Καραμπίνα Beretta AL 391 GREYSTONE

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 106 έως 110 (από 110 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1590
    Nikos77 στις #284041

    ΝΙΚΟ ΜΟΥ,Μ2 ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ ….ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ.BENELLI EINAI.ΝΑ ΠΩ ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΗ;;

    Ελα κουκλε, δεν γνωριζω αν στο τελος θα ειναι M2 ή οχι…αλλα σημερα πηγα και εδωσα τα σχετικα χαρτια για να μου βγαλουν αδεια αγορας οπλου… :)


    Αν προς το τελος του μηνα γινει η στραβη και καταφερω να αποκτησω τελικα το πλαστικο οπλο με τη καννη 71-76-12-18.30-70…εφοσον δεν θα ειναι ελλατωματικο…σας εγγυομαι προσωπικα οτι απο τα 28 εως και τα 36gr θα γελασει και ο καθε πικραμενος!

    71 = μηκος καννης
    76 = θαλαμη
    12 = κωνος συναρμογης
    18.30 = αυλος κατ' εξεραισην [18.40 το στανταρ]
    71 = μηκος κωνικων τσοκ

    Με απλα λογια: επειδη σημερα πηρα τηλ. για να μιλησω απ' ευθειας με εργοστασιο και ζητησα κατ' εξαιρεση οπλο για μενα, αν και εφοσον γινει η στραβη…τοτε θα αποκτησω οπλο με τεχνολογια καννης BREDA και τα ευκολος ενωουμενα παραλειπωνται!

    Φιλικα Νικος :lol:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    552
    Takis_74 στις #284040

    Ελα κουκλε, δεν γνωριζω αν στο τελος θα ειναι M2 ή οχι…αλλα σημερα πηγα και εδωσα τα σχετικα χαρτια για να μου βγαλουν αδεια αγορας οπλου… :lol:

    71 = μηκος καννης
    76 = θαλαμη
    12 = κωνος συναρμογης
    18.30 = αυλος κατ' εξεραισην [18.40 το στανταρ]
    71 = μηκος κωνικων τσοκ

    Με απλα λογια: [b]επειδη μιλησα με εργοστασιο απ' ευθειας και ζητησα κατ' εξαιρεση οπλο για μενα, αν και εφοσον γινει η στραβη, θα αποκτησω οπλο με τεχνολογια καννης BREDA[/b]!

    Φιλικα Νικος :D

    Νικο μου εδωσες ιδεα :) θα κανω συγκριτικο με Beretta 66cm 12/70/** σταθερο και κωνο 1/2(12mm) ιντσα χρονολογιας 1977 και Beretta superpose 66/70/** σταθερο και κωνο 1,5(38mm) ιντσα…… :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    353
    maxus staf στις #284038

    ενα πραμα δεν καταλαβενο γιατι πρεπει να να σηγκρηνουμε τα οπλα με μεταξη τουσ ποιο ειναι το καλητερο ποιο βαραη ποιο μακρια.ι καθενασ μασ κυνηγαη με αυτο που του αρεση και λεει την γνομη του για οπλα που εχει δη.την σηκρηση δεν την καταλαβενο μαλων προσπαθουμε να αποδιξουμε σε εμασ και τουσ αλουσ οτι το οπλο που εχουμε εναι το καλητερο η ζηλευουμε τον αλλον που εχει ενα καινουργιο modelo. ε δεν ειναι παντα υπαρχη καλητερο οπλο απο το δικο μασ[βαζω και τον ευτο μου μεσα προσ αποφηγη παρεξηγισεον :) ]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1590
    Nikos77 στις #284036

    Ετσι ειναι…οπως τα λες χαχαχα! :lol:

    Ζηλευω απο περισυ μια Breda EWC αλλα δεν εχω 1450€ να δωσω και μετα να παω να της κανω μοντιφες…οποτε αραζω στα κυβικα μου και υσηχαζω… :)

    Φιλικα Νικος :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    520
    mixgik στις #284035

    ενα πραμα δεν καταλαβενο γιατι πρεπει να να σηγκρηνουμε τα οπλα με μεταξη τουσ ποιο ειναι το καλητερο ποιο βαραη ποιο μακρια.ι καθενασ μασ κυνηγαη με αυτο που του αρεση και λεει την γνομη του για οπλα που εχει δη.την σηκρηση δεν την καταλαβενο μαλων προσπαθουμε να αποδιξουμε σε εμασ και τουσ αλουσ οτι το οπλο που εχουμε εναι το καλητερο η ζηλευουμε τον αλλον που εχει ενα καινουργιο modelo. ε δεν ειναι παντα υπαρχη καλητερο οπλο απο το δικο μασ[βαζω και τον ευτο μου μεσα προσ αποφηγη παρεξηγισεον :lol: ]

    Αλλιως τι θα συζητούσαμε …..? :) :D

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 106 έως 110 (από 110 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων