Λαγοσκυλα- οι καλυτερες ρατσες

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 88 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    65
    TSIMPAS στις #63846

    ΦΙΛΑΡΑΚΟ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΥΤΟΙ ΤΗΝ ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΗ ΒΡΟΧΗ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΠΕΜΠΤΗ Κ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΣΗΚΩΝΟΥΜΕ ΛΑΓΟΥΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΖΟΡΙΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΞΕΦΩΛΙΑΣΟΥΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΤΡΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΛΟΓΟ ΕΝΤΟΝΗΣ ΞΗΡΑΣΙΑΣ.ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΤΗΣ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΒΡΟΧΗ Η ΘΑ ΚΑΤΑΒΡΕΞΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΙΣΑ-ΙΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΟΜΑΕΙ!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    313
    ermis στις #63932

    ΒΡΕΧΕΙ. ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΤΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΑΝ ΔΕΝ ΧΤΥΠΗΣΟΥΜΕ ΛΑΓΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    65
    TSIMPAS στις #64106

    ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΤΕ…..

    ΕΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!!

     

    ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΟΙΟ ΣΥΝΑΡΠΑΣΤΙΚΟ ΚΥΝΗΓΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΥΝΗΓΑΩ ΛΑΓΟ….

    ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΤΑΡΑΚΤΩΔΗ ΒΡΟΧΗ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΤΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΗΛΙΟΛΟΥΣΤΗ ΜΕΡΑ,ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΑΙ ΤΗ ΕΓΙΝΕ…. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΜΑΧΗ

    ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΛΑΓΑΔΕΣ…..

    ΚΑΛΗ ΛΑΓΟΧΡΟΝΙΑ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    313
    ermis στις #64138

    Σηκωσαμε δυο δεν χτυπησαμε κανενα. Ενα καρτερι ειχαμε που μαλλον ψιλοκοιμοτανε. Εγω ειχα  παρει απο κοντα τον μικρο που εχω, (αγγλογαλλικος 16 μηνων) για να βλεπω τι κανει. Σχολια  για την αποδοση του μετα απο δυο τρεις εξοδους, για να μπαινουμε σιγα σιγα και στο θεμα που εχουμε (δειχνει παντως να ειναι αλλη κλαση). Οποιος εχει καθαροαιμα ας γραφει που και που για το πως τα βλεπει με σκοπο να κρινουμε καποιες ρατσες και οχι για να υποστηριζει ο καθενας οτι εχει το καλυτερο. Καλο θα ειναι να αναφερουμε την ηλικια αλλα και το ποσο εχει βγει το σκυλι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    640
    shotgun1 στις #64146

    ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΞΟΔΟ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗΣ ΚΥΝΗΓΗΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΟΙΤΑΖΟΜΑΣΤΑΝ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΕΝΩ ΕΙΧΕ ΝΤΟΡΟ.ΤΟΝ ΕΨΑΧΝΕ 5-10 ΛΕΠΤΑ ΕΚΑΝΕ ΠΑΥΣΗ κ ΕΡΧΟΤΑΝ ΝΑ ΜΕ ΒΡΕΙ. Ο ΚΥΡΙΟΤΕΡΟΣ ΛΟΓΟΣ Η ΜΗ ΑΣΧΟΛΙΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΣΕ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΑΝΟΙΞΗ-ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ κ ΤΑ “ΚΟΠΑΝΗΜΑΤΑ” ΠΟΥ ΚΑΜΝΑΝΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΘΥΛΗΚΙΑ ΣΕ ΜΕΓΑΛΑ ΘΥΡΑΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΑΦΗΝΟΝΤΟΥΣΑΝ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΝΑ ΚΑΜΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΑ! ΥΠΟΨΗΝ ΟΤΙ ΠΕΡΣΙ Η ΑΠΟΔΟΣΗ-ΕΡΓΑΣΙΑ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΣΕ ΣΟΛΟ !   ΧΡΗΣΤΟΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    313
    ermis στις #64315

    Aργυρη, βλεπω το Σ/Κ να ξανακανεις τα ιδια, αν βρεχει πανω οπως εδω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    65
    TSIMPAS στις #64503

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΕ ΕΡΜΗ!!!!ΤΖΙΦΟΣ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ,ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΦΗΣΕ ΝΑ ΚΥΝΗΓΗΣΟΥΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ Ο ΚΑΙΡΟΣ.ΠΑΝΤΟΣ Η ΚΟΠΟΙ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΡΗ ΜΟΥ ΠΑΝΕ Γ……..Σ.ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΚΕΝΤΑΝΕ ΤΩΡΑ!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    313
    ermis στις #64504

    Αργυρη, το Σαββατοκυριακο δεν ανεβηκα πανω, ειχα παει για παπια. 

    Τι καιρο ειχε πανω? Το πρωτο Σ/Κ που ειχες παει? Δεν ειδα κανενα πανω.

    Το Σ/Κ που θα ερθει θελω να παω με καποιον απο τη Μακρυκαπα χαμηλα. Ειχε βγει για σαλιγκαρια και σηκωσε δυο με τα ποδια. Εχει και πολλες αλεπουδες εκει και θελω να ριξω τον μικρο να δω τι θα κανει. Εχω και προβλημα με το ενα απο τα δυο του μπαρμπα, ειναι 2.5 χρονων και παιζει. Θα δουμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    65
    TSIMPAS στις #64590

    ΦΙΛΕ ΕΡΜΗ ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝΕΒΗΚΑ ΨΗΛΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΒΡΟΧΗ Κ ΟΜΙΧΛΗ.ΚΑΤΩ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΕΧΡΙ ΤΗΣ 11 ΩΡΑ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΡΑΤΗΘΗΚΕ Κ ΔΕΝ ΕΒΡΕΞΕ!!!!ΒΑΡΕΣΑΝ ΠΟΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΛΑΓΟ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ,ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΠΕΣΑΜΕ ΣΕ ΚΡΑΣΟΚΑΤΑΛΗΞΗ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΦΗΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ….

    ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΜΑΚΡΥΚΑΠΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΣΗΚΩΣΕ 2 ΛΑΓΟΥΣ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΡΕ ΕΡΜΗ!!!!ΠΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ 1 ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΜΑΝΙΩΣΩ ΤΑ ΣΚΥΛΑΚΙΑ ΜΟΥ ΛΙΓΟ……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    313
    ermis στις #64822

    Αργυρη, επειδη δεν ειναι σιγουρο αν θα παω με τον Μακρυκαπιωτη ή τον μπαρμπα ή μονος μου, αν θελεις περνα απο την Εκκλησια στις 6 ακριβως. Αν δεν ανεβω με τον μπαρμπα παμε μαζι. Αν δε δεις κανενα φυγε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    65
    TSIMPAS στις #65059

    ΕΡΜΗΗΗΗ!!!ΚΑΝΕΝΑ ΛΑΓΟ ΕΙΧΑΜΕ?ΑΣΤΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΠΕΘΑΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΥΡΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΛΑΓΟ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΠΟΛΛΗ ΑΕΡΑ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΚΑΙ ΕΧΕΣΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΨΑΧΝΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ!!!!ΕΣΥ ΠΩΣ ΠΑΣ?ΤΗ ΛΕΝΕ ΤΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    313
    ermis στις #65076

    Μονο το Σαββατο πηγα με το Μακρυκαπιωτη που σου ελεγα. Ολες οι ελπιδες ειναι στον μικρο. Τα αλλα δυο γινανε ενα. Εχασε ο μπαρμπας τον ενα και εμεινε ο 8 χρονων που μαλλον πρεπει να του δανεισω τη μυτη μου. Και σκεφτομαι να μην ξαναβγαλω τον μικρο με αυτον. Δουλευει καλυτερα χωρις αυτον. Αν καταφερω και παρω και το θηλυκο που περιμενω νομιζω πως θα κανω φοβερη επιτυχια. Δειχνει πως οταν μαθει καλα ή θα φευγεις με το λαγο ή θα μενεις στο βουνο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    65
    TSIMPAS στις #65123

    ΠΩΣ ΤΟΝ ΛΕΝΕ ΑΥΤΟΝ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ ΡΕ ΕΡΜΗ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    388
    baspan στις #65160

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΥΝ/ΛΦΟΙ.ΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΧΑΡΙΣΕ ΜΙΑΣ ΣΚΥΛΙΤΣΑ 40 ΗΜΕΡΩΝ.Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΚΕΚΑΣ ΚΑΙ Η ΜΑΝΑ ΤΗΣ ΓΚΡΙΦΟΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΣΚΥΛΙΑ ΜΕ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΛΑΓΟΥΣ ΣΤΟ ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΟ ΤΟΥΣ.ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΓΛΥΚΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΛΟΓΩ ΕΛΛΙΨΗΣ ΧΩΡΟΥ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΠΟΙΝΤΕΡΙΤΣΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΘΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΩ ΣΤΟ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΟΡΕΙΝΗ ΚΟΡΙΝΘΙΑ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΑΜΕ ΤΑΚΤΙΚΟΤΑΤΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΛΑΓΟΣΚΥΛΑ ΤΟΥ.ΕΤΣΙ ΘΑ ΒΓΕΙ (ΑΠΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΒΕΒΑΙΑ) ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΑ.ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ ΧΑΜΠΑΡΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΧΑΜΟΣ.ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ Η ΓΕΝΝΑ ΤΩΝ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΣΚΥΛΙΩΝ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΑΠΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΓΕΝΝΕΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΑΠΟΓΟΝΟΙ ΤΟΥΣ.ΒΕΒΑΙΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΙΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΦΙΛΟΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΟΙ ΣΤΟ ΛΑΓΟ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ.Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ ΑΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟΔΕΚΤΗ ΕΙΝΑΙ ΣΕΒΑΣΤΗ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #65172

     

    Αγαπητέ Βασίλη,

    τα Γκριφόν δεν είναι μία φυλή, υπάρχουν 8 διαφορετικές φυλές που άλλες είναι κυνηγητικές και άλλες όχι. Στην Ελλάδα υπάρχουν κάποιες από αυτές τις φυλές αλλά σαν καθαρόαιμα είναι ελάχιστα. Συνήθως οι κυνηγοί ονομάζουν γκριφόν κάποιο σκληρότριχο σκύλο (που συνήθως έχει “μουστάκια”) μακράν όμως από καθαρόαιμο. Αν και ο Γκέκας δεν είναι ένας γνήσιος Ελληνικός Ιχνηλάτης η απάντηση στο ερώτημά σου είναι εντελώς απρόβλεπτη. Ίσως βγει το καλύτερο κυνηγόσκυλο της ζωής σας ίσως παντελώς άχρηστο, ίσως κάπου στο ενδιάμεσο. Έχουμε ξαναγράψει για την χρησιμότητα της καθαροαιμίας και της εμμονής των λαγοκυνηγών στις διασταυρώσεις, αν έχεις χρόνο ψάξε τις. Εύχομαι το κουταβάκι σου να γίνει εξαιρετικό.

    Φιλικά

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 88 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων