ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΜΕΛΩΝ ΣΕ ΑΓΩΝΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 286 έως 300 (από 329 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #349208

    Μπράβο Μάκη !!! :P

    Κρατιέσαι σταθερά ψηλά σε επιδόσεις , πράγμα που αποδεικνύει ότι μόνο τυχαία δεν ήταν η πορεία σου μέχρι τώρα στο άθλημα. :P

    Υ.Γ. Πρέπει κάποια στιγμή να αλλάξω υπογραφή και σήμα καθώς το Perazzi μας τελείωσε…. :D


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    136
    AKIS.1 στις #349211

    to perazzi mas teleiose; :P :P thelo na do to neo sima grhgora,ere glendia. :D o makis einai ena apo ta korifea talenta sto site mas me panta kales epidoseis kai to pio simantiko apo olla oti ta noymera erhonte horis proponiseis(to pio kontino sko einai 250 )opote ti na leme tora heroes.telika ehei apodeixei oi boreia ellada to trap einai to athlima tis me syl. xalkidikhs somaked thrax kai kalla dendra apo toys koryfeoys sto xoro toy trap.

    ego apo ta 107 epesa sta 99 se ayton ton agona poy me anxose oi proti thesei tis skydras elpizo stin xalkidikh na ta pao kalytera

    akis.1 thrax pelt.

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #349213

    Μπραβο στα μελη,παντα τετοια! :P :D :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #106680

    Σας χαιρετω μετα απο πολυ καιρο καθώς καποιο πρόβλημα με την συνδεσή μου δεν μου επετρεπε να συνδεθω. Μόλις το ελυσα.

    Καταρχήν σας ευχαριστώ για τα καλα σας λόγια και τα συγχαρητήρια αν και δεν τα αξίζω και ο λόγος είναι ο παρακάτω:

    1. Στην δευτερη πούλα που εκανα 21 είχα ξεχασει να παρω μαζί μου τα φυσίγγια. Μόλις εκατσα στον βατηρα το αντιληφθηκα και ετρεξα να τα παρω. Απο το τρεξιμο και την ταραχή κόλησα τα πρωτα 4 στα 4 πιατα (το συνηθίζω ξερει ο Leo και ο Ακης) ετσι βγηκα με 21 στα 25.

    2. Στην 4η πουλα που βγηκα με 20 μεχρι το 16ο πιατο είχα χασει 1. Τότε περνωντας απο τον βατήρα 5 στον 1 πηγα να πιω νερο σε μπουκαλακι που πρωτη φορα επερνα μαζί μου στους βατήρες. Αυτη η αγνωστη κίνηση με εκανε να ξεχασω να βαλω φυσίγγι (το συνηθίζω καθώς είναι η 4η φορα σε αγώνα … ξερει ο leo και ο Ακης). Κόλησα απο τα νευρα μου το επόμενο και αλλα 2 στα επόμενα 4 καταλήγοντας σε 1 ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΟ 20!!!

    3. Στην τελευταια πουλα εχασα το ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ πιατο και βγηκα με 24 στα 25 στεναχωρώντας όσους είχαν μαζευτει να χειροκροτησουν. Εμένα δεν με πείραξε διότι ηταν 1 πιατο.

    Παρόλα αυτα χωρίς ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ προπόνηση είμαι γενικα ευχαριστημένος απο το ρίξιμο μου (όχι απο την τα λαθη εκτός βατήρα) και απο την σταθερότητά μου. Μόνο σε κοντινούς αγωνες πηγαίνω στον Λαγκαδα πριν απο 40 περίπου ημέρες εκανα 109/125 (2η θέση), στην Σκύδρα πριν 2 εβδομαδες με 103/125 (3η θέση) και τωρα 110/125 (3η θέση). Τέλος δοκίμασα και το Double trap χωρίς να το εχω ξαναρίξει προπονητικά ποτε και μου αρεσε. Σε αυτον τον αγώνα (ταυτόχρονα με το trap εριξα και double trap) μαλιστα πηρα και την 7η θέση χανοντας την εισοδο μου στον τελικο με shoot off kai 105/150. Στην τελευτια πουλα ημουν διαλυμενος απο κουραση καθώς είχα ρίξει και trap.

    ΑΓΩΝΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΤΑΜΠΛ ΤΡΑΠ – ΛΑΓΚΑΔΑΣ – 25/5/2008.

    Νταμπλ τραπ (Α)
    Σπυρόπουλος Αγγελος ΠΓΣ 45 44 40 129 45 174
    Τσαγκαλίδης Γιώργος ΚΑΛ.ΔΕΝΔ 39 40 35 114 36 150
    Σταμόπουλος Κώστας ΣΣΒ 35 36 38 109 39 148
    Κυρβέης Παράσχος ΚΑΛ.ΔΕΝΔ 34 37 42 113 31 144
    Καλούμενος Βαγγέλης ΣΟΜΑΚΕΔ 41 33 33 107 34 141
    Χρυσαφιάδης Χρήστος ΣΚΟΚΑΒ 37 34 34 105 35 140
    Τερλεμές Νεοπτόλεμος ΩΡΙΩΝΚΟΜ 36 36 33 105

    Νομίζω πως βρηκα και το μυστικο του και πιστευω πως θα μπορεσω ανετα να πιασω καποια στιγμη ενα 120 τουλαχιστον χωρίς ειδικό όπλο (με το τραποντουφεκο).

    Τέλος θα ήθελα να μεταφέρω την ΒΑΘΥΤΑΤΗ θλίψη μου για την επιλογή του Γιαννη (Androu) να μεταπηδήσει σε Beeeeeeeeeeee DT 10 (ναι Ακη … δεν είσαι ο μόνος που κανει λαθη). Γιαννη μου σου ευχομαι γρηγορα να το αντιληφθεις και μόλις βρεθει ενα Perazzi με 76αρες καννες να το παρεις ΑΜΕΣΩΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1852
    JIMISTOM στις #106702

    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

    ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΘΑ ΡΘΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΝ ΝΑΙ ΛΕΟ ΒΑΛΕΜΕ ΣΤΗΝ ΨΗΣΤΑΡΙΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #106708

    Μην ανησυχείς αγόρι μου, γι αυτό έχουμε ξεχωριστή κατηγορία σκοπευτών. Όσο εσείς θα τρώτε πανσέτες αυτοί θα τρώνε πιάτα! Αγριάνθρωποι… Γυαλίζει το μάτι τους! Πα πα πα πα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    136
    AKIS.1 στις #106710

    SYXARITIRIA ANDROU GIA TIN EPILOGI SOY TO TD 10 EINAI OPLARA OPOS KAI TO PROHGOUMENO POU EIXES(TO AKATANOMASTO
    )AUTA TA 2 OPLA EINAI OTI KALUTERO SHMERA YPARXEI.EGO TO TRAP TO EKANA ANTALAGH ME ENA IDIO SKEET KAI KRATHDA TO XTRAP GIA NA DOYLEVO ENA OPLO.SHMERA PHRA TON KOURKOULO TELEPHONE KAI ME 240 EURO THA TOU VALO MOBILE TSOK NA TO DOULEVO KAI KYNIGETIKA

    YG.KAI PALI KALONTOUFEKO

    AKIS.1 THRAX PELT.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #106711

    Ευχαριστώ πολύ για τα καλορίζικα , με γεια και σε σένα για το DT10 skeet .

    Τι σπείρωμα τσοκ θα του κόψεις ; mobilchoke ;

    Αν σε παίρνει από πάχος κάννης είναι το καλύτερο .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #106714

    Εάν έχει τα ανάστροφα (bell) skeet chokes της Beretta τότε παίρνει άνετα τα mobile chokes.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    136
    AKIS.1 στις #106728

    LEO ETSI EINAI ANASTROFO BELL KAI GINETAI, KAI TA LEFTA DEN EINAI YPERVOLIKA MONO NA GINEI KALLH DOYLEIA STHN EYTHYGRAMISH TIS SPEIRAS TON TSOKS AYTO LIGO ME PROVLIMATIZEI

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #349241

    Σε διαβεβαιώ ότι θα γίνει καλύτερη δουλειά από εργοστασιακό. Μου είχε ανοίξει βόλτες mobile σε ένα 682 Skeet και η δουλειά του ήταν εντυπωσιακή! Δεν βάζεις κι έναν επιλογέα; Πάει που πάει το όπλο στο μάστορα. :D

    Όσο για τον πρώην Perazzista, αύριο θα τον έχω από κοντά να τον προσέχω! Θα κάνω διαιτησία. :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    136
    AKIS.1 στις #106731

    TON EPILOGEA TON EXO EIDH PARAGGEILH APO ITALIA MAZI ME ENA EXARTHMA POU EXEI STIN SKANDALI,OSO GIA TA TSOKS AFOU EPETYXAN STO DIKO SOY TOTE THA TO KANO GIATI EIXA 682 SKEET KAI EIXEI TIS EIDIES KANES ME TO DT 10

    YG.AYRIO STO SKOPEFTHRIO TIS XANTHIS EXEI AGONA GIA TA MELH TOY KYNHGETIKOY SYLL. POY DIORGANONO EGO ME TON K/S OPOIO MELOS TOY E-ARTEMIS APO TIS GYRO PERIOXES THELEI NA LAVEI MEROS H NA PARAKOLOYTHEISH TON AGONA MPOREI NA TIL.6943079392. O AGONAS THA EINAI 15 PIATA PISO APO TO STAND STIN THESH 3 ME 2 ARISTERA ENA PSILO ENA XAMILO APO TIN 14 K' 15 MHXANI,ENA ISIO ANHFORIKO APO TIN 7 K' 2 DEXIA ENA PSILO ENA XAMILO APO 1 K' 3 MHXANI.MEXRI STIGMHS EXO PANO APO 50 SYMTOXES XORIS NA LAMVANOYN MEROS ATOMA ME SKOPEFTIKH IDIOTHTA.EPISEIS TO FAGHTO KAI TA POTA EINAI FREE GIA OLLOYS.

    AKIS.1 THRAX PELT.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    136
    AKIS.1 στις #106758

    megali i symetoxi ston agona poy ekana me ton k/s tin kyriaki stis egatastasis toy thrax peltasti,symantikotero apo olla htan h proti epafh ton kynhgon me ton pylino stoxo.ta metra asfaleias htan poly afximena toso poy o kyrios dhmakakos apo thn skoe( poy etyxe na einai sthn xanthi )mas edose syxaritiria gia olo to stysimo toy agona.oi symetoxes ekleisan stis 54 kai dystyxos emeinan polla atoma ektos agona,vlepo syntomos na programatizo enan deytero agona gia toys ypoloipoys.na eyxaristiso toys filoys skopeftes toy syl.orion komothnhs gia thn voithia toys ston agona.

    akis.1 thrax pelt.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    136
    AKIS.1 στις #106897

    mpravo ston gianni gia thn kali epidosi sthn parnitha,vlepo mia statherotita stis poyles, poy simeni tora doylepse ekei.perimeno neotera apo ton agona kai tis empeiries apo to neo ntoyfeki.

    AKIS.1 THRAX PELT.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #106911

    Ευχαριστώ Άκη για τα καλά σου λόγια.

    Όντως οι μέχρι τώρα εντυπώσεις είναι ότι θα "δέσω" με το όπλο πολύ καλά και ότι μου ταιριάζει πολύ περισσοτερο από το προηγούμενο .

    Είμαι ευχαριστημένος απο το ρίξιμο μου το Σ/Κ , αν και θα μπορούσα να πάω καλύτερα με μεγαλύτερη ψυχραιμία .

    Τώρα το όπλο είναι στο μάστρορα για μέτρα στο κοντάκι και ρύθμιση σκανδάλης , οπότε μέχρι να το παραλάβω θα κάνω λίγο αποτοξίνωση από το trap.

    Αν πάτε το Σ/Κ στον πολύγυρο , εύχομαι καλή επιτυχία.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 286 έως 300 (από 329 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων