SPINNING

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 145 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Spinning

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    241
    centro 76 στις #402139

    Τελικά η ομάδα ήταν στις επάλξεις σήμερα το πρωί. Αποτέλεσμα 1 καρβούνι και 2 παλαμίδες. Χαμένα 2 χταπόδια και άλλο ένα ψάρι…Φώτο έβγαλα μόνο την μία παλαμίδα δυστυχώς. Τράβηξα όμως ένα πολύ ωραίο βίντεο…

    Βασίλης. Σύρος-Π.Φάληρο

    Ωραία αποτελέσματα!!

     

    Συγχαρητήρια για το catch and release του γλάρου….αχαχαχαχαχαχαχαχαχ

    Πώς πιάστηκε? στην βολή?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #402146

    herbi wrote:
    καλημερα στα κοπελια ψαχνοντας για εξοπλισμο και για μηχανακι ψαρεματος για το συκγεκριμενο ψαρεμα βρηκα το Shimano Technium FB 6000 θελω απο τους ποιο εμπηρους ην συμβουλη ευχαριστω πολυ. ΘΑ ΚΥΝΗΓΩ ΚΑΙ ΘΑ ΓΛΕΝΤΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΕΨΙΧΗΣΩ
    ΓΙΑΤΗ ΣΕ ΤΙΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΓΗΡΗΣΩ

    Για spinning δεν κάνει ,είναι μεγάλος.Για shore jigging είναι μανούλα όμως.Πολύ καλός μηχανισμός και αξιόπιστος !

    Φιλικά Σπύρος

     

    οκ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    gkiaouris στις #402181

    centro 76 wrote:

    herbi wrote:
    καλημερα στα κοπελια ψαχνοντας για εξοπλισμο και για μηχανακι ψαρεματος για το συκγεκριμενο ψαρεμα βρηκα το Shimano Technium FB 6000 θελω απο τους ποιο εμπηρους ην συμβουλη ευχαριστω πολυ. ΘΑ ΚΥΝΗΓΩ ΚΑΙ ΘΑ ΓΛΕΝΤΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΕΨΙΧΗΣΩ
    ΓΙΑΤΗ ΣΕ ΤΙΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΓΗΡΗΣΩ

    Για spinning δεν κάνει ,είναι μεγάλος.Για shore jigging είναι μανούλα όμως.Πολύ καλός μηχανισμός και αξιόπιστος !

    Φιλικά Σπύρος

     

    οκ..

    ΘΑ ΚΥΝΗΓΩ ΚΑΙ ΘΑ ΓΛΕΝΤΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΕΨΙΧΗΣΩ
    ΓΙΑΤΗ ΣΕ ΤΙΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΓΗΡΗΣΩ

    Σε αυτα τα λεφτα περνεις φοβερα μηχανακια… Παντως μηχανισμός μεχρι 4000 είναι υπεραρκετος για το spinnακι!

    κοιτα για shimano stradic, daiwa caldia, daiwa exceler (x και z series), okuma v-systems. Στα daiwa & shimano και τα 3000 νομιζω ειναι αρκετα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    398
    vebarbar στις #402189

    vebarbar wrote:
    Τελικά η ομάδα ήταν στις επάλξεις σήμερα το πρωί. Αποτέλεσμα 1 καρβούνι και 2 παλαμίδες. Χαμένα 2 χταπόδια και άλλο ένα ψάρι…Φώτο έβγαλα μόνο την μία παλαμίδα δυστυχώς. Τράβηξα όμως ένα πολύ ωραίο βίντεο…

    Βασίλης. Σύρος-Π.Φάληρο

    Ωραία αποτελέσματα!!

     

    Συγχαρητήρια για το catch and release του γλάρου….αχαχαχαχαχαχαχαχαχ

    Πώς πιάστηκε? στην βολή?

    Φιλικά Σπύρος

    Ναι Σπύρο στην βολή πιάστηκε…στον αέρα δηλαδή…απίστευτο το πως έγινε!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #404341

    καλημερα στα κοπελια.

    βρηακ αυτο το καλαμη

    Berkley LRS im6 τρίσπαστο με action 5-30 gr και μήκος 3,30 μ

    μου κανει για αρχη;

    μια βοηθεια απο τους γνωστες παρακαλω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    398
    vebarbar στις #404469

    Είναι μια χαρά για αρχή…επειδή είναι μακρύ θα σε βολέψει πολύ και από παραλία…όσο για το εύρος των τεχνητών που ρίχνει είναι άψογο! Δεν έχω ψαρέψει ποτέ berkley καθώς είμαι της ιαπωνικής σχολής αλλά έχω ακούσει καλά λόγια. Άλλωστε οι Αμερικάνοι είναι πολύ ποιοτικοί και φθηνοί! Με τι μηχανισμό θα το συνοδεύσεις? Ξέρεις μήπως και το βάρος του καλαμιού και τι οδηγούς έχει?

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #404470

    Τελικά η ομάδα ήταν στις επάλξεις σήμερα το πρωί. Αποτέλεσμα 1 καρβούνι και 2 παλαμίδες. Χαμένα 2 χταπόδια και άλλο ένα ψάρι…Φώτο έβγαλα μόνο την μία παλαμίδα δυστυχώς. Τράβηξα όμως ένα πολύ ωραίο βίντεο…

    Βασίλης. Σύρος-Π.Φάληρο

    Μπράβο για τα ψαράκια !!!

    Φίλε μου είσαι σίγουρος ότι αυτό είναι παλαμίδα; Εμένα για ρίκι μου κάνει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #404647

    Είναι μια χαρά για αρχή…επειδή είναι μακρύ θα σε βολέψει πολύ και από παραλία…όσο για το εύρος των τεχνητών που ρίχνει είναι άψογο! Δεν έχω ψαρέψει ποτέ berkley καθώς είμαι της ιαπωνικής σχολής αλλά έχω ακούσει καλά λόγια. Άλλωστε οι Αμερικάνοι είναι πολύ ποιοτικοί και φθηνοί! Με τι μηχανισμό θα το συνοδεύσεις? Ξέρεις μήπως και το βάρος του καλαμιού και τι οδηγούς έχει?

    Βασίλης. Σύρος-Π.Φάληρο

     

     

    kalhmera

    Το συγκεκριμένο καλάμι διαθέτει δαχτυλίδια μεταλλικά SS 304 που είναι κατάλληλα και για νήμα, υλικό καλαμιού IM6 Carbon.

    απο μηχανησμο δεν ξερω ακομα διοτη σε σπινινκγ δηλονω και ασχετος.

    εχεται να  μου προτηνεται καποιον;

    λεω να δοσω γυρος στα 50-60 ευρω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    241
    centro 76 στις #404693

    vebarbar wrote:
    Είναι μια χαρά για αρχή…επειδή είναι μακρύ θα σε βολέψει πολύ και από παραλία…όσο για το εύρος των τεχνητών που ρίχνει είναι άψογο! Δεν έχω ψαρέψει ποτέ berkley καθώς είμαι της ιαπωνικής σχολής αλλά έχω ακούσει καλά λόγια. Άλλωστε οι Αμερικάνοι είναι πολύ ποιοτικοί και φθηνοί! Με τι μηχανισμό θα το συνοδεύσεις? Ξέρεις μήπως και το βάρος του καλαμιού και τι οδηγούς έχει? Βασίλης. Σύρος-Π.Φάληρο

    kalhmera Το συγκεκριμένο καλάμι διαθέτει δαχτυλίδια μεταλλικά SS 304 που είναι κατάλληλα και για νήμα, υλικό καλαμιού IM6 Carbon. απο μηχανησμο δεν ξερω ακομα διοτη σε σπινινκγ δηλονω και ασχετος. εχεται να μου προτηνεται καποιον; λεω να δοσω γυρος στα 50-60 ευρω.

    ΘΑ ΚΥΝΗΓΩ ΚΑΙ ΘΑ ΓΛΕΝΤΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΕΨΥΧΗΣΩ
    ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΤΟΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΩ

    Πάρε έναν Ryobi Zauber 4000 ή 3000 μέγεθος, αν δεν κάνω λάθος περίπου στα 70 ευρώ,πολύ αξιόπιστος μηχανισμός και σκυλί!

    Σίγουρα θα υπάρχουν και με 50-60 αλλά με 10 ευρώ παραπάνω παίρνεις κάτι πολύ καλύτερο και αξιόπιστο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #405488

    καλησπερα στα κοπελια.

    να ρωτησω επιδι προσφατα εχω αρχισει το σπορ και ολο κουλουρακια μαζεβω(δεν περειμενα και κατη αλο)

    μηπος υπαρχει πουθενα τηποτα βιντεο να χαζεψουμαι με τεχνικες ψαρεματος;

    οπως τραβιγματα η χτηπηματα καλαμιου;

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #405521

    καλησπερα στα κοπελια. να ρωτησω επιδι προσφατα εχω αρχισει το σπορ και ολο κουλουρακια μαζεβω(δεν περειμενα και κατη αλο) μηπος υπαρχει πουθενα τηποτα βιντεο να χαζεψουμαι με τεχνικες ψαρεματος; οπως τραβιγματα η χτηπηματα καλαμιου;

    ΘΑ ΚΥΝΗΓΩ ΚΑΙ ΘΑ ΓΛΕΝΤΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΕΨΥΧΗΣΩ
    ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΤΟΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΩ

    greekspinners.com καλυτερα να μπεις εδω κ θα δεις φως…!!!!!!αν το παρεις αποφαση πες μας να σε προτεινουμε γιατι μονο ετσι θα σε βαλουν..ειμαστε καμποσοι απο εδω η σε μενα η στο verabar…. οσο για βιντεακια..http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=V7yHZ5i9LIs

    καλο μπανιστηρι!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #405608

    herbi wrote:
    καλησπερα στα κοπελια. να ρωτησω επιδι προσφατα εχω αρχισει το σπορ και ολο κουλουρακια μαζεβω(δεν περειμενα και κατη αλο) μηπος υπαρχει πουθενα τηποτα βιντεο να χαζεψουμαι με τεχνικες ψαρεματος; οπως τραβιγματα η χτηπηματα καλαμιου; ΘΑ ΚΥΝΗΓΩ ΚΑΙ ΘΑ ΓΛΕΝΤΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΕΨΥΧΗΣΩ
    ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΤΟΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΩ

    greekspinners.com καλυτερα να μπεις εδω κ θα δεις φως…!!!!!!αν το παρεις αποφαση πες μας να σε προτεινουμε γιατι μονο ετσι θα σε βαλουν..ειμαστε καμποσοι απο εδω η σε μενα η στο verabar…. οσο για βιντεακια..http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=V7yHZ5i9LIs καλο μπανιστηρι!!!!!!!!!

     

    καλημερα στα κοπελια.

    μπραβω ρε παιδια πως θα γηνει διοτη στο συγκεκριμενο σαιτ εχω κανει ετηση αλλα δεν εχω καποιον να με προτηνει οποτε δεν μπορω να γραφτω..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #405647

    akis_a wrote:

    herbi wrote:
    καλησπερα στα κοπελια. να ρωτησω επιδι προσφατα εχω αρχισει το σπορ και ολο κουλουρακια μαζεβω(δεν περειμενα και κατη αλο) μηπος υπαρχει πουθενα τηποτα βιντεο να χαζεψουμαι με τεχνικες ψαρεματος; οπως τραβιγματα η χτηπηματα καλαμιου; ΘΑ ΚΥΝΗΓΩ ΚΑΙ ΘΑ ΓΛΕΝΤΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΕΨΥΧΗΣΩ
    ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΤΟΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΩ

    greekspinners.com καλυτερα να μπεις εδω κ θα δεις φως…!!!!!!αν το παρεις αποφαση πες μας να σε προτεινουμε γιατι μονο ετσι θα σε βαλουν..ειμαστε καμποσοι απο εδω η σε μενα η στο verabar…. οσο για βιντεακια..http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=V7yHZ5i9LIs καλο μπανιστηρι!!!!!!!!!

    καλημερα στα κοπελια. μπραβω ρε παιδια πως θα γηνει διοτη στο συγκεκριμενο σαιτ εχω κανει ετηση αλλα δεν εχω καποιον να με προτηνει οποτε δεν μπορω να γραφτω..

    ΘΑ ΚΥΝΗΓΩ ΚΑΙ ΘΑ ΓΛΕΝΤΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΕΨΥΧΗΣΩ
    ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΤΟΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΩ

     

    στειλε μου σε πμ με τι ψευδωνυμο εκανες εγγραφη κ το ιμειλ σου κ θα τα τακτοποιησουμε ολα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #405652

     

    στειλε μου σε πμ με τι ψευδωνυμο εκανες εγγραφη κ το ιμειλ σου κ θα τα τακτοποιησουμε ολα… [/quote]

     

    😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #413857

    επιτελους τα προτα αποτελεσματα..

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 145 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων