ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 50 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/12/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    Ray στις #75969

    Νικο,

    πολυ παραξενο αυτο που λες! Ενας moderator κλασικα πρεπει να μπορει να αλλαξει τον τιτλο ενος θεματος, να διαγραψει, να μετακινησει θεματα κτλπ. Αν ειναι ετσι οντος, τοτε σιγουρα χρειαζονται αναβαθμησεις.

    Η ιστοσελιδα ειναι γραμμενη σε asp και η microsoft δινει FREE το νεο developer tool για asp.net 2 καθως επισης και ευκολιες για migration απο κλασικο asp σε asp.net 2!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1117
    Hunter.Gr στις #76560

    Χρήστο,

    έχω προσπαθήσει επανειλλημένα να βρώ ένα τρόπο να βάζω στα μηνύματά μου links του forum (και να δουλεύουν…) αλλά δεν το έχω καταφέρει.  Συγκεκριμένα ο Editor μεταφράζει το “&” σε “&amp” με αποτέλεσμα να μην δουλεύει το link παρά μόνο με copy-paste.

    Εσύ έστειλες πρόσφατα σε άλλο θέμα του φόρουμ το παρακάτω μήνυμα και το link που έβαλες δούλευε κανονικά!!  Πώς το έκανες αυτό;

    ευχαριστώ

    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Ray στίς 26 Aυγουστος 2006


    Οσο αφορα για το κυριαρχο ματι, υπαρχει ειδη στο φορουμ
    Εδω


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/12/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    Ray στις #76571

    Νικο,

    Στην αποστολη μηνυματος στο toolbar δίπλα απο το underline υπαρχει το tool για Hyperlinks. Κανεις κλικ πανω του και μετα ακολουθας τις οδηγιες.

    Αν δεν υπαρχει αυτο, για καποιο λογο στον Η/Υ σου, τοτε πολυ απλα εκει που θέλεις να βάλεις το λινκ γραφεις :

    εδω[/URL ]

    Χωρις spaces!

    αυτο εκανα. δεν ξερω εαν σε βοηθα.

    Ποιον web browser εχεις;

    Αν ειναι IExplorer ποιο version και τι encoding εχεις επιλεγμενο;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1117
    Hunter.Gr στις #76583

    Στην παρακάτω εικόνα είναι το παράθυρο της αποστολής μηνύματος όπως φαίνεται στο δικό μου PC:
    Win XP Pro SP2, IE: 6.0.2900…. sp2, Encoding: Greek (Windows)
    Το κουμπάκι για την προσθήκη λίνκ είναι το τρίτο από δεξιά.

    Και ακολουθεί το παράθυρο για την προσθήκη λινκ:

    Οδηγίες δεν υπάρχουν, απλά κάνω copy-paste τη διεύθυνση που θέλω στο πεδίο “URL:” της παραπάνω φόρμας.  Συνήθως βάζω τα links κατευθείαν με copy-paste από τη γραμμή διευθύνσεων του ΙΕ μέσα στον editor του forum.  Αλλά ακόμα κι αν χρησιμοποιήσω το κουμπάκι HyperLink και την παραπάνω φόρμα δεν αλλάζει τίποτα, πάλι το “&” μεταφράζεται ως “&amp”.

    Τώρα δοκιμάζω τον δικό σου τρόπο, Χρήστο:

    Δοκιμή

    Ούτε αυτό δουλεύει…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/12/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    Ray στις #76595

    its a WYSIWYG editor bug.

    Δεν νομιζω να μπορεις να κανεις κατι παρα μονο o admin για να διορθωσει το bug.

    Εγω χρησημοποιω το non-WYSIWYG editor.

    ουτε ο δευτερος τροπος δουλευει διοτι αφου εχεις WYSIWYG ο editor κανει τα μαγικα του και βαζει διαφορα Tags μπροστα κανοντας τα σαλατα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1117
    Hunter.Gr στις #76632

    Ray, ευχαριστώ για την προσπάθεια debugging…  Αλήθεια, εσύ ποιόν browser χρησιμοποιείς;

    Μια “λύση” που παρακάμπτει το πρόβλημα είναι εδώ:  http://tinyurl.com

    Βάζεις την… μακρυά διεύθυνση (που σε μάς δεν δουλεύει κιόλας) Π.χ:
    http://www.e-artemis.com/Forum/display_top…mp;TopicID=1494

    Και την κάνει… κοντή: http://tinyurl.com/jwvvq
    Δεν είναι λύση, απλώς παρακάμπτει το πρόβλημα.

    Με την ευκαιρία και μιας που είμαστε στο κατάλληλο θέμα, Αρη, τελείωσαν οι διακοπές;  Σου εύχομαι καλή σχολική χρονιά και (χωρίς παρεξήγηση), σου συνιστώ να ξαναδιαβάσεις προσεκτικά τη σελίδα 1 αυτού του θέματος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/12/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    Ray στις #344018

    Νικο,

    Opera. Καποτε ειχε μικροπροβληματα, τωρα νομιζω εχει γινει πολυ καλυτερος και απο τον IE. Παραδειγμα η εικονα που εχω βαλει εδω. Εγω την εβλεπα μια χαρα! Οταν ομως ανοιξα τον IE για να δοκιμασω το προβλημα σου ειδα τη φωτο με γαλαζιο φοντο! Φαινεται δεν καταλαμβαινει απο transparency ο ΙE !

    Καλη η λυση σου. Αν με ρωτας εμενα, καλυτερα το copy&paste :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #76646

     Καλος ο Οπερα, αλλα δυστυχως εχει καποιες μικρες αλλα κυριες ασυμβατοτητες που με κανουν να μην τον χρησιμοποιω οσο θα ηθελα. Ετσι αναγκαζομαι να εχω 3 στο μηχανημα, που δουλευουν σχεδον ταυτοχρονα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/02/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    296
    J.BROWNING στις #76732

    ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΣΤΙΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ ΑΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙ ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΜΑΡΚΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΕΛ.ΜΙΑ ΜΙΑ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1117
    Hunter.Gr στις #76736

    Κάτω-κάτω υπάρχει μια επιλογή που λέει “Εκτυπώσιμη Εκδοση”.  Αυτή μας δείχνει ολόκληρο το θέμα με όλα τα μηνύματα χωρίς να τα “σπάει” σε σελίδες.

    Ετσι μπορείς να κάνεις αναζήτηση σε όλα μαζί τα μηνύματα ενός θέματος.

    Το πρόβλημα είναι ότι αρκετές φορές, τουλάχιστον σε ΙΕ, από ένα σημείο και μετά μπορεί τα κείμενα να μην διαβάζονται λόγω κακής μορφοποίησης κλπ  Δοκίμασε να τα επιλέξεις όλα (Ctrl+A) και να τα κάνεις copy-paste σε έναν απλό editor όπως πχ το notepad.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/02/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    296
    J.BROWNING στις #77340

    ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ TOY SITE ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΕΓΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΣΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ EMAIL ΓΙΑ ΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΝΕΑ.ΕΙΜΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ.ΣΒΗΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑΓΡΑΦΤΗΚΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΣΕ ΕΣΑΣ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #77345

     

    Μετά την περιπέτεια τού ιστοχώρου E-Artemis.gr , λόγω “κλοπής” του domain name από ξένους , διακόπηκε η αποστολή newsletter .

    Κατόπιν τής δικαίωσης τών εδώ ιδιοκτητών του παραπάνω domain name , μετά από δικαστικό αγώνα , όλα επανέρχονται σε κανονική λειτουργία και το newsletter του E-Artemis.gr θα αποστέλλεται κανονικά πλέον σε όλα τά μέλη όπως παλαιότερα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/02/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    296
    J.BROWNING στις #77386

    ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΤΕ? 

    ΘΑ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ .GR?

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

    Keymaster
    Ημ. εγγραφής:
    15/04/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    474
    tsamis στις #77388

    Σε λίγο καιρό θα επανέλθει και το .gr οπότε το e-artemis θα εμφανίζεται και στις δύο καταλήξεις .com και .gr

    Η λειτουργία μερικών παροχών προς τους επισκέπτες είχαν ανασταλεί μετά το πρόβλημα του ονόματος.

    Ευτυχώς μετά από έναν δικαστικό κυκεώνα η ανεξάρτητη αρχή τηλεπικοινωνιών και ταχυδρομείων μας δικαίωσε. Αναμένονται στο προσεχές χρονικό διάστημα να γίνουν κάποιες διαδικασίες ακόμη προς το Ινστιτούτο Πληροφορικής του Ιδρύματος Τεχνολογίας και Έρευνας.

    Κάποια στιγμή θα κάνουμε εκτενή αναφορά στην περιπέτεια αυτή.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #77406

    Ωραια νεα Θοδωρη. Επιτελους, να μη βγαζω και το αυτοκολλητο απο το αμαξι…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 50 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων