ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 46 έως 50 (από 50 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #86217


    [indent]

    Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Rama στίς 18 Φεβρουάριος 2007


    Όταν είχα διαβάσει τις οδηγίες του Hunter.Gr στη σελίδα 4, είπα μέσα μου, «επιτέλους, κάποιος έπρεπε να τα πει». Θαύμασα μάλιστα την υπομονή του να εξηγήσει το γιατί και να δώσει πλήθος παραδειγμάτων. Κανονικά τα τρία κείμενα των 16 και 17 Οκτωβρίου του Hunter.Gr θα έπρεπε να βρίσκονται στην πρώτη σελίδα του Φόρουμ, κάτι σαν «Οδηγίες προς νέους χρήστες ή FAQ».

    Βεβαίως και δεν είμαστε όλοι ορθογράφοι, αλλά λύσεις υπάρχουν. Το μήνυμα αυτό το έγραψα στο Word και χρησιμοποίησα τον ορθογράφο του για να βάλει κάποιους τόνους και να διορθώσει τα λάθη μου. Θεωρώ ότι η καλαίσθητη εμφάνιση του κειμένου μας είναι υποχρέωση μας όταν αυτό εμφανίζεται δημόσια και δείχνει σεβασμό προς τα άλλα μέλη.

    Τέλος, βεβαίως δέν δίνουμε εξετάσεις στην Ελληνική γλώσσα, ούτε κάνουμε επίδειξη της ικανότητας μας χειρισμού του γραπτού λόγου. Προσπαθούμε όμως αυτό που γράφουμε να το γράφουμε καλά.


    [/indent]Συμφωνώ απόλυτα με τα παραπάνω!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/07/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    223
    alexadros100 στις #86242


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από prowler r στίς 22 Φεβρουάριος 2007



    [indent]

    Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Rama στίς 18 Φεβρουάριος 2007


    Όταν είχα διαβάσει τις οδηγίες του Hunter.Gr στη σελίδα 4, είπα μέσα μου, «επιτέλους, κάποιος έπρεπε να τα πει». Θαύμασα μάλιστα την υπομονή του να εξηγήσει το γιατί και να δώσει πλήθος παραδειγμάτων. Κανονικά τα τρία κείμενα των 16 και 17 Οκτωβρίου του Hunter.Gr θα έπρεπε να βρίσκονται στην πρώτη σελίδα του Φόρουμ, κάτι σαν «Οδηγίες προς νέους χρήστες ή FAQ».

    Βεβαίως και δεν είμαστε όλοι ορθογράφοι, αλλά λύσεις υπάρχουν. Το μήνυμα αυτό το έγραψα στο Word και χρησιμοποίησα τον ορθογράφο του για να βάλει κάποιους τόνους και να διορθώσει τα λάθη μου. Θεωρώ ότι η καλαίσθητη εμφάνιση του κειμένου μας είναι υποχρέωση μας όταν αυτό εμφανίζεται δημόσια και δείχνει σεβασμό προς τα άλλα μέλη.

    Τέλος, βεβαίως δέν δίνουμε εξετάσεις στην Ελληνική γλώσσα, ούτε κάνουμε επίδειξη της ικανότητας μας χειρισμού του γραπτού λόγου. Προσπαθούμε όμως αυτό που γράφουμε να το γράφουμε καλά.


    [/indent]Συμφωνώ απόλυτα με τα παραπάνω!!!


    [/indent]

    Αγαπητοί συνάδελφοι
    Συμφωνώ  και εγώ με όσα αναφέρει ο κ. Παπαϊωάννου .
    Πολλές φορές παλιότερα κατά την μεταφορά κειμένου από Word στο Forum , ανακατατεύοταν οι λέξεις , άλλαζαν οι αριθμοί κ.λ.π
    Εντόπισα την πιθανή αιτία αλλά και πάλι μου παρουσιάζονταν περιστασιακά προβλήματα . Για το λόγο αυτό γράφω σχεδόν πάντα στη σχετική περιοχή του  Forum με ότι αυτό συνεπάγεται.Το να υπάρχουν και μερικά λάθη , δεν πειράζει. 
    Κυρίαρχος στόχος είναι να βοηθήσουμε τον συνάδελφο ή να βοηθηθούμε και οι ίδιοι αντίστοιχα για κάποιο πρόβλημα , απορία κ.λ.π 
    Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος συνάδελφος που ρωτάει για κάτι που έχει απαντηθεί  σε άλλη ενότητα ή θέμα , προτιμώτερο είναι να τον παραπέμπουμε να διαβάσει την απάντηση στην αντίστοιχη σελίδα της ενότητας και του θέματος ή να του μεταφέρουμε στο θέμα την απάντηση που έχει ήδη δοθεί ; Τι βοηθάει περισσότερο;
    Θα ήθελα την γνώμη σας

    Με φιλικούς χαιρετισμούς

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/04/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    28
    zatoichi στις #105895

    Σε καποιο θεμα που υπαρχει για ενα σεμιναριο θελω να ρωτησω εαν θα γινει αλλο και ποτε αλλα δεν με αφηνει να γραψω;;; Ευχαριστω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #105896

    ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΩΣ ΜΠΩΡΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ <ΟΠΛΑ> ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΜΑΤΑ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ 92 ?
    ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΑΠΕΥΘΗΝΟΜΑΙ ΣΤΟ ΣΩΣΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #116100

    Καλησπέρα παιδια.Επειδή είμαι αρχάριος στη χρήση Η/Υ ιντερνέτ κτλ θέλω την βοήθεια σας.Πως μπορώ να ανεβάσω φωτογραφίες στο άλμπουμ και στο προφιλ?Ευχαριστω προκαταβολικά.

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 46 έως 50 (από 50 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων