ΠΟΛΙΤΙΚΗ – ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ- ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ- ΑΜΥΝΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 166 έως 180 (από 1,333 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #389306

    Λοιπον παιδες να κανονισουμε κανα μπριζολακι να τα πουμε απο κοντα. Διονυση μου ελειψε η ενταση στη συζητηση,απλα να εχεις ανοιχτα ματια και τα αυτια να ξεχωριζεις τον θορυβο απο την αληθεια

    ΥΓ

    Δεν θεωρω οτι εχασα τον χρονο μου. Κατι μενει παντα απο μια συζητηση 😎


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #389317

    Λοιπον παιδες να κανονισουμε κανα μπριζολακι να τα πουμε απο κοντα. Διονυση μου ελειψε η ενταση στη συζητηση,απλα να εχεις ανοιχτα ματια και τα αυτια να ξεχωριζεις τον θορυβο απο την αληθεια

     

    ΥΓ

    Δεν θεωρω οτι εχασα τον χρονο μου. Κατι μενει παντα απο μια συζητηση

    Ετσι μπράβο.Σου το έχω πει και απο παλιά.Διαβάζω με προσοχή ότι γράφεις γιατί θεωρώ ότι γνωρίζεις τα ¨τεχνικά¨ αρκετά καλά οπότε σίγουρα στο τέλος θα είμαι κερδισμένος.

    Καλή είναι η ένταση , φυσικά όταν δεν προσβάλουμε ο ένας τον άλλον, απλά οι καταστάσεις που ζούμε είναι απίστευτα άσχημες και με όλα αυτά τα μέτρα που παίρνουν για την σωτηρία μας το μόνο που βλέπω και βιώνω είναι η καταστροφή.Εύχομαι να πάνε όλα καλά ….αλλά είμαι σίγουρος ότι με τον τρόπο που το αντιμετωπίζουν δεν θα πάνε καλά.

    Επίσης μου είναι τελείως αδιάφορος ο θόρυβος των τσιπροκαμένων.Με καιει όμως η καταστροφή που δημιουργούν οι σαμαραδες βενιζέλοι & σια.

    Στην επόμενη μάζωξη σε βάζω απο τώρα μέσα να σε δω και απο κοντά πως τα πας με την προβατίνα. 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #389341

    Στην επόμενη μάζωξη σε βάζω απο τώρα μέσα να σε δω και απο κοντά πως τα πας με την προβατίνα

    Δυστυχως τα παω πολυ καλα :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #389454

    Καλησπέρα να με και εγω, τι βλέπω μνημονιακές παρουσίες που μας είχαν λειψει 😆

    μήπως θα εχουμε εκλογές σύντομα;

    μήπως το μνημόνιο που θα εφαρμοστή θα μας δόσει ανάκαμψη και ανάπτυξη όπως λέει ο υποτελής των γερμανών προθυπουργός μας; ενω θα γίνουν χιλιάδες απολύσεις;

    εγω λέω οτι το χρέος ξέφυγε τελειως με τις λαθεμένες – μαλακισμένες εως και να μπορουν να χαραχτηριστούν προδοτικές πολιτικές που μέρα με την ημέρα μας ρίχνουν όλο και ποιο βαθιά στην υφεση με αποτελεσμα την εξαθλίωση μας και την εκμεταλευση των ¨πορων¨ της πατρίδας μας απο τους γερμανούς,

    λυπάμαι γιατι καποιοι απο εμας εαν δεν εχουν φιλοδοξία για τον ευατό τους δεν σέβονται ουτε την ζωή των παιδιών μας.

    Η λύση είναι μέσω πλεονασματικού προυπολογισμού – επαναδιαπραγματευση του χρεους και διαγραφής του σε σημειο ωστε να ειναι ρεαλιστικό και πραγματοποιήσιμο με εθνική αξιοπρέπεια και κοινωνική αποδοχή γιατί πάνω απο όλα ειναι οι άνθρωποι που ονομάζονται Ελληνες……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #389618

    andreas1453 wrote:
    Αν θεωρεις οτι εχασες την ωρα σου φαντασου τι θα πρεπει να πω εγω. Πολυ προσβλητικο για τους συνομηλιτες σου. ΥΓ Ποτε η τροικα δεν ειπε οτι ειναι το γενικο πλαισιο λαθος ΠΟΤΕ. Μιλησε το ΔΝΤ για χρονο προσαρμογης και μονο στο οποιω συμφωνω και εγω απολυτα ΥΓ2 Οταν βρεις τις λυσεις που ειναι λιγοτερο επωδυνες εδω ειμαστε. Η ΜΑΓΙΚΗ ΛΕΞΗ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ Εγω ευχωμαι στο τελος να βγει η χωρα μας ποιο δυνατη και παντα στον πυρηνα της Ευρωπης και οχι παριας που την θελουν μερικοι καιροσκοποι.

    Δεν είναι δουλειά τουΔιονύση και κανενός άλλου απο εδώ …να βρεί λύσεις και να προτείνει λύσεις…. Οταν θα σου κάνουν το μισθάκι 400 ευροπουλα(και πολλά λέω) και δε θα χεις να πάρεις χαρτί υγείας …… τοτε να μιλησεις για λύσεις , προσαρμογές και ενα κάρω παπαριες που σε βλέπω τοσους μήνες να γράφεις στο θέμα …. αιντα …..

    Beretta A 301
    Beretta AL 391 light
    Benelli Vinci

    συμπερασμα του κυριου

    καλο ειναι να σταματησω να αναζητω λυσεις βασισμενες στην οικονομικη ορθοδοξια (οπως προσαρμογη ελειματων) κατι το οποιο αποτελει παπαριες διοτι διαφορετικα ο μισθος μου θα παει 400 ευρω και δεν θα εχω να παρω κολοχαρτο.

    Λυνωντας προς κολοχαρτο αν δεν συνεχισω να προτεινω  λυσεις (παπαριες) ο μισθος μου θα ανεβει η χωρα σωνεται και θα μπορω να σκουπιζωμαι οταν αφοδευω. Μαθηματικα δε οσο ποιο λιγο σκεφτομαι αυτα που εμαθα με τις ταπεινες σπουδες μου και τα μεταφερω τοσο ποιο πολυ κολοχαρτο θα εχω το οποιο ειναι ευθεως αναλογο με το περισοτερο φαι που θα τρωω αφου θα μου ανεβει ο μισθος

    ΟΥΓΚ ΟΥΓ ΚΑΚΑΚΑΚΑ ΟΥΓΚ.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #389634

    Καλησπέρα να με και εγω, τι βλέπω μνημονιακές παρουσίες που μας είχαν λειψει μήπως θα εχουμε εκλογές σύντομα; μήπως το μνημόνιο που θα εφαρμοστή θα μας δόσει ανάκαμψη και ανάπτυξη όπως λέει ο υποτελής των γερμανών προθυπουργός μας; ενω θα γίνουν χιλιάδες απολύσεις; εγω λέω οτι το χρέος ξέφυγε τελειως με τις λαθεμένες – μαλακισμένες εως και να μπορουν να χαραχτηριστούν προδοτικές πολιτικές που μέρα με την ημέρα μας ρίχνουν όλο και ποιο βαθιά στην υφεση με αποτελεσμα την εξαθλίωση μας και την εκμεταλευση των ¨πορων¨ της πατρίδας μας απο τους γερμανούς, λυπάμαι γιατι καποιοι απο εμας εαν δεν εχουν φιλοδοξία για τον ευατό τους δεν σέβονται ουτε την ζωή των παιδιών μας. Η λύση είναι μέσω πλεονασματικού προυπολογισμού – επαναδιαπραγματευση του χρεους και διαγραφής του σε σημειο ωστε να ειναι ρεαλιστικό και πραγματοποιήσιμο με εθνική αξιοπρέπεια και κοινωνική αποδοχή γιατί πάνω απο όλα ειναι οι άνθρωποι που ονομάζονται Ελληνες……

    εγώ είμαι ο γκρεμιστής είμαι εγώ κι ο κτίστης
    ο διαλεχτός της άρνησης κι ο ακριβογιός της πίστης
    Και θέλει και το γκρέμισμα νου και καρδιά και χέρι.
    Κάλλιο φυτρώστε αγριαγκαθιές, κάλλιο ουρλιάξτε λύκοι
    κάλλιο φουσκώστε ποταμοί και κάλλιο ανοίξτε τάφοι
    και δυναμίτη βρόντηξε και σιγοστάξε αίμα
    παρά σε πύργους άρχοντας και σε ναούς το Ψέμα……
    Καβάλα στο νοητάκι μου, δεν τρέμω σας όποιοι είστε
    γκρικάω, βγαίνει από μέσα μου μια προσταγή: Γκρεμίστε!\Κωστής Παλαμάς

    Αν θυμαμαι εισαι ο τυπακος που εκανες copy paste ατελειωτα  κατεβατα απο ολα τα μπλογκ για το ποσο κακοι ειναι οι Γερμανοι τα ελοχιμ κτλκαι ποσο θελουν να μας εξαθλιωσουν  ενω ημασταν Μονακο σαν οικονομια

    Στο δευτερο σκελος  συμφωνω. Οντος χρειαζεται νεα διαγραφη χρεους προς τον επισημο τομεα σε βιωσιμο επιπεδο

    Τωρα για εκλογες τι να σου πω. Ο καμενος που ασχολειται με τους Γερμανους και τα ελοχιμ θα ξερει καλυτερα να σου πει. :mrgreen: Εγω στις ςπομενες απλα θα απεχω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #389635

    MICHEL123GR wrote:
    Καλησπέρα να με και εγω, τι βλέπω μνημονιακές παρουσίες που μας είχαν λειψει μήπως θα εχουμε εκλογές σύντομα; μήπως το μνημόνιο που θα εφαρμοστή θα μας δόσει ανάκαμψη και ανάπτυξη όπως λέει ο υποτελής των γερμανών προθυπουργός μας; ενω θα γίνουν χιλιάδες απολύσεις; εγω λέω οτι το χρέος ξέφυγε τελειως με τις λαθεμένες – μαλακισμένες εως και να μπορουν να χαραχτηριστούν προδοτικές πολιτικές που μέρα με την ημέρα μας ρίχνουν όλο και ποιο βαθιά στην υφεση με αποτελεσμα την εξαθλίωση μας και την εκμεταλευση των ¨πορων¨ της πατρίδας μας απο τους γερμανούς, λυπάμαι γιατι καποιοι απο εμας εαν δεν εχουν φιλοδοξία για τον ευατό τους δεν σέβονται ουτε την ζωή των παιδιών μας. Η λύση είναι μέσω πλεονασματικού προυπολογισμού – επαναδιαπραγματευση του χρεους και διαγραφής του σε σημειο ωστε να ειναι ρεαλιστικό και πραγματοποιήσιμο με εθνική αξιοπρέπεια και κοινωνική αποδοχή γιατί πάνω απο όλα ειναι οι άνθρωποι που ονομάζονται Ελληνες…… εγώ είμαι ο γκρεμιστής είμαι εγώ κι ο κτίστης
    ο διαλεχτός της άρνησης κι ο ακριβογιός της πίστης
    Και θέλει και το γκρέμισμα νου και καρδιά και χέρι.
    Κάλλιο φυτρώστε αγριαγκαθιές, κάλλιο ουρλιάξτε λύκοι
    κάλλιο φουσκώστε ποταμοί και κάλλιο ανοίξτε τάφοι
    και δυναμίτη βρόντηξε και σιγοστάξε αίμα
    παρά σε πύργους άρχοντας και σε ναούς το Ψέμα……
    Καβάλα στο νοητάκι μου, δεν τρέμω σας όποιοι είστε
    γκρικάω, βγαίνει από μέσα μου μια προσταγή: Γκρεμίστε!\Κωστής Παλαμάς

    Αν θυμαμαι εισαι ο τυπακος που εκανες copy paste ατελειωτα κατεβατα απο ολα τα μπλογκ για το ποσο κακοι ειναι οι Γερμανοι τα ελοχιμ κτλκαι ποσο θελουν να μας εξαθλιωσουν ενω ημασταν Μονακο σαν οικονομια Στο δευτερο σκελος συμφωνω. Οντος χρειαζεται νεα διαγραφη χρεους προς τον επισημο τομεα σε βιωσιμο επιπεδο Τωρα για εκλογες τι να σου πω. Ο καμενος που ασχολειται με τους Γερμανους και τα ελοχιμ θα ξερει καλυτερα να σου πει. Εγω στις ςπομενες απλα θα απεχω

    ΥΓ

    Πες και τιποτα για τους Ελληνες πολιτικους  προδωτες. Εδω και 35 χρονια αυτοι υπεγραφαν το χρεος  Και για τους παλιους και για τους καινουργιους (αλλα καθολαπαλιους)

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #389639

    PANOUTSOS wrote:

    andreas1453 wrote:
    Αν θεωρεις οτι εχασες την ωρα σου φαντασου τι θα πρεπει να πω εγω. Πολυ προσβλητικο για τους συνομηλιτες σου. ΥΓ Ποτε η τροικα δεν ειπε οτι ειναι το γενικο πλαισιο λαθος ΠΟΤΕ. Μιλησε το ΔΝΤ για χρονο προσαρμογης και μονο στο οποιω συμφωνω και εγω απολυτα ΥΓ2 Οταν βρεις τις λυσεις που ειναι λιγοτερο επωδυνες εδω ειμαστε. Η ΜΑΓΙΚΗ ΛΕΞΗ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ Εγω ευχωμαι στο τελος να βγει η χωρα μας ποιο δυνατη και παντα στον πυρηνα της Ευρωπης και οχι παριας που την θελουν μερικοι καιροσκοποι.

    Δεν είναι δουλειά τουΔιονύση και κανενός άλλου απο εδώ …να βρεί λύσεις και να προτείνει λύσεις…. Οταν θα σου κάνουν το μισθάκι 400 ευροπουλα(και πολλά λέω) και δε θα χεις να πάρεις χαρτί υγείας …… τοτε να μιλησεις για λύσεις , προσαρμογές και ενα κάρω παπαριες που σε βλέπω τοσους μήνες να γράφεις στο θέμα …. αιντα ….. Beretta A 301
    Beretta AL 391 light
    Benelli Vinci

    συμπερασμα του κυριου καλο ειναι να σταματησω να αναζητω λυσεις βασισμενες στην οικονομικη ορθοδοξια (οπως προσαρμογη ελειματων) κατι το οποιο αποτελει παπαριες διοτι διαφορετικα ο μισθος μου θα παει 400 ευρω και δεν θα εχω να παρω κολοχαρτο. Λυνωντας προς κολοχαρτο αν δεν συνεχισω να προτεινω λυσεις (παπαριες) ο μισθος μου θα ανεβει η χωρα σωνεται και θα μπορω να σκουπιζωμαι οταν αφοδευω. Μαθηματικα δε οσο ποιο λιγο σκεφτομαι αυτα που εμαθα με τις ταπεινες σπουδες μου και τα μεταφερω τοσο ποιο πολυ κολοχαρτο θα εχω το οποιο ειναι ευθεως αναλογο με το περισοτερο φαι που θα τρωω αφου θα μου ανεβει ο μισθος ΟΥΓΚ ΟΥΓ ΚΑΚΑΚΑΚΑ ΟΥΓΚ.

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 1 ώρα, 6 λεπτά πριν από τον andreas1453.
    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 1 ώρα, 2 λεπτά πριν από τον andreas1453.
    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 52 λεπτά πριν από τον andreas1453.
    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 42 λεπτά πριν από τον andreas1453.

    Εισαι χαριτωμενος το ξέρεις…. ?  😳

    Της καμπαρντινας το κουμπί είναι του πουκαμίσου….. τη συνέχεια βρες την μόνος σου… .    &-

    Συνέχισε …   Πασπάλα  4 ever…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #389663

    andreas1453 wrote:

    Αν θυμαμαι εισαι ο τυπακος που εκανες copy paste ατελειωτα κατεβατα απο ολα τα μπλογκ για το ποσο κακοι ειναι οι Γερμανοι τα ελοχιμ κτλκαι ποσο θελουν να μας εξαθλιωσουν ενω ημασταν Μονακο σαν οικονομια Στο δευτερο σκελος συμφωνω. Οντος χρειαζεται νεα διαγραφη χρεους προς τον επισημο τομεα σε βιωσιμο επιπεδο Τωρα για εκλογες τι να σου πω. Ο καμενος που ασχολειται με τους Γερμανους και τα ελοχιμ θα ξερει καλυτερα να σου πει. Εγω στις ςπομενες απλα θα απεχω

    ΥΓ Πες και τιποτα για τους Ελληνες πολιτικους προδωτες. Εδω και 35 χρονια αυτοι υπεγραφαν το χρεος Και για τους παλιους και για τους καινουργιους (αλλα καθολαπαλιους)

     

    Δεν τα θυμασε καλά Αντρεα, ενω εγω σε θυμαμαι ως εναν ειρωνα ξερολα εριστικό, τον μοναδικό οικονομολόγο που πάντα πρέπει να εχει τον τελευταιο λόγο,

    απο οτι βλεπω αυτα που υποστηρίζεις ειχαν και εχουν και θα έχουν τα τραγικότερα αποτελέσματα στις ζωές μας και στις ζωές των παιδιών μας.

    Φυσικά διαφωνώ στα περίσσοτερα απο αυτά που λές και η πρότασή μου είναι να βγής στην κοινωνία να δεις την τραγικότητα της κατάστασης, και να δεις τα δεδομένα ωστε να μπορέσεις να ξεφύγεις απο το κομματικό πρισμα της ΝΔ για να καταλάβεις…… φυσικά εφόσον σε αφήσει ο εγωίσμός σου και ο συντηριτισμός σου.

    Ο μη εχων γνωμη και που αναπαράγει τα μπλογκ χαχαχα να είσαι καλά γέλασα 😆

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #389706

    Φρικτό τρόπο επέλεξε η νεαρή κοπέλα για να δώσει τέλος στη ζωή της. Μετά τη φρίκη αποκαλύφθηκε η τραγωδία σε ένα σκοτεινό στενό των Μελισσίων. Η 20χρονη κοπέλα που αυτοπυρπολήθηκε ήταν άνεργη.

    troktiko � ΤΡΑΓΩΔΙΑ: Αυτοπυρπολήθηκε 20χρονη άνεργη στα Μελίσσια

     

    Η άτυχη κοπέλα, η οποία εργαζόταν ως νοσοκόμα, οδηγήθηκε σε αυτή την κίνηση απελπισίας μετά την πρόσφατη απόλυση της.

    Newsbeast.gr | ΚΟΙΝΩΝΙΑ : Βουτιά θανάτου από τον 6ο όροφο έκανε νεαρή στο Παγκράτι

    Κάθε μέρα έχουμε τέτοια.Είναι οι συνέπειες των μέτρων που οδήγησαν στην ανεργία και στην εξαθλίωση.Κάθε μέρα νεοι , μεγάλοι ,ηλικιωμένοι δεν αντέχουν άλλη εξαθλίωση και αυτοκτονούν.

    Ας παει κάποιος σε αυτές τις 3.500 οικογένειες που έχασαν τα παιδιά τους, τον άνδρα τους , τον συγγενή τους να τους πει ότι τα μέτρα παίρνονται για το καλό τους .Να  μην ανησυχούν διότι σε λίγο θα έχουμε πλεόνασμα ……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #389734

    andreas1453 wrote:

    andreas1453 wrote:

    Αν θυμαμαι εισαι ο τυπακος που εκανες copy paste ατελειωτα κατεβατα απο ολα τα μπλογκ για το ποσο κακοι ειναι οι Γερμανοι τα ελοχιμ κτλκαι ποσο θελουν να μας εξαθλιωσουν ενω ημασταν Μονακο σαν οικονομια Στο δευτερο σκελος συμφωνω. Οντος χρειαζεται νεα διαγραφη χρεους προς τον επισημο τομεα σε βιωσιμο επιπεδο Τωρα για εκλογες τι να σου πω. Ο καμενος που ασχολειται με τους Γερμανους και τα ελοχιμ θα ξερει καλυτερα να σου πει. Εγω στις ςπομενες απλα θα απεχω

    ΥΓ Πες και τιποτα για τους Ελληνες πολιτικους προδωτες. Εδω και 35 χρονια αυτοι υπεγραφαν το χρεος Και για τους παλιους και για τους καινουργιους (αλλα καθολαπαλιους)

    Δεν τα θυμασε καλά Αντρεα, ενω εγω σε θυμαμαι ως εναν ειρωνα ξερολα εριστικό, τον μοναδικό οικονομολόγο που πάντα πρέπει να εχει τον τελευταιο λόγο, απο οτι βλεπω αυτα που υποστηρίζεις ειχαν και εχουν και θα έχουν τα τραγικότερα αποτελέσματα στις ζωές μας και στις ζωές των παιδιών μας. Φυσικά διαφωνώ στα περίσσοτερα απο αυτά που λές και η πρότασή μου είναι να βγής στην κοινωνία να δεις την τραγικότητα της κατάστασης, και να δεις τα δεδομένα ωστε να μπορέσεις να ξεφύγεις απο το κομματικό πρισμα της ΝΔ για να καταλάβεις…… φυσικά εφόσον σε αφήσει ο εγωίσμός σου και ο συντηριτισμός σου. Ο μη εχων γνωμη και που αναπαράγει τα μπλογκ χαχαχα να είσαι καλά γέλασα

    εγώ είμαι ο γκρεμιστής είμαι εγώ κι ο κτίστης
    ο διαλεχτός της άρνησης κι ο ακριβογιός της πίστης
    Και θέλει και το γκρέμισμα νου και καρδιά και χέρι.
    Κάλλιο φυτρώστε αγριαγκαθιές, κάλλιο ουρλιάξτε λύκοι
    κάλλιο φουσκώστε ποταμοί και κάλλιο ανοίξτε τάφοι
    και δυναμίτη βρόντηξε και σιγοστάξε αίμα
    παρά σε πύργους άρχοντας και σε ναούς το Ψέμα……
    Καβάλα στο νοητάκι μου, δεν τρέμω σας όποιοι είστε
    γκρικάω, βγαίνει από μέσα μου μια προσταγή: Γκρεμίστε!\Κωστής Παλαμάς

    Φιλε μου εισαι κλασικη περιπτωση ατομου που πεταει τη μπαλα στην εξεδρα και αφου δεν εχει να αντιπαραθεσει κατι πανω στην ασκουμενη πολιτικη και οποια εναλλακτικη και το ριχνει στον κοσμο που πειναει  το μελλον των παιδιων κτλ ωστε να χρησημοποησει συναισθηματικη μοχλευση στην συζητηση. Μακαρι αυτο να ελυνε προβληματα.Βεβαια ολως τυχαιος δεν μας λες τι να κανουμε για να μην πειναει απλα να βγω εξω να το δω λες και σου ειπα οτι μενω σε σπηλια. Τωρα η ειρωνεια ειναι το μονο οπλο απεναντι στην φαυλοτητα. οταν σου λεω 2+2 = 4 και εσυ μου απαντας καρπουζια τι θες να κανω. Οσο για ξερολισμο αν θες να μου πεις σε ποιο σημειο η σημεια υπηρξα ξερωλας και θα ζητησω ταπεινα συγνωμη. Αν το να στηριζεις την τεκμηριωμενη  γνωμη σου εισαι ξερωλας τοτε ειμαι. Αν το να λες αληθειες που πονανε και δεν λαικιζεις με εξωτερικους εχθρους και λοιπες γελοιοτητες εισαι ξερολας παλι ειμαι.

    Συγνωμη που σου ταραξα τα ησηχα νερα της επαναστασης. Ειμαι σιγουρος οτι οτι οταν γινει ολα θα γινουν οπως πρωτα

    ΥΓ

    Σε μπερδεψα προφανως με εναν γραφικο τυπο που εκανε ολη μερα copy paste απο μπλογκ. Συμπαθα με. Ειναι αλλωστε σαφες απο την μεστοτητα του λογου σου γεματη επιχειρηματα οτι δεν χρεαζεσαι copy paste και αρα σιγουρα  προκειται περι σατανικης συμπτωσεως.

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #389737

    andreas1453 wrote:

    PANOUTSOS wrote:

    andreas1453 wrote:
    Αν θεωρεις οτι εχασες την ωρα σου φαντασου τι θα πρεπει να πω εγω. Πολυ προσβλητικο για τους συνομηλιτες σου. ΥΓ Ποτε η τροικα δεν ειπε οτι ειναι το γενικο πλαισιο λαθος ΠΟΤΕ. Μιλησε το ΔΝΤ για χρονο προσαρμογης και μονο στο οποιω συμφωνω και εγω απολυτα ΥΓ2 Οταν βρεις τις λυσεις που ειναι λιγοτερο επωδυνες εδω ειμαστε. Η ΜΑΓΙΚΗ ΛΕΞΗ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ Εγω ευχωμαι στο τελος να βγει η χωρα μας ποιο δυνατη και παντα στον πυρηνα της Ευρωπης και οχι παριας που την θελουν μερικοι καιροσκοποι.

    Δεν είναι δουλειά τουΔιονύση και κανενός άλλου απο εδώ …να βρεί λύσεις και να προτείνει λύσεις…. Οταν θα σου κάνουν το μισθάκι 400 ευροπουλα(και πολλά λέω) και δε θα χεις να πάρεις χαρτί υγείας …… τοτε να μιλησεις για λύσεις , προσαρμογές και ενα κάρω παπαριες που σε βλέπω τοσους μήνες να γράφεις στο θέμα …. αιντα ….. Beretta A 301
    Beretta AL 391 light
    Benelli Vinci

    συμπερασμα του κυριου καλο ειναι να σταματησω να αναζητω λυσεις βασισμενες στην οικονομικη ορθοδοξια (οπως προσαρμογη ελειματων) κατι το οποιο αποτελει παπαριες διοτι διαφορετικα ο μισθος μου θα παει 400 ευρω και δεν θα εχω να παρω κολοχαρτο. Λυνωντας προς κολοχαρτο αν δεν συνεχισω να προτεινω λυσεις (παπαριες) ο μισθος μου θα ανεβει η χωρα σωνεται και θα μπορω να σκουπιζωμαι οταν αφοδευω. Μαθηματικα δε οσο ποιο λιγο σκεφτομαι αυτα που εμαθα με τις ταπεινες σπουδες μου και τα μεταφερω τοσο ποιο πολυ κολοχαρτο θα εχω το οποιο ειναι ευθεως αναλογο με το περισοτερο φαι που θα τρωω αφου θα μου ανεβει ο μισθος ΟΥΓΚ ΟΥΓ ΚΑΚΑΚΑΚΑ ΟΥΓΚ. Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 1 ώρα, 6 λεπτά πριν από τον andreas1453.
    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 1 ώρα, 2 λεπτά πριν από τον andreas1453.
    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 52 λεπτά πριν από τον andreas1453.
    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 42 λεπτά πριν από τον andreas1453.

    Εισαι χαριτωμενος το ξέρεις…. ? Της καμπαρντινας το κουμπί είναι του πουκαμίσου….. τη συνέχεια βρες την μόνος σου… . &- Συνέχισε … Πασπάλα 4 ever…..

    Beretta A 301
    Beretta AL 391 light
    Benelli Vinci

    Χαριτωμενος? καπαρντινα? κουμπι? Μαλλον  Σε λαθος φορουμ εισαι συναλελφε αν με πιαννννεις

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #389819

    Αντρέα για άλλη μια φορά αποδεικνύεις το ποιόν σου σαν άνθρωπος,

    δεν ξέρω άμα είσαι μορφωμένος αλλά από τα γραφόμενα σου αποδεικνύεις – επαλυθεύεις όλα όσα σου ανέφερα ανωτέρω( http://www.e-artemis.gr/forumz/topic/9594/page/12/#post-389663) και ότι είσαι ως άνθρωπος ακαλλιέργητος.

    Συγνώμη προκαταβολικά  άμα σε προσβάλω αλλά δεν μπαίνω στην διαδικασία για να σου απαντήσω για εξέδρες, τεκμηριώσεις, πολιτική, οικονομία, επαναστάσεις, αυτοκτονίες, κόμματα κλπ. ( το κάνω με ανθρώπους που έχουν  σεβασμό στον συνάνθρωπό τους) και όπως καταλαβαίνεις θα ήθελα να μην σχολιάζεις τα γραφόμενα μου όπως και εγώ δεν έχω καμία μα καμία διάθεση να ασχολούμαι από δώ και στο εξής με τα γραφόμενα σου.

    Να είσαι καλά

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #389830

    Αντρέα για άλλη μια φορά αποδεικνύεις το ποιόν σου σαν άνθρωπος, δεν ξέρω άμα είσαι μορφωμένος αλλά από τα γραφόμενα σου αποδεικνύεις – επαλυθεύεις όλα όσα σου ανέφερα ανωτέρω( http://www.e-artemis.gr/forumz/topic/9594/page/12/#post-389663) και ότι είσαι ως άνθρωπος ακαλλιέργητος. Συγνώμη προκαταβολικά άμα σε προσβάλω αλλά δεν μπαίνω στην διαδικασία για να σου απαντήσω για εξέδρες, τεκμηριώσεις, πολιτική, οικονομία, επαναστάσεις, αυτοκτονίες, κόμματα κλπ. ( το κάνω με ανθρώπους που έχουν σεβασμό στον συνάνθρωπό τους) και όπως καταλαβαίνεις θα ήθελα να μην σχολιάζεις τα γραφόμενα μου όπως και εγώ δεν έχω καμία μα καμία διάθεση να ασχολούμαι από δώ και στο εξής με τα γραφόμενα σου. Να είσαι καλά

    εγώ είμαι ο γκρεμιστής είμαι εγώ κι ο κτίστης
    ο διαλεχτός της άρνησης κι ο ακριβογιός της πίστης
    Και θέλει και το γκρέμισμα νου και καρδιά και χέρι.
    Κάλλιο φυτρώστε αγριαγκαθιές, κάλλιο ουρλιάξτε λύκοι
    κάλλιο φουσκώστε ποταμοί και κάλλιο ανοίξτε τάφοι
    και δυναμίτη βρόντηξε και σιγοστάξε αίμα
    παρά σε πύργους άρχοντας και σε ναούς το Ψέμα……
    Καβάλα στο νοητάκι μου, δεν τρέμω σας όποιοι είστε
    γκρικάω, βγαίνει από μέσα μου μια προσταγή: Γκρεμίστε!\Κωστής Παλαμάς

    Δηλαδη τωρα περιμενεις να σου απαντησω περι καλλιεργειας ωστε να το παμε γαιτανακι λες και αυτη ειναι η ουσια. Ποιος θα μειωσει περισοτερο τον αλλο σε ατομικο επιπεδο. Φιλε μου δεν ξερω κατα ποσο εχω η οχι καλλιεργεια το αφηνω στην κριση του καθενα. Αυτο ομως που μπορω να σου πω μετα βεβαιοτητας ειναι οτι ειμαι ανθρωπος της ουσιας και δεν μου αρεσουν οι σαλτσες. Οταν μιλαω για πορτοκαλια και ο αλλος μου μιλαει για διαστημοπλοια  και οτι τα εφεραν οι εξωγηινοι και με ακτινες θελουν να τα ξαναπαρουν καπου εκει σταματαει η λογικη.Προσπαθησα με τις λιγες γνωσεις μου να δωσω και την αλλη εικονα την αντιδημοφιλη θεωρωντας οτι εχω να συμβαλω επικοδομητικα στην συζητηση σε ενα φορουμ που πολους τους ξερω και εχουμε πιει και ενα ποτηρι μαζι. Απο αυτη την συζητηση οπως βλεπεις μονο χαμενος βγαινω, δυσαρεστωντας πολους . Ισως και εγω το παρατραβαω με το χιουμορ μου αλλα πιστεψε με δεν ειναι ποτε κακοπροεραιτο απλα θελω να σκουντηξω τον αλλο.

    Τελικα ομως ειχα λαθος. Πολοι λιγοι θελουν να δουν τα πραγματικα αιτια της κρισης και πιθανες λυσεις σε υγιες πλαισιο(ναι ξερω θα μου πεις για την πεινα και τις αυτοκτονιες ο σκοπος ομως ειναι να τα μετριασουμε και με δοξασιες δεν γινεται). Ηταν ευστοχο αυτο που ειπε ο Διονυσης για το αν στις παρεες μου λεω τα ιδια και πως αντιδρουν. Οι περισοτεροι αντιδρουν ετσι και μαλιστα εχω τσακωθει και με μερικους αφου η παντελης ελειψη επιχειρηματων σε εναλλακτικα σεναρια διαχειρησης της κρισης(τυπου Τσιπρα Βαρουφακη Καμενου Τσιπρα και λοιπων εθνοσωτηρων) τους ωθουν στο να προβαλουν την δυστυχια που πραγματι ειναι τεραστια και το ποσο  εξεταζω τα νουμερα και τους δεικτες ενω αυτοκτονουν χιλιαδες. Λες και αν βαλω το κεφαλι στην αμμο ολα θα γινουν οπως πρωτα και με καλουν ουσιαστικα στο να βγαλω και εγω αναρθρες κραυγες για να γινει τι? ουτε αυτοι ξερουν. Ποτε δε λενε. Ο θυμος ειναι τεραστιος πλεον και επισκιαζει ακομα και την λογικη. Παντα συμβαινει σε περιοδους δομικης κρισης. Εγινε στην Αμερικη το 30 στην Γερμανια το 33-38 στην Ιταλια το ιδιο. Τα αποτελεσματα γνωστα. Καποιος τρελος λαικιστης τυπου χιτλερ περνει τα ηνια και τα κανει ολα καρβουνο. Σημερα δεν χρειαζεται ουτε τρελος να ειναι ουτε λαικιστης. Απλα ατολμος και σιγα σιγα το καραβι βουλιαζει

    Και εγω ειμαι τρομερα θυμωμενος με το συστημα της 30 ετιας. βλεπε Πασοκ ΝΔ . Αυτοι εκοβαν χρεος αυτοι διοριζαν  οποιον εβρισκαν  αυτοι διαπλεκονταν με επιχειρηματιες αυτοι ελεγαν ψεματα για τα νουμερα και ολο φουσκωνε το ελλειμα ολο και μεγαλωνε το χρεος. Και τωρα σου λενε αυτο δεν φταιμε εμεις  φταινε οι Δανειστες που απαιτουν σκληρους ορους. Λες και χαριζει κανεις χρημα τζαμπα. Αλλα βρισκουν και τα λενε. Ωστε να αποτιναξουν το μεγαλυρερο μερος της ευθυνης μηπως και σωσουν το τομαρι τους

    Ομως δεν θα χαριστω και στους νεους εθνοσωτηρες που πανω στα συντριμια της χωρας μου πανε στησουν πολιτικο σκηνικο νεομεταπολιτευσης με ψεματα και εξαπατηση. Οταν το δημοσιο ειχε διογκωθει πλεον βιοσιμου επιπεδου ελεγε ο Τσιπρας βαλτε στο δημοσιο αλλους 200000. Αλλωστε αυτος θα τους πληρωνε? οχι ο λογαριασμος στα κοροιδα. Οταν γινονταν τα βατοπαιδια τα υποβρυχια κτλ τι ελεγε  και που ηταν ο καμμενος? δεν ελεγε τιποτα απλα επερνε το ελικοπτερο και πηγαινε  στην μυκονο βολτες.(ελικοπτερο ΠΑ).

    Σαμαρας καμμενος Τσιπρας μιλανε για ανεργια με πομποδη τροπο.Εχουν ενα ενσημο? Αυτοι θα μειωσουν την ανεργια? Αυτοι θα μας πανε στην επομενη μερα?

    Ισως ομως  να ειναι η οπτικη γωνια ενος ακαλλιεργητου και αμορφωτου ανθρωπου.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #389834

    Ρε συ Ανδρέα τόσο δύσκολο είναι να γράφεις τέτοια ποστ ? Ούτε ακαλλιέργητος ούτε αμόρφωτος είσαι .Ταλαντούχος στο να μας σπας τα νεύρα είσαι :mrgreen:

    Τέλος πάντων όπως καταλαβαίνεις και εσύ όλα κρίνονται εκ του αποτελέσματος.Μέχρι στιγμή τα αποτελέσματα είναι πάρα πολύ άσχημα.Το χειρότερο απ όλα  είναι ότι η καταστροφή που ζούμε αυτή την στιγμή είναι αποτέλεσμα των δύο προηγούμενων μνημονίων.Ακόμα δεν έχει εφαρμοστεί το τρίτο και σκληρότερο .Αυτό είναι που με τρομάζει.Αν με τα δύο light προηγούμενα είχαμε αυτή την τρομερή  εξαθλίωση , μετά απο την εφαρμογή και του τρίτου τι θα γίνει?

    Εγω λοιπόν κρίνω απο τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα και λεω ότι δεν είναι αυτός ο σωστός δρόμος.Θα μου πείς και ποιός είναι ρε φίλε ο σωστός δρόμος? Σου εχω απαντήσει ότι δεν ξέρω και ότι δεν είναι η δουλειά μου να ξέρω.Εμείς οι απλοί πολίτες είμαστε οι αποδέκτες των πολιτικών εφαρμογών και αυτό που μπορούμε να κάνουμε είναι να τις κρίνουμε αν είναι σωστές η όχι απο τα αποτελέσματα που έχουν στην ζωή μας.

    Συνέχισε όπως στο ύφος του προγούμενου  ποστ και είμαι  σίγουρος και  άλλοι θα εμπλακούν στην κουβέντα. 😉

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 166 έως 180 (από 1,333 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων