ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΕΞΟΡΜΗΣΗ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 139 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    412
    KA-BAR στις #31652

    Οχι βρέ cambof,εσύ τοποθετήθηκες καί φυσικά δέν έχεις ξεχαστεί!!!

    Γιά τήν ώρα έχουν αναφερθεί θετικά σχετικά μέ τό θέμα οι:

    KA-BAR

    cambof

    victz

    Tsamis

    THEOD

    Θόλος

    Μόνο ΕΞΙ άτομα!!!Σέ σύνολο εγγεγραμένων…ΟΧΤΑΚΟΣΙΑ ΠΕΝΗΝΤΑ!!!Αν παραμείνουμε εμείς οι έξι,καί βάλουμε από δέκα ευρώ,νομίζω ότι θά είναι φρονημώτερο….νά μήν τό δημοσιεύσουμε πουθενά,έτσι δέν είναι;


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    333
    cambof στις #31653

    ΦΙΛΕ ΑΝΔΡΕΑ ΦΤΑΝΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ…..ΣΤΡΑΓΑΛΙΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #31654

     Aν το συγκεκριμενο θεμα βγει στην πρωτη σελιδα, νομιζω οτι θα τυχει αρκετης συμπαραστασης. Το θεμα ειναι να βρουμε τη φορμουλα να συγκεκτρωσουμε τα χρηματα.  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    98
    Θόλος στις #31656

     

    Συμφωνώ πάλι με το Βίκτωρα να μπει το θέμα στην πρώτη σελίδα, με ένα ενημερωτικό κείμενο για το τι ακριβώς θέλουμε να κάνουμε και να υπάρχει και κάποιος χώρος όπου θα μπορεί όποιος συμφωνεί με την έν λόγω κίνηση να συμπληρώνει το όνομά του (η το ψευδώνυμο αν θέλει να κρατήσει την ανωνυμία του). Ετσι θα γίνει κατά κάποιο τρόπο ένα πρώτο gallop για το πόσα χρήματα θα μπορούσαμε να συγκεντρώσουμε. Μου φαίνεται ότι πρέπει να το δούμε βήμα – βήμα, για να αποφύγουμε τα λάθη, εκτός αν κάποιος φίλος έχει μια ολοκληρωμένη πρόταση να κάνει.

    —-

    Γιώργος

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Stag στις #334424

    paides simfono me ta parapano…katarxin na doume posoi einai ‘mesa’. Isos i diorganosi kapoias klirosis parallila tha borouse na travixei perissotero kosmo na summetasxei. Dinodas ta 10 euro na pairnei meros se mia klirosi oplou, fussigion i oteipote allo sxetiko me to kunigi. Auta isos borousan na vrethoun apo kapoia prosfora katastimatos i kataskeuasti me to analogo aditimo( na diafimistei i na parei ena meros tis axias tou proiodos pou prosferei).Esti pisteuo pos tha epairnan kai perissoteroi meros efoson tha yparxrei akoma ena kinitro. oso gia tin klirosi tha borouse na vrethei ena tropos na ginei oste na einai 100& dikaii kai na yparxei diafania. to thema einai pos tha mazeutoun ta xrimata kai poios tha stisi tin oli katastasi.

    Auto etsi san idea pou molis mou irthe sto mialo…isos na min einai efikti alla axizei i prospatheia… As parousiasoun kai oi alloi tis idees tous kai ola einai upo sizitisi gia apofugi lathon , opos leei kai o Tholos. Boroume na to kataferoume an simetasxoume oloi…mia idea me katalilo ‘ftiaximo’ borei na ginei pragmatikotita…

    Ade kai kala kinigia ..min ksexniomaste…ixixix

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #334425

     Xμ, μαλλον θα διαφωνησω μαζι σου Stag, επειδη το ολο θεμα ειναι να δειξουμε οτι ενδιαφερομαστε εμπρακτα για την υποστηριξη της ομαδας, και οχι οτι παμε με 10€ να κερδισουμε ενα οπλο. Το θεμα σ’αυτες τις περιπτωσεις δεν ειναι να περιμενεις κατι για ανταποδοση, ουτε καν την οποια ελπιδα οτι μπορει να κερδισεις ενα οπλο η κατι αναλογο. Ειναι να το κανεις τελειως αφιλοκερδως, επειδη καταλαβαινεις οτι αυτη η προσπαθεια αξιζει τον κοπο.

     Βεβαια, εμεις δεν παμε ακριβως αφιλοκερδως, καθως στοχευουμε στην οποια θετικη εικονα μπορει να διαμορφωθει μετα απο μια τετοια κινηση, αλλα αν γινει σε στυλ διαγωνισμου, ισως στραφει εναντιον μας.

     Στο κατω κατω, ρε παιδια, 10€ δινουμε για 2 κουτια φυσιγγια και δεν τα λυπομαστε, και θα τα λυπηθουμε αν ειναι να βοηθησουμε ενα συνανθρωπο μας?

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Stag στις #31673

    de diafono victz…apla to eipa gia osous den tous ftanei i protovoulia tou ka-bar gia kinitro …pros theou…na min pareksigitho kiolas…eimai simfonos me tin kinisi etsi kai allios…vlepo apla oti den yparxei megali summetoxi kai eipa mipos kai…? xairomai  omos pou sizitame kai etsi mono boroume telika ti xrusi tomi…

    filika…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    412
    KA-BAR στις #31692

    Ακριβώς όπως τά λέει ο Βίκτωρας.Τό θέμα είναι η συμμετοχή συνειδητοποιημένων γιά αυτό πού θά κάνουν ανθρώπων.Νά βοηθήσουμε,αυτούς πού βοηθούν!!!Οχι μία λαχειοφόρος αγορά.Αυτό θά έπρεπε ίσως νά τό οργανώσει η ίδια η Ε.Ο.Δ.

    Οι διαχειριστές τού φόρουμ νά μας πούνε μόνο,άν θά μπορέσουν νά βάλουν τό θέμα στήν πρώτη σελίδα.Ισως μέσα στό φόρουμ νά είμαστε λίγοι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    122
    BIZZAROS στις #31755

    Παιδιά πραγματικά πολύ καλή ιδέα. Όμως όπως είπατε το πρόβλημα όλων μας είναι ο ελεύθερος χρόνος. Αυτό πιστεύω ότι είναι η αιτία για την μειωμένη ανταπόκριση που παραπονιέται ο KA-BAR και όχι τόσο η αδιαφορία. Είναι φορές που μπαίνω στο site και το θέμα έχει σχεδόν κλείσει (παράδειγμα σήμερα) αφού δεν προλαβαίνω σε καθημερινή βάση να διαθέσω μία -μιάμιση ώρα στο γραφείο για να δω internet και στο σπίτι δεν έχω υπολογιστή. Γι΄αυτό πιστεύω ότι θα πρέπει να δίνεται αρκετός χρόνος για να υπάρξει αποτέλεσμα, και να μπαίνει στην πρώτη σελίδα ώστε να ενδιαφερθούν και άλλοι συνάδελφοι που μπορεί να μην είναι μέλη και να ανταποκριθούν. Όσον αφορά για τον λογαριαμό, δεν νομίζω ότι μπορεί κανείς να τον δεσμεύσει αν είναι στο όνομα δύο ή τριών μελών.

    ΤΑΣΟΣ 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #31764

    ΑΝΤΡΕΑ Η ΙΔΕΑ ΠΟΥ ΕΡΙΞΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ.ΨΑΧΝΩ  ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΦΙΛΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΚΩΝ ΤΡΟΠΟ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΚΟΛΑΜΕ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΚΑΠΟΙΩΝ…..ΝΑ ΔΕΣΜΕΥΣΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ,ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ —ΦΙΛΟΥΣ —ΠΟΥ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΧΑΛΟΥΝ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΤΟΥΣ

    ΑΝ ΕΣΕΙΣ ΒΡΕΙΤΕ ΤΗ ΛΥΣΗ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    412
    KA-BAR στις #31771

    Οπότε,θά πρέπει (κατά τή γνώμη μου) τό θέμα νά γίνει επικολλημένο(εάν υπάρχει αυτή η δυνατότητα από τό φόρουμ) ώστε νά μένει κάπως “ψηλά” ανάμεσα στά άλλα θέματα,ή,νά μετακομίσει στήν πρώτη σελίδα τού σάϊτ,ή καί γιατί όχι νά δημοσιευτεί καί στόν ειδικό τύπο.Τί λέτε;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #31772

    AN BGEI ΣΤΟΝ ΕΙΔΙΚΟ ΤΥΠΟ ΑΝΤΡΕΑ ΤΟΤΕ ΕΜΕΙΣ ΑΠΛΑ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΣΦΕΤΕΡΙΣΤΕΙ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ ΣΟΥ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    122
    BIZZAROS στις #31774

    Kατά την γνώμη μου είναι καλύτερα στην πρώτη σελίδα για να το δούν και άλλοι που τυχαία μπαίνουν στο site. Όσο για την δέσμευση των χρημάτων δεν το καταλαβαίνω πώς μπορεί να συμβεί αν ο λογαριασμός που θα ανοιχτεί είναι κοινός λογαριασμός δύο μελών.

     

    ΤΑΣΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    412
    KA-BAR στις #31778

    Δημήτρη,τό θέμα δέν είναι άν “σφετεριστούν” τήν ιδέα μου!!!

    Τό θέμα είναι νά μπορέσουμε όλοι μάς,σύσσωμοι οι κυνηγοί,νά προσφέρουμε κάτι.

    BIZZAROS,στήν περίπτωση πού ανέφερα νωρίτερα μέ τό άρρωστο αγοράκι,άν δέν κάνω λάθος ο λογαριασμός ήταν στό όνομα τών γονέων.Ετσι θυμάμαι τουλάχιστον.Νομίζω ότι,από τό νόμο θεωρείτε παράνομη συσσώρευση κεφαλαίων.Δέν έχουμε καί κανέναν Δικηγόρο στήν παρέα μας,νά μάς τό ξεκαθαρίσει αυτό τό σημείο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #31784

     Δηλαδη, αν καταλαβα καλα Αντρεα, αν μερικοι φιλοι μου, μου κανουν καταθεση στο λογαριασμο μου ενα ποσο ο καθενας, τοτε αυτοματως ο λογαριασμος κλειδωνεται? Μπορουμε να τα στελνουμε τοτε μεσω ταχυδρομειου, η θα παρουν και τα γραμματα???

     Ελεος πια, αν 800 ανθρωποι θελουν να χαρισουν 10€ ο καθενας σε ενα, τι δουλεια εχει να ανακατευεται η πολιτεια? Δικα μας δεν ειναι αυτα τα 10€, η μηπως κανω λαθος?

     Διορθωσε με αν κανω λαθος, αλλα ο λογαριασμος που εχει η ομαδα που αναφερεις Ανδρεα, δεν ειναι παρανομη συσσωρευση κεφαλαιου, αν βαλουμε και οι 800 απο ενα ποσο?

     Και επισης το θεμα ειναι να προβαλλουμε και την δουλεια που γινεται εδω στο site, οποτε το ποσο να φαινεται απο που προερχεται. 

     Αν δεν γινεται αλλιως, τι θα λεγατε να κανει ο καθενας την καταθεση στον λογαριασμο που λεει, με την ενδειξη FORUM E-ARTEMIS.GR, μαζι με το ονομα του? Δεν ξερω αν το εχει πει προηγουμενως κανεις, αν ναι, τοτε συγνωμη για τη λογοκλοπη.

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 139 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Η συζήτηση ‘Μη ενεργά θέματα κυνηγίου’ δεν δέχεται νέα θέματα και απαντήσεις.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων