BROWNING CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 331 έως 345 (από 637 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Browning

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    262
    classicdoubles στις #406123

    Μαγκες επειδή έχω ψαχτει παρα πολυ και έχω προσωπικά τη fusion evolve 2 gold,μια συμβουλή, για περπατητο σε τσιχλοκοτσυφια, και με 3 άστρα τσοκ μαμά, τα tordo της gorilla τα 33gr που είναι, δε παίζονται με τίποτα! Εξαιρετικά, φοβερή κατανομή μέχρι και 40 μέτρα ακόμη και αμετάβλητα σε χαμηλές θερμοκρασίες το σημαντικότερο! Δοκιμάστε τα και θα με θυμηθείτε, εγω τα κυνηγαω χρόνια τώρα,δεν τ’αλλαζω με τίποτα και για κανένα άλλο, έχω φάει μεγάλες φολλες! Τώρα για καρτερι και πιο μακρινές αποστάσεις ακόμη, χρησιμοποιώ αλλα ανάλογα με το θηραμα. Αυτα.

    Ευχαριστώ πολύ συνάδελφε!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    228
    Lipis77 στις #406265

    Lipis77 wrote:
    Μαγκες επειδή έχω ψαχτει παρα πολυ και έχω προσωπικά τη fusion evolve 2 gold,μια συμβουλή, για περπατητο σε τσιχλοκοτσυφια, και με 3 άστρα τσοκ μαμά, τα tordo της gorilla τα 33gr που είναι, δε παίζονται με τίποτα! Εξαιρετικά, φοβερή κατανομή μέχρι και 40 μέτρα ακόμη και αμετάβλητα σε χαμηλές θερμοκρασίες το σημαντικότερο! Δοκιμάστε τα και θα με θυμηθείτε, εγω τα κυνηγαω χρόνια τώρα,δεν τ’αλλαζω με τίποτα και για κανένα άλλο, έχω φάει μεγάλες φολλες! Τώρα για καρτερι και πιο μακρινές αποστάσεις ακόμη, χρησιμοποιώ αλλα ανάλογα με το θηραμα. Αυτα.

    Ευχαριστώ πολύ συνάδελφε!

    δε κάνει τίποτα αφου μπορω να βοηθήσω… .
    Καλη συνέχεια.Τα λέμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #406372

    Καλημέρα σε όλους.Μια ερώτηση:Στο περπατητό ποιος θεωρείται καλός συδυασμός;4*-3* ή 3*-2*(αν & το 2* είναι στενό για περπάτημα);Αναφέρομαι σε αποστάσεις το πολύ μέχρι 35μέτρα.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #406379

    Καλημέρα σε όλους.Μια ερώτηση:Στο περπατητό ποιος θεωρείται καλός συδυασμός;4*-3* ή 3*-2*(αν & το 2* είναι στενό για περπάτημα);Αναφέρομαι σε αποστάσεις το πολύ μέχρι 35μέτρα.

    Πάνο καλημέρα,

    εγώ προσωπικά θα έβαζα και 5*-4* αλλά επειδή τα μαμίσια τσοκ της browning είναι ανοικτά για λόγους ψυχολογικούς(κυνηγετικούς εννοείται)το 4*-3* είναι ότι πρέπει 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #406380

    για μενα το 2-4 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #406381

    PANOS wrote:
    Καλημέρα σε όλους.Μια ερώτηση:Στο περπατητό ποιος θεωρείται καλός συδυασμός;4*-3* ή 3*-2*(αν & το 2* είναι στενό για περπάτημα);Αναφέρομαι σε αποστάσεις το πολύ μέχρι 35μέτρα.

    Πάνο καλημέρα,εγώ προσωπικά θα έβαζα και 5*-4* αλλά επειδή τα μαμίσια τσοκ της browning είναι ανοικτά για λόγους ψυχολογικούς(κυνηγετικούς εννοείται)το 4*-3* είναι ότι πρέπει

    ..κακό είναι το πολύ και το καθόλου..
    Μάκης…..Μαραθώνας

    Καλημέρα Μάκη μου,δεν έχω τα μαμίσια έχω πάρει brilley(ξέχασα να το πω)

    Ευχαριστώ! 🙂

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    262
    classicdoubles στις #406404

    Καλημέρα σε όλους.Μια ερώτηση:Στο περπατητό ποιος θεωρείται καλός συδυασμός;4*-3* ή 3*-2*(αν & το 2* είναι στενό για περπάτημα);Αναφέρομαι σε αποστάσεις το πολύ μέχρι 35μέτρα.

    Καλημέρα! Προσωπική γνώμη είναι ότι μέχρι το πολύ 35 μέτρα τα 3* δίνουν καλύτερη κατανομή και διορθώνουν τυχόν λαθάκια σε σχέση με τα 2*. Στο πλάγιο που έχω αυτό το συνδυασμό τσόκ έχω μόνιμα και μάλιστα αν είναι πολύ πυκνό χρησιμοποιώ 5-3! Το όπλο βέβαια είναι δισκάνδαλο και προσφέρει άμεση επιλογή κάννης πολύ γρήγορα. Στη Fusion που απέκτησα πρόσφατα δοκίμασα και τα 3* αλλά και το 4άρι, και για τις αποστάσεις που τουφέκισα τα περισσότερα πουλιά πιστεύω τα 4* είναι καλύτερα… μου έδωσαν περισσότερα πουλιά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    228
    Lipis77 στις #406459

    Καλημέρα σε όλους.Μια ερώτηση:Στο περπατητό ποιος θεωρείται καλός συδυασμός;4*-3* ή 3*-2*(αν & το 2* είναι στενό για περπάτημα);Αναφέρομαι σε αποστάσεις το πολύ μέχρι 35μέτρα.

    Για την απόσταση που αναφέρεις δηλ. το πολυ 35 μέτρα με 4-3 πιστεύω είσαι υπέρ-καλυμμενος, τα πάντα φίλε μου είναι καθαρα θέμα απόστασης.
    Αν έχεις σκοπό να ρίχνεις το 2 πάνω απο 40 μέτρα εκει θα έχεις απώλεια με το 3αρι.
    Αυτα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #406460

    για μενα skeet-lm εχουν κολλησει πανω στο δικο μου…. 😉

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #406479

    για μενα skeet-lm εχουν κολλησει πανω στο δικο μου…. 😉

    skeet και im midas όχι απλά καλά…..τέεεεεεεεεελεια 🙂

    fusion,evolve,phoenix,gts που τα δούλεψα τουφεκιές αξέχαστες 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #406532

    PANOS wrote:
    Καλημέρα σε όλους.Μια ερώτηση:Στο περπατητό ποιος θεωρείται καλός συδυασμός;4*-3* ή 3*-2*(αν & το 2* είναι στενό για περπάτημα);Αναφέρομαι σε αποστάσεις το πολύ μέχρι 35μέτρα.

    Πάνο καλημέρα, εγώ προσωπικά θα έβαζα και 5*-4* αλλά επειδή τα μαμίσια τσοκ της browning είναι ανοικτά για λόγους ψυχολογικούς(κυνηγετικούς εννοείται)το 4*-3* είναι ότι πρέπει

    ..κακό είναι το πολύ και το καθόλου..
    Μάκης…..Μαραθώνας

    Μάκη συμφωνώ για τα νούμερα αλλά δεν θα τα έλεγα ανοιχτά (σίγουρα βέβαια δεν τα λες σφιχτά), normal είναι απλά δεν είναι κλειστά σαν τα beretta .

    Tο cyl και εγώ το έχω σε αχρηστία, κάτι skeet briley έχω πάρει εσωτερικά και είναι πολύ καλά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #406607

    για μενα το 2-4

    391-525

    PANOS wrote:
    Καλημέρα σε όλους.Μια ερώτηση:Στο περπατητό ποιος θεωρείται καλός συδυασμός;4*-3* ή 3*-2*(αν & το 2* είναι στενό για περπάτημα);Αναφέρομαι σε αποστάσεις το πολύ μέχρι 35μέτρα.

    Καλημέρα! Προσωπική γνώμη είναι ότι μέχρι το πολύ 35 μέτρα τα 3* δίνουν καλύτερη κατανομή και διορθώνουν τυχόν λαθάκια σε σχέση με τα 2*. Στο πλάγιο που έχω αυτό το συνδυασμό τσόκ έχω μόνιμα και μάλιστα αν είναι πολύ πυκνό χρησιμοποιώ 5-3! Το όπλο βέβαια είναι δισκάνδαλο και προσφέρει άμεση επιλογή κάννης πολύ γρήγορα. Στη Fusionπου απέκτησα πρόσφατα δοκίμασα και τα 3* αλλά και το 4άρι, και για τις αποστάσεις που τουφέκισα τα περισσότερα πουλιά πιστεύω τα 4* είναι καλύτερα… μου έδωσαν περισσότερα πουλιά.

    PANOS wrote:
    Καλημέρα σε όλους.Μια ερώτηση:Στο περπατητό ποιος θεωρείται καλός συδυασμός;4*-3* ή 3*-2*(αν & το 2* είναι στενό για περπάτημα);Αναφέρομαι σε αποστάσεις το πολύ μέχρι 35μέτρα.

    Για την απόσταση που αναφέρεις δηλ. το πολυ 35 μέτρα με 4-3 πιστεύω είσαι υπέρ-καλυμμενος, τα πάντα φίλε μου είναι καθαρα θέμα απόστασης.
    Αν έχεις σκοπό να ρίχνεις το 2 πάνω απο 40 μέτρα εκει θα έχεις απώλεια με το 3αρι.
    Αυτα.

    Το παθος και η τρελα μας για το κυνηγι ειναι φυσιολογικη,πρεπει να κυνηγαμε ομως με σεβασμο στη φυση και παντα με προσοχη!

    για μενα skeet-lm εχουν κολλησει πανω στο δικο μου….

    akis_a wrote:
    για μενα skeet-lm εχουν κολλησει πανω στο δικο μου….

    skeet και im midas όχι απλά καλά…..τέεεεεεεεεελεια fusion,evolve,phoenix,gts που τα δούλεψα τουφεκιές αξέχαστες

    ..κακό είναι το πολύ και το καθόλου..
    Μάκης…..Μαραθώνας

    blanco wrote:

    PANOS wrote:
    Καλημέρα σε όλους.Μια ερώτηση:Στο περπατητό ποιος θεωρείται καλός συδυασμός;4*-3* ή 3*-2*(αν & το 2* είναι στενό για περπάτημα);Αναφέρομαι σε αποστάσεις το πολύ μέχρι 35μέτρα.

    Πάνο καλημέρα, εγώ προσωπικά θα έβαζα και 5*-4* αλλά επειδή τα μαμίσια τσοκ της browning είναι ανοικτά για λόγους ψυχολογικούς(κυνηγετικούς εννοείται)το 4*-3* είναι ότι πρέπει ..κακό είναι το πολύ και το καθόλου..
    Μάκης…..Μαραθώνας

    Μάκη συμφωνώ για τα νούμερα αλλά δεν θα τα έλεγα ανοιχτά (σίγουρα βέβαια δεν τα λες σφιχτά), normal είναι απλά δεν είναι κλειστά σαν τα beretta . Tο cyl και εγώ το έχω σε αχρηστία, κάτι skeet briley έχω πάρει εσωτερικά και είναι πολύ καλά.

    “Δε μπορείς να ανακαλύψεις νέους ωκεανούς αν δεν έχεις το κουράγιο να χάσεις την ακτή από τα μάτια σου”

    Σας ευχαριστώ πολύ όλους! 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    261
    thor600 στις #406809

    Ρε παλικάρια,έχει φορέσει κανείς σας τα νέα helix να μου πει εντυπώσεις ;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #406945

    Καλησπερα σε ολους τους συναδελφους

    Εχω εναν συγγενη που στην κατοχη του εδω και 20 χρονια εχει το παρακατω οπλο=

    Browning  B-S  SPECIAL STEEL  SHELLS 23/4 AND 3

    Το οπλο ειναι πλαγιοκαννο μονοσκανδαλο

    Ο ανθρωπος κυνηγουσε πολυ παλια με αυτο αλλα εδω και 20 χρονια το εχει σταματησει

    Γνωριζει κανεις την χρονολογια του και ποσο αξια εχει?

    Ευχαριστω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    228
    Lipis77 στις #408685

    stathis wrote:
    για μενα το 2-4

    391-525

    classicdoubles wrote:

    PANOS wrote:
    Καλημέρα σε όλους.Μια ερώτηση:Στο περπατητό ποιος θεωρείται καλός συδυασμός;4*-3* ή 3*-2*(αν & το 2* είναι στενό για περπάτημα);Αναφέρομαι σε αποστάσεις το πολύ μέχρι 35μέτρα.

    Καλημέρα! Προσωπική γνώμη είναι ότι μέχρι το πολύ 35 μέτρα τα 3* δίνουν καλύτερη κατανομή και διορθώνουν τυχόν λαθάκια σε σχέση με τα 2*. Στο πλάγιο που έχω αυτό το συνδυασμό τσόκ έχω μόνιμα και μάλιστα αν είναι πολύ πυκνό χρησιμοποιώ 5-3! Το όπλο βέβαια είναι δισκάνδαλο και προσφέρει άμεση επιλογή κάννης πολύ γρήγορα. Στη Fusionπου απέκτησα πρόσφατα δοκίμασα και τα 3* αλλά και το 4άρι, και για τις αποστάσεις που τουφέκισα τα περισσότερα πουλιά πιστεύω τα 4* είναι καλύτερα… μου έδωσαν περισσότερα πουλιά.

    Lipis77 wrote:

    PANOS wrote:
    Καλημέρα σε όλους.Μια ερώτηση:Στο περπατητό ποιος θεωρείται καλός συδυασμός;4*-3* ή 3*-2*(αν & το 2* είναι στενό για περπάτημα);Αναφέρομαι σε αποστάσεις το πολύ μέχρι 35μέτρα.

    Για την απόσταση που αναφέρεις δηλ. το πολυ 35 μέτρα με 4-3 πιστεύω είσαι υπέρ-καλυμμενος, τα πάντα φίλε μου είναι καθαρα θέμα απόστασης.
    Αν έχεις σκοπό να ρίχνεις το 2 πάνω απο 40 μέτρα εκει θα έχεις απώλεια με το 3αρι.
    Αυτα.

    Το παθος και η τρελα μας για το κυνηγι ειναι φυσιολογικη,πρεπει να κυνηγαμε ομως με σεβασμο στη φυση και παντα με προσοχη!

    akis_a wrote:
    για μενα skeet-lm εχουν κολλησει πανω στο δικο μου….

    blanco wrote:

    akis_a wrote:
    για μενα skeet-lm εχουν κολλησει πανω στο δικο μου….

    skeet και im midas όχι απλά καλά…..τέεεεεεεεεελεια fusion,evolve,phoenix,gts που τα δούλεψα τουφεκιές αξέχαστες

    ..κακό είναι το πολύ και το καθόλου..
    Μάκης…..Μαραθώνας

    Naval wrote:

    blanco wrote:

    PANOS wrote:
    Καλημέρα σε όλους.Μια ερώτηση:Στο περπατητό ποιος θεωρείται καλός συδυασμός;4*-3* ή 3*-2*(αν & το 2* είναι στενό για περπάτημα);Αναφέρομαι σε αποστάσεις το πολύ μέχρι 35μέτρα.

    Πάνο καλημέρα, εγώ προσωπικά θα έβαζα και 5*-4* αλλά επειδή τα μαμίσια τσοκ της browning είναι ανοικτά για λόγους ψυχολογικούς(κυνηγετικούς εννοείται)το 4*-3* είναι ότι πρέπει ..κακό είναι το πολύ και το καθόλου..
    Μάκης…..Μαραθώνας

    Μάκη συμφωνώ για τα νούμερα αλλά δεν θα τα έλεγα ανοιχτά (σίγουρα βέβαια δεν τα λες σφιχτά), normal είναι απλά δεν είναι κλειστά σαν τα beretta . Tο cyl και εγώ το έχω σε αχρηστία, κάτι skeet briley έχω πάρει εσωτερικά και είναι πολύ καλά.

    «Δε μπορείς να ανακαλύψεις νέους ωκεανούς αν δεν έχεις το κουράγιο να χάσεις την ακτή από τα μάτια σου»

    Σας ευχαριστώ πολύ όλους!

    Τίποτα. Απλά να ξέρεις φίλε μου ότι είναι καθαρα θέμα απόστασης, πάντως μέχρι και 30μ με το *** είσαι καλλυμενος, απο προσωπική εμπειρία σου το λέω, εξαρτάται όμως βέβαια και το φυσιγγι παίζει πολυ σημαντικο ρόλο και ο καιρός, διότι έγω ρίχνω με φυσίγγια που εχουν συγκέντρωση.
    Δηλ. για πολυ κοντινές βολές, πεταγματα δηλαδή, θέλεις το πιο ανοιχτό και απο κει και πέρα ανοίγεις τσοκαρισμα ανάλογα.
    Δεν είναι ότι δε φθάνουν τα σκαγια , φθάνουν και με το παραπάνω , απλά μετα απο μια ορισμένη απόσταση ανοίγουν τόσο τα σκαγια που αφήνουν κενό η και να πανε, ένα δυο σκαγια ,πρέπει να τα πάρει σε καλο σημειο , ειδάλλως χαιρέτησε…. ειδικά όταν σου φεύγουν μπροστα και τα ντουφεκας απο πίσω……
    Αυτα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 331 έως 345 (από 637 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων