Baikal ….και σκοπευτικοί αγώνες !!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 91 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Baikal

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1528
    BillCentro στις #50925


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από billbe στίς 12 Iανουάριος 2005


    ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΚΕΦΤΕΙ…ΠΑΝΤΩΣ ΑΞΙΖΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ‘ΠΡΟΔΟΤΕΣ’ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ ΜΟΙΡΑ!


    [/indent] kai ti skeftese re Bill?? Na kanoume ena club pou ta meloi tou na einai mono “Prodotes” ??


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #50932

    ΝΑΙ, CALL ΜΕ Ο ‘ΠΡΟΔΟΤΗΣ’!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #50946

    Δεν χρειαζεται να αναφερω τι παθαιναν οι προδοτες τον 19ο αιωνα στην Russia..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #51052

    Βλέπω ότι ΜΕΡΙΚΟΙ έχουν ξεφύγει.

    Οι ΑΓΩΝΕΣ θα γίνουν από τα μέλη του ΒAIKAL CLUB μας. Mακάρι να έρθουν όλοι  ……. θα γεμίσουμε το σκοπευτήριο.

    Οσοι για οποιδήποτε λόγω δεν θα έχουν το baikal μαζί τους , το έχουμε πεί θα ρίξουν με το δικό μου ή όποιου άλλου προσφέρεται. ΑΛΛΑ μόνο με Baikal , είναι ΞΕΚΑΘΑΡΟ.

    Προτείνω και εγώ με την σειρά μου όπως και ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ leo, να αγωνιστούμε στο sporting , θα είναι πιό δίκαιο για όλους πιστεύω.

    Εως την Ανοιξη πιστεύω , αν τελικά παίξουμε στην Ελευσινα, να παίζουν όλες οι ΜΗΧΑΝΕΣ.

    Τώρα για ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ, καλα θα ήταν , να το δούμε αλλά πολύ πήξιμο αυτές τις μέρες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    Fast Eddie στις #51055

    Me ekpliktski blepitski otitski stin baikaliaditski trap den rixnoumitski. Giati? Fobitski?

     

     

    Epitimitski proediski clubiski baikaliski kai ksero psomiski!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    333
    cambof στις #51056

    ΤΡΑΠΙΤΣΚΙ ΤΡΑΠΙΤΣΚΙ ΘΕΛΙΤΣΚΙ ΠΟΛΙΤΣΚΙ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #51058

    Επειδή βλέπω πολύ ενδιαφέρον, για το ΤΡΑΠ και επειδή και μένα μου αρέσει πολύ το ΣΚΗΤ, προτείνω να αγωνιστούμε στα προκριματικά και στα 3 αγωνίσματα οπότε το άριστα για τους τελικούς θα είναι το 3χ25=75.

    Ακόμα δεν ξέρω πως θα παίξουμε , αλλα νομίζω ότι καλό θα ήταν να αγωνιστούμε στο ΒAIKAL ΤΡΙΑΘΛΟΝ !!!!! όλοι και να προσπαθήσουμε να συγκεντρώσουμε πιάτα από το σύνολο των 75

    Τι λέτε ?? 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #51069

    Όσο πάτε και το δυσκολεύετε το πράγμα. 1ον, υποψιάζομαι ότι κάποια από τα μέλη που έχουν δηλώσει συμμετοχή, δεν έχουν καμμία εμπειρία με skeet και trap, και επομένως θα τους ταίριαζε περισσότερο το sporting. 2ον, αν δεν καταφέρουμε να “κλείσουμε” stands για κανονικό αγώνα, αναγκαστικά θα τα μοιραζόμαστε με άλλους σκοπευτές και απλά θα κρατάμε σκορ. Σε αυτήν την περίπτωση δεν είναι δυνατόν να τους ενοχλούμε με αρχάριους μέσα στην πούλα. 3ον, ο μόνος τρόπος να κάνουμε όλα αυτά που λέμε, είναι να κάνουμε τον αγώνα κάποια καθημερινή, και χωρίς να μας εγγυάται κανείς ότι δεν θα παραπονεθεί κάποιος από τους θαμώνες του σκοπευτηρίου.

    Δεν πάμε να οργανώσουμε παγκόσμιο πρωτάθλημα. Μία απλή συνάντηση των μελών πάμε να κάνουμε, που θα έχει σαν “theme” τον αγώνα.  Αν λόγω υψηλών προσδοκιών και πολυπλοκότητας, προκύψουν προβλήματα και παρεξηγήσεις, φοβάμαι ότι η συνάντηση θα αμαυρωθεί.

    Προτείνω:

    • Να αποφασίσουμε ΕΚΓΑΙΡΑ την ημερομηνία του αγώνα.
    • Να δηλώσουμε ΕΓΚΑΙΡΑ συμμετοχή.
    • Να τηλεφωνήσουμε στα σκοπευτήρια και να επιλέξουμε ποιο μας εξυπηρετεί περισσότερο και να καταστρώσουμε τότε την μορφή και το πρόγραμμα του αγώνα.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #51074

    Συμφωνώ απόλυτα με τον Λεωνίδα.

    Δεν νομίζω ότι έχει νόημα να ρίξουμε και στα 3 αγωνίσματα. ’λλωστε κανείς μας δεν καίγεται για την νίκη. Η πλάκα μας ενδιαφέρει. Δεν μπορούμε να αναστατώσουμε όλο το σκοπευτήριο.

    Αν το κανονίσουμε εγκαίρως πιθανώς το σκοπευτήριο Μαλακάσας μας παραχωρήσει ένα σταντ για κανα δυο ώρες. Αν είμαστε 15 άτομα δεν νομίζω να χρειαστούμε περισσότερο χρόνο για 2 πούλες.

    Οι αγώνες sporting που διοργανώνει ο Αιγινήτης για τους μαθητές του, γίνονται σε δυο πούλες με κανονικό πρόγραμμα. Αν χρειαστεί γίνεται μπαράζ μεταξύ των ισοβαθμούντων.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #51423

    Παρόλο που δεν εχω ρίξει sporting ποτέ μου, παρόλο που είναι αμφίβολο ότι θα φέρω κάποιο baical μου, παρόλο που είμαι ο “Συνήθης Προδότης” (Be…Be…) … μαλλον θα συμφωνήσω μόνο για sporting αναφέροντας και αλλο ένα επιχείρημα. Εγώ και άλλοι ίσως που θα έρθουμε απο μακρια (μακαρι να τα καταφερουμε) δεν θα ερθουμε μόνο για την baicaliada. Θα κάνουμε και αλλες δουλειές και θα δούμε πολλούς φίλους που έχουμε να δουμε χρόνια. Νομίζω πως ο χρόνος θα είναι σχετικα περιορισμένος και ετσι το τριαθλο θα είναι κομματάκι δύσκολο.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    333
    cambof στις #51466

    ΤΗΝ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΡΙΞΑ ΤΡΑΠ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΕΛΕΥΣΙΝΑ,ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΒΟΗΘΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΙΜΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΩΡΑΙΟ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΜΦΙΒΑΛΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΑΣΑ,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΡΧΑΡΙΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #51477

    AΦΗΣΤΕ ΤΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ,SPORTING, ΝΑ ΡΙΞΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΣΧΕΤΟΙ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #338614

    Ως διαιτητής του αγώνα, με απασχολεί κάτι και πρέπει να το πω. Επειδή όλα τα παιχνίδια με τα όπλα προυποθέτουν πάνω απ’ όλα την εξασφάλιση της ασφάλειας, στον συγκεκριμένο αγώνα όπου θα συμμετέχουν και κάποιοι που δεν έχουν προηγούμενη εμπειρία με σκοπευτήριο, θα πρέπει να ληφθούν κάποια πρόσθετα μέτρα. Προτείνω πριν την έναρξη του αγώνα, να πω και να δείξω στους διαγωνιζόμενους κάποια πολύ απλά μέτρα ασφαλείας στον χειρισμό του όπλου. Όποιος κατά την διάρκεια του αγώνα παραβεί αυτά τα μέτρα, να παίρνει σε πρώτη φάση μία προειδοποίηση, και σε περίπτωση υποτροπής, αφαίρεση βαθμών ή και αποβολή από τον αγώνα αν η συμπεριφορά του είναι επικίνδυνη προς τους τρίτους. Προτείνω δε, πέρα από το βραβείο για την μεγαλύτερη βαθμολογία, να δώσουμε και ένα βραβείο για τον ασφαλέστερο σκοπευτή του αγώνα, έτσι για να περνάμε και ένα μήνυμα.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #51478

    ΜΠΡΑΒΟ ΑΓΩΝΑΡΧΗ!ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    749
    old-timer στις #338617


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leo στίς 25 Iανουάριος 2005


    Ως διαιτητής του αγώνα, με απασχολεί κάτι και πρέπει να το πω. Επειδή όλα τα παιχνίδια με τα όπλα προυποθέτουν πάνω απ’ όλα την εξασφάλιση της ασφάλειας, στον συγκεκριμένο αγώνα όπου θα συμμετέχουν και κάποιοι που δεν έχουν προηγούμενη εμπειρία με σκοπευτήριο, θα πρέπει να ληφθούν κάποια πρόσθετα μέτρα. Προτείνω πριν την έναρξη του αγώνα, να πω και να δείξω στους διαγωνιζόμενους κάποια πολύ απλά μέτρα ασφαλείας στον χειρισμό του όπλου. Όποιος κατά την διάρκεια του αγώνα παραβεί αυτά τα μέτρα, να παίρνει σε πρώτη φάση μία προειδοποίηση, και σε περίπτωση υποτροπής, αφαίρεση βαθμών ή και αποβολή από τον αγώνα αν η συμπεριφορά του είναι επικίνδυνη προς τους τρίτους. Προτείνω δε, πέρα από το βραβείο για την μεγαλύτερη βαθμολογία, να δώσουμε και ένα βραβείο για τον ασφαλέστερο σκοπευτή του αγώνα, έτσι για να περνάμε και ένα μήνυμα.

     


    Λεωνιδα,

    αν σου υποσχεθω να ΜΗΝ κλεισω το οπλο σε ολη την διαρκεια του αγωνα, …μου το δινεις απο τωρα??????!!!!!!!!!

    [/indent]

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 91 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων