ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ BERETTA

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 233 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    129
    BTCC στις #67749

    ΦΙΛΕ ΜΑΝΟ ΣΥΝΟΝΟΜΑΤΕ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΓΟΡΑΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ. ΤΗΝ ΠΑΡΕΔΩΣΑ ΣΤΗΝ  ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ.ΔΕΝ ΚΡΑΤΗΣΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ.


    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #67750

    ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΕ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΝΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΕΙΣ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ

    ΘΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ.

     ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΙΣ ΣΤΑ ΠΡΩΪΝΑΔΙΚΑ…… ΤΕΤΟΙΑ ΛΑΒΡΑΚΙΑ ΨΑΧΝΟΥΝ Η ΕΝΩΣΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ.

    ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΧΑ ΚΙ΄ΕΓΩ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑΝ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΟΠΛΩΝ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/07/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    223
    alexadros100 στις #67751

    Αγαπητέ συνάδελφε
    Πήγαινε στο κατάστημα που αγόρασες το όπλο και ζήτησε μία φωτοτυπία από το τιμολόγιο αγοράς.Επίσης η ασφάλεια εφόσον έχεις καταθέσει τα δικαιολογητικά για έκδοση δελτίου κατοχής , σού έχει δώσει μία επίσημη βεβαίωση που αναφαίρονται όλα τα στοιχεία του όπλου και της αγοράς.
    Πιστεύω ότι ή Beretta είναι σοβαρή εταιρεία και θα δώσει λύση στο πρόβλημά σου

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    719
    KALTSDIM στις #67758

    ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ  BTCC ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ??ΔΕΝ ΣΕ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #341639

    Φίλοι μου ….!!!

    Αν και οπαδός των beretta (Εχω 3 και ψαχνομαι και για αλλα) δεν μπορώ να μην κρίψω την δυσαρέσκεια μου για την beretta Hellas.

    Χρειαστηκε 3 φορές να επικοινωνήσω τηλεφωνικώς για διαφορα ζητήματα και ΑΓΝΟΗΘΗΚΑ ΠΑΝΤΕΛΩΣ. Ισαριθμα e-mail μου ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΕΛΑΒΑΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. Τα ίδια και χειρότερα απο επαθαν φίλοι μου που αγόρασαν όπλα την εποχή που εδιναν καποια δώρα. Χείριστη μεταχείριση – αδιαφορία και μη τήρηση των προβλεπομένων.

    Απορώ πως οι Γείτονες Ιταλοί … συνεχίζουν την συνεργασία με τους συγκεκριμένους επιχειρηματίες. Σε καθε περίπτωση όταν δεν φροντίζεις για τους συνεργάτες σου στην ουσία δεν φροντίζεις και για τους πελάτες σου. ΑΡΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΡΟΣ της ευθύνης βαρύνει και την μητρική beretta.

    Επίσης μου εχει δημιουργηθεί η εντύπωση πως ειδικά τα τελευταία 3 χρόνια τα όπλα beretta που καταυθάνουν στην Ελλαδα για να πουληθούν ως καινούρια είναι Β’ διαλογής και εχω ΠΛΗΣΤΑ παραδείγματα γνωστών μου. Καποιοι απο αυτούς με κόπο και βασανα καταφεραν να τα αλλάξουν με εφεδρείες προφανώς σε καλύτερη κατασταση. Νας σας πω την αλήθεια ειλικρινά ΦΟΒΑΜΑΙ να παρω χωρίς εξονυχιστικό έλεγχο ενα καινούριο beretta. Ο βαθμός επαναληψιμότητας ξεπερνά καθε περίπτωση τυχαίου στατιστικού γεγονότος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    129
    BTCC στις #67761

    ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΤΟΙΜΑΣΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ BERETTA HELLAS ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.

    ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 24 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΣΑΣ ΕΠΙΣΚΕΦΘΗΚΑ ΜΕ ΕΝΑ S 686 SILVER PIGEON ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΓΝΩΣΤΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΛΟ.ΤΤΟ ΟΠΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΩΝ ΔΥΟ ΜΗΝΩΝ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΑΝΤΩΝΑΚΟΥ.ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΔΙΟΤΙ ΛΟΓΟ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ.

    ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ 20 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΛΕΠΤΟΜΕΡΗ ΕΛΕΓΧΟ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΕΝΤΟΠΙΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΣΑΣ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΟΣΟ ΟΣΩΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ ΜΕΡΙΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΜΟΥ ΠΡΟ ΠΑΝΤΩΝ. Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΝΑΛΟΓΗ ΜΕ ΤΟ ΚΥΡΟΣ ΤΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ ΠΟΥ ΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΕΠΩΝΥΜΙΑ BERETTA.

    ΓΙ’ΑΥΤΟΥΣ  ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΟΤΙ  ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΤΙΣ ΟΛΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΣΤΟ INTERNET ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΕΣ ΜΕ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ ΣΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΔΙΑΚΡΙΤΑ ΤΑ ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ. ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΟ ΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΕ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΛΑΒΑ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΤΑ ΠΩΛΗΣΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΑΣ.

    ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΠΑΡΟΤΡΥΝΣΗ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΤΙΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΣΑΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΘΑ ΣΤΕΙΛΩ ΕΠΙΣΤΟΛΕΣ ΚΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΕΝΤΥΠΟ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟ ΤΥΠΟ ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΜΗΤΡΙΚΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΤΙΣ BERETTA ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ. ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΛΑΒΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΘΥΜΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΜΕΤΑΦΡΑΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΜΟΥ ΣΤΑ ΙΤΑΛΙΚΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ Ο ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕ ΝΑ  ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΑΠΟ ΕΝΑ CERTIFICATION BODY  ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑ 3rd Party Audit ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΣΤΗΝ ΕΝΩΣΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ .

    ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΤΙΣ ΕΠΙΣΤΟΛΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΛΑΒΟΥΝ ΚΑΙ Η BERETTA ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΛΟΣ Ο ΕΝΤΥΠΟΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΤΥΠΟΣ .

    ΣΑΣ ΕΠΙΣΥΝΑΠΤΩ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ .

     

    ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΠΙΣΗΜΗ ΓΡΑΠΤΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ .

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #67762

    Ξεχασα ποιο πριν να σημειώσω ότι ΟΠΟΙΑ φορά λειτούργησα με παρόμοιο τρόπο (επιστολές αυτού του ύφους και χρήση του ΙΝΚΑ) όχι μόνο αλλαξε η συμεπριφορά και εγινε η δουλειά μου αλλά ελαβα νεα εντελώς προιόντα συνοδευόμενα απο δωρακια διαφορα. Δεν αναφέρομαι στην beretta αλλα σε αλλες ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ (επαναλαμβανω δις …. ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ) εταιρείες.!!!!

    Οι αγορες απο το εξωτερικό (μεσο internet) και ειδικα USA … όποτε παρουσίασαν πρόβλημα (κυρίως μεταφοράς) αρκουσε ενα απλο e-mail (χωρίς αλλα αποδεικτικά στοιχεία) για να λαβω απαντηση με 1000 συγνώμη και φυσικά εκ νέου αποστολή χαμένων ή ελαττωματικών προιόντων χωρίς να επιστρέψω τα ελλατωματικά + bonus (σε είδος) για την ταλαιπωρία μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    129
    BTCC στις #67763

    ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΙΔΕΣ ΝΕΟΠΤΟΛΕΜΕ?ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ?ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #67770

      Οι φωτογραφίες που μου έστειλε ο BTCC να ανεβάσω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #67771

    Οι ατέλειες και οι κακοτεχνίες στο όπλο θα δικαολογούνταν αν ήταν Baikal(δεν τα υποτιμώ ,έχω δύο στην κατοχή μου και τα θεωρώ πολύ καλά,αλλά στο φινίρισμα πάσχουν) των 400 Ε αλλά είναι απαρέδεκτες για όπλο 1800+ Ε με το όνομα της Beretta.Πάντως και 2-3 γνωστοί μου  ανέφεραν παρόμοια προβλήματα σε όπλα της Beretta.

    Κυνήγησέ τους να σου αλλάξουν το όπλο.

      Χτες το βράδυ σε μια φιλική συγκέντρωση μετά οινοποσίας , κάποιος παρευρισκόμενος μας έδειξε ένα SKB.Φοβερό όπλο.Τέλεια φινιρισμένο και με εσωτερικό της βάσης σαν καθρέπτη.Οι δε εφαρμογές μετάλλων και ξύλων τέλειες.Αρχίζω να αναθεωρώ κάποιες προτιμήσεις μου…Κάποιος φίλος από το forum νομίζω ότι έχει SKB.Ας μπει στο θέμα ‘κλείδωμα Browning ή Beretta’ και να μου γράψει αναλυτικά τις εντυπώσεις του.

    Φιλικά : Γιάννης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    129
    BTCC στις #67806

    φιλε xiro ειδα κι εγω ενα skb απο κοντα και επαθα πλακα.και πολλα αλλα οπλο πολυ φθηνοτερα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    lepre2004 στις #67808

    ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ ΕΝ ΕΤΗ 2205 ΝΑ ΞΕΦΛΟΥΔΗΖΟΥΝ ΤΑ ΑΥΤΟΓΕΚΗ ΚΑΙ ΤΑ SUPER POSE ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΑΣΗ ΤΟΥΣ ΟΧΙ ΑΠΛΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΙΣΧΡΟ. ΑΛΛΑ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΡΕΙΣ ΑΥΛΟΥΣ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΥΤΟΓΕΜΗ  (18,2 ),  (18,4 ),  (18,6 OPTIMA BORE). ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    129
    BTCC στις #67821

    ΠΑΙΔΙΑ ΕΣΤΕΙΛΑ ΧΘΕΣ ΒΡΑΔΥ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΔΕΙΞΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ . ΤΟΥΣ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ ΣΕ ΛΙΓΟ . ΠΕΡΙΜΕΝΑ 2 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ . ΞΑΝΑΠΕΙΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ Η ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΤΟΥ ΔΙΕΥΘΗΝΤΗ ΚΑΙ Ο ΔΙΕΥΘΗΝΤΗΣ ΑΠΟΥΣΙΑΖΑΝ.ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝ ΝΕΑ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΙΠΑΝ . ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/12/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    Ray στις #341644

    [Σημείωση] Αρχική αποστολή από Νεοπτόλεμος στίς 24 Νοέμβριος 2005

    Ξεχασα ποιο πριν να σημειώσω ότι ΟΠΟΙΑ φορά λειτούργησα με παρόμοιο τρόπο (επιστολές αυτού του ύφους και χρήση του ΙΝΚΑ) όχι μόνο αλλαξε η συμεπριφορά και εγινε η δουλειά μου αλλά ελαβα νεα εντελώς προιόντα συνοδευόμενα απο δωρακια διαφορα. Δεν αναφέρομαι στην beretta αλλα σε αλλες ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ (επαναλαμβανω δις …. ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ) εταιρείες.!!!!

    Οι αγορες απο το εξωτερικό (μεσο internet) και ειδικα USA … όποτε παρουσίασαν πρόβλημα (κυρίως μεταφοράς) αρκουσε ενα απλο e-mail (χωρίς αλλα αποδεικτικά στοιχεία) για να λαβω απαντηση με 1000 συγνώμη και φυσικά εκ νέου αποστολή χαμένων ή ελαττωματικών προιόντων χωρίς να επιστρέψω τα ελλατωματικά + bonus (σε είδος) για την ταλαιπωρία μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

    [/]

    Νεοπτόλεμε,

    ποτε μην συγκρινεις την Ελλαδα με την Αμερικη( και οχι μονο ) σε θεματα business. Εκει τους βγαζω το καπελο. Μπορει να ειναι οτι ειναι και οτι τους βαφτιζουμε αλλα η δουλεια ειναι δουλεια. Εχω σπουδασει στη Αμερικη, αρκετα χρονακια μπορω να πω. Δεν χρειαστηκε ποτε ουτε καν να υψωσω την φωνη μου για αντικατασταση αγορας! Δεν χρειαστηκε ουτε καν να δουνε το ‘προβληματικο’ προιον! Ενα τηλεφωνο ηταν υπερ-αρκετο και αμεσως την αλλη μερα ειχα στο σπιτι μου ενα 2ο καινουργιο ! Ποτε δεν ζητησαν το προβληματικο πισω!!

    Χιρο,

    εχω την 885 field ΣΚΒ. Ο ξαδελφος εχει την βερρετα 686Ε σπορτινκ. Οποτε εχω ριξει και με τα 2 οπλα παμπολες φορες. Η ΣΚΒ μου δεν εχει να ζηλεψει σε τιποτε την ακριβοπληρωμενη 686Ε! Προσφατα δε, εχω ριξει και με την ΣΚΒ 885 σπορτινκ, οπλο που μου εκανε εντυπωση. Εχω, κυνηγω, και επισκεπτομαι το σκοπευτηριο (1 φορα το μηνα ) με την ΣΚΒ μου για περιπου 5 χρονια. Ακομη τα κλειδια ειναι τοσο σφηκτα που βαζω γρασο για να μην γδερνονται!

    Τελος, σαν κυνηγετικα μονο καλα λογια εχω να πω. Σαν σκοπευτικα, δεν μπορω να εκφρασω γνωμη διοτι απλα δεν ειμαι σκοπευτης και δεν ριχνω τα χιλιαδες φυσιγγια που ριχνουν καθε χρονο.

    φιλικα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #67828

    Εχω επισκεφθεί την αντιπροσωπεία στην Αθήνα , έχω συζητήσει για κάθε μοντέλο ξεχωριστά , μου έχουν δείξει , οι υπάληλοι της αντιπροσωπείας  όλα τα διαθέσιμα μοντέλα τους , αγογγίστως το υπογραμμίζω , μέ έχουν αφήσει να επιλέξω όποιο όπλο , μεταξύ όλου του διαθέσιμου στόκ , μου αρέσει και μου ταιριάζει καλύτερα … και κατόπιν το έχουν στείλει στο dealer που εγώ τους υπέδειξα ! Αυτά !

    Και δέν έχω πάει ποτέ συνοδεία ………………… οπλουργού …

    Απο τη στιγμή που το περιεργάστηκα , το έλεγξα , μου έκανε και μου άρεσε … το αγόραζα . Τρία όπλα Beretta διαθέτω μέχρι τη στιγμή αυτή … και έχω παραγγείλει και ένα τέταρτο … Μέχρι τώρα είμαι απόλυτα ικανοποιημένος απο αυτά  τα όπλα μου ……………………………. τα χρήματά μου τα έδωσα χωρίς να μετανιώσω για οτιδήποτε!

    Απο την άλλη πλευρά διαβάζω για την αστοχία του υλικού …

    Ε αυτό μπορεί να συμβεί και στις καλύτερες μάρκες… Τίποτα δεν είναι απίθανο… Είμαι σίγουρος οτι η Beretta Hellas και θέλει και μπορεί να αποκαταστήσει κάθε βλάβη και τυχόν αστοχία παρουσιαστεί … Οι γραπτές εγγυήσεις αυτό το ρόλο παίζουν!

    Πάρα πολύ σωστά περιγράφονται , πιό πάνω ,  τα γεγονότα ……………………………………………… για ……………………….. και ………………………………… μέχρι …………………………..  την αγορά ενός οποιουδήποτε όπλου Beretta !

     

    Μετά την αγορά όμως … αντί για μονόπλευρες εντυπώσεις … καλό είναι να μάθουμε και την άλλη άποψη !!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 233 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων