ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΕΞΟΡΜΗΣΗ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 106 έως 120 (από 139 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    412
    KA-BAR στις #32619

    Για να δούμε τί έχουμε κάνει,θά πρότεινα νά στέλναμε σέ κάποιον από εμάς,ένα προσωπικό μύνημα μέ τό τί ποσό έχουμε καταθέσει,γιά νά γίνει μία ΄”σούμα”! Τί λέτε;


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #32620

    AFOY ESY ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ ΕΣΥ ΘΑ ΜΑΖΕΨΕΙΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΑΝΤΡΕΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #32626

     Συμφωνω με το διαχειριστη (Δημητρη)

     Μαλλον εσυ θα πρεπει να μαζεψεις τα μυνηματα Αντρεα, αν και το συνολο νομιζω οτι δεν ειναι και κατι το σημαντικο. Πιστευω οτι ο καθενας καταθεσε οσα ηθελε, και οσα μπορουσε, με τα 10€ σαν κατωτατο οριο, κατι που ειναι και σωστο, γιατι και ο καθενας μας εχει αλλες αναγκες και δυνατοτητες. Το γεγονος οτι το ηξεραν το φορουμ ειναι καλο και ενθαρρυντικο παντως.

     Παντως δεν συμφωνω αν ειναι να γινει μια λιστα με τα ονοματα και τι ποσο εδωσε ο καθενας. Μπορει να δημοσιοποιηθει το συνολικο ποσο, αλλα δεν νομιζω οτι χρειαζεται να ξερουμε και τι καταθεσε ποιος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    33
    RALF στις #32630

    ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ,ΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΜΟΥ ΣΑΝ ΜΕΛΟΣ  E-ARTEMIS ,ΟΜΩΣ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ. ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΣΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΥΝΑΤΟΝ.

    —————————–

    ΔΗΜΗΤΡΗΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    412
    KA-BAR στις #32633

    Βίκτωρα,δέν πρόκειται να δημοσιεύσω καμία λίστα μέ ονόματα,απλά τό ποσόν πού θά συγκεντρώσουμε.Αν θέλεις μπορείς νά τά μαζέψεις εσύ,ή οποιοσδήποτε άλλος,ή άν θέλετε πάλι απλά δέν τά μαζεύουμε.

    Η ιδέα μου ήταν απλά νά ξέρουμε τί έχουμε κάνει.Δέν πρόκειτε νά κατηγορηθεί κανένας ακόμα καί αν έδωσε μισό ευρώ.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    122
    BIZZAROS στις #32634

    ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΔΗΜΗΤΡΗ (RALF), ΑΛΛΑ ΕΠΕΜΕΙΝΑ ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙ ΠΡΩΤΑ ΤΟ E-ARTEMIS ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΠΙΘΕΤΟ ΜΟΥ.

    ΑΝΤΡΕΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΣΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΜΑΖΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΠΟΣΟΝ. ΑΛΛΑ ΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΛΙΓΟ ΜΗΠΩΣ ΔΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ. 

    ΤΑΣΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #32643

     

       Παιδιά σε εμένα η ΕΟΔ έστειλλε και  αναλυτικό μήνυμα για το έργο της και τηλέφωνα, οπότε είμαι βέβαιος ότι η κατάθεση που πραγματοποιήθηκε τελεί πλέον σε γνώση της .

      Αυτό που δεν κατάλαβα και εγώ, είναι ότι τα ποσά που καταθέσαμε ή τις αποδείξεις, θα τις δώσουμε πού ;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #32645

    DEN ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΥ,ΕΓΩ ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΟΥ ΚΑΤΑΘΕΣΑ ΜΕΣΩ ΤΕL.BANKING ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΧΑΡΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΔΟΣΗ ΤΟΥ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΥ ΜΟΥ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΜΥΝΗΜΑΤΑ  ΜΕ ΤΑ ΠΟΣΑ  ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΕΑ (ΚΑ-ΒΑΡ) ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΥ ΠΕΡΙΠΠΟΥ ΦΤΑΝΟΥΜΕ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #32649

     Το θεμα δεν ειναι να κατηγορησουμε κανενα Αντρεα, απλα δεν νομιζω τι θα ηταν σωστη η καταρτιση μιας λιστας με τα ονοματα και η δημοσιοποιηση της. Αλλωστε δεν πηγε κανενας απο μας για την προσωπικη του προβολη να κανει την καταθεση, σωστα?

     Οσο για το συνολικο ποσο, συμφωνω να τα μαζεψεις και να μας πεις που βρισκομαστε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #32653

     

     ’ς στείλουμε τότε ο κάθε ένας μας ιδιωτικό μήνυμα στον Ανδρέα, ώστε να ορίσει ένα διάστημα αναμονής  π.χ  2,3 κ.λ.π μέρες και εν συνεχεία να ανακοινώσει στο forum το συνολικό ποσό που δόθηκε στην ΕΟΔ, χωρίς περαιτέρω σχόλια ή κρίσεις, για να μην νοιώθει κανένας ότι έγινε κάτι που δεν του άρεσε ή θεωρεί ότι έγινε κακώς.

    Αυτό που τελικά μετράει, είναι ότι έγινε αρχή μιάς πολύ ευαισθητοποιημένης προσπάθειας, που σίγουρα θα μας βγεί σε καλό από πολλές πλευρές ελπίζω. 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    412
    KA-BAR στις #32661

    Ο.Κ. Θά περιμένω γιά μυνήματα μέχρι τό τέλος τής επόμενης εβδομάδας,οπότε καί θά κάνω τή σούμα.Νομίζω ότι μέχρι τότε,θά βρούνε τρόπο όλοι νά έχουν πρόσβαση σέ τράπεζα.Φυσικά άν δώσουν κάποιοι εκτός-φόρουμ,δέν θά μπορέσω νά τό μάθω.Θά δούμε αποκλειστικά τί έκανε τό φόρουμ!Οχι τό Σαϊτ!

    Καί φυσικά,δέν πρόκειται νά υπάρξουν παρατράγουδα Γιάννη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #32700

     

      εΕγώ πάντως το Σάββατο το πρωϊ, όταν μίλησα στην πρωϊνή εκπομπή των  “ΙΧΝΗΛΑΣΙΩΝ”  πλήν των τετριμένων, ανέφερα για μιά ακόμα φορά την ύπαρξη του site μας, το έργο που κάνουμε και έδωσα και την πληροφορία για την εξόρμησή μας για την ενίσχυση της ΕΟΔ, δίνοντας παράλληλα μετά την προτροπή των Μηνά Ιορδάνογλου και Σοφοκλή Κοσκινά και την ηλεκτρονική διεύθυνσή μας, γιά  όσους τυχόν ενδιαφέρονται να συνεισφέρουν για το σκοπό αυτό.

      Με αφορμή δε και την αναγγελθείσα μέσω του Τύπου ενίσχυση του έργου του ΕΡΥΘΡΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ, από ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ , προτείνω μόλις ο Ανδρέας ολοκληρώσει την καταγραφή μέσω του site,  ο Θοδωρής ως Διαχειριστής με μιά λακωνική ανακοίνωση να γνωστοποιήσει προς όλο τον κυνηγετικό Τύπο και όπου αλλού κρίνει σκόπιμο την ενέργειά μας αυτή, ώστε να βρεθούν και μιμητές αλλά και για να φανεί το κοινωνικό έργο που επιτελούμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    412
    KA-BAR στις #32715

    Γιάννη,γιά τήν ώρα η καταγραφή δέν έχει ολοκληρωθεί.Περιμένω καί τά υπόλοιπα παιδιά νά μού στείλουν μύνημα.Αλλά επαναλαμβάνω,ότι δέν θά γνωρίζω τί έκανε τό σύνολο τού Σάϊτ,αλλά μόνο τί έκανε τό Φόρουμ.

    Οσο γιά τή δημοσίευση στόν κυνηγετικό τύπο,ίσως θά έπρεπε νά έχει γίνει από τήν πρώτη στιγμή,μαζί μέ δημοσίευση στούς κυνηγετικούς μας συλόγους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #32719

     

     Ανδρέα συμφωνώ,και θέλω να σημειώσω ότι άν κάποιος φίλος πιθανώς έστειλε κάποιο ποσό -χωρίς να είναι στο forum- για την ΕΟΔ,άς το αναφέρει εδώ στο site.

    Επομένως η αναφορά η δική μας θα αφορά αθροιστικά, τη συμμετοχή του forum και το συνολικό ποσό που στείλαμε,όσο για την περαιτέρω κοινοποίηση/γνωστοποίηση του γεγονότος αυτού, δεν νομίζω ότι χάνουμε ή μας προλαβαίνουν κάποιες προθεσμίες και αυτό που μετράει είναι η κίνηση μας και η συνεισφορά μας.Εξάλλου και μόνο ως επιτελεσθέν γεγονός οργανωμένου κυνηγετικού club, στα πλαίσια μιάς συλλογικής προσπάθειας, αξίζει το κόπο να αναφερθούν μερικές γραμμές στα κυνηγετικά έντυπα και στον ηλεκτρονικό κυνηγετικό τύπο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    33
    RALF στις #32782

    ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗΣ ΕΞΟΡΜΗΣΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ , ΑΝ ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΜΕΝΩΜΕΝΟ , ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΣΥΜΕΤΟΧΗ ΚΑΙ ΤΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΟΔ . ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΜΑΝΤΙΚΟ , ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΚΑΘ΄ΑΥΤΗ Η ΚΙΝΗΣΗ . ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΣΕ ΕΝΑΝ ΕΝΑΝ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΙΔΙΩΣ ΣΤΟΝ ΑΝΔΡΕΑ ΠΟΥ ΕΡΙΞΕ ΤΗΝ ΙΔΕΑ . ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ , ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ , ΘΕΛΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΕ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ …..

     

     

    ΔΗΜΗΤΡΗΣ  

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 106 έως 120 (από 139 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Η συζήτηση ‘Μη ενεργά θέματα κυνηγίου’ δεν δέχεται νέα θέματα και απαντήσεις.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων