ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ BERETTA

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 211 έως 225 (από 233 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #75185

    Σωστό. Για να ξέρουμε και εμείς αν μπορούμε να εμπιστευθούμε την Beretta Hellas, και τι λύση δόθηκε σε ένα θέμα που μας απασχόλησε όλους εδώ.

    Εξάλλου αυτή δεν είναι η έννοια του φόρουμ; Δημόσια συζήτηση.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1117
    Hunter.Gr στις #343808

    Μέχρι να μας γράψει ο φίλος μας ο BTCC τί ακριβώς έγινε με αυτό το όπλο, παραθέτω μια σειρά από παλαιότερα μηνύματά του στο ίδιο θέμα που αρχικά είχε τίτλο: “ΝΤΡΟΠΗ ΣΤΗΝ BERETTA”.  Με σκούρα γράμματα είναι κάποια σημεία για να τα προσέξουμε περισσότερο.

    Από όλα τα παρακάτω, εγώ βγάζω το συμπέρασμα ότι το όπλο πήγε στην Ιταλία, επισκευάστηκε στο εργοστάσιο και επέστρεψε στον ιδιοκτήτη του μετά από έξι (6) μήνες,”ολοκαίνουριο” και σε  “ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ” και είχε μόνο “ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΤΕΛΕΙΕΣ“…

    Κατά τη γνώμη μου, αυτά δεν δικαιολογούν κανένα μπράβο στη Beretta, πόσο μάλλον “ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ BERETTA“…  Εκτός αν υπήρξε άτσαλη επέμβαση οπλουργού στο όπλο και προκάλεσε αυτά τα προβλήματα όπως υπέθεσε ο φίλος μας GunDoctor (DEN KSEROUME EAN TO OPLO HTAN ETSI AKRIBOS OPOS AGORASTHKE (DIALEXTHKE SOSTA?!!!),H,EAN KATA KAPOIO TROPO ALLAXTHKE, H, EGINE PROSPATHEIA NA ALLAKSEI (AS POUME APO DEKSH SE ARISTERO KTL)).  Ομως και πάλι, εκείνο το χάσμα στην επαφή καννών – βάσης στη δεξιά πλευρά πώς έγινε; Και κυρίως, πώς επισκευάστηκε;

    Διαβάστε λοιπόν τα μέχρι τώρα μηνύματα μαζεμένα και βγάλτε συμπεράσματα:

    23/11/2005
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΤΡΟΜΕΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ BERETTA KAI ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΠΩ.ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΣΤΕΙΛΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΤΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ

    ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΑΚΡΙΒΩΣ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΗΡΑ ΕΝΑ S 686 SILVER PIGEON ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ.ΤΟ ΟΠΛΟ ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΒΑΛΙΤΣΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΒΓΑΛΕΙ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ.ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΟΥ ΕΡΙΞΑ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΑ ΕΝΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ.ΤΟ ΟΠΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΤΣΙΧΛΑ.ΟΛΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΕΡΙΧΝΕ ΨΙΛΟΒΡΟΧΟ.ΚΑΘΩΣ ΚΑΘΟΜΟΥΝΑ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΡΙΧΝΩ ΜΙΑ ΠΟΙΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΗ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟ ΤΟΥΦΕΚΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΑΥΤΟ.ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΣΧΗΜΑ ΣΗΜΕΙΑ ΣΤΟ ΟΠΛΟ.ΠΡΩΤΟΝ ΚΑΚΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΣΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ.ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΧΑΡΑΔΡΑ ΣΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΜΕΡΙΑ ΤΙΣ ΜΠΑΣΚΟΥΛΑΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΣΤΗΝ ΣΚΑΝΔΑΛΗ.ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΚΛΗΝΕΙ Η ΚΑΝΗ ΣΤΗΝ ΜΠΑΣΚΟΥΛΑ ΣΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΜΕΡΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΝΟ.ΔΗΛΑΔΗ ΑΝΟΧΗ ΧΑΡΑΔΡΑ.ΚΑΙ ΤΡΙΤΟΝ ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ ΜΠΑΣΚΟΥΛΑ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΦΛΟΥΔΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΩΣΗ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ.ΠΡΟΦΑΝΟΣ ΧΡΩΜΙΟ.ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΦΛΟΥΔΑ.ΠΗΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ BERETTA ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΔΙΞΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΜΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟΥ.ΠΟΛΥ ΑΝΑΡΜΟΣΤΩΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ.ΟΤΑΝ ΤΑ ΕΔΙΞΑ ΑΥΤΑ ΓΥΡΙΣΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ”ΚΑΙ ΤΙ ΘΕΣ ΤΩΡΑ ? ΝΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΟΠΛΟ?”  ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΜΕ ΑΓΡΙΕΣ ΔΙΑΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΜΙΑ ΛΥΣΗ.ΤΟΤΕ ΑΡΧΙΣΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΟΤΙ ”ΜΗΝ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΟ . ΜΗΝ ΨΑΧΝΕΙΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΟΠΛΑ.ΕΙΝΑΙ ΟΠΛΟ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ.’‘ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΠΡΟΣΒΑΛΑΝ ΕΝΑΝ ΠΕΛΑΤΗ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΤΙΜΗΣΕ ΜΕ ΜΙΑ ΑΓΟΡΑ ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΗΤΝΑ.ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΤΟ ΠΟΣΑ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΟΠΛΟΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΡΗΤΙΡΙΟ ΓΙΑ ΑΝΑΛΟΓΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ.ΤΟΣΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΣΑ ΔΙΝΟΥΜΕ.ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΟΠΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ.ΚΑΙ ΜΟΥ ΞΑΝΑΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΠΛΟ ΤΙΣ ΣΕΙΡΑΣ.ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ”ΔΗΛΑΔΗ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΑΝ ΕΠΙΣΗΜΟΣ ΑΝΤΙΠΡΩΣΟΠΟΣ ΤΙΣ BERETTA ΜΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ Η  SKB ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ ΜΑΡΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΤΕΡΕΣ  .ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ.ΝΤΡΟΠΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.Ν Τ Ρ Ο Π ΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ.ΚΡΙΜΑ.ΕΙΧΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΠΛΟ ΑΛΛΑ ΤΙΣ BREDA TO VEGA LUSO.ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ.ΣΚΑΛΕΣ ΑΝΩΤΕΡΟ .ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΤΑΛΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ.

    ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΑΣΤΟ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΤΟ ΞΕΦΛΟΥΔΙΣΜΑ ΘΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΕΞΩ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΝ.ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.Η ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΟΥΝ.

    24/11/2005
    ΣΤΙΣ 14 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΠΗΓΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΣΤΟΝ ΚΡΥΔΑΛΟ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΑ BERETTA.ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΑΝΤΩΝΑΚΟΥ.ΜΕ ΠΗΡΕ ΚΑΙ ΠΗΓΑΜΕ ΜΑΖΙ ΣΤΗΝ BERETTA ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΒΓΑΛΑΝ ΜΟΝΟ ΤΡΙΑ ΟΠΛΑ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ ΞΥΛΑ.ΔΙΑΛΕΞΑ ΕΝΑ ΤΟ ΜΑΡΚΑΡΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΘΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΑΝΤΩΝΑΚΟΥ .ΠΗΓΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΕΚΕΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΦΕΡΕ Η ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΗ.ΤΟ ΟΠΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΣΤΗΝ ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΛΟΓΟ ΠΟΛΥΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ.ΕΚΕΙ ΕΙΔΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ BERETTA ΚΑΙ ΤΟ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΣΑΣ ΤΑ ΕΙΠΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

    ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΤΟΙΜΑΣΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ BERETTA HELLAS ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.

    ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 24 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΣΑΣ ΕΠΙΣΚΕΦΘΗΚΑ ΜΕ ΕΝΑ S 686 SILVER PIGEON ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΓΝΩΣΤΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΛΟ.ΤΤΟ ΟΠΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΩΝ ΔΥΟ ΜΗΝΩΝ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΑΝΤΩΝΑΚΟΥ.ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΔΙΟΤΙ ΛΟΓΟ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ.

    ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ 20 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΛΕΠΤΟΜΕΡΗ ΕΛΕΓΧΟ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΕΝΤΟΠΙΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΣΑΣ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΟΣΟ ΟΣΩΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ ΜΕΡΙΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΜΟΥ ΠΡΟ ΠΑΝΤΩΝ. Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΝΑΛΟΓΗ ΜΕ ΤΟ ΚΥΡΟΣ ΤΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ ΠΟΥ ΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΕΠΩΝΥΜΙΑ BERETTA.

    ΓΙ’ΑΥΤΟΥΣ  ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΟΤΙ  ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΤΙΣ ΟΛΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΣΤΟ INTERNET ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΕΣ ΜΕ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ ΣΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΔΙΑΚΡΙΤΑ ΤΑ ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ. ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΟ ΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΕ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΛΑΒΑ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΤΑ ΠΩΛΗΣΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΑΣ.

    ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΠΑΡΟΤΡΥΝΣΗ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΤΙΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΣΑΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΘΑ ΣΤΕΙΛΩ ΕΠΙΣΤΟΛΕΣ ΚΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΕΝΤΥΠΟ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟ ΤΥΠΟ ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΜΗΤΡΙΚΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΤΙΣ BERETTA ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ. ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΛΑΒΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΘΥΜΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΜΕΤΑΦΡΑΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΜΟΥ ΣΤΑ ΙΤΑΛΙΚΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ Ο ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕ ΝΑ  ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΑΠΟ ΕΝΑ CERTIFICATION BODY  ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑ 3rd Party Audit ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΣΤΗΝ ΕΝΩΣΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ .

    ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΤΙΣ ΕΠΙΣΤΟΛΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΛΑΒΟΥΝ ΚΑΙ Η BERETTA ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΛΟΣ Ο ΕΝΤΥΠΟΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΤΥΠΟΣ .

    ΣΑΣ ΕΠΙΣΥΝΑΠΤΩ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ .
    ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΠΙΣΗΜΗ ΓΡΑΠΤΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ .

     

    25/11/2005
    ΠΑΙΔΙΑ ΕΣΤΕΙΛΑ ΧΘΕΣ ΒΡΑΔΥ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΔΕΙΞΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ . ΤΟΥΣ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ ΣΕ ΛΙΓΟ . ΠΕΡΙΜΕΝΑ 2 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ . ΞΑΝΑΠΕΙΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ Η ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΤΟΥ ΔΙΕΥΘΗΝΤΗ ΚΑΙ Ο ΔΙΕΥΘΗΝΤΗΣ ΑΠΟΥΣΙΑΖΑΝ.ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝ ΝΕΑ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΙΠΑΝ . ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ

    27/11/2005
    ΦΙΛΕ LEOVAR ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΧΘΕΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΥΠΟΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΧΑΙΔΕΥΟΥΝ ΤΑ ΑΦΤΑΚΙΑ . ΚΑΛΟΣ Η ΚΑΚΟΣ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΗΡΑ ΤΟ ΟΠΛΟ .ΟΥΤΕ ΤΑ ΚΟΝΕ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕ ΣΚΟΠΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΑΝΕΣΗ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΕΝΑ ΟΧΙ ΤΑΠΕΙΝΟ ΟΠΛΟ . ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΟΤΙ ΠΗΓΑ ΜΕ ΟΠΛΟΥΡΓΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΟΠΛΟ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ .

    ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΠΗΓΑ ΜΕ ΑΥΤΟΝ . ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ . ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ . ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΛΟΣ Η ΚΑΚΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΠΑΡΕΞΥΓΗΣΕ ΓΙΑ ΤΗΝ BERETTA . ΤΟ ΞΑΝΑΕΙΠΑ . ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΤΡΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ . ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΟΤΕΡΗ ΤΗΝ BERETTA .  ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΑΠΕΙΝΟ 686 . ΜΕΡΙΚΟΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΑ ΟΠΛΑ ΝΑ ΠΗΓΕΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΜΟΣΤΡΑ . ΤΟ ΘΕΜΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΟΠΛΟ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΑ ΕΙΔΑΤΕ . ΟΠΛΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΜΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΚΑΙ  ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ . ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΕ ΕΞΩΡΓΙΣΕ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΙΣ ΑΝΤΙΠΡΩΣΩΠΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΜΥΡΑ ΑΝ ΣΑΣ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ . ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΛΛΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΕΥΣΩΜΟΥ ΜΕ ΓΙΑΛΙΑ ΚΑΙ ΚΟΣΤΟΥΜΙ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ .

    ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ . ΤΩΡΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΨΑΧΝΟΥΝ ΧΙΛΙΑ ΔΥΟ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΝ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΛΟΓΟ ΑΥΤΟ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ , ΠΟΥ , ΓΙΑΤΙ ,ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΠΗΡΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΑΠΕΙΝΟ ΟΠΛΟ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ . ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥ . ΤΟ ΝΟΗΜΑ Ο  ΦΙΛΟΣ Ο XIRO  ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΟ ΠΙΑΣΑΝ.

    ΦΙΛΙΚΑ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ

    28/11/2005
    ΦΙΛΕ LEOVAR ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ FORUM ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΛΕΟΝ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΘΕΛΩ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΣΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΩ ΟΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΛΑΒΑ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΤΙΣ BERETTA . ΕΝΑΣ ΚΥΡΙΟΣ ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟΣ ΣΥΜΠΑΘΕΣΤΑΤΟΣ , ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΣ , ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΖΗΤΗΣΙΜΟΣ . ΑΦΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΑΚΟΥΣΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΣΥΖΗΤΗΣΑΜΕ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ . ΜΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΕ ΟΤΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΟ ΟΠΛΟ ΜΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΤΕΙ . Ο ΤΡΟΠΟΣ  ΠΟΥ ΧΕΙΡΙΣΤΗΚΕ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ Η ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΟΥ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΟΥ ΜΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΕ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΛΗΞΕ . ΠΑΡΌΛΗ ΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΜΟΥ Η BERETTA HELLAS ΚΑΙ  ΠΟΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΜΟΥ ΦΕΡΘΗΚΕ ΟΠΩΣ ΑΝΑΛΟΓΕΙ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΥ ΦΕΡΕΙ Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΤΟΥΣ .

    Και κάπου εδώ άλλαξε ο τίτλος του θέματος από “ΝΤΡΟΠΗ ΣΤΗΝ BERETTA” σε “ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ BERETTA“…

    30/11/2005
    ΝΑΙ  ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΞΑΝΑΕΙΠΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΕ ΠΗΡΕ ΕΝΑΣ ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΟΣ ΚΥΡΙΟΣ ΚΑΙ ΕΔΩΣΕ ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΣΑ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΙΣΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΠΩΣ ΑΠΟΤΟΜΟΙ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΗΚΑΝ ΛΙΓΟ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΤΟΥΣ ΠΑΝΩ ΜΟΥ . ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΨΟΓΟΙ . ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΤΥΧΕΝΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΣΠΑΣΟΥΜΕ ΑΛΛΟΥ . ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΛΥΘΗΚΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΚΟΛΗΣΕΙ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ . ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΡΩ ΤΟ ΟΠΛΟ ΜΟΥ

    παιδια δεν ξερω τι να πω . μακαρι να πανε ολα καλα και τοτε θα σας ενημερωσω . ελπιζω Γ Ρ Η ΓΟ Ρ Α  βεβαια. τι αλλο να πω ? το οτι αλλαξα τον τιτλο το εκανα γιατι ουτε μου χαιδεψε κανενασ τ’αυτακια ουτε με οδηγησε κανενασ . το εκανα απο μονοσ μου γιατι εστω και μετα απο αυτη την ταλαιπωρια εστω και καπωσ ανορθοδοξα καποιοσ τουλαχιστον ευαισθητοτοποιηθηκε και μπηκε στον κοπο να παρει ενα τηλεφωνο να μιλησει μαζι μου ωστε να βρεθει λυση και να μεινω ικανοποιημενοσ οπωσ αλλωστε θα επρεπε να ειμαι απο μια εταιρια που την γνωριζουμε ολοι τοσα χρονια . και πιστευω οτι ολοι καποια στιγμη ειχαμε στην κατοχη μασ η εστω και για ενα κυνηγι ενα οπλο beretta.

    08/12/2005
    ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΝΑ ΛΗΞΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ . ΕΧΕΤΕ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΜΟΥ ΠΩΣ ΟΤΑΝ  ΔΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΟΠΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΟΛΟΥ . ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ . ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΑΛΛΟ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ . ΟΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΛΥΘΗΚΕ .

    11/01/2006
    Γεια σας φιλοι μου . μετα απο τοσο καιρο παλι εδω . καταρχην χρονια πολλα και καλη χρινια σε ολους του φιλους κυνηγους και μη , τους φιλουσ του κυνηγετικου οπλου και γενικοτερα σε οτι εχει σχεση με αυτο . στελνω ξανα για να σας αναφερω οτι σημερα επικηνωνησα με την beretta και αυριο θα μου πουν το ποτε θα παραλαβω το οπλο μου . οταν εχω νεοτερα θα σας ενημερωσω .

    18/02/2005
    Παιδια ακομη να μαθω καποιο νεο για το οπλο μου . οταν θα μαθω κατι θα ειστε οι πρωτοι που θα το μαθετε

    01/04/2005
    ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΜΕ ΠΑΛΙ . ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ . ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ BERETTA . ΣΗΜΕΡΑ ΥΠΟΤΙΘΕΤΕ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΠΑΡΑΛΑΒΗ . ΕΛΠΙΖΩ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΟΠΛΟ ΜΟΥ . ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ

    04/04/2005
    πηρα χθες τηλεφωνο και μιλησα με την γραματεα τις beretta και μου ειπε οτι αχουν παραλαβει την αδεια εισαγωγης αλλα το προβλημα ειναι απο την ιταλια . δεν εχουν παραλαβει αυτοι την αδεια εξαγωγης ακομη . αντε να δουμε . κατι μου ειπε οτι το περναν σε δυο μερες αυτο το χαρτι και τωρα καθηστερουν . μαλλον καποια αλλαγη λενε στους νομους .κανω υπομονη ακομη

    27/04/2005
    λοιπον σημερα τηλεφωνησα στην beretta και μου ειπαν οτι το οπλο εχει ερθει αλλα πρεπει να τακτοποιησουν καποια χαρτια ακομη για να το παραλαβω την επομενη βδομαδα . θα σας ενημερωσω

    13/06/2006
    ΤΕΛΙΚΑ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΤΟ ΟΠΛΟ ΜΟΥ . ΚΑΛΙΟ ΑΡΓΑ ΠΑΡΑ ΠΟΤΕ . ΤΟ ΟΠΛΟ ΤΟ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ . ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΤΕΛΕΙΕΣ ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ? ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΠΑΛΑΧΤΗΚΑ .

    26/06/2006
    παιδια κουλαρετε . ειχα μερες να μπω στο foroum και δεν ειχα δει τι γινετε . το θεμα λοιπον ειναι οτι το προβλημα μου λυθηκε αν και καπος καθηστεριμενα . το γεγονος οτι καποιοι εδω μεσα γνωριζουν καποια πραγματα παραπανω απο καποιους αλλους σχετικα με το θεμα αυτο . το αν παρελαβα το ιδιο η καινουργιο τους παρακαλω να μην το συνεχισουν το θεμα . οσων αφορα το αν το οπλο ειχε αυτη την κατασταση και οφειλοταν σε καποιον αλλο παραγοντα πλην του εργοστασιου του λεω λοιπον οτι αν λοιπον ξερει καποια πραγματα παραπανω απο τους υπολοιπους ασ επικοινωνησει μαζι μου για να του επιβεβαιωσω για ακομη μια φορα οτι εχει αδικο που υποστιριζει τοσο πολυ μια εταιρια οποια και αν ειναι αυτη .

    σε ερωτηση καποιον γιατι αλλαξε ο τιτλος η απαντηση ειναι οτι οταν μιλησα επιτελους με καποιον κυριο τις beretta ο οποιος με πηρε ο ιδιος τηλεφωνω και ασχοληθηκε πρωσοπικα με το θεμα ενοιωσα την  υποχρεωση να αλλαξω τον τιτλο . βεβαια η πρωτη εντυπωση που ειχα απο καποιους εργαζομενους τις αντιπρωσοπειας δεν αλλαξε . πιστευω οτι ολες οι εταιριεσ εχουν και καλους υπαληλους αλλα και κακους . εγω επεσα δυστοιχως σε δυο κακους .

    Εδώ τελειώνουν τα μέχρι τώρα μηνύματα και εκκρεμούν οι εξηγήσεις…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    705
    Vardeos στις #75187

    Εμμμμμ Έτσι είναι αν δημοσιοποιείς ένα πρόβλημα σου και ζητάς Βοήθεια θα πρέπει να ενημερώνεις και το τι έγινε όχι να ζητάς και την σιωπή όσων γνωρίζουν.

     

    Εμένα αυτό φέρνει λίγο προς κοροϊδία έναντι όλων μας  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    731
    basil01 στις #343810

    Πιστευω οτι με το οπλο εγινε μεταξυ ΒTCC & BERETTA Hellas μια συμφωνια “κυριων” ωστε το προβλημα να επιλυθει “εκτος δικαστηριου”  οσον αφορα την επισκευη / αντικατασταση (μονο ο Θεος και οι αμεσα ενδιαφερομενοι ξερουν ποιο μενει και ποιο διαγραφεται) καταχρηστικα και κατ’εξαιρεση και βασει αυτης της συμφωνιας αλλαξε και ο τιτλος (μερος της συμφωνιας η αλλαγη)  και η σιωπη του αμεσα ενδιαφερομενου προς απαντηση σας.

    Ειδαλως πολυ θα ηθελα να ξερω το ονομα του “κυριου” και την θεση αυτου στην Beretta Hellas

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #75198

    Φίλε BTCC θα συμφωνήσω και εγώ με τους προλαλήσαντες στο ότι πρέπει να δώσεις μια καθαρή και χωρίς σκοτεινά σημεία , εξήγηση, για το τι έγινε με το όπλο σου….

    Και για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους εδώ εμμέσως πλην σαφώς αναπτύχθηκαν δύο θεωρίες:

     1. Το όπλο ήταν όντως ελλατωματικό,δεν αντικαταστάθηκε αλλά επισκευάστηκε ,γεγονός που αν είναι αλήθεια περιποιεί …ψόγον στην Beretta Hellas

    2. To όπλο ήταν εντάξει και υπαιτιότητί σου  (πέσιμο,χτύπημα ή κάτι τέτοιο) παρουσιάστηκαν τα προβλήματα που είδαμε στις φωτογραφίες και με το θέμα που άνοιξες εξεβίασες την εταιρεία για επισκευή ή αλλαγή του όπλου και φυσικά μετά άλλαξες τον τίτλο….

      ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ αλλά έχεις υποχρέωση και απέναντι στο forum και έναντι της Beretta Ηellas και έναντι του εαυτού σου , να δώσεις μια ξεκάθαρη απάντηση γιατί αν δεν το κάνεις θα αιωρείται πάντα η υποψία ότι κάτι μεμπτό έχει γίνει είτε από μέρους σου είτε από την εταιρεία.

      Εμείς εδώ δεν (πρέπει να) έχουμε συμπάθειες ή αντιπάθειες με εταιρείες ή κατασκευαστές όπλων , αλλά να εκθέτουμε τις εμπειρίες μας , ώστε και όλοι μας να αποκτήσουμε (επιτέλους) καταναλωτική συνείδηση και αυτοί που ενδιαφέρονται να αγοράσουν όπλο να ξέρουν τι γίνεται και να κατευθύνονται αναλόγως…

      Ας σοβαρευτούμε επιτέλους…..

      Φιλικά: Γιάννης

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #343812

     

    Να παρακαλέσω το φίλο μου το Νικόλα να συμπεριλάβει και το παρακάτω μήνυμα τού φίλου BTCC  … ώστε να συμπληρωθεί το πλήρες ιστορικό …

     

    Μύνημα σταλμένο από BTCC στίς 20 Σεπτέμβριος 2005 ώρα 5:18μμ – ip
    Προφίλ Αναζήτηση Μνημόνιο Αποστολή μηνύματος

    BTCC
    Στάνταρντ μέλος
     
    17 Σεπτέμβριος 2005
    56   Μηνύματα

    ΠΑΙΔΙΑ ΑΚΟΥΣΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΟΛΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ.ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.ΕΓΩ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ ΑΛΙΛΕΠΙΘΕΤΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΝΕ ΧΑΜΕΝΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΕΘΕΤΑ ΕΙΧΑ ΤΡΕΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ.ΞΕΚΙΝΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΦΗΝΟΤΕΡΗ ΣΤΗΝ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΣΕΙΡΑ.BETINSOLI , FRANCHI , BERETTA.ΤΟ ΜΕΛΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΧΕΙΡΑΣ.ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΑΦΟΥ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΓΑΝ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΟΠΛΟΥΡΓΟ ΜΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΩΝΑΚΟΣ ΚΑΙ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΦΕΡΕΙ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΤΙΣ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΣ ΜΟΥ (BENELLI CRISTOFORO COLOMBO 665/1000) NA ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ.ΠΗΓΑ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΑΩ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ BERETTA ΠΑΡΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΤΙ ΦΘΗΝΟ (BETINSOLI) KAI NA ΤΡΑΒΙΕΜΕ.ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΠΕΙΡΑΜΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΗΝ  BERETTA ΝΑ ΡΩΤΗΣΟΥΜΕ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΝΑΙ.ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΚΑΒΑΛΗΣΑΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗΝ BERETTA ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ ΟΠΛΟ.Ο ΟΠΛΟΥΡΓΟΣ ΜΟΥ ΦΕΥΓΟΝΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕ ΔΕΞΙ.ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ BERETTA ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΕΝΑ 686 ΣΤΗΝ ΒΙΤΡΙΝΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΙΤΑ ΣΥΜΠΤΩΣΗ ΗΤΑΝ ΑΡΙΣΤΕΡΟ.ΤΟ ΕΠΩΜΙΣΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΤΟ ΟΠΛΟ ΗΘΕΛΕ ΤΡΩΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΥΜΠΩΣΕΙ ΣΩΣΤΑ.ΟΠΟΤΕ ΤΟΣ ΖΗΤΗΣΑ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΟΥΝ ΔΥΟ ΤΡΙΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΑ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ ΚΟΝΤΑΚΙ.ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ.ΔΙΑΛΕΞΑ ΕΝΑ ΚΑΙ ΕΦΥΓΑ. ΦΘΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΤΟ ΦΕΡΑΝ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΗΜΟΥΝ ΠΑΡΩΝ.ΤΟ ΟΠΛΟ ΗΤΑΝ ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΓΡΑΣΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ.ΣΩΣ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΞΕΝΟΣ.

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1117
    Hunter.Gr στις #75200

    Με λίγο ψάξιμο βρήκα το θέμα όπου έγινε το post που έστειλε ο Λεονάρδος:
    Τίτλος: BERETTA 686 SILVER PIGEON S
    http://www.e-artemis.com/Forum/display_top…mp;TopicID=1672 

    Και αντιγράφω τα μηνύματα του φίλου BTCC:

    19/09/2005
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΑ ΕΝΑ BERETTA 686 SILVER PIGEON S ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.ΕΝΑ ΔΗΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ ΝΑ ΔΩΣΩ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΟΣΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΕΠΕΡΝΑ ΕΝΑ 687 ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΧΡΥΣΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ Η ΜΗΠΩΣ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΑΥΤΕΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΑ?

    20/09/2006
    ΦΙΛΕ ΒΑΓΓΕΛΗ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΗΣΟΥΝ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ ΤΕΤΟΙΟΥ ΟΠΛΟΥ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΟΠΛΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΚΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ  ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ BENELLI CRISTOFORO COLOMBO  Η ΟΠΟΙΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΚΑΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 1992 ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ (ΗΤΑΝ ΣΥΛΕΚΤΙΚΟ ΚΟΜΑΤΙ 1000 ΚΟΜΑΤΙΑ ΕΒΓΑΛΕ) ΜΕ ΠΑΡΑΞΕΝΕΥΟΥΝ  ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΓΜΑΤΑ . ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΚΟΙΤΑΖΟΝΤΑΣ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΤΗΝ ΚΑΝΗ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΕΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ ΚΑΠΟΙΑ ΜΙΚΡΑ ΣΗΜΑΔΑΚΙ ΑΣΝ ΧΤΥΠΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΠΕΤΡΑΔΑΚΙΑ.ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΣΤΑ ΜΕΡΗ ΟΠΟΥ ΚΙΝΗΤΕ ΤΟ ΟΠΛΟ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΔΙΑ ΦΘΟΡΑΣ ΣΑΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΟΥΛΕΞΕΙ ΧΡΟΝΙΑ.ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΠΤΗ ΤΟ ΟΠΛΟ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΠΕΣ . ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΒΡΟΜΙΚΑ.ΑΛΛΑ ΜΟΥ  ΦΕΝΕΤΕ ΠΑΡΡΑ ΠΟΛΛΥ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΜΕΤΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΤΕΛΟΙΩΜΑΤΑ.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.Η BENELLI ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΨΟΓΗ.ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕ ΣΤΗΝ ΚΑΝΗ ΑΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΜΗ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΥΜΠΟΝΕΙ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΙΖΕΙ Η ΠΑΠΙΑ ΑΝ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΡΟΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ ΟΠΛΟ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ.ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΑ ΛΙΓΟ.

    20/09/2005
    ΠΑΙΔΙΑ ΑΚΟΥΣΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΟΛΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ.ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.ΕΓΩ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ ΑΛΙΛΕΠΙΘΕΤΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΝΕ ΧΑΜΕΝΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΕΘΕΤΑ ΕΙΧΑ ΤΡΕΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ.ΞΕΚΙΝΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΦΗΝΟΤΕΡΗ ΣΤΗΝ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΣΕΙΡΑ.BETINSOLI , FRANCHI , BERETTA.ΤΟ ΜΕΛΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΧΕΙΡΑΣ.ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΑΦΟΥ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΓΑΝ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΟΠΛΟΥΡΓΟ ΜΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΩΝΑΚΟΣ ΚΑΙ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΦΕΡΕΙ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΤΙΣ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΣ ΜΟΥ (BENELLI CRISTOFORO COLOMBO 665/1000) NA ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ.ΠΗΓΑ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΑΩ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ BERETTA ΠΑΡΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΤΙ ΦΘΗΝΟ (BETINSOLI) KAI NA ΤΡΑΒΙΕΜΕ.ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΠΕΙΡΑΜΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΗΝ  BERETTA ΝΑ ΡΩΤΗΣΟΥΜΕ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΝΑΙ.ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΚΑΒΑΛΗΣΑΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗΝ BERETTA ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ ΟΠΛΟ.Ο ΟΠΛΟΥΡΓΟΣ ΜΟΥ ΦΕΥΓΟΝΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕ ΔΕΞΙ.ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ BERETTA ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΕΝΑ 686 ΣΤΗΝ ΒΙΤΡΙΝΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΙΤΑ ΣΥΜΠΤΩΣΗ ΗΤΑΝ ΑΡΙΣΤΕΡΟ.ΤΟ ΕΠΩΜΙΣΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΤΟ ΟΠΛΟ ΗΘΕΛΕ ΤΡΩΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΥΜΠΩΣΕΙ ΣΩΣΤΑ.ΟΠΟΤΕ ΤΟΣ ΖΗΤΗΣΑ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΟΥΝ ΔΥΟ ΤΡΙΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΑ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ ΚΟΝΤΑΚΙ.ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ.ΔΙΑΛΕΞΑ ΕΝΑ ΚΑΙ ΕΦΥΓΑ. ΦΘΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΤΟ ΦΕΡΑΝ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΗΜΟΥΝ ΠΑΡΩΝ.ΤΟ ΟΠΛΟ ΗΤΑΝ ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΓΡΑΣΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ.ΣΩΣ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΞΕΝΟΣ.

    ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΚΑΝΕΝΑ BERETTAKI ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥ ΡΙΞΕΙ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΜΟΥ ΘΑ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΕΙ ΠΟΛΥ.ΜΕΝΩ ΧΑΙΔΑΡΙ

    21/09/2005
    ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ. ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΒΟΥΝΟ.ΠΗΓΑ ΝΑ ΡΙΞΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΣΕ ΧΑΡΤΙΝΟ ΣΤΟΧΟ.ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΕΚΑΠΕΝΤΕ ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΚΑΤΕΛΥΞΑ ΣΤΑ 30.ΜΕ ΤΣΟΚΑΡΙΣΜΑ 3 ΑΣΤΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΦΥΣΙΓΓΙ 32ΓΡ ΤΟ ΝΤΟΥΦΕΚΙ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΝΤΟΥΦΕΚΙΕΣ .ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΕΣ ΚΑΤΑΝΟΜΕΣ.ΛΙΓΟ ΜΟΥ ΤΑ ΧΑΛΑΣΕ ΣΤΑ 20 ΜΕΤΡΑ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΡΙΝ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΒΙΑΣΤΙΚΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ 
     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #75208

    Για να μπω και εγώ λίγο στο κλίμα της συνωμοσιολογίας. Από την αρχή με παραξένεψε το ότι ένας άνθρωπος αγόρασε καινούριο όπλο και το έβαλε στην ντουλάπα για 2 μήνες. Εδώ καινούριο στυλό αγοράζουμε και τον καμαρώνουμε μια εβδομάδα, πόσο μάλλον ένα όπλο.

    Συν τα παραπάνω μηνύματα του Νίκου….

    Συν το μήνυμα του Βασίλη…

    Κρίμα και για την Beretta Hellas και για τον BTCC, που προσπαθεί να κοροϊδέψει ανθρώπους, των οποίων ζήταγε τη γνώμη τους.

    Τριαντάφυλλος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    731
    basil01 στις #75210

    Και ….η σιωπή προς απαντηση μας….

    ή μήπως….

    “αμαν μας πιασανε δικε μουυ…και ωρα να την κανουμε με ελαφρια πηδηματακια…”

    Παντως σε αναλογη περιπτωση του Μπεκατσοφτερου.. επειδη ειχα λαβει ενεργα μερος στην διαμαχη με τον κυριο Κυργια και σε εκεινη την περιπτωση ειχαμε διαπραγματευτει πολλα “σε μια συμφωνια” κυριων…αλλα οι απαντησεις / διαβεβαιωσεις και λοιπα εγινονταν με διαφορα μερικων ωρων … μεχρις και τηλεφωνηματα στην Αγγλια επαιρνε ο Μπεκατσοφτερος σχεδον αμεσως με την ληψη των e-mail  μας και οχι να περιμενουμε μερες….

    Εχοντας αυτα κατα νου καταλαβαινετε τι μπορει να εχει γινει…

    Eπειδη δε κανενας μα κανενας δεν θα ηθελε να υποστει τον οποιοδηποτε ελεγχο σε θεματα ποιοτητας απο το οποιοδηποτε πελατη (ο οποιος εχει ΚΑΘΕ δικαιωμα ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ) καταλαβαινεται το ποσο διατεθειμενοι ειναι να ενδωσουν στις απαιτησεις(οποσδηποτε δικαιολογημενες και σιγουρα οχι ΠΑΡΑΛΟΓΕΣ)  του καθε “περιεργου” πελατη που ξερει τα δικαιωματα του.

    Το σιγουρο ειναι οτι ΔΕΝ Δεχονται να αλλαξουν το οπλο…εκτος και εαν ….

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #75212

    ’στα βρε Βασίλη. Μπορεί ο BTCC να έμεινε ικανοποιημένος από τον “διακανονισμό” που έκαναν.

    Με ενοχλεί όμως που δεν ξεκαθαρίζει κάποια πράγματα και αφήνει απορίες και δίνει δικαιώματα να δημιουργούνται σενάρια και υποψίες. Ένα θέμα που έχει καλύψει 22 σελίδες και τελικά δεν παίρνουμε ούτε καν μια πειστική δικαιολογία.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    731
    basil01 στις #75224

    και καλα εμεινε ευαριστημενος….Ο τιτλος ομως πρεπει να παραμενει ο αυτος????

    Καλα ο κ.κ. συντονιστης δεν μπορει να κανει κατι….οσον αφορα τον τιτλο?????

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1117
    Hunter.Gr στις #75228

    Αν ο πελάτης μένει τελικά ευχαριστημένος με οποιοδήποτε τρόπο, τότε πράγματι, αξίζει ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ στην εταιρία.

    Το κρίσιμο ερώτημα είναι:
    Αν δεν υπήρχε αυτό εδώ το φόρουμ, ο πελάτης θα έμενε ευχαριστημένος;;…

    Η απάντηση προκύπτει αβίαστα αν ξαναθυμηθούμε την αρχική απάντηση της εταιρίας, πριν τη δημοσιοποίηση, όπως μας τη μετέφερε ο φίλος μας:
    ΚΑΙ ΤΙ ΘΕΣ ΤΩΡΑ ? ΝΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΟΠΛΟ?
    ΜΗΝ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΟ . ΜΗΝ ΨΑΧΝΕΙΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΟΠΛΑ.ΕΙΝΑΙ ΟΠΛΟ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ.
    ΑΣΤΟ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΤΟ ΞΕΦΛΟΥΔΙΣΜΑ ΘΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΕΞΩ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΝ
    ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΟΥΝ

    Ας μην ξεχνάμε ότι ελάχιστοι κυνηγοί έχουν τα μέσα και τις προσβάσεις για να διεκδικήσουν το δίκαιο τους.  Οι περισσότεροι θα το κατάπιναν αδιαμαρτύρητα.

    Και κάτι ακόμα, το αρχικό μήνυμα του φίλου μας στο άλλο φόρουμ στις 20/9/06 έγραφε:
    ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΚΟΙΤΑΖΟΝΤΑΣ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΤΗΝ ΚΑΝΗ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΕΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ ΚΑΠΟΙΑ ΜΙΚΡΑ ΣΗΜΑΔΑΚΙ ΑΣΝ ΧΤΥΠΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΠΕΤΡΑΔΑΚΙΑ.ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΣΤΑ ΜΕΡΗ ΟΠΟΥ ΚΙΝΗΤΕ ΤΟ ΟΠΛΟ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΔΙΑ ΦΘΟΡΑΣ ΣΑΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΟΥΛΕΞΕΙ ΧΡΟΝΙΑ.ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΠΤΗ ΤΟ ΟΠΛΟ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΠΕΣ . ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΒΡΟΜΙΚΑ.ΑΛΛΑ ΜΟΥ  ΦΕΝΕΤΕ ΠΑΡΡΑ ΠΟΛΛΥ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΜΕΤΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΤΕΛΟΙΩΜΑΤΑ.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ

    Αυτά είναι εντελώς διαφορετικά ελαττώματα από αυτά που περιγράφηκαν και φωτογραφήθηκαν στο παρόν φόρουμ.

    Οι εξηγήσεις κρίνονται απαραίτητες…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    22
    ringo στις #75229

    den mas ta leei kala o filos mas btcc,kati mou leei oti ta pramata den eginan etsi opos ta leei,k i siopi tou erxete na enisxisei tis ipoiyies mou.as perimenume loipon tin epomeni fora pou tha xanabrei eykeria na grayei sto forum, mpas k mas lithun i apories,ontas pleon o monos pou mporei na xekatharisei tin oli fasi.apla na po oti lipame giati olon ayton ton kairo,ola ta meli tou forum isastan dipla tou,k tora ayto ine to eyxaristo tou k. BTCC

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    731
    basil01 στις #75236

    ….Η ΣΙΩΠΗ ΤΩΝ ΑΜΝΩΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ …και ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΒΑΘΥΤΑΤΑ ΣΥΓΚΙΝΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΙΩΠΗ.

    ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΠΙΑ “ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ” ΛΕΜΕ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ….ΓΡΑΜΜΕΝΗ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΤΩΝ ΥΠΟΔΗΜΑΤΩΝ ΚΑΠΟΙΟΥ….ΜΙΑΣ ΚΑΙ Ο ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΥΡΙΟΣ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΑΣ (ΑΛΛΑ ΤΙ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΑΦΟΥ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΚΑΝΑΝ) ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΥΑΛΟ ΠΟΥ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ

    ΠΑΝΤΩΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΥΡΙΟ …ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΘΑ ΕΦΑΡΜΟΣΩ ΤΗΝ ΠΑΡΟΙΜΙΑ

    “ΣΤΟΥ ΚΟΥΦΟΥ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΟΣΟ ΘΕΛΕΙΣ ΚΤΥΠΑ”

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    129
    BTCC στις #75249

    λοιπον παιδια να ξεκαθαρισουμε καποια πραγματα και να παρουμε τα πραγματα απο την αρχη . το οπλο οταν αποφασισα να το αγορασω πηγα στην αντιπτωσωπεια και διαλεξα ενα . οπωσ καταλαβενετε οταν σου βγαζουν μεσα απο κουτεσ 3 οπλα και ειναι μεσα στα γρασα τα οπλα δεν μπορεισ να κατσεις να τα καθαρισεις ολα και να τα ψυρισεις . εκτος και αν εσεις κανετε αυτο το πραγμα . τοτε αλλαζει . αλλα και ετσι να θελατε να γινει δεν νομιζω ο υπαληλοσ να σας αφησε . ο επομενος πελατησ ο οποιος θα ηθελε να διαλεξει ενα οπλο και το εβλεπε χωρις γρασα πως θα του φενοταν ? παει το πρωτο θεμα . οταν παρελαβα το οπλο το καθαρισα και ειδα καποια μικρα ψεγαδια πανω στην κανη . ειπα δωσε τοπο στην οργη . οπωσ και στον καθρεπτη ειχε σταμπεσ ακριβωσ στα σημεια που εφαπτονται οι κανεσ. παλλι δεν με εξοργισε αυτο το γεγονος . παει και το δευτερο θεμα  . ειδα καποιον να αναφερει οτι κι καινουργιο στυλο να αγορασεισ το δοκιμαζεισ . λυπαμε φιλε μου αλλα δεν ειναι ολοι το ιδο . δεν θα βαλω κανενα οπλο και κανενα κυνηγι μπροστα στησ υποχρεωσεισ μου . τα οπλα και τα κυνηγια ειναι χομπι και οχι τροποσ ζωησ . δεν θα παρατησω την οικογενεια μου και την δουλεια μου να τρεξω καυλωμενοσ να ριξω με το οπλο . αν θελω να ριξω θα ριξω με το πιστολι και θα παω διπλα στο σπιτι μου που ειναι το σκοπευτηριο και θα ριξω . ουτε θα βγαζω το οπλο καθε λιγο και λιγακι στο σαλονι να το χαζευω οπωσ καουν καποιοι αλλοι . παει και αυτο το θεμα . το οπλο λοιπον οταν βρηκα χρονο και πηγα για κυνηγι το παρατηρησα . ολοι μασ συνηθωσ στο κηνυγι οταν περιμενουμε στο καρτερι και ιδικα αν δεν εχει η μερα πουλια αρχιζουμε και ζαζευουμε με κατι . ειτε με το οπλο μασ ειτε με το σκυλι μασ ειτε μετο οπλο του διπλανου μασ . σε μια τετοια στιγμη λοιπον τα ειδα ολα αυτα . παει και αυτο το θεμα . οπωσ ειχα ξαναγραψει τοτε εξοργιστικα . την επομενη πηγα με το οπλο στην βαλιτσα του και το εδειξα στουσ υπαληλουσ τησ beretta . το τι υποθηκε νομιζω το διαβασατε ολοι . απο κει και περα ο πρωτοσ τιτλοσ δεν απευθηνοταν στην beretta αλλα στην συμπεριφορα καποιον υπαληλων . ο τιτλοσ αλλαξε διοτι  μετε απο καποια επικοινωνια με καποιον ευγενεστατο κυριο μεσω τηλεφωνου και τον ευχαριστω εδωσε λυση στο προβλημα μου . το θεμα με τον καιρο πηρε καποιεσ αλλα διαστεσεισ . το  οπλο λοιπον αντικατασταθηκε με καινουργιο και η καθυστεριση υπηρξε γιατι το ηθελα χωρισ αορτιριουχουσ . οσον αφορα λοιπον το αν το οπλο το ειχα παραλαβει σε αυτη την κατασταση η ειχε υποστει ολα αυτα απο κακη χρηση δικη μου σας διαβεβεω οτι δεν υπηρχε τετοια περιπτωση . εχω στην κατοχη μου 7 οπλα αυτη την στιγμη τα οποια ειναι σε τετοια κατασταση τα οποια θα ντραπειτε οταν τα δειτε. απλα πρωτη φορα μου ετυχε να αγορασω κατι καινουργιο και να εχει τετοια προβληματα  . οταν αγοραζεισ κατι καινουργιο ξερεισ οτι πηρεσ κατι το οποιο ουτε εχει χρησημοποιηθει ποτε αλλα ουτε θα εχει καποιο σημαδι . το δεγονοσ οτι τα οπλα κατασκευαζονται απο μηχανεσ πλεον δεν σημενει οτι δεν μπαινει ανθρωπινο χερι . αποκλειετε δηλαδη το δεγονοσ καποισ τεχνιτησ να ακουμπησε λιγο ατσαλα την κανη πανω στον παγκο εργασιας του και να εκανε ενα μικτο σημαδακι και να μην το προσεξε ? τελοσ παντων αυτα ειχα να πω . τωρα οσον αφορα τισ αποριεσ καποιον μπορει να επικοινωνησει μαζι μου τηλεφωνικοσ να του τισ  λυσω . ιδικοτερα τον κολημενων berettaκιδων . χωρισ παρεξυγηση το κολλημενων . 

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 211 έως 225 (από 233 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων