣΙΓΓΙΑ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    139
    kounos στις #412669

    …κατεβάζεις το γείσο του καπέλου όσο πιο χαμηλα μπορείς μεσα απο την κουκούλα του μπουφάν για να γλιτώσεις όσες μπορείς απο τις σταγόνες της βροχής που φτάνουν σαν βελόνες στο πρόσωπό σου… Φτίαχνεις στα πλάγια την κουκούλα για να εχεις όσο το δυνατόν καλύτερη ορατότητα… Ο ουραννός εχει γίνει μαύρος και στο βάθος τα σύννεφα γίνονται ένα με το χώμα… Τα νερά έχουν πάρει και αυτά ενα βαθύ μπλε κάνοντας όλο και μικρότερη την αντίθεση με τα κοπαδάκια που περνάνε ένα με το νερό για να γλιτώσουν τις ριπές του ανέμου…Βρονταει ο ουραννός και μια αστραπη πέφτει μέσα στο απαγορευμένο… Τρομαζεις και αναρωτιέσαι τι κανείς εσύ μέσα σε όλο αυτό το χαμό και τοτε, μια μαυρίλα σηκώνεται στο βαθος…Μαυρισε ο ορίζοντας απο τα παπία που σηκώθηκαν τρομαγμενα… Παιρνείς δυναμη, χαμογελάς και κάνεις και ένα επιφώνυμα θαυμασμου…Οσο δυνατά και να το κάνεις εκείνη τη στιγμή, δεν ακόυγεται παρά ελάχιστα δίπλα σου…Ενας πρασινος ερχεται κοντράροντας τον αέρα, ενα μέτρο απο το νερό…Καθε ριπή του ανέμου τον πετάει και 2 μέτρα εκτός πορείας αλλα όλο και πλησιάζει… Βασανιστικά αργά…Καθε 10 μετρα που κερδίζει χανει άλλα 3-4 προς τα πλάγια… Στα 30 μέτρα με βλεπει και τινάζει… Πως με είδε μεσα σε όλο αυτο το χαλασμό; Ο αέρας πετάει το παπί προς το μέρος…Σηκώνομαι και νίωθω τη βροχή να μπαίνει σαν ποτάμι σε οποιαδήποτε άνοιγμα του μπουφάν… Η τουφεκία δεν βρίσκει στόχο και το παπί εξαφανίζεται με τον αέρα στην πλατη… Ο ουραννός κατεβαίνει στη γή, τα πάντα μαυρίζουν, οι κεραυνοί πεφτουν μπροστα σου φωτίζοντας όλο το δέλτα και η βροχή περιορίζει την ορατότητα κυριολεκτικα στα 20 μέτρα… Κουκουλώνεσαι για να γλιτώσεις και παλέυει να προλάβεις τα παπιά που εμαφιίζονται ξαφνικα και λίγα μόλις μέτρα μέσα στην αντάρα… Νιώθεις πιο κοντά απο οποτεδήποτε με τα στοιχέια της φύσης…Αξέχαστες και απερίγραπτες στιγμές… Γιωργο μας έφτιαξες φίλε, ευχαρισούμε…

    kounos wrote:
    Έτσι για να σκάει ο Άρης το φιλαράκι σου!!!!!!!!!!!

    Δημήτρη δεν ξέρω… Πολλα ειρωινικά σχολιάκια παρατηρώ τον τελευταίο καιρό…Δεν ξερω… υποτημιτικά σχόλια για τα φυσίγγια μου, »ναι κ αυτό εχει και επινικελωμένα σκάγια ε… α και με Ζ2Μ αυτό… καλό το κλεισιμό σου δεν μπορω να πω, αλλα…» μπηχτές, μυστικά με τα άλλα μέλη της ομάδας… Αρχιζει και η μεταγραφική περίοδος… Δεν ξέρω… :-p Α ΡΕ ΤΡΙΧΕΣ ΜΟΥ ΛΕΙΨΑΤΕ!!!! 🙂 Αξίζει να αναφέρω ένα περιστατικο εδω για το κανάλι που περναγε ο Γιωργος, για να κρυφτει στα λίγα καλαμάκια που περιγραφει… Το απογευμα εκείνης της μέρας ημουν εγω σε εκέινο το μέρος, και ο Δημήτρης ξαναπιανοντας τη θεση του (ναι ναι εκέινη που χαλασε τα ψαλιδια του Γιωργου :-p ) μου υπέδειξε εμένα να περα΄σω το καναλακι και να κρυφτω…Εμένα ομως τα ποδια μου ειναι τα μισα απο αυτα του Γιωργου… Στην αρχη πάλευα να κρυφτώ πριν το καναλάκι… Βαραω δυο σαρσελια, μου πεφτουν πισω απο το καναλάκι… Δεν βαριεσαι λεω θα το περάσω… ΓΛΟΥΥΠ… Μεχρι τα βυζιά στο νερο… Δε βαριεσαι λεω… Εχει παπια… Το καρεκλακι 30 πόντους κατω απο το νερό…Δε βαριεσαι λέω έχει παπια… 2 περίεργα ζωήφια σαν αεροπλανα περπάταγαν πανω μου…Δε βαριεσαι τα γνωστα… Βαραω αλλο ενα μικρο πεφτει μπροστα απο το καναλάκι… Αντε παλι και εγω και τα φυσιγγια μου να κανουν τον Κουστώ, το περναω… Ενώ το μάζευα μου φωνάζει ο Δημητρης πίσω σου, με καβαλάνε καμια 10αρια σαρσέλια… Κανω την πρω΄τη τουφεκία διπλώνει ενα, διπλώνω και εγω στις γελαδοπατισιές μέσα στη λάσπη, μεσα στο νερο!!! Δεν πτοούμε… Σηκώνομαι γρήγορα…Αλλη μια τουφεκία στα πουλια που ηταν καθετα πανω μου, διπλώνει αλλο ενα, διπλώνω και εγω, πάλι μέσα στο νερο… »Δημητρηηηηηηηηηηηηηηηη» φωναζω στον άλλο Δημητρη τησ παρεας, »ελα κατσε εδω @#@@#%$#@%#$^$#^$%^&^%&%^ να παω να ριξω ενα ξαματιασμα γιατι δεν με παει το μερος»… Βγήκα σε λίγο πιο στέρεο εδαφος, εκανα αρκετες τουφεκίες ακόμα, θαυμασα και αρκετες των Δημητρηδων απο πιο σταθερη θεση και περασε μια υπέροχη μερα… Το επομενο πρωι βεβαια, τα ειχα ξεχασει όλα, ημουν ξανα στο iδιο σημειό… :-p ααααααχχχχχ….

    Απόψε έπεσε στα χέρια μου το περιοδικό Hunter Passion και όπως το ξεφύλλιζα έπεσε η ματιά μου σε μία αφήγηση για ένα βαλτοκυνήγι  που πραγματοποιήθηκε στο Δέλτα του Έβρου τον περασμένο Οκτώβρη.Κατάλαβα σε ποιους αναφερόσουν απο την περιγραφή αλλά όλα τα καλύτερα άρχισαν  να διαγράφονται δειλά -δειλά απο την ώρα που έφτασε και ο τελευταίος της παρέας ο κύριος Γιώργος!!!!!!! Έτσι!!!!! Και δεν είναι μόνο αυτό αλλά και μία φωτό που υπάρχει ,κοίτα να δείς πάλι ποίον δείχνει ;;;;;; Τι να πείς!!!! Βλέπω η αφήγηση να είναι από την οπτική γωνία του Γιώργου πάλι (αχ!!!! το αίμα νερο δεν γίνεται)!!!!, ξέρεις αυτού που σε πιο πάνω πόστ του χαλούσαμε τα πουλιά που πήγαιναν επάνω του.Περιμένω τον επόμενο μήνα να διαβάσω την συνέχεια με μεγάλη αγωνία .Υ.Γ. Το σκουφάκι είναι τέλειο Άρη δεν νομίζεις!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #412739

     

    ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΔΗΜΗΤΡΗ? 😉 ΔΕΝ ΧΟΡΑΓΕ ΟΛΟ ΤΟ ΑΡΘΡΟ Κ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΑ ΔΥΟ…

    Κατάλαβα σε ποιους αναφερόσουν απο την περιγραφή

    ΓΙΑΤΙ ΕΓΡΑΨΑ ΕΓΩ ΠΟΥΘΕΝΑ KOUNOS? :-Ρ

    όλα τα καλύτερα άρχισαν  να διαγράφονται δειλά -δειλά απο την ώρα που έφτασε και ο τελευταίος της παρέας ο κύριος Γιώργος!!!!!!! Έτσι!!!!!

    Ε… ΕΣΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΠΙΑ, ΟΤΙ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΒΟΥΝΤΟΥ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ Κ ΤΟ ΚΥΡΙΩΣ ΚΥΝΗΓΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΦΙΞΗ ΤΟΥ… ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΝΑΜΕ ΖΕΣΤΑΜΑ…

    Και δεν είναι μόνο αυτό αλλά και μία φωτό που υπάρχει ,κοίτα να δείς πάλι ποίον δείχνει ;;;;;; Τι να πείς!!!!

    ΕΔΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΔΙΚΑΙΟΣ…ΕΔΩΣΑ 15 ΦΩΤΟ ΣΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ Κ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΟΠΟΙΕΣ ΝΟΜΙΖΕΙ, ΤΟ ΟΤΙ ΔΙΑΛΕΞΕ ΕΜΕΝΑ Κ ΤΟ ΓΙΩΡΓΟ ΜΑΛΛΟΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΦΩΤΟΓΕΝΕΙΑ… 😉

    ξέρεις αυτού που σε πιο πάνω πόστ του χαλούσαμε τα πουλιά που πήγαιναν επάνω του.

    ΑΥΤΟ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΩ…ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ…. ΟΙ ΓΝΩΣΤΕΣ ΚΑΚΙΕΣ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ… ΧΑΧΑΧΑΧΑ…

    Υ.Γ. Το σκουφάκι είναι τέλειο Άρη δεν νομίζεις!!!!!

    ΓΙΑ ΤΟ ΣΚΟΥΦΑΚΙ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ…ΑΣΤΟ ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ…ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ… 😉

    ΔΗΜΗΤΡΗ,ΣΟΥ ΕΧΩ ΕΤΟΙΜΑΣΕΙ ΗΔΗ Κ ΕΙΔΙΚΗ ΑΦΙΕΡΩΣΗ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ Κ ΣΕΝΑ Κ ΤΟΥ ΞΑΔΕΡΦΟΥ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΑΠΟΝΟ… :-Ρ

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #412954

    Ρε παπιοκομάντα τετοια έχει το Δ;

     

    Ο Altairopoulos μου χει ξεκινήσει τα ιδιαίτερα  για τα  του Δ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #412967

     Ο Altairopoulos μου χει ξεκινήσει τα ιδιαίτερα για τα του Δ…

    K ΣΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΙΣ??? ΧΑΧΑ…

    ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ…ΠΩΣ ΣΟΥ ΚΟΛΛΗΣΕ Η CANVASBACK? ΕΧΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΛΙΓΟ ΟΜΩΣ…

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #412972

    PANOUTSOS wrote:
    Ο Altairopoulos μου χει ξεκινήσει τα ιδιαίτερα για τα του Δ…

    K ΣΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΙΣ??? ΧΑΧΑ… ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ…ΠΩΣ ΣΟΥ ΚΟΛΛΗΣΕ Η CANVASBACK? ΕΧΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΛΙΓΟ ΟΜΩΣ…

    δε με ξεκίνησε απο αυτα… απλά δική μου η απορία 😛

    Κατα τον 10  να με ενημερώσεις για τα φουσέκια  της Benella

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #413382

    MEΡΙΚΕΣ ΩΡΑΙΕΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #413417

    ΤΟ ΝΕΟ ΥΠΕΡΟΠΛΟ ΤΗΣ BERETTA

    ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ …………..ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΟΙ ΔΟΚΙΜΕΣ ΕΓΙΝΑΝ ΣΕ ΠΑΠΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΣΕ ΠΙΟ ΧΟΝΤΡΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ……ΤΟ ΥΠΕΡΟΠΛΟ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟ  1 ΛΕΠΤΟ ΚΑΙ 55 ΔΕΥΤΡΟΛΕΠΤΟ ΤΟΥ ΕΝ ΛΟΓΩ ΒΙΝΤΕΟ ……………

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #413569

    http://www.youtube.com/watch?v=8GyqySN5HQ0

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,851 έως 5,865 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων